Klasa 6

Wychowawcy: Małgorzata Krokos


Witam serdecznie drodzy rodzice i uczniowie,

Nazywam się Małgorzata Krokos i w tym roku szkolnym 2023/24 będę wychowawcą Klasy 6. Mam nadzeję że będzie nam się wspólnie dobrze pracowało i że będzie to owocny rok. Na pierwszych zajęcia wspólnie powtórzyliśmy sobie kilka materiałów z poprzedniego roku . Uprzejmie was proszę drodzy rodzice abyście zwrócili uwagę na to żeby dziewczynki czytały na głos, chociaż 10-15 min.- dziennie w języku polskim. Zdaje sobie sprawe, że wakacje były długie i ciężko jest  teraz zmobilizować się do regularnej pracy. Natomiast czytanie chociaż kilka minut dziennie i powtarzanie przerobionego materiału, będzie bardzo pomocne.

11-11-23
W Sobotę 11 Listopada obchodziliśmy w naszej Szkole uroczystość Niepodległości Polski.  Po Apelu i pięknej uroczystości odśpiewaliśmy wszyscy razem hymn polski . Następnie pani Anna Wojciechowska robiła zdjecia klasowe. Szkoda ze cześć dziewczynek z naszej klasy była nieobecna . Następnie wróciliśmy do klasy i przerabialiśmy na j. polskim odmianę rzeczowników przez przypadki (sercem w stronę ojczyzny ćwiczenia str. 40, 41, 42). Dziewczynki które były nieobecne proszę uzupełnić te ćwiczenia w miarę możliwości.  Rozmawiałyśmy również o różnorodności języków i ich trudności.
Praca domowa z j. polskiego: znajdź informacje o tym na ktirym miejscu w skali światowej pod względem trudności znajduje się język polski, napisać 3 zdania na ten temat .
Praca domowa z historii: przepisać do zeszytu tekst zaznaczony na żółto str. 32-zaczyna się od Senat w dawnej Rzeczypospolitej….. i tak samo przepisać tekst na żółto ze str. 33 zaczyna się od Elekcja -w dawnej Polsce…….

10-14-23
Witam serdecznie . W sobotę -14 października obchodziliśmy dzień Edukacji narodowej . Dziękuje z całego serca za piękna niespodziankę i prezenty od moich uczennic było mi niezmiernie miło . Również uczestniczyliśmy na przedstawieniu z okazji Dnia Nauczyciela , które było naprawdę niesamowite .
Klasa 6 praca domowa na ten tydzień 10/21/23 .
Język polski: proszę przeczytać czytankę nr. 6 Str.37. i uzupełnić ćwiczenia Str. 35.
Historia: przepisać do zeszytu kolorowym pisakiem nagłówek Str. 14/ który się zaczyna ….A niechaj narodowie…,,i przepisać do zeszytu tekst Str.15 tak gdzie jest nagłówek -Zapamnietaj !  Zaczyna się od ; Polska i Litwa …… .

Życzę wszystkim udanego tygodnia


Praca domowa 10/7/23:
J.polski Str . 19- przepisać wielka litera piszemy; podać po jednym przykładzie. Na dole strony to co na niebiesko przepisać do zeszytu mała litera piszemy , podać po jednym przykładzie. Ćwiczenia ze strony 20, są króciutkie. Wypełnić ćwiczenie ;4,5,6,7. Przeczytać 2 razy czytankę ze Str.24/25. Bardzo proszę rodziców dopilnujecie aby dziewczynki czytały, pomoże im to w rozumieniu tekstu.
Historia: nowa książka; przeczytać str. 10 i 11. Extra bonus napisać 3 zdania kim była Królowa Bona. Dziękuję i pozdrawiam .  Miałyśmy również celebracje urodzin Madzi. Dziewczynki miały troszkę rozrywki. Byłyśmy również w bibliotece i dziewczynki rozwiązywały rebusy. Była to udana sobota.

Praca domowa na 9/30/23:
 1. Ponieważ ten Rok w Polsce zostal nazwany Rokiem M.Kopernika dziewczynki mają napisać trzy pełne zdania po dziesięś wyrazów każde zdanie, kim był Mikolaj Kopernik.
 2. Podręcznik-”Sercem w strone Ojczyzny”(j.polski) strona 6 na górze na czerwono napisana jest bardzo inspirujaca mysl. Zaczyna się od; Każdy z Was ma pewne…., dziewczynki mają przepisać ta myśl do zeszytu (j.polski) czerwonym lub inny kolorowym długopisem.
 3. Ten sam podręcznik co wyżej, strona 7 zadanie domowe na dole strony. Napisać 10 zdań z czasownikami o swoich wakacjach.
 4. Przeczytać czytankę 2-3 razy,ze strony 10-”Niezapomniana lekcja”
 Zyczę wszystkim udanego tygodnia