Wychowawca: Małgorzata Modzelewska
Witam rodziców klasy zerowej. Pierwszy dzień szkoły zbliża się dużymi krokami. Wierzę, że dzieci już nie mogą doczekać się przyjścia do szkoły i rozpoczęcia niezwykłej przygody z edukacją w Polskiej Szkole Ogniwo. Jako wychowawca klasy Państwa dziecka zadbam z najwyższą starannością o to, aby czuło się ono dobrze i bezpiecznie. Dla ułatwienia pracy przedstawiam Państwu zestaw wyprawki szkolnej.
Wyprawka do zerówki: przybory szkolne
Każdy uczeń zerówki powinien mieć przybory, niezbędne w trakcie nauki. Co trzeba kupić do zerówki?
- wyposażenie piórnika ( ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe),
- komplet flamastrów,
- kredki pastelowe,
- 3 kleje w sztyfcie,
- farby
- 2 pędzelki różnej grubości,
- folder dwukieszeniowy
- zeszyt
- opakowanie chusteczek nawilżonych,
- pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych,
*jedną parę nowych skarpetek ( będą służyły do wycierania
tabliczek).
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt e-mailowy:
Małgorzata Modzelewska
Drodzy Rodzice,
Jak wiecie Szkoła “Ogniwo” ogłosiła Konkurs na Rodzica Roku. Będzie on przebiegał w dwóch etapach. Zgodnie z regulaminem 1 etap odbędzie się 27 marca. Wówczas to zostanie wybrany Rodzic każdej Klasy. Tego dnia przed drzwiami wejściowymi do szkoły będą stali Rodzice z puszkami na głosy. Głosowanie jest anonimowe.
Na kartce wpisujemy klasę oraz numer ucznia w dzienniku, który, automatycznie stanie się numerem rodzica (list poniżej). Przed głosowaniem prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Na zwycięzców czekają nagrody..
Zachęcamy do głosowania…
bardzo kochamy was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas na pewno mocno kochacie.
Przyjmijcie życzenia:
sto lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!
co budzą życie , budzą nas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku,
a w naszych sercach radość trwa”.
Wielkanoc- czas radości i oczekiwania.
Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku. Któż z nas na nią nie czeka ? W końcu nadeszła, a wraz z nią Wielkanocne Święta. W trakcie naszych sobotnich zajęć mogliśmy odczuć klimat nie tylko wiosenny, ale także świąteczny. Mieliśmy okazję porozmawiać o wspaniałych , polskich tradycjach wielkanocnych i wypełnić koszyczki kolorowymi jajeczkami, które zostawił nam wielkanocny zajączek. A wszystko zaczęło sie od wiosennych porządków i potem poszło jak z płatka: malowanie pisanek i rozmowy o różnych sposobach ozdabiania jajek, przygotowanie koszyczka i poznanie jego symboliki, zabawa w szukanie jajek. Na koniec przykicał do nas zajączek z niespodziankami.
I……………. nadszedł czas na życzenia:
Tęczowych pisanek, na stole pyszności.
Mokrego dyngusa, wspaniałych gości.
Niech to będzie czas uroczy.
Życzymy wszystkim miłej Wielkiej Nocy.
Zerówczaki z wychowawczynią
3/13/21
Akcja „Bo lubię język polski”
2/19/21
Aleksander Fredo w zerówce.
Chyba nie ma osoby, która nie znałaby wiersza “Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry. Utwór ten bawi czytelników już od wielu pokoleń, a opowiada małpce, która wzorem ludzi chciała zażyć kąpieli w wannie, robiąć przy tym wielki bałagan. Zostaje za to ukarana poparzeniem się gorącą wodą. “Małpa w kąpieli” to wiersz, który dzieci uwielbiają słuchać, szczególnie, jeśli mogą wykonać żywe ilustracje do tego, co usłyszały. Ciekawie jest, gdy mogą założyć na głowę czepek, czy do ręki chwycić mydło. Nam się udało stworzyć kilka takich ilustracji w ramach zajęć lekcyjnych „Lubię czytać”.
10/17/20
Kolejne, sobotnie zajęcia za nami. Tym razem nasze spotkanie rozpoczęliśmy od inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „ Na straganie” z wykorzystaniem sylwetek warzyw.
Celem pracy z wierszem było:
- wzbogacanie słownictwa o nowe zwroty, pojęcia i wyrażenia: nazwy warzyw, cechy charakterystyczne warzyw.
- umiejętne zastosowanie pojęć i wyrażeń podczas udzielania wypowiedzi na temat wysłuchanego utworu.
- dostrzeganie humoru zawartego w wierszu.
Wykonaliśmy również pracę plastyczną. Kolejnym krokiem było poznanie litery E/e, zabawy z literą E, dzielenie wyrazów na sylaby. Znaleźliśmy też czas na piosenkę i taniec.
Praca domowa :
Praca z wierszem. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę na ponowne przeczytanie dzieciom wiersza i znalezienie niezgodności treści z ilustracjami na kartce.
Sobota 10/10
Na ostatnich zajęciach powtórzyliśmy cyfry i kształty. Poznaliśmy literę A/a, szukaliśmy wyrazów rozpoczynających się od litery a, a następnie dzieliliśmy te wyrazy na sylaby. Dużą frajdą okazały się puzzle z obrazkami przedstawiającymi wyrazy przciwstawne np. duży- mały, szybki-wolny.
Praca domowa:
- Dzieci otrzymały kartkę z wyrazami rozpoczynającymi się od litery a. Wyrazy należy podzielić na sylaby i pomalować kostkę z liczbą oczek równą ilości sylab w wyrazie (kartka z pracą domową dla osób nieobecnych znajduje się poniżej).
Zachęcam do wspólnego śpiewania.
https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs
Sobota 10/3
Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o jesieni, poznaliśmy kształty: okrągły, owalny, serca, gwiazdy. Bawiliśmy się również wzorami ( kropki, paski, kratka, łatki, kwiatki). Liczyliśmy w zakresie 10.
Praca domowa:
- Dzieci otrzymały kartkę z puzzlami, które należy wyciąć, ułóżyć tak, aby otrzymać jesienny obrazek z jeżem, a nastepnie przykleić na kartkę. Można porozmawiać z dzieckiem na temat jesieni i jej darów.
- Ćwiczenia 4, 5, 6 str. 34.