Zakończenie roku 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w sobotę 5/21 o godzinie 9:30 (spotykamy się przed budynkiem szkolnym).

Rozdanie świadectw odbędzie się w klasach (prosimy rodziców o pozostanie na zewnątrz i poczekanie cierpliwie na uczniów, dziękujemy).

Dla wszystkich dzieci zaplanowaliśmy pizzę i lody. Naszą szkołę odwiedzi samochód z lodami (ice cream truck).
Do zobaczenia !

Matura 2022 w szkole Ogniwo

 

30 kwietnia w naszej szkole odbył się egzamin maturalny uczniów III  liceum.

Tegoroczni maturzyści: Paulina Baj, Aleksandra Mondrzik i Sebastian Drężek przystąpili do części pisemnej punktualnie o 9:30. Zmierzyli się z pytaniami z języka polskiego,  historii oraz geografii.

W skład Komisji Egzaminacyjnej weszli Pani Bożena Mocek (przewodnicząca komisji i wychowawczyni maturzystek), Pani Anna Jurewicz i Pani Ewa Błachno-Held.

Egzamin pisemny zakończył się o godzinie 12:00. Po krótkiej przerwie na posiłek odbył się egzamin ustny, podczas którego maturzyści kolejno prezentowali swoje projekty dotyczące wybranej epoki dokonując analizy historyczno-literackiej.

Uczniowie zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wiedzy.  Znajomością polskiej literatury, głęboką analizą wydarzeń historycznych, a także położeniem i znaczeniem współczesnej Polski na tle Europy i świata szczerze ujęli Komisję.

Maturzystom należą się wielkie brawa, gratulacje i życzenia tak śpiewająco zdawanych kolejnych, życiowych egzaminów.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Mocek za przygotowanie uczniów do tak ważnego egzaminu.

Maturzyści będą świętowali zakończenie szkoły z klasą 8 na balu, który odbędzie się 20 maja.