Klasa 0 2020/2021

Wychowawca: Małgorzata Modzelewska

e-mail: ">


Witam rodziców klasy zerowej.  Pierwszy dzień szkoły zbliża się dużymi krokami. Wierzę, że dzieci już nie mogą doczekać się przyjścia do szkoły i  rozpoczęcia niezwykłej przygody z edukacją w Polskiej Szkole Ogniwo. Jako wychowawca klasy Państwa dziecka zadbam z najwyższą starannością o to, aby czuło się ono dobrze i bezpiecznie. Dla ułatwienia pracy przedstawiam Państwu zestaw wyprawki szkolnej.

Wyprawka do zerówki: przybory szkolne

Każdy uczeń zerówki powinien mieć przybory, niezbędne w trakcie nauki. Co trzeba kupić do zerówki?

 • wyposażenie piórnika ( ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe),
 • komplet flamastrów,
 • kredki pastelowe,
 • 3 kleje w sztyfcie,
 • farby
 • 2 pędzelki różnej grubości,
 • folder dwukieszeniowy
 • zeszyt
 • opakowanie chusteczek nawilżonych,
 • pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych,

*jedną parę nowych skarpetek ( będą służyły do wycierania

tabliczek).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt e-mailowy:

Małgorzata Modzelewska

 

Rozpoczecie zajec w polskiej szkole Ogniwo


Drodzy Rodzice,

Jak wiecie Szkoła “Ogniwo” ogłosiła Konkurs na Rodzica Roku. Będzie on przebiegał w dwóch etapach. Zgodnie z regulaminem 1 etap odbędzie się 27 marca. Wówczas to zostanie wybrany Rodzic każdej Klasy. Tego dnia przed drzwiami wejściowymi do szkoły będą stali Rodzice z puszkami na głosy. Głosowanie jest anonimowe.

Na kartce wpisujemy klasę oraz numer ucznia w dzienniku, który, automatycznie stanie się numerem rodzica (list poniżej). Przed głosowaniem prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Na zwycięzców czekają nagrody..

Zachęcamy do głosowania…

1. Baczyk Michael
2. Chodubski Aleksander
3. Glenszczyk Leo
4.Kurach Veronica
5.Kwiatkowski Alex
6.Nowik Damian
7. Rajappa Amelia’
8.Walska Gabriela
9. Kulis Dominik
10. Kowalski Bianka
11. Modzelewski Iga

Dzieñ Mamy i Taty w zerówce
Kochana Mamo, kochany Tato,
bardzo kochamy was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas na pewno mocno kochacie.
Przyjmijcie życzenia:
sto lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!

„Są takie święta raz do roku,

co budzą życie , budzą nas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku,

a w naszych sercach radość trwa”.

Wielkanoc- czas radości i oczekiwania.

Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku.  Któż z nas na nią nie czeka ? W końcu nadeszła,  a wraz z nią Wielkanocne Święta. W trakcie naszych sobotnich zajęć  mogliśmy odczuć klimat nie tylko wiosenny,  ale także świąteczny. Mieliśmy okazję porozmawiać o  wspaniałych , polskich  tradycjach  wielkanocnych  i wypełnić koszyczki kolorowymi jajeczkami, które zostawił nam wielkanocny zajączek. A wszystko zaczęło sie od wiosennych porządków i  potem poszło jak z płatka: malowanie pisanek i rozmowy o różnych sposobach ozdabiania jajek, przygotowanie koszyczka i poznanie jego symboliki, zabawa w szukanie jajek. Na koniec przykicał do nas zajączek  z niespodziankami.

I……………. nadszedł czas  na życzenia:

Tęczowych pisanek, na stole pyszności.
Mokrego dyngusa, wspaniałych gości.
Niech to będzie czas uroczy.

Życzymy wszystkim miłej Wielkiej Nocy.

Zerówczaki z wychowawczynią

IMG_6429


3/13/21

Akcja „Bo lubię język polski”

Podróże Baltazara Gąbki to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie Króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców, aby odszukać porwanego, wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. A w podróż do Krainy Smoka Wawelskiego wybrała się, w ramach sobotnich zajęć języka polskiego, zerówka. Nasza klasowa wyprawa obfitowała w szereg nie tylko zabawnych, ale przede wszystkim pouczających wydarzeń.
Na początku drogi czekał na nas konkurs plastyczny związany z bajką
„Podróże Baltazara Gąbki.”. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Podążając śladami słynnego, królewskiego kucharza odwiedziliśmy Krainę Zielonej Pietruszki, aby posłuchać np. o zasadach zachowania się przy stole. Następnie trafiliśmy do Krainy Legend. Mieliśmy okazję zobaczyć Warsa i Sawę oraz dowiedzieć się, że złota kaczka to tak naprawdę królewna. Bardzo ciekawą okazała się Kraina Alfy i Omegi. Tam zastanawialiśmy się co ma wspólnego suseł z łóżkiem, kwiatek z kożuchem i dlaczego z worka wystaje ogon kota. Można by tak podróżować bez końca, ale w klasie czekało na nas jeszcze mnóstwo zadań do wykonania. Były zagadki, labirynty, kolorowanki. Poznaliśmy też literę P jak pietruszka. Ciekawe co nas czeka kolejnych zajęciach?
Opr. Małgorzata Modzelewska


2/19/21

Aleksander Fredo w zerówce.

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby  wiersza  “Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry. Utwór ten bawi czytelników już od wielu pokoleń, a opowiada małpce, która wzorem ludzi chciała zażyć kąpieli w wannie, robiąć przy tym wielki bałagan. Zostaje za to ukarana poparzeniem się gorącą wodą. “Małpa w kąpieli” to wiersz, który dzieci uwielbiają słuchać, szczególnie, jeśli mogą wykonać żywe ilustracje do  tego, co usłyszały. Ciekawie jest, gdy mogą założyć na głowę czepek, czy do ręki chwycić mydło. Nam się udało stworzyć kilka takich ilustracji w ramach zajęć lekcyjnych „Lubię czytać”.


2/14/21
Miłość w wydaniu sześciolatka, czyli Walentynki w zerówce.
Pierwsza miłość w życiu dziecka to bardzo poważna sprawa. Jak się okazało, w trakcie naszych walentynkowych zajęć, wielu uczniów trafiła już strzała Amora. Dzieci dzieliły się prostymi receptami na to, jak być kochanym. Oj, sporo można się od nich nauczyć.
Zakochać się można w każdym. O tym dowiedzieliśmy się czytając wiersz „ Zakochana żaba” Tadeusza Śliwiaka. Rad na udany związek, nie tylko naszej tytułowej żabie, udzielały wszystkie dzieci. Szczęściem jest mieć kogoś bez względu na wszystko.
Życzymy więc wszystkim miłości i radości każdego dnia.

Wizyta Mikołaja 12/12/20

11/14/21
Narodowe Święto Niepodległości- obchodzone 11 listopada- to bardzo ważny moment dla każdego Polaka. W tym roku nie mogliśmy tego radosnego święta obchodzić wspólnie w naszej szkole. Ale to wcale nie oznacza, że nie można obchodzić go w inny sposób. My włączyliśmy się w to święto poprzez wspólny śpiew. Naszym zajęciom towarzyszyła nie tylko biel i czerwień, ale także duma i radość z polskiego pochodzenia. A dzieci z wielkich emocji właśnie radość rozumieją najlepiej.

Halloween 2020

Minął lipiec, sierpień, wrzesień, już październik, przyszła jesień, a wraz z nią do Polskiej Szkoły „Ogniwo” zawitali uczniowie klasy zerowej.
Cześć to my Zerówkowicze!
Witamy Was!
Odkąd opuściliśmy przedszkole przybyło nam nieco obowiązków, ale na zabawę zawsze znajdziemy czas, a i nauka nie musi być nudna. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej uczymy się, gdy nas coś interesuje. W tym roku opiekuje się nami pani Małgosia . W naszej sali, co sobota bywa bardzo gwarno, gdyż każdy z nas ma wiele do powiedzenia. Jednak, gdy przychodzi czas na naukę to z chęcią siadamy przy naszych stolikach , a czasami na dywanie i uczymy się nowych rzeczy. A to parę zdjęć z naszych pierwszych dni w szkole..

10/17/20

Kolejne, sobotnie zajęcia za nami.  Tym razem nasze spotkanie rozpoczęliśmy od  inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „ Na straganie” z wykorzystaniem sylwetek  warzyw.

Celem  pracy z wierszem było:

 • wzbogacanie słownictwa o nowe zwroty, pojęcia i wyrażenia: nazwy warzyw, cechy charakterystyczne warzyw.
 • umiejętne zastosowanie pojęć i wyrażeń podczas udzielania wypowiedzi na temat wysłuchanego utworu.
 • dostrzeganie humoru zawartego w wierszu.

 

Wykonaliśmy również pracę plastyczną. Kolejnym krokiem było poznanie litery E/e, zabawy z literą E,  dzielenie wyrazów na sylaby. Znaleźliśmy też czas na piosenkę i taniec.

Praca domowa :

Praca z wierszem. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę na ponowne przeczytanie dzieciom wiersza i znalezienie niezgodności treści z ilustracjami na kartce.


Sobota 10/10

Na ostatnich zajęciach powtórzyliśmy cyfry i kształty. Poznaliśmy literę A/a, szukaliśmy wyrazów rozpoczynających się od litery a, a następnie dzieliliśmy te wyrazy na sylaby. Dużą frajdą okazały się puzzle z obrazkami przedstawiającymi wyrazy przciwstawne np. duży- mały, szybki-wolny.

Praca domowa:

 1. Dzieci otrzymały kartkę z wyrazami rozpoczynającymi się od litery a. Wyrazy należy podzielić  na sylaby i pomalować kostkę z liczbą oczek równą ilości sylab w wyrazie (kartka z pracą domową dla osób nieobecnych znajduje się poniżej).

 

Zachęcam do wspólnego śpiewania.

https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs


Sobota 10/3

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o jesieni, poznaliśmy kształty: okrągły, owalny, serca, gwiazdy. Bawiliśmy się również wzorami ( kropki, paski, kratka, łatki, kwiatki). Liczyliśmy w zakresie 10.

Praca domowa:

 1. Dzieci otrzymały kartkę z puzzlami, które należy wyciąć, ułóżyć tak, aby otrzymać jesienny obrazek z jeżem, a nastepnie przykleić na kartkę. Można porozmawiać z dzieckiem na temat jesieni i jej darów.
 2. Ćwiczenia 4, 5, 6 str. 34.