15-lecie Szkoły Ogniwo-relacja z balu

Zapraszamy do foto i wideorelacji z balu 15 -lecia, przegotowanej przez Radio Rampa

15 lat minęło jak jeden dzień! Tak powiedzieć mogą założyciele szkoły polskiej Ogniwo, która w sobotę, 19 listopada, świętowała swoje urodziny. Z liczącej sobie kilkunastu uczniów szkoły, Ogniwo urosło do placówki, w której kształci się już ponad 100 uczniów, od przedszkola po klasy licealne.

Dyrektor szkoły, Pani Monika Zarzycka, jako gospodarz imprezy spisała się na piątkę – podczas gali uhonorowano założycieli szkoły, grono pedagogiczne, specjalnych gości oraz wyeksponowano talenty uczniów: od najmłodszych tancerzy, którzy zachwycili zgromadzonych występując w strojach staropolskich po młodzież, która zachwyciła zebranych swoimi recytacjami i grą na instrumentach. Gala udała się, jak podkreśla dumnie Pani dyrektor, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów.

Pani Maria Paździor-Marchwińska, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stan NJ i PA, wręczyła dyplomy wyróżnienia najbardziej zasłużonym dla szkoły. Gościem specjalnym wydarzenia była również Pani Konsul z Konsulatu RP w Nowym Jorku oraz Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Filadelfii.

W polskiej sali Ambasador, bawiło się w sumie prawie 300 osób – frekwencja i zaangażowanie wśród przyjaciół i współpracowników szkoły pokazuje, że szkoła świetnie się rozwija, a o jej przyszłość, pomimo niepewnej na dzień dzisiejszy przyszłości lokalu, w którym odbywają się zajęcia, nie mamy się co martwić.

 

http://radiorampa.com/wideo-relacja-polska-szkola-pelna-pasji-ogniwo-w-trenton-swietuje-15-lat/

 

https://www.youtube.com/watch?v=5UfSySJ0du0

 

http://radiorampa.com/15-lecie-szkoly-polskiej-ogniwo-z-trenton-nj-fotorelacja/

 

 

Leave a Reply

Name
Email
Website