Klasa 6

Wychowawczyni: Małgorzata Krokos


Witam serdecznie drodzy rodzice i uczniowie,

Nazywam się Małgorzata Krokos i w tym roku szkolnym 2023/24 będę wychowawcą Klasy 6. Mam nadzeję że będzie nam się wspólnie dobrze pracowało i że będzie to owocny rok. Na pierwszych zajęcia wspólnie powtórzyliśmy sobie kilka materiałów z poprzedniego roku . Uprzejmie was proszę drodzy rodzice abyście zwrócili uwagę na to żeby dziewczynki czytały na głos, chociaż 10-15 min.- dziennie w języku polskim. Zdaje sobie sprawe, że wakacje były długie i ciężko jest  teraz zmobilizować się do regularnej pracy. Natomiast czytanie chociaż kilka minut dziennie i powtarzanie przerobionego materiału, będzie bardzo pomocne.

5/11/24
Witam serdecznie . I tak oto moi mili dotarliśmy do końca roku szkolnego . Wszystko co dobre szybko się kończy . Dziewczynki z klasy 6 wzbogaciły swoją wiedzę z języka polskiego , historii i geografii.  Wiele się działo i spędziliśmy wspólnie wiele sobót poszerzając nasza wiedzę . A oto kilka zdjęć z ostatnich zajec . A praca domowa na lato oczywiście musi być . Proszę czytać chociaż troszkę 15-30 min , dwa trzy razy w tygodniu , to jeszcze nikomu nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie czytanie jest nam wszystkim bardzo potrzebne . W sobotę 05-18-24, mamy zakończenie szkoły zapraszamy rodziców na 10 rano . Pozdrawiam

4/20/24
Witam serdecznie .
W naszej szkole jak zawsze wiele się dzieje . Uczennice klasy 6 zrobiły ostatnio piękne pocztówki z wizerunkiem swojego miasta zamieszkania podczas gdy jedna z nich miała urodzinki . Jak również kilka moich uczennic uczestniczyło w konkursie recytatorskim w którym zdobyły wspaniałe nagrody. Gratuluje wspaniałym dziewczynkom ze tak pięknie się przygotowały i mamom za pomoc w przygotowaniu się do konkursu.
Praca domowa na ten tydzień:
Historia zrobić cw. 1 i 2 Ze strony 89.
J . Polski – przeczytać o słynnych Polakach na emigracji Str. 176, 177,183,184.

3/23/24
Witam wszystkich serdecznie . Wiosna rozpoczęła sie kilka dni temu i nawet do naszej szkoły  zawitał Easter Bunny . Dzieci mialy niesamowitą frajdę w sobotę a nam wszystkim miło upłynął dzień . Chciałam wszystkim nam życzyć Zdrowych i Wesołych Świat Wielkanocnych . Wesołego jajeczka i mokrego dyngusa .
Nie zapominajmy jednak o obowiązkach. Praca domowa dalej obowiązuje . Tak wiec jak komuś strasznie będzie się nudziło to proszę przeczytać Historia Str 74, 75, 76 i 77. Język polski proszę przeczytać Str. 168 i 169 zrobić ćwiczenia Str.170 i 171.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałych Świat . Małgorzata Krokos z rodziną

2/17/24
Witam wszystkich . Chciałam podziękować moim uczennicom z klasy 6 za przepiękne prace o planetach w naszym Układzie Słonecznym . 19-lutego mamy urodziny M. Kopernika i z tej oto okazji dziewczynki zrobiły przepiękne prace. Jestem niesamowicie dumna z moich uczennic .
Praca domowa na ten tydzień :
j. Polski; Str. 132- przepisać tekst do zrzutu pt: pracujemy nad rozwojem słownictwa .
Uzupełnić cwi. Str.136.
Przeczytać czytankę str.136.
Historia cwi.9 i 10 str. 51.
Przeczytać tekst str.52 i 53.

12-8-23
Witam wszystkich . Dużo się dzieje ostatnio w naszej szkole aż ciężko uwierzyć ze to juz nadchodzi koniec roku kalendarzowego . Ogniwo to nie tylko Szkoła , uczenie się i obowiązki , ale również przyjaźnie zawarte na wiele lat .    Klasa 6 to wspaniała grupa dziewczynek które dzielnie wywiązują się ze swoich zadań . W ten oto sposób chciałam je wynagrodzić i zrobiłam mały filmik aby dziewczynki po latach mogly wspominać pięknie spędzone razem chwile .  Życzymy wszystkim Zdrowych i Wesołych Bożego Narodzenia oraz samych wspaniałości w Nowym Roku .  Madzia , Ola, Lilly , Adrianka, Gabby K. Gabby R. Mia , Maya I Mrs. Krokos
Ps . Praca domowa musi być  . J. Polski książka Str. 69 ; wybierz z tabeli na dole po dwa wyrazy i ułóż z nimi 3 zdania . Przeczytać czytankę Str. 84, 85, 86, 87.

12-2-23
W Sobotę 2 Grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki . Było spotkanie z Mikołajem , zdjęcia i oczywiście prezenty . Kilka dni wcześniej dekorowałyśmy nasza klasę dziewczynki i mamy . Była świetna zabawa i miłe spotkanie . Teraz nasza klasa 6 jest pięknie udekorowana aby nam wszystkim przyjemniej płynął  czas w oczekiwaniu na nadchodzące Święta .  Dziewczynki również prezentowały swoje wykonane przez siebie prace o Polsce . Zrobiły naprawdę świetna robotę !! Jestem dumna z moich uczennic.❤️
Praca domowa z j. Polskiego ; proszę przeczytać czytankę ze Str. 77-78 i przygotować się do testu z czytania . Pozdrawiam i do następnego razu . M. Krokos

11-11-23
W Sobotę 11 Listopada obchodziliśmy w naszej Szkole uroczystość Niepodległości Polski.  Po Apelu i pięknej uroczystości odśpiewaliśmy wszyscy razem hymn polski . Następnie pani Anna Wojciechowska robiła zdjecia klasowe. Szkoda ze cześć dziewczynek z naszej klasy była nieobecna . Następnie wróciliśmy do klasy i przerabialiśmy na j. polskim odmianę rzeczowników przez przypadki (sercem w stronę ojczyzny ćwiczenia str. 40, 41, 42). Dziewczynki które były nieobecne proszę uzupełnić te ćwiczenia w miarę możliwości.  Rozmawiałyśmy również o różnorodności języków i ich trudności.
Praca domowa z j. polskiego: znajdź informacje o tym na ktirym miejscu w skali światowej pod względem trudności znajduje się język polski, napisać 3 zdania na ten temat .
Praca domowa z historii: przepisać do zeszytu tekst zaznaczony na żółto str. 32-zaczyna się od Senat w dawnej Rzeczypospolitej….. i tak samo przepisać tekst na żółto ze str. 33 zaczyna się od Elekcja -w dawnej Polsce…….

10-14-23
Witam serdecznie . W sobotę -14 października obchodziliśmy dzień Edukacji narodowej . Dziękuje z całego serca za piękna niespodziankę i prezenty od moich uczennic było mi niezmiernie miło . Również uczestniczyliśmy na przedstawieniu z okazji Dnia Nauczyciela , które było naprawdę niesamowite .
Klasa 6 praca domowa na ten tydzień 10/21/23 .
Język polski: proszę przeczytać czytankę nr. 6 Str.37. i uzupełnić ćwiczenia Str. 35.
Historia: przepisać do zeszytu kolorowym pisakiem nagłówek Str. 14/ który się zaczyna ….A niechaj narodowie…,,i przepisać do zeszytu tekst Str.15 tak gdzie jest nagłówek -Zapamnietaj !  Zaczyna się od ; Polska i Litwa …… .

Życzę wszystkim udanego tygodnia


Praca domowa 10/7/23:
J.polski Str . 19- przepisać wielka litera piszemy; podać po jednym przykładzie. Na dole strony to co na niebiesko przepisać do zeszytu mała litera piszemy , podać po jednym przykładzie. Ćwiczenia ze strony 20, są króciutkie. Wypełnić ćwiczenie ;4,5,6,7. Przeczytać 2 razy czytankę ze Str.24/25. Bardzo proszę rodziców dopilnujecie aby dziewczynki czytały, pomoże im to w rozumieniu tekstu.
Historia: nowa książka; przeczytać str. 10 i 11. Extra bonus napisać 3 zdania kim była Królowa Bona. Dziękuję i pozdrawiam .  Miałyśmy również celebracje urodzin Madzi. Dziewczynki miały troszkę rozrywki. Byłyśmy również w bibliotece i dziewczynki rozwiązywały rebusy. Była to udana sobota.

Praca domowa na 9/30/23:
 1. Ponieważ ten Rok w Polsce zostal nazwany Rokiem M.Kopernika dziewczynki mają napisać trzy pełne zdania po dziesięś wyrazów każde zdanie, kim był Mikolaj Kopernik.
 2. Podręcznik-”Sercem w strone Ojczyzny”(j.polski) strona 6 na górze na czerwono napisana jest bardzo inspirujaca mysl. Zaczyna się od; Każdy z Was ma pewne…., dziewczynki mają przepisać ta myśl do zeszytu (j.polski) czerwonym lub inny kolorowym długopisem.
 3. Ten sam podręcznik co wyżej, strona 7 zadanie domowe na dole strony. Napisać 10 zdań z czasownikami o swoich wakacjach.
 4. Przeczytać czytankę 2-3 razy,ze strony 10-”Niezapomniana lekcja”
 Zyczę wszystkim udanego tygodnia