Jasełka w szkole “Ogniwo” 12/17/16

Nastrojowy wieczór w “Ogniwie” już za nami. Atmosferę i przebieg szkolnych jasełek ubrała w słowa Pani Grażyna Solak, wychowawczyni przedszkola. Natomiast występ naszych uczniów, połączony ze wspólnym kolędowaniem w swoim kadrze ujął Pan Piotr Papież.
Dziękujemy i zapraszamy do galerii.

On jest Królem.

Wraz z pierwszą gwiazdką w sobotę 19 grudnia 2016 po południu w Polskiej Szkole “Ogniwo” odbyły się Jasełka, przygotowane wspólnie przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas I, III, V, VI, anglojęzycznej i grupy przedszkolnej. Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy Panią Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Dorotę Andrakę z mężem. Jak co roku gościli u nas w szkole: Ksiądz Edward Kwoka, Członkowie Zarządu Szkoły, Rada Rodziców, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice z Rodzinami.
Dyrektor Szkoły „Ogniwo” Monika Zarzycka powitała wszystkich gości, całą społeczność szkolną przypominając nam o ważności tego wieczoru, tradycjach Świat Bożego Narodzenia i genezie słowa Jasełka. Zaprosiła nas do obejrzenia Jasełek i wspólnego kolędowania. Poproszona została o zapalenie świecy-symbolu obecności Jezusa. Jedna z matek Aneta Papież odczytała Ewangelie według Św. Łukasza.
Uczniowie przebrani za: anioły, pasterzy, mędrców świata, Matkę Maryję, Ojca Józefa, dzieci międzynarodowe, rodziny z różnych stron świata, diabełka i stańczyka, w lapidarny sposób przedstawiły nam chwile wieczoru sprzed dwóch tysięcy lat – narodzin Chrystusa. Po raz pierwszy w naszej szopce wigilijnej w chórze wystąpiły matki uczniów i wspólnie z aktorami, nauczycielami śpiewały znane nam kolędy: „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Kochany Panie Mikołaju”. Wielkim powodzeniem cieszyła się pastorałka ”On jest Królem”. Maryja zaśpiewała solo ”Lulajże Jezuniu”, a dzieci międzynarodowe zaśpiewały w języku angielskim „Silent Night”. Uczeń z kl.VI zagrał na trąbce kolędę ”Cicha noc”. Mikołaj przypatrywał się całym Jasełkom z podziwem.
Jasełka odbywały się we wspaniałej scenografii choinek i szopki betlejemskiej z rozjaśnionym Gwiazdą Betlejemską i dwoma Aniołami przepięknym niebem. Pomysł na dekorację był Renaty Starnawskiej, a upięta została przez pomysłodawczynie wspólnie z Karoliną Marczewski, paniami nauczycielkami i rodzicami. Anioły zostały wykonane przez malarkę na szczególną prośbę wychowawczyni kl.V. Oczywiście wkład Karoliny był tu nieoceniony.
Wspólnie złożyliśmy Życzenia Wesołych Świat Bożonarodzeniowych, aby domy nasze udekorowały: miłość, nadzieja i życzliwość. Pani dyrektor M. Zarzycka złożyła od siebie wszystkim obecnym życzenia spokoju i radości oraz Prezes Andraka przekazała dla całego „Ogniwa” z Centrali gorące życzenia ciepła rodzinnego.
„To właśnie tego wieczoru …” przypomnieliśmy zebranym gościom o naszych szkolnych wyborach i dyrektorzy; Monika Zarzycka i wice Agnieszka Kwiecinski, finansowy Elżbieta Gosek, Oświatowy Ewa Błachno-Held, Sekretarz generalny Karolina Marczewski, Sekretarz do Spraw Korespondencji Paweł Starnawski. Członkowie Komisji Rewizyjnej: Barbara Baj, Anna Mańkowska, Agnieszka Woliński zostali poproszeni na środek sali i złożono im gratulacje, wręczono im upominki. Rodzice życzyli Monice Zarzyckiej owocnej pracy i „dobre myśli są z panią i serca są razem z Panią Dyrektor”
Po pastorałkach podzieliliśmy się Opłatkiem i przystąpiliśmy do wigilii składającej się z samych tradycyjnych potraw z wielu regionów Polski. Wszystkim zaangażowanym osobom w wieczór Wigilijny szkoły „Ogniwo” składam serdeczne podziękowania oraz osobom, które były z nami tego wyjątkowego wieczoru i razem z nami przyczyniły się do tego wspaniałego wydarzenia „pod dachem tkliwej kolędy” – dziękuję.

Opr. G. Solak

 

 

Leave a Reply

Name
Email
Website