Klasa 3

Wychowawczyni: Alicja Malczyk

e-mail:

tel: 609-571-6258

RADA RODZICÓW:

Barbara Patan, Alicja Kijek, Urszula Chodubska, Agnieszka Baczyk, Rafał Modzelewski

 


„ NIECH NOWY ROK SZKOLNY POZWOLI ROZŚWIETLIĆ ICH UMYSŁY,
TAK JAK BLASK SŁOŃCA OŚWIETLA WNĘTRZE KOMNATY „

ŻYCZĘ UCZNIOM KLASY 3 POWODZENIA W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO !!!

 

 

 

 


ZADANIE DOMOWE NA 11/05/2024:

1. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii : ćw.5 str.144 , ćw. 6 str.145,ćw.1 str.149,ćw.2 str.150
11 maja mamy ostatnie zajęcia z podręcznikami , natomiast 18 maja mamy uroczyste Zakończenie Roku *rozdanie świadectw*.
Bardzo proszę , aby uczniowie przed zakończeniem roku oddali KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI( najlepiej w najbliższą sobotę).
Zapisy do szkoły na rok szkolny 2024/2025 będą trwały od 4 do 18 maja.

 


ZADANIE DOMOWE NA 04/05/2024:

1. Uzupełnić ćwiczenia z „ rz” : ćw.2 str. 126-127 , ćw.3,1 str.127 , ćw.2 str.128
W sobotę wspólnie z dziećmi rozstrzygnęliśmy nasz mały klasowy konkurs  , dotyczący aktywności uczniów przez cały rok szkolny-„ ZA MĄDRĄ GŁÓWKĘ DOSTAJĘ SÓWKĘ „ , gdzie uczniowie zbierali do zeszytów sówki . Sówki zostały podliczone , tak więc I miejsce zajęła VICTORIA , II miejsce ( z tą samą ilością sówek ) ALEK I MARIANNA oraz III miejsce GABRIELA W. Duże brawa dla nich oraz dla reszty klasy , która również licznie nazbierała sówki . Każdy z nich otrzymał symboliczną sówkę – proporczyk.
W najbliższą sobotę w szkole odbędzie się apel z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Taty , przygotowany przez uczniów klas pierwszych. Serdecznie zapraszam rodziców do wspólnego uczestnictwa w tej uroczystości .
W poprzednią sobotę oraz w najbliższą niektórzy uczniowie klasy 3 przystępują do I Komunii Św. Jeszcze raz życzymy im pięknej i wyjątkowej uroczystości. Przypominam , że Ci uczniowie mają zaliczoną obecność w szkole , natomiast uczniowie będący jako „ goście” po wcześniejszym zgłoszeniu – nieobecność usprawiedliwioną.
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku – dlatego proszę aby pomału uczniowie przynosili  książki z biblioteki szkolnej. Bardzo proszę o zwrócenie na to uwagi przez najbliższe soboty.
Dziękujemy rodzicom z Rady za zorganizowanie piątkowego spotkania klasowego / RACE * JUMP * EAT *PLAY* FUNZILLA / .


ZADANIE DOMOWE NA 27/04/2024:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać kilka zdań na temat – Co należy robić , aby zachować czystą planetę?
2. Uzupełnić ćwiczenia z liczebnikami : ćw.2,3 str.104-105
3. W sobotę podsumujemy również nasz „ mini klasowy konkurs” w zbieraniu sówek za aktywność . Proszę , aby uczniowie przynieśli zeszyty ze sówkami .
Przypominam o spotkaniu integracyjnym klasy 3 w piątek 26 kwietnia o godz.6 pm.
 Ogromne brawa dla Alka , Suzanki ,Victorii, Gabrysi, Jagody i Marianki za ich udział w sobotnim konkursie recytatorskim oraz za ich piękną recytację wierszy i ich stroje. Jesteśmy dumni z Was 
Zaczął się czas komunijny. Już w sobotę dwoje naszych uczniów przystępuje do Komunii Św. Życzymy Suzance oraz Kacprowi pięknej niezapomnianej uroczystości. Chcę zaznaczyć , że uczniowie , którzy przystępują do Komunii Św. mają zaliczoną obecność w szkole w tym dniu.

ZADANIE DOMOWE NA 20/04/ 2024:

1. Nauczyć się czytać „ Legendę o dzielnej Wandzie” str.175
2. Z czytanki ćw.3 str.176 wpisać do zeszytu lekcyjnego.
3. W ĆWICZENIACH uzupełnić słowniczek ( z „ó”) str. 117 oraz ćw. 1 str. 121
W najbliższą sobotę odbędzie się Konkurs Recytatorski – zapraszamy rodziców dzieci , które są uczestnikami konkursu do auli ( obok szkoły) na godz. 10 am
Zapraszamy wszystkich  na niedzielny PIKNIK od 1pm do 6pm , w Bensalem ,PA.
Dziękujemy Idze za urodzinowy poczęstunek , życząc jej pięknych słonecznych dni .

 


ZADANIE DOMOWE NA 13/04/2024:

1.Z tekstu , który znajduje się w zeszycie lekcyjnym wypisać osobno       rzeczowniki , przymiotniki , czasowniki .
Tekst dla nieobecnych uczniów :
 *** Wiosenna łąka w promieniach słońca
        cała zielona jest i kwitnąca .
        Pszczoły , motyle nad nią fruwają,
        a w trawie świerszcze koncert grają.
        Rosną na łące białe stokrotki,
        wierzby nad rzeką pokryły kotki ***
2. Nauczyć się czytać czytankę „ Gdzie ukryła  się wiosna „ str.161
3. Dokończyć ćwiczenia z ortografii ( -ów, – ówka) str. 114-116
Informacja dla uczniów , którzy zgłosili się do szkolnego Konkursu Recytatorskiego – konkurs odbędzie się 20 kwietnia w szkolnej auli o godz. 10
Spotkanie integracyjne klasy 3 odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 6pm ( szczegóły w e-mailu).

 

ZADANIE DOMOWE NA 6/04/ 2024:

1. Czytanie wierszy i opowiadania związanych z tematem Świąt Wielkanocnych str.165-167.
2. Uzupełnianie ćwiczeń 1,2str. 100 oraz 3,4,5 str.101 ( chętni uczniowie).
Przypominam o KONKURSIE RECYTATORSKIM ( 20 kwietnia) . Zgłoszenia są do 6 kwietnia na mój kontakt ( uczeń oraz tytuł i autor wiersza) .
  Bardzo dziękujemy całej Radzie Rodziców za przygotowanie dla dzieci „wielkanocnych niespodzianek „ oraz za wizytę „ zajączka” .

Życzę wszystkim radosnych , wiosennych , pogodnych Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych Wam osób – smacznego jajeczka ! 


ZADANIE DOMOWE NA 23/03/2024:

1. Płynne czytanie wiersza pt.”Wiosenny wietrzyk”str. 162
2.Z wiersza wypisać do zeszytu lekcyjnego 5 dowolnych czasowników i ułożyć z nimi zdania.
Zeszyty lekcyjne wezmę do sprawdzenia w przerwie świątecznej.Proszę , aby uczniowie przynieśli do oddania książeczki z biblioteki ,  aby mogli wypożyczyć następne .
Przypominam o naszym szkolnym KONKURSIE RECYTATORSKIM . Czekam na zgłoszenia (do mnie !)moich uczniów , wraz z tytułem i autorem wiersza do 6 kwietnia. W ostatnią sobotę zachęcałam dzieci i wiem , że chętnie chcą wziąć udział.
W najbliższą sobotę zawita do nas „ wielkanocny zajączek „. Panie z Rady Rodziców przygotowały uczniom zbieranie jajek , dlatego bardzo proszę , aby dzieci przyniosły koszyczki potrzebne do ich zbierania.Proszę również , aby uczniowie przynieśli pisaki do kolorowania.

ZADANIE DOMOWE NA 16/03/2024:

1. Nauczyć się czytać czytankę „Chcę pospać dłużej „ str.149
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 4,5,6 str.94 oraz ćw. 8,9 str. 95-96
3. Wspólne czytanie „ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH „ ( rozdałam dzieciom dla nich i osobne dla dorosłych).Zachęcam do zabawy czytania ich na czas , kto szybciej i wyraźniej , do rywalizacji między członkami rodziny .
W ostatnią sobotę 9 marca w ramach XII akcji „ BO LUBIĘ JĘZYK POLSKI …” klasa 3 chętnie brała udział w rozwiązywaniu zagadek , rebusów , krzyżówek , łamańców językowych. Uczniowie wraz z bohaterami polskiej znanej bajki pt. „ Bolek i Lolek” „ wyruszyli w językową podróż”.
UWAGA!!!
Zachęcam moich uczniów do brania udziału w naszym szkolnym KONKURSIE RECYTATORSKIM , który odbędzie się 20 KWIETNIA 2024( został wysłany e- mail ).Proszę zachęcić swoje dzieci i zgłosić do mnie chęć udziału  ,podając autora i tytuł wiersza do 6 KWIETNIA !!! Jeśli będą pytania  np. w wyborze wierszy proszę śmiało kontaktować się ze mną . Klasa 3 już pokazała , jak chętnie i pięknie recytuje wiersze , dlatego liczę na ich aktywne uczestnictwo w konkursie .


ZADANIE DOMOWE NA 9/03/2024:

1.Przygotować się do DYKTANDA str.147 – „ Marzec – pierwszy miesiąc wiosny …”.
2.Podkreślić i wypisać do zeszytu lekcyjnego czasowniki z czytanki „ Przebiśniegi „ str.143
3 .Uzupełnić ćwiczenie 3 i 4 str. 144( w czytance !).
Przypominam uczniom o międzynarodowym KONKURSIE „ BYĆ POLAKIEM” ( prace plastyczne – „ Tradycje i obyczaje w moim domu rodzinnym” . Ostateczny termin przesyłania prac jest do 18 marca 2024. Zachęcam uczniów do brania udziału 

 

 


ZADANIE DOMOWE NA 2/03/2024:

1. Nauczyć się czytać wiersza „W Żelazowej Woli” str.134
2. Odpowiedzieć całymi zdaniami na pytania z ćwiczenia 4 a,b,c str. 134 ( w czytance) i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

Uczniowie , którzy nie zdążyli na lekcji uzupełnić ćwiczenia z ortografii z „ó” niewymienne , proszę dokończyć w domu ( str.112-113).

Dziękujemy Amelce oraz Gabrysi za urodzinowy poczęstunek . Życzymy im dużo radości oraz samych słonecznych i beztroskich dni !

 


ZADANIE DOMOWE NA 24/02/2024:

1. Nauczyć się  czytać czytankę „ Bajka „ str.155
2. Ćwiczenie 3 ze strony 156 , które jest w czytance napisać do zeszytu lekcyjnego.

 


ZADANIE DOMOWE NA 17/02/2024:

1. Uzupełnić ćwiczenia z przymiotnikami : ćw. 11 str. 83-84 , ćw. 12, 12a str. 84 oraz ćw. 13,14 str. 85

❤️❤️ W ostatnią sobotę nasze zajęcia odbyły się w atmosferze walentynkowej. Uczniowie przygotowali pełen stół przeróżnych upominków na ten dzień dla swoich koleżanek i kolegów z klasy oraz dla mnie – bardzo dziękuję. Dziękuje również paniom z Rady Rodziców za poczęstunek i małe niespodzianki dla dzieci. Dziękujemy Victorii Kijek za przeprowadzenie gry Bingo z nagrodami – wszystkim było bardzo miło w atmosferze dobrego humoru. Dzień Św. Walentego to nie tylko święto zakochanych ale również święto przyjaźni , koleżeństwa i dlatego ważne jest , aby w takim dniu ( i nie tylko) pamiętać z serdecznością o tych kogo się lubi . Dlatego uczniowie wspólnie przygotowali „ kartkę walentynkową” dla Pani Dyrektor i Pań z Zarządu. ❤️❤️

Dostali Państwo e-maila dotyczącego Konkursu na Rodzica Roku. Tak jak wcześniej informowałam i prosiłam Państwa , abyście anonimowo zagłosowali na jednego rodzica z klasy ( w ostatnią sobotę otrzymałam już kilka kopert ). Tu zaszła mała zmiana , ponieważ ten pierwszy etap, a więc głosowanie na  rodzica klasy został przedłużony do marca . W związku tym czekam jeszcze na Państwa głosy do 16 marca – końcem miesiąca muszę podać nazwisko do drugiego etapu. Dziękuję

 


ZADANIE DOMOWE NA 10/02/2024:

1.Napisać w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat : Dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka .
2 Nauczyć się czytać wiersza „ Karolina”str.126

❤️❤️ W sobotę będziemy obchodzić klasowe WALENTYNKI. Uczniowie mogą przyjść ubrani  w kolorach walentynkowych.Będzie nam bardzo miło jeśli również przygotują symboliczne karteczki bądź inne rzeczy związane z tym świętem dla swoich koleżanek i kolegów z klasy.Uczniów w klasie jest 21 , imiona są poniżej ( obok nazwiska rodzica).Oczywiście nie jest to obowiązkowe i zależy od chęci uczniów.❤️❤️

UWAGA !!! KONKURS NA RODZICA ROKU 

Jak Państwo wiecie od jakiegoś czasu przeprowadzany jest Konkurs na Rodzica Roku ( wyniki zawsze podawane są na zakończenie roku szkolnego. Ale za nim komisja wyłoni ostateczne wyniki musi być przeprowadzony KONKURS NA RODZICA KLASY !!!
W tym roku wprowadzone są małe zmiany
– każdy nauczyciel w swojej klasie musi wyłonić jednego rodzica na podstawie PAŃSTWA ANONIMOWYCH GŁOSÓW.Poniżej podaje listę rodzica i przy okazji obok imię dziecka. Bardzo proszę o zagłosowanie na jednego z nich, ponieważ  muszę wyłonić rodzica klasy do dalszego etapu.Na czystej kartce proszę wpisać imię i nazwisko wybranego rodzica i wsadzić do czystej koperty bez podpisu ( będzie to anonimowe) .Koperty proszę przekazać w najbliższą sobotę 10 /02 lub 17/02 przez dzieci.Bardzo proszę
o „ aktywne „ uczestnictwo w tym głosowaniu , ponieważ ja mogę wyłonić RODZICA KLASY tylko na podstawie waszych głosów.
ALFABETYCZNA LISTA JEDNEGO RODZICA ( w nawiasie imię dziecka)
1.BACZYK AGNIESZKA ( Mikey)
2.CHODUBSKA URSZULA ( Alek)
3.SARZYŃSKA ANNA ( Kuba Dec))
4.BARBARA PATAN ( Leo)
5.PAWEŁ KADLUBOWSKI ( Bartek)
6.ALICJA KIJEK(   Victoria)
7.KOKOSZKA KATARZYNA ( Casper)
8.KOWALSKI JOANNA ( Bianka)
9. KULIS PATRYCJA ( Dominik)
10.KURACH ANNA ( Veronica)
11.TRZASKA BARBARA ( Alex)
12.LUDIAN AGATA ( Jagoda)
13. MODZELEWSKI RAFAŁ ( Iga)
14.NOWIK KRYSTYNA ( Damian)
15. PONIATOWSKA ANDŻELIKA ( Maja)
16.PROCAK IWONA ( Marianna)
17. RAJAPPA JOANNA( Amelia)
18.ROZLAZLY  BEATA( Gabriela)
19.RYDZY IWONA ( Liliane )
20. WALSKA JOANNA ( Gabriela)
21.ZALEWSKI EWELINA( Suzanna)

Dziękuje i liczę na Waszą pomoc.W razie pytań proszę o kontakt.


ZADANIE DOMOWE NA 3/02/2024:

1.Nauczyć się opowiadać czytankę „ Kto szedł do Babuni Zimy po nowe ubranie ? „
2.Uzupełnić ćwiczenie 2 i 2a str. 79-80 . Chętne osoby mogą wykonać ćwiczenie 2a jako mały „ projekt” na kartce papieru ( za dodatkową ocenę oczywiście). Projekt dotyczy napisania ogłoszenia o zaginionym zwierzątku  uwzględniając jak najwięcej przymiotników oraz narysowanie swojej zguby. Na lekcji omawialiśmy zadanie , gdzie zwróciłam również uwagę , co takie ogłoszenie powinno zawierać – czyli np. numer kontaktowy , przewidywalną nagrodę .

 Zachęcam wszystkich uczniów do brania udziału w KONKURSIE „ BYĆ POLAKIEM”- jest to XV jubileuszowa edycja tego międzynarodowego konkursu . Dla GRUPY I ( 6-9 lat) są to prace plastyczne – „ Tradycje i obyczaje w moim domu rodzinnym” . Ostateczny termin przesyłania prac konkursowych jest do 18 marca 2024. Osoby zainteresowane mogą wejść na link konkursu /www. bycpolakiem.pl/ i zapoznać się z regulaminem.

UWAGA! WYJŚCIE INTEGRACYJNE KLASY 3 !
Chcę poinformować wszystkich , że szkoła przeznaczyła na każde dziecko $45 na tegoroczne wyjście klasowe oraz $5 na wielkanocnego zajączka . Mamy Radę Rodziców , która pomoże to zorganizować . Natomiast kiedy , gdzie i w jakiej formie musicie Państwo podjąć wspólnie decyzję . Mamy dwie grupy sms-owe rodziców ,gdzie ja będę przekazywać grupie A i grupie B Wasze propozycje , gdzie w ten sposób mam nadzieję uda nam się wspólnie ustalić ( chyba , że macie inną propozycję np, spotkanie )Proszę się zastanowić co to może być , jaki termin będzie dla Was korzystny itp. Ja odezwę się wkrótce w tej sprawie . Dziękuję!

Proszę również o zwrócenie uwagi na zeszyty lekcyjne swoich dzieci , ponieważ niektórym już się skończyły czyste kartki. Zeszyty są do kupienia w naszym sklepiku ($1)

 


ZADANIE DOMOWE NA 27/01/2024:

1. Czytanie wiersza str. 113 – „ Wszystkie wnuki…”
2. Uzupełnić ćwiczenia : 5,6 str.72 oraz ćw. 7,8 str. 73

Serdecznie zapraszam  BABCIE i DZIADKÓW  na uroczysty apel i mały poczęstunek , który ze względu na sobotnie warunki pogodowe został przeniesiony na 27 stycznia o tej samej porze co była zaplanowana- 11:45 w kafeterii.
Dzieciom przypominam o złożeniu życzeń oraz jeśli jest możliwość wręczeniu laurek , które robiły na ostatnich zajęciach.

Już w niedzielę 28 stycznia w Ambassador Banquet w Trenton zagra WOŚP – serdecznie zachęcam do udziału w tym szlachetnym wydarzeniu .Dziękuje rodzicom oraz moim uczniom , że w minioną sobotę mimo mrozu włożyli swoją „ cegiełkę” w akcję / Do Pieczemy WOŚPOWI ! /❤️❤️……POMAGAMY BO POTRAFIMY TO ROBIĆ….❤️❤️

Dziękuję moim uczniom za przesłanie zdjęć na e- maila Ogniwo przez miniony weekend, biorąc tym samym udział w „ małym konkursie „ na najładniejszego bałwana . Zdjęcia można oglądać na fb Ogniwo.Natomiast my w klasie również mamy swoje „ bałwanki” – w ramach akcji – OD SAMEGO RANA LEPIMY BAŁWANA .
Dziękujemy Alexowi za urodzinowy poczęstunek w tamtym tygodniu …życzymy mu dużo radości i uśmiechu !

 


ZADANIE DOMOWE NA 20/01/2024:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Zima zła „ str. 116
2.Uzupełnić ćwiczenia 4,5,6 str.66 oraz 7,8,9 str.67

‍ W najbliższą sobotę w naszej szkole o godz. 11:45 w kafeterii odbędzie się mała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka . Serdecznie zapraszam w imieniu dzieci do wspólnego spędzenia z nimi kilka przyjemnych chwil w naszych szkolnych murach …. „ WNUKI SĄ JAK BŁYSZCZĄCE KLEJNOTY W OCZACH DZIADKÓW” – i odwrotnie” DZIADKOWIE SĄ DLA NICH DAREM , KTÓRY NALEŻY PIELĘGNOWAĆ” dlatego pamiętajmy o nich w tym dniu – zarówno o BABCIACH I DZIADKACH mieszkających tutaj jak i w Polsce . ‍


ZADANIE DOMOWE NA 13/01/2024:

1. Nauczyć się do sprawdzianu pisemnego nazwy miesięcy ( czytanka str. 108 , również  w zeszycie lekcyjnym są zapisane ).Proszę zwrócić uwagę na kolejność miesięcy w roku , ponieważ mogą być polecenia tego typu – Napisz siódmy miesiąc roku….Napisz miesiąc swoich urodzin itp.
2. Nauczyć się czytać czytankę „ Król Rok i jego dwunastu synów” str.101
3.Uzupełnić ćwiczenie 3 str. 63


ZADANIE DOMOWE NA 6/01/ 2024:

1. Czytanie wierszy  „ Wieczór wigilijny” str.92 oraz „ Boże Narodzenie „ str.95
2 . W zeszycie lekcyjnym napisać życzenia na Nowy Rok dla swojej Rodziny .

 Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za piękne świąteczne życzenia oraz prezenty . Dziękuję za miłą niespodziankę , którą przygotowały panie – Agnieszka Baczyk oraz Barbara Patan . Wizyta Grinch-a w naszej klasie przyniosła dużo śmiechu tego dnia , który był wyjątkowy . Myślę , że okres świąteczny będzie dla każdego z Was również wyjątkowy .

 ŻYCZĘ WSZYSTKIM 
CUDOWNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
CIEPŁA I WIELKIEJ RADOŚCI
MIŁYCH ORAZ HOJNYCH GOŚCI
POD CHOINKĄ DUŻO PREZENTÓW
A W WASZYCH SERCACH WIELE SENTYMENTÓW

 


ZADANIE DOMOWE NA 16/12/2023 :

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Mikołajki” str. 77
2.Uzupełnić ćwiczenia powtórkowe : ćw. 2,3,4,5 str.57 oraz ćw. 6,7,8 str.58
3.Na zajęcia będą potrzebne również PISAKI

W ostatnią sobotę odwiedziliśmy Mikołaja , który wysłuchał krótkie „ przedstawienie „ klasy 3.Bardzo dziękuję rodzicom oraz moim uczniom za zaangażowanie , przygotowanie się do tego spotkania – zaprezentowaliście się bardzo ładnie . Jestem bardzo dumna z każdego z Was.Zasłużyliście na  oceny celujące , a „ sóweczki „ , które zbieracie powędrują do zeszytów.

Trwa piękny magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia , a wraz z nim szkolne wydarzenia….

„ JEST W MOIM KRAJU ZWYCZAJ ,ŻE W DZIEŃ WIGILIJNY,
PRZY WZEJŚCIU PIERWSZEJ GWIAZDY WIECZORNEJ NA NIEBIE ,
LUDZIE GNIAZDA SPÓLNEGO ŁAMIĄ CHLEB BIBILIJNY,
NAJTKLIWSZE PRZEKAZUJĄC UCZUCIA W TYM CHLEBIE „

Serdecznie zapraszam już w tę sobotę do wspólnego uczestnictwa w naszej SZKOLNEJ WIGILII – będzie to wspólny nasz czas wg polskiej tradycji.


ZADANIE DOMOWE NA 9/12/2023:

1. Dalsze utrwalanie wierszy i kolędy – „ Dziś w stajence”
2. Nauczyć się czytać – „Pierwszy śnieg” str.69
3. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii – ćw.2,3 str.109 ( ó wymienne)
4. Wykonać „ mały projekt” na kartce A4 dowolną techniką pt. BAŁWAN( projekty będą ozdabiać klasę).

Bardzo serdecznie dziękujemy Św. Mikołajowi za prezenty, które otrzymaliśmy w ostatnią sobotę . Wszystkim dopisywały humory , uśmiechy oraz zadowolenie. DZIĘKUJEMY!!! Dziękujemy również naszym uczennicom za urodzinowy poczęstunek – jeszcze przed świętami naszej Mai oraz w tę sobotę Lilianie – życzymy dużo radości i uśmiechu .

Jak wcześniej informowałam w najbliższą sobotę 9 grudnia udajemy się z całą klasą z wizytą do banku PSFCU w Trenton ( 1110 N Olden Ave) na spotkanie z Mikołajem.Wizytę mamy o 12:30 – dlatego musimy wyjechać ze szkoły Ogniwo o 12:15!! Rodzice, którzy mogą zabrać swoje dzieci o tej godzinie i zawieźć swoim autem,zgłaszają to do mnie – dotyczy to również powrotu ( czy bezpośrednio zabierają swoje dzieci z banku) . Przewidujemy , że zakończy się to szybko ok.12:45 .Natomiast jest możliwość przewiezienia kilkoro dzieci jednym autem ( do uzgodnienia) oraz powrotu do szkoły na godz.1 pm . Są rodzice , którzy muszą odebrać dzieci z innych klas , dlatego ja z panią Moniką wracamy do szkoły i możemy przywieźć dzieci.Jeśli są też rodzice , którzy mogą i ofiarują pomoc w transporcie proszę o zgłoszenie . Musimy dokładnie ustalić – kto z kim jedzie ?  Kto wraca do szkoły? Kto wraca z rodzicem prosto z banku do domu?  WAŻNE ! Wszyscy uczniowie muszą mieć ubrane niebieskie KOSZULKI OGNIWO ( reprezentujemy naszą szkołę ) , do tego dostaną czapeczki Mikołaja , w których robili ostatnio zdjęcia. Dziękuję !

 


ZADANIE DOMOWE NA 02/12/2023:

1. Nauczyć się krótkiego wiersza na pamięć – wiersz uczniowie mają na rozdanych kartkach

Piękna jest radość w święta
Ciepłe są myśli o bliskich
Niech pokój , miłość i szczęście
Otoczy dziś nas wszystkich!
Niech wszystkie smutki idą w kąt
Uczniowie Ogniwa życzą WESOŁYCH ŚWIĄT !

2. Nauczyć się pastorałki „ DZIŚ W STAJENCE” ( YouTube!) . Będziemy śpiewać 2 zwrotki + refren

1.Dziś w stajence mały Jezus się narodził
I pobożnie swoje małe rączki złożył
Chociaż jest maleńki, błogosławi już
Wszystkim, którzy zaśpiewali mu.

REFREN :
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cała ziemia
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cały świat

2. W takt kolędy wieją wichry , szumią drzewa
Cały świat kolędę Jezusowi śpiewa
Niech kolędy nuta mocno w świecie brzmi
Maleńkiemu Jezusowi dziś.

Bardzo proszę pomóc dzieciom odszukać kolędę na YouTubie , aby przez okres dwóch tygodni nauczyły się śpiewać ( pierwsze próby już robiliśmy na ostatnich zajęciach)
Zeszyty lekcyjne zabrałam do domu do sprawdzenia. Uczniowie , którzy nie zdążyli uzupełnić ćwiczenia , proszę dokończyć w domu str.52
Są uczniowie , którzy sami zgłosili się do nauczenia jeszcze dodatkowych wierszyków – dostali również na osobnych kartkach . Ja skontaktuje się z tymi rodzicami. Jeśli się nauczą – będzie super.

WAŻNE INFORMACJE !!!

2 grudnia do szkoły zawita Św. Mikołaj . Uczniowie w tym dniu mogą przyjść świątecznie ubrani , ponieważ będziemy robić z Mikołajem zdjęcia .Zakupiłam dla każdego ucznia czapeczkę mikołajkową , którą oprócz zdjęć 2 grudnia wykorzystamy – UWAGA ! 9 GRUDNIA …..Wiersz i pastorałkę zaśpiewamy  Mikołajowi  w szkole 2 grudnia , ale tak naprawdę punktem kulminacyjnym jest 9 GRUDZIEŃ , bowiem klasa 3 reprezentuje Szkołę Ogniwo i w tym dniu udajemy się do Banku Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Trenton na spotkanie również z Mikołajem. Bliżej 9-tego grudnia podam szczegóły naszego wyjazdu , czasu , ubioru itp. Na razie skupimy się na tym, aby opanować wierszyk i kolędę  na 2 grudnia!!! – czyli za dwa tygodnie.

Rozdałam uczniom kartki z choinkami , które szkoła dostała z banku . Do końca LISTOPADA !!! chętni uczniowie mogą je uzupełnić 25 centami ( 8 ) , podpisując na dole swoje imię i nazwisko (uczniowie którzy mają założone konto w P&SFUK wpisują również account number ) i zanoszą do banku. Kartki będą brały udział w losowaniu
nagród. Uczniowie , którzy mają już założone konto w tym banku otrzymają po oddaniu kartki 25$ , to samo mogą otrzymać uczniowie , którzy dopiero założą konto – ale nie muszą .Losowanie uzupełnionych choinek dotyczy każdego dziecka , które odda kartki.

Proszę również o zgłoszenie swojej obecności na SZKOLNĄ WIGILIE , która odbędzie się 16 grudnia ( maksymalnie dwoje rodziców 30$ od osoby), dzieci szkolne bezpłatnie.
Dziękuję!

ŻYCZĘ WSZYSTKIM MIŁEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA W GRONIE NAJBLIŻSZYCH WAM OSÓB – SMACZNEGO INDYKA !!!


ZADANIE DOMOWE 18/11/2023:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ 11 listopada „ str. 47
2.W zeszycie lekcyjnym ułożyć po dwa zdania : oznajmujące , pytające i rozkazujące ( 6 zdań).
Zeszyty wezmę na czas przerwy do domu do sprawdzenia.

Uczniowie , którzy nie skończyli swoich rysunków na lekcji – Z CZYM KOJARZY CI SIĘ POLSKA – mają dokończyć w domu ( rysunki będą ozdabiać klasę).
Czeka nas przerwa świąteczna , dlatego uczniowie mogą w najbliższą sobotę wypożyczyć książki z biblioteki , jeśli przyniosą wcześniejsze .ZADANIE DOMOWE NA 11/11/2023:

1. Przygotować się do DYKTANDA – w czytance na str.51( Zbieramy kasztany ….)
2.Uzupełnić ćwiczenia : ćw.1,2,3 str.42 ; ćw.4 str. 43
3. Dla chętnych uczniów – czytanka „ Skarby pani Jesieni „ str.49

W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Niepodległości . W tym dniu miłym akcentem będzie jeśli uczniowie przyjdą ubrani w naszych barwach narodowych . Jest to dla wszystkich Rodaków i całej Polonii ważny dzień , więc chociaż takim gestem godnie uczcijmy to święto .

ZACHĘCAM moich uczniów do brania udziału w Konkursie Plastycznym ogłoszonym przez panią Ewę – „ Moja ulubiona postać z polskiej bajki” . Prace chętnych uczniów składamy w najbliższą sobotę – nagrody czekają !

Na ostatnich zajęciach klasa 3 była z wizytą w bibliotece szkolnej , gdzie Pani Ewa czytała wybraną przez nich polską bajkę i wspólnie omawialiśmy ich bohaterów – w tym przypadku był nasz ulubiony „ Reksio” . Dziękujemy pani Ewie za mobilizacje naszych dzieci do czytania polskich bajek( a nasza biblioteka ma ich wiele).


ZADANIE DOMOWE NA 4/ 11/ 2023:

  1. Nauczyć się czytać wierszy str. 45 „ Dzień zaduszny , W zaduszki „
  2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 4,5,6 str. 32  ćw. 7 str.33 (na ocenę) oraz ćw. 10 str.34

Serdecznie dziękujemy Dominikowi za urodzinowy poczęstunek i życzymy mu dużo uśmiechu i radości oraz najlepszych ocen w szkole.

️Zajęcia w sobotę odbyły się w halloweenowej atmosferze, pełnej dobrego humoru, zabawy oraz różnych kreacji naszych uczniów. Wszyscy przybyli do szkoły przebrani, gdzie każdy strój był bardzo fajny – zdjęcia są tego dowodem . Dziękujemy pani Uli za przygotowany poczęstunek oraz ciekawe „łamigłówk” dla każdego ucznia. Dziękujemy Liliane za halloweenowe prezenciki dla swoich koleżanek i kolegów. ️

Niechże strach wypłoszy spleen.
Wesołego Halloween !!!

   


ZADANIE DOMOWE NA 28/10/2023:

1.Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „Maślak”str.40
2.Z czytanki ! wpisać do zeszytu lekcyjnego ćw.4 str.40

 W najbliższą sobotę w klasie będziemy obchodzić HALLOWEEN . Uczniowie mogą przyjść przebrani w stroje halloweenowe . Mogą również przygotować gry i zabawy wg własnego pomysłu – ponieważ przeznaczymy na nie czas w tym dniu . 

 21-22 pażdziernika 2023 był obchodzony POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI czyli POLISH BILINGUAL DAY 
MYŚLĘ W DWÓCH JĘZYKACH
W DWÓCH JĘZYKACH PISZĘ
ŚWIAT LEPIEJ ROZUMIEM
DUŻO WIĘCEJ SŁYSZĘ !
CHOĆ JĘZYKI RÓŻNE ZNAM
MOWĘ POLSKĄ W SERCU MAM !

Klasa 3 wspólnie z klasą 4 „celebrowała „ ten dzień w naszej szkolnej bibliotece . Pani Ewa zaznajomiła uczniów z encyklopediami , słownikami – mówiąc jak z nich korzystać . Były czytane wiersze w dwóch językach , odgadywanie zagadek z bohaterami bajek i baśni . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali w grupach rozwiązując wcześniej przygotowane gry i zabawy językowe . W myśl zasady – JEŚLI DWA JĘZYKI ZNAMY , ZAWSZE SOBIE RADĘ DAMY ! i tak też było w trakcie rozwiązywania zadań .


14/10/23

” Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać “

Serdecznie dziękuję MOIM UCZNIOM za piękne žyczenia , laurki , prezenty i kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela .Jest mi ogromnie miło.Nasze sobotnie zajęcia były pełne wrażeń i emocji z racji udziału klasy 3 w apelu z okazji Dnia Nauczyciela . Dziękuje wszystkim za zaangažowanie – zarówno dzieciom jak i dorosłym. Uczniowie ładnie prezentowali się na scenie i pięknie recytowali wiersze. Brawo 

Dziękuje rodzicom za pomoc przed i po apelu .

W ramach ” nagrody ” za aktywne uczestnictwo w apelu – každy otrzymuje nasze sóweczki i oceny celujące do dziennika .
W tym tygodniu nie ma zadania domowego ! (ale zachęcam do przeczytania czytanki bądź wierszy na str.33- 35 ).


ZADANIE DOMOWE NA 14/10/2023 :

1. Nauczyć się wiersza ( tekst poniżej przy dacie 30/09 – „ WY MACIE DOŚWIADCZENIE…” WSZYSCY UCZNIOWIE !)
2. Nauka krótkich wierszyków dla CHĘTNYCH uczniów, którzy się zgłosili ( są przypięte do zeszytów lekcyjnych)
3. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.2 str.22 oraz ćw.3,4,5 str.23

WAŻNE INFORMACJE!

W najbliższą sobotę 14/10 klasa 3 bierze udział w apelu z okazji Dnia Nauczyciela – apel odbędzie się w dużej auli ( obok szkoły) o godz. 12:15 ale my będziemy tam już po 10 godz. ponieważ odbędą się próby i przygotowania – jest to informacja dla tych , którzy chcą zabrać swoje dzieci wcześniej ( proszę szukać nas na auli).Przypominam również o stroju w tym dniu – umówiliśmy się na NIEBIESKIE KOSZULKI OGNIWO . Dziewczynki do tego spódniczki , kucyki z kokardami ; chłopcy długie spodnie ( raczej nie ! dresowe ) , czapki z daszkiem. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Chciałam zwrócić również uwagę na ZAMAWIANIE LUNCHY – aby podawać mi dokładnie pytając się dzieci ile chcą np. kawałków pizzy. W ostatnią sobotę wyszło zamieszanie , ponieważ śledząc listę zamówień na naszej grupie SMS – owej większość uczniów zamówiło po 1 kawałku ( dwoje chciało po 2 ) . W praktyce wyszło inaczej , ponieważ więcej dzieci chciało po 2 . Oczywiście jakaś rezerwa w zamówieniu zawsze się znajdzie ale na przyszłość może być problem i niezadowolenie uczniów – a tego chcemy uniknąć .
Proszę również RODZICÓW o punktualny odbiór dzieci ze szkoły – zajęcia kończymy o godz. 1pm. Ważne ! Jeśli uczniów odbiera inna osoba ( ciocia , wujek itp.) proszę mi wcześniej poinformować czy SMS czy nawet przez dziecko . Unikniemy takich sytuacji , że jedno dziecko odbiera i ciocia i mama. Dziękuję za zrozumienie !


ZADANIE DOMOWE NA 7/10/2023:

1.Nauczyć się wiersza – wszyscy uczniowie (tekst wiersza powyżej) . Uczniowie , którzy sami zgłosili się do recytacji krótkich wierszy mają przypięte karteczki do zeszytu – również niech próbują się nauczyć . W najbliższą sobotę mamy próbę z połączeniem klasy 5 i 7. Mogą jeszcze czytać , natomiast już 14 /10 mówimy z pamięci.

2. Uzupełnić ćwiczenia: ćw.3 str.13 , ćw.2 str.16 , ćw.5 str. 17

 Serdecznie dziękuję moim uczniom oraz rodzicom za udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego .Nasza szkoła ładnie się reprezentowała i cieszy mnie to , że klasa 3 brała w tym udział . Już teraz zapraszam Was do uczestnictwa za rok 

Ważna informacja !!! Wracamy do przestrzegania wcześniej ustalonych zasad , które pozwolą uniknąć nam „chaosu „wewnątrz budynku. Rodzice odprowadzają swoje dzieci tylko do drzwi wejściowych – nie wchodzą na górę ( jeśli chcą zapytać się o coś bądź przekazać coś nauczycielowi piszą , dzwonią lub spotykają się po zajęciach przy odbiorze dzieci ). Dziękuję !

 


ZADANIE DOMOWE NA 30/09/2023:

1. Nauczyć się czytać legendę „ Jak Lech znalazł orle gniazdo” str.7
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.2 str.4 , ćw.3,4 str.5

DRODZY RODZICE ! Jak wcześniej wspominałam klasa 3 wspólnie z kl.5 oraz kl.7 przygotowuje apel na DZIEŃ NAUCZYCIELA, który odbędzie się 14 października. Bardzo proszę , aby WSZYSCY uczniowie nauczyli się na pamięć poniższy wiersz . Proszę również, aby przy Waszej pomocy osłuchały się z piosenką zespołu KOMBI „ POKOLENIE”( YouTube) – najbardziej chodzi mi o REFREN piosenki ( spróbujemy zaśpiewać).
Uczniowie , którzy zgłosili się sami w sobotę do recytacji krótkich wierszyków ( po 1 zwrotce) dostaną teksty w najbliższą sobotę , natomiast ten wiersz uczymy się WSZYSCY . Pierwszą próbę w połączeniu  z klasami planujemy 7 października. Jeśli chodzi o ubiór dzieci na apel proponuje nasze NIEBIESKIE KOSZULKI OGNIWA – dziewczynki kucyki z kokardami , chłopcy na głowach czapki z daszkiem ( bliżej apelu jeszcze przypomnę).

WY MACIE DOŚWIADCZENIE
MY MŁODOŚĆ NIEWINNĄ
WY MACIE WIELKĄ MĄDROŚĆ
MY MOWĘ DZIECINNĄ

WAM NIE WYSTARCZA
NASZA SŁÓW SWOBODA
CHCECIE BYŚMY PRZEŻYLI
ŻYCIE JAK PRZYGODĘ

ZA WASZE WSZYSTKIE RADY
I UPARTE KROKI
CHCEMY WAM PODZIĘKOWAĆ
NAUCZYCIELE DRODZY!

MOI DRODZY ! Zachęcam wszystkich do brania udziału w tegorocznej PARADZIE PUŁASKIEGO (1 października)
Dziękuję!