Klasa 3 2018/2019

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail:">

Rada Rodziców:

EWA WADOWIEC-GRABSKI   
SYLWIA DRĘŻEK     
BEATA GRADZIEL   
ANNA DRĘŻEK 11/05/2019:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza  ” Trzeci maja” str. 184
2. Uzupełnić ćwiczenie 6,7,8 str. 139  , ćw. 9 str. 140.
 👪  SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH RODZICÓW NA APEL Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY , KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 11 MAJA W AULI NASZEJ SZKOŁY O GODZINIE 12:30 👪.
🤗 Również w najbliższą sobotę w naszej klasie rozstrzygnie się nasz “mini konkurs” dotyczący sówek . Uczniowie za swoją aktywność na lekcjach dostawali sówki , które przyklejali w zeszycie lekcyjnym. Co 4 sówki otrzymywali ocenę bardzo dobra do dziennika. Natomiast finałem konkursu jest nasza klasowa maskotka – duża sowa oraz dwie malutkie dla uczniów na drugim i trzecim miejscu . Bardzo proszę,  aby uczniowie w obecności rodzica podliczyli ilość sówek (proszę wziać pod uwagę dwa zeszyty) .

😊 Chciałam również przypomnieć o oddawaniu ksiażek z biblioteki i kartach rejestracyjnych wraz z opłatą (do mnie). Dziękuję! 🤗


4/27/19

W ostatnią sobotę kwietnia zajęcia w klasie 3 odbyły się w nieco innej odsłonie. W ramach tematu ” PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA ” uczniowie przyszli ubrani w stroje ludowe i wspólnie odkrywali piękno naszego kraju, poznając regiony Polski, ich tradycje, obyczaje i folklor. Dopełnieniem tych zajęć była nauka tańca ślaskiego “Zasiali górale”, która sprawiła wielka radość małym tancerzom. Ta wspólna ” wędrówka ” po Polsce być może stanie się początkiem wielkiej przygody na nadchodzące wakacje dla każdego ucznia naszej szkoły. Być może pozwoli każdemu, kto odwiedzi swoje rodziny zobaczyć piękno polskich zakątków nie tylko na naszych lekcjach ale w rzeczywistości ….bo Polska to barwny i piękny kraj, tak jak barwna była tego dnia klasa 3.


ZADANIE DOMOWE NA 4/05/2019:   

1. Uzupełnić ćwiczenie 2,3 str.128 i ćwiczenie 4,5 str. 129.

🤗 DRODZY RODZICE!  Bardzo serdecznie dziękuję Wam za zaangażowanie w nasze sobotnie zajęcia , które odbyły się w bardzo miłej i pełnej barw atmosferze . Uczniowie wygladali ślicznie i wyróżniali się tego dnia w naszej szkole. Dziękuję ślicznie Pani Sylwii Drężek , która zaskoczyła nas w miły sposób- przychodzac do nas na zajęcia przekazała nam ciekawostki z regionu swojego pochodzenia, posługujac się przy tym gwara kurpiowska . Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

😀 Dziękuję Pani Ani i Pani Ewie za pomoc , za zdjęcia i za krótki filmik , który pokaże nam nasza wspólna naukę tańca ludowego 😀 . Myślę , że będzie to umieszczone na stronie Ogniwa w najbliższym czasie . Dziękujemy również Nathanowi za urodzinowy pyszny poczęstunek , który dopełnił nam jeszcze bardziej ten dzień pełen wrażeń 🤗.

UWAGA !!! Mam kilka komunikatów do przekazania :

1. Uczniowie , którzy przystępuja do I Komunii Św. maja tego dnia zaliczona obecność w szkole ( nie dotyczy uczniów , którzy sa zaproszeni jako goście).

2. Bardzo proszę , aby uczniowie oddali do 11maja ksiażki z naszej biblioteki.

3. W sobotę rozdałam niektórym rodzicom KARTY REJESTRACYJNE na rok szkolny 2019/2020 ( rodzice , którzy nie otrzymali proszę o zgłoszenie się do mnie) . Karty +opłate ( $20 check lub cash) proszę przynosić bezpośrednio do mnie do 11maja. Również przyjmuje zamówienia na podręczniki szkolne do 4 klasy( czytanka+ ćwiczenia)

4. Rozdałam również kartki dotyczace rozmiarów bluz dla naszych uczniów . Bluzy te uczniowie otrzymaja na koniec roku , dlatego bardzo proszę o podanie mi rozmiarów już w najbliższa sobotę – 4 maja w celu ich zamöwienia . Osoby nieobecne w sobotę proszę o kontakt telefoniczny badź sms z podaniem rozmiaru dziecka ponieważ muszę zgłosić to do sekretariatu. Dziękuję !

 


ZADANIE DOMOWE NA 6/27/2019:

1.Przeprowadzić “wywiad” na temat – Z jakiego regionu Polski pochodzi Twoja rodzina. Napisać o tym kilka zdań do zeszytu lekcyjnego.

Chciałam również potwierdzić , że nasze najbliższe zajęcia (27 kwietnia) odbęda się tak jak informowałam Państwa w “strojach ludowych”

🤗

Chciałam bardzo serdecznie podziękować  wszystkim RODZICOM  oraz PANIOM za zorganizowanie nam “wielkanocnego zajączka” w klasie, pełnego słodkości i wielkanocnych upominków dla każdego z nas. Nam wszystkim “zajączek” sprawił dużo niespodzianek i wniósł do klasy tego dnia świateczną atmosferę pełna dobrego humoru. DZIĘKUJEMY!

🐰😄🐰

🐣ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIAT WIELKANOCNYCH, SERDECZNYCH SPOTKAŃ W GRONIE RODZINY I PRZYJACIÓŁ ORAZ MIŁEGO WIOSENNEGO ODPOCZYNKU. 🐣

 


ZADANIE DOMOWE NA 6/13/2019:

1. Przeczytać uważnie krótki tekst “Lekarstwo dla złośnicy”  (str. 172) i napisać w zeszycie lekcyjnym , co uleczyło “złośnicę” ze złości.
2. Uzupełnić ćw. 1 str. 103 i ćw. 2 str. 104
 🤗 W najbliższa sobotę nasze zajęcia odbęda się w atmosferze Świąt Wielkanocnych. Proszę, aby uczniowie, którzy maja w domu niezmywalne pisaki przynieśli je na zajęcia . Będa nam potrzebne do kolorowania jajek.
🤗
     
ZADANIE DOMOWE NA 6/04/2019:
1.Nauczyć się czytać czytankę ” Gdzie ukryła się wiosna ” str. 161
2. Przyjrzeć się ilustracji , która rozdałam każdemu dziecku i odpowiedzieć krótkimi zdaniami, jakie czynności wykonuja osoby z ilustracji. Zdania wpisać do zeszytu lekcyjnego . Kolorowa kredka podkreślić czasowniki.     Uczniowie , którzy nie pisali dyktanda napisza w najbliższa sobotę .
🤗 Chciałam poinformować ,że w miniona sobotę został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ” ZACZYTANA SZKOŁA” . W konkursie tym brali udział wszyscy uczniowie klasy 3, którzy otrzymali nagrody – karnet na darmowy lunch oraz czekoladę . Specjalne wyróżnienie za swoja pracę otrzymała OLIVIA  LIEBNITZ , gdzie Pani Monika wręczyła jej dyplom oraz nagrodę ksiażkowa.
W szystkim moim uczniom gratuluje !!!
👏👏👏. Dziękujemy Pani Ewie za zorganizowanie całego konkursu ! 🤗
🎂 W miniony tydzień swoje urodzinki obchodziła SOFIA . 😀 Życzymy jej dużo uśmiechu na każdy dzień 😄

ZADANIE DOMOWE NA 30/03/2019: 
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza “Wiosenny wietrzyk ” str. 162
2. Przygotować się do dyktanda str. 147 “Marzec – pierwszy miesiac wiosny…”
 🤗 Chciałam poinformować, że w tegorocznym “Kangurze matematycznym” z naszej klasy wzięło udział troje uczniów : NATALIA DRĘŻEK , NINA TADYCH oraz IGOR DRĘŻEK . Ogromne brawa dla nich , za to że odważnie zmagali się z zadaniami matematycznymi . 👏👏👏Gratulujemy!!!🤗

ZADANIE DOMOWE NA 23/03/2019:

1. Nauczyć się czytać czytankę “Chcę pospać dłużej” str.149
2. Uzupełnić ćwiczenie 1 str. 100
    🤗 Chciałam przypomnieć uczniom , którzy będa brali  udział w konkursie -“KANGUR MATEMATYCZNY” o zbliżajacym się terminie , bo to już  w ten czwartek – 21 marca. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia !🤗
  📚 W ramach kampanii “CAŁA POLONIA CZYTA DZIECIOM” w miniona sobotę nasza szkołę odwiedzili zaproszeni goście. W trakcie zajęć czytali naszym uczniom fragmenty wybranych ksiażek. Po naszym wspólnym spotkaniu w bibliotece kontynuowaliśmy w klasie głośne czytanie tzw. “łamańców językowych” , które jak się okazało sa świetna zabawa słowna dla małych I tych dużych również.Takie “humorystyczne” wierszyki , które rozdałam dzieciom sa dobrym ćwiczeniem na poprawna wymowę i dykcję , dlatego zachęcam Was na wspólny zabawę ….CZYTAM JA , TATA ,MAMA …DZIŚ RODZINA ZACZYTANA  … 📚

ZADANIE DOMOWE NA 16/03/2019:
1. Nauczyć się wiersza na pamięć o Krakowie str. 177 ( bez tytułu).
2. Uzupełnić ćwiczenia : 4,5,6 str. 94  ;  7,8 str. 95
🤗 Nasze sobotnie zajęcia były bardzo ciekawe i pełne niespodzianek. Celebrowaliśmy urodzinki naszej Ninki , której dziękujemy za urodzinowy poczęstunek ….. W ramach tematu “Poznajemy Polskę” zbliżyliśmy się tym razem do pięknego Krakowa . Dzięki uprzejmości Pani Ewy z biblioteki oraz Pani Renacie odbyliśmy “wycieczkę” po Krakowie z lotu ptaka, ogladajac film  oraz pięknie zbudowana makietę starego Krakowa . Przewodnikami naszej ” wycieczki” byli uczniowie klasy 5 , którzy dostarczyli swoim młodszym kolegom dużo ciekawych informacji. Dziękujemy bardzo za urozmaicenie nam tej lekcji.🤗

ZADANIE DOMOWE NA 9/03/2019: 
1. Nauczyć się czytać czytankę “Przebiśniegi”str. 143
2. Z czytanki wybrać 5 czasowników i ulożyć z nimi zdania . Wpisać je do zeszytu lekcyjnego .
 🤗💐💐💐 Serdecznie zapraszam wszystkie PANIE NA DZIEŃ KOBIET , które odbędzie się w naszej szkole 9 marca o godz. 7 PM . 💐💐💐🤗

ZADANIE DOMOWE NA 2/03/2019:
1. Nauczyć się czytać czytankę ” Pierwszy koncert” str. 131
2. Uzupełnić test o Fryderyku Chopinie ( test rozdałam uczniom na osobnych kartkach ).
3. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii ćw. 4,5,6 str. 116
  🤗 Uczniowie , którzy nie oddali na ostatnich zajęciach swoich ” ilustracji” , bardzo proszę aby przynieśli je na najbliższa sobotę . Ponownie zachęcam moich uczniów do brania udziału w innych konkursach , które umieszczane  sa regularnie na naszej stronie pod zakładka “Wiadomości”. 🤗 KAŻDE DZIECKO JEST W CZYMŚ DOBRE , A GŁÓWNA ROLA KONKURSÓW JEST ODKRYCIE JEGO UNIKALNYCH ZDOLNOŚCI ; POZYSKIWANIE INSPIRACJI I MOTYWACJI DO KREATYWNYCH  ZADAŃ; DOBRZE WPŁYWAJA NA ROZWÓJ I SAMOOCENĘ DZIECKA …DLATEGO BIERZMY W NICH UDZIAŁ !!!🤗

ZADANIE DOMOWE NA 23/02/2019:
1. Nauczyć się czytać czytanke “Bajka” str. 155
2. Z czytanki “Bajka” wypisać do zeszytu lekcyjnego jak najwięcej przymiotników.
3. W ramach naszych ostatnich zajęć , których tematem była “KSIAŻKA – naszym przyjacielem” wykonać ilustracje – projekt swojej ulubionej ksiażki (przeczytanej w języku polskim). Prace można wykonać dowolna technika (malowanie, rysowanie, naklejanie itp.) w formacie A 4 badź większym. Z tyłu kartki należy wpisać tytuł i autora wybranej ksiażki oraz swoje imię i nazwisko . Prace uczniów będa brały udział w konkursie plastycznym “Zaczytana szkoła” , ogłoszonym przez Pania Ewę. 🤗

ZADANIE DOMOWE NA 16/02/2019:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza “Karolina” str. 126
2. Uzupełnić ćwiczenie 11 str. 83
   ❤❤❤ Bardzo serdecznie dziękuję moim uczniom za okazanie życzliwości, miłe życzenia i walentynkowe prezenciki zarówno dla mnie, jak i swoich koleżanek i kolegów z klasy. Ta miła sobota przepełniona była masa dobrego humoru, uśmiechu u każdego z nas, pełna zabaw, słodkich smakołyków oraz przepysznego poczęstunku urodzinowego…
❤🎂…bo to były Walentynki i AMELKI urodzinki…Dziękujemy Amelce! ❤🎂

ZADANIE DOMOWE NA 9/02/2019: 
1. Napisz do zeszytu lekcyjnego, dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka.
2. Uzupełnić ćwiczenie 6,7,8 str. 82

❤❤❤❤  DRODZY RODZICE ! Zbliżaja się Walentynki ❤❤❤ DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO  TO DZIEŃ DOBRY DLA KAŻDEGO !❤❤❤ Jest to dzień, w którym przesyłamy sobie nawzajem życzenia przepełnione sympatia , serdecznościa i życzliwościa …Dlatego miło będzie jeżeli uczniowie przygotuja na najbliższa sobotę małe rzeczy ” walentynkowe” , życzenia , serduszka itp.swoim koleżankom I kolegom z klasy.  Nasze zajęcia – 9 lutego odbęda się pod znakiem “serca” , a więc będzie dominował kolor czerwony I różowy ❣💞, dlatego uczniowie moga przyjść ubrani w tych kolorach. Niech ten dzień będzie wyjatkowy! 😍 ❤❤❤


ZADANIE DOMOWE NA 2/02/2019:
1.Przygotować się do dyktanda str. 121 ” Jaskółka to ptaszek…”
2. Uzupełnić ćwiczenie 2a str. 79-80 . Można to zrobić na odrębnych kartkach z uwzględnieniem rysunku swojego “zaginionego”zwierzatka .
🤗Przypominam i zachęcam uczniów do wypożyczania ksiażek z naszej biblioteki szkolnej prowadzonej przez Pania Ewę , która zgromadziła naprawdę ciekawe ksiażki dla naszych uczniów … po przeczytaniu niech uczniowie nie trzymaja w domu tylko wypożyczaja następne książeczki 🤗

ZADANIE DOMOWE NA 26/01/2019 :
1. Nauczyć się czytać czytankę ” Bez tytułu” str. 119
2. Z wiersza ” Wróble” str. 120 podkreślić i wpisać do  zeszytu lekcyjnego wszystkie przymiotniki .
3. Powtórzyć wiadomości o rzeczowniku – w ćwiczeniach str. 75 ( jakie mamy rodzaje , formy rzeczownika- jak najwięcej ćwiczyć odmiane prostych rzeczowników np. kredka , swoje imię . Takie ćwiczenia ucza dzieci poprawnej wymowy …. kto?co? —-kogo?czego?—-komu?czemu?—–z kim?z czym?—–o kim?o czym?

ZADANIE DOMOWE NA 19/01/2019:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza ” Wszystkie wnuki…” str. 113
2. Uzupełnić ćw. 2 str. 70  i ćw. 5 str. 72
 🤗 UWAGA! Chciałam poinformować wszystkich , że nasza uczennica NATALIA DRĘŻEK otrzymała DYPLOM za udział w V międzynarodowym konkursie fotograficznym “Polska w obiektywie polonijnego dziecka 2018”. Gratulujemy naszej Natalce !…
Pamiętajmy o tym, że chęć brania udziału w różnych konkursach rozwija i motywuje polonijne dzieci do poznania naszego ojczystego kraju . 🤗
Jeszcze raz brawa dla Natalii 👏👏👏

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/01/2019: 

1. Nauczyć się do sprawdzianu pisemnego nazwy miesięcy i dni tygodnia ( proszę zwrócić uwagę na ich kolejność … moga być pytania tego typu – Napisz jak nazywa się czwarty czy ostatni miesiac roku ?. Proszę, aby dzieci wykorzystały do nauki “kalendarze”, które wykonywały samodzielnie na ostatnich zajęciach.

2.Uzupełnić ćwiczenie 7, 9 str. 67.

👪 DRODZY RODZICE!

Z okazji zbliżającego się DNIA BABCI i DZIADKA  19 stycznia w naszej bibliotece szkolnej w trakcie zajęć (g. 12:30), odbędzie się mała uroczystość z poczęstunkiem dla naszych gości. Serdecznie zapraszam wszystkie BABCIE i wszystkich DZIADKóW moich uczniów o przybycie tego dnia do naszej szkoły. Bardzo proszę o zgłoszenie do mnie w najbliższą sobotę ich obecność .

👪 ….. Proszę również zwrócić uwagę na zeszyty lekcyjne , ponieważ niektórym uczniom kończa się. Zeszyty można kupić w sklepiku szkolnym. Dziękuję!👪


ZADANIE DOMOWE NA  5/01/2019:

1.Napisać do zeszytu lekcyjnego życzenia noworoczne dla swoich najbliższych ( czego życzysz im na Nowy Rok 2019)

2. Zachęcam uczniów w przerwie światecznej do czytania ksiażek w języku polskim .

🎄🎄🎄 ŻYCZĘ PAŃSTWU I MOIM UCZNIOM SPOKOJNYCH I PEŁNYCH RODZINNEGO CIEPŁA ŚWIAT …WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU  !!! 🎄🎄🎄


ZADANIE DOMOWE NA 15/12/2018:

1.Nauczyć się czytać czytankę ” Czyż nasza nie jest najpiękniejsza” str. 83

2. Uzupełnić ćw. 2,3 str. 62-63

3. Kolęda “Dzisiaj w Betlejem” ( poćwiczyć 1 zwrotke + refren)

👪DRODZY RODZICE ! Pragnę przypomnieć , że w najbliższa sobotę o godz . 5 PM odbęda się Jasełka wraz z kolacja wigilijna…serdecznie zapraszam .  Zachęcam dzieci do udziału w konkursie -KANGUR  MATEMATYCZNY , który odbedzie się 21 marca  2019 . Zgłaszanie uczestników trwa do 31 grudnia . Szczegóły konkursu sa zamieszczone na stronie ” Ogniwo” pod zakładka “Wiadomości”. 👪.

❄🎄❄️ Serdecznie dziękuję za prezent mikołajkowy . Jest mi bardzo miło .❄🎄❄


ZADANIE DOMOWE NA 8/12/2018: 

1. Przygotować się do dyktanda str. 72 ćw. 2
2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii str. 109 ćw. 1,2
 👪 DRODZY RODZICE! 15 grudnia w naszej szkole odbędą się JASEŁKA w trakcie których wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewają piękną kolędę “DZISIAJ W BETLEJEM” …proszę o poćwiczenie w domu pierwszej zwrotki wraz z refrenem tej kolędy (większość uczniów już zna ).  W najbliższą sobotę zawita do nas ŚWIĘTY MIKOŁAJ . Spotkanie z nim odbędzie się w naszej bibliotece szkolnej . 👪.
    🎂 Dziękujemy NATALII  za urodzinowy poczęstunek.  🎂
W konkursie ogłoszonym przez Pana Ryszarda – ” 100-LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI ” z naszej klasy został wyróżniony uczeń – Igor Drężek …gratulujemy! 👏👏👏

ZADANIE DOMOWE NA 1/12/2018:
1. Napisać do zeszytu lekcyjnego kilka zdań na temat – Jak spędziłaś/eś Święta Dziękczynienia .
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza “Święto Dziękczynienia” str. 61.
3. Uzupełnić  ćwiczenie 2 str. 54.
 🦃🍃🦃  ŻYCZĘ MOIM UCZNIOM ORAZ PAŃSTWU UDANEGO I RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA  ORAZ MIŁEGO WYPOCZYNKU 🦃🍃🦃

ZADANIE DOMOWE NA 17/11/2018:

1.Uzupełnić ćwiczenie 5,6 str. 49

👪DRODZY RODZICE ! Chciałam Was poinformować, że wizyta św. Mikołaja w naszej szkole odbędzie się już 8 grudnia … nasze Panie z “czwórki” klasowej zajma się przygotowaniem małych upominków dla naszych dzieci, za co bardzo dziękuję. Również chce przypomnieć o planowanej przez szkołę “Ogniwo”wycieczce dla naszych uczniów i opiekunów w miesącu kwietniu do AKWARIUM W BALTIMORE . Szczegóły tej wycieczki dostaliście Państwo e-mailem …. Natomiast proszę o potwierdzenie chęci udziału swoich dzieci i opiekunów już w najbliższa sobotę 17 LISTOPADA do sekretariatu, w celu wcześniejszego zarezerwowania autokaru .
Jest również propozycja Balu Sylwestrowego w naszej szkole i tu röwnież prośba o zgloszenie się osób zainteresowanych do 17 LISTOPADA
👪.    🇵🇱🇵🇱🇵🇱 NASZE OBCHODY 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE JAK I RóWNIEŻ W SZKOLE ŚW. JADWIGI W TRENTON , GDZIE BYLIŚMY Z WIZYTA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Drodzy uczniowie, rodzice,
Zapraszamy wszystkiich uczniów “Ogniwa” na darmową wycieczkę do AKWARIUM W BALTIMORE, która odbędzie się 14 kwietnia (niedziela), 2019. Szkoła pokryje koszty przejazdu i wstępu dla wszystkich uczniów szkoły “Ogniwo”. Wszystkie dzieci zaczynając od przedszkola do klasy 6, muszą jechać pod opieką osoby dorosłej (rodzic czy znajomy który weźmie odpowiedzialność za dziecko podczas wycieczki).Dla towarzyszących dzieciom rodziców/dziadków czy znajomych osób, koszt przejazdu będzie wynosił $30, plus koszt wstępu do akwarium $31.95 (4D film za dodatowe $5). Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dzieci i Państwa do 17 listopada, 2018.Autobusy muszą by zarezerwowane do 17 listopada z 50% depozytem  (wczesna rezerwacja jest gwarancją transportu do Baltimore), serdecznie więc prosimy o deklarowanie się w sekretariacie szkolnym z liczbą osób towarzyszących dzieciom i bezwrotną opłatą $30 od osoby na koszt przejazdu.Opłatę za wstęp będziemy zbierali w póżniejszym czasie.Dziękujemy!

ZADANIE DOMOWE NA 10/11/2018:
1. Nauczyć się czytać -“Skarby pani Jesieni” str. 49.
2. Zapamiętać rodzaje zdań
3. Ułożyć i zapisać do zeszytu lekcyjnego po dwa zdania : oznajmujace , pytajace , rozkazujace ( razem 6 zdań) .
 👪 DRODZY RODZICE ! Za Wasza zgodą w najbliższą sobotę razem z klasą 2 wspólnie udamy się do Polskiej Szkoły w Trenton, która zaprosiła nas na obchody 100- lecia Niepodległości . Tak jak wspomniałam uczniowie wrócą do godz. 1 PM do szkoły Ogniwo.
Bardzo proszę, aby nasi uczniowie mieli ubrane koszulki “Ogniwa”, jako reprezentanci naszej szkoły . Dziękuję! 👪

 


ZADANIE DOMOWE NA 3/11/2018:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wierszy: “Nad grobami”, “Dzień zaduszny”, “W zaduszki ” str. 44-45.

2. Uzupełnić ćwiczenia 1,2,3,4 str. 42-43.

UWAGA!!!👪 Serdecznie zapraszam w najbliższa sobotę na spektakl “Pchła Szachrajka”,który odbędzie się w naszej auli o godz. 12PM-1PM .

Również zachęcam moich uczniów do brania udziału w konkursie ogłoszonym przez Pana Ryszarda Drucha – “100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Uczniowie moga wykonywać prace plastyczne według dowolnej techniki i własnego pomysłu (prace ich będa wykorzystane do wystawy poświęconej świętu -11 listopada) . W związku z tym prosimy chętnych uczniów o przyniesienie swoich prac w najbliższą sobotę -3 listopada do mnie, a ja przekażę je Panu Ryszardowi. Na ostatnich zajęciach wspomniałam uczniom o konkursie. Proszę jeszcze o przypomnienie i zachęcenie ich . DZIĘKUJĘ!!!

🍂👻 Klasa 3 dziękuje naszej Olivii za sobotni urodzinowy poczęstunek , który odbył się w “halloweenowej” atmosferze 👻🍂👻

 


ZADANIE DOMOWE NA 27/10/2018 :
1.Przygotować się do dyktanda str. 41, ćw.5 (w czytance -Lubię jesień…).
2.Uzupełnić ćwiczenie 3, 3a str. 37

👽👻👽 UWAGA!!! 👽👻👽
W najbliższą sobotę uczniowie mogą przyjść przebrani w kostiumy “halloweenowe”.


ZADANIE DOMOWE NA 20/10/2018 :

1. Nauczyć się czytać czytankę ” Dzień Nauczyciela” str.33

2. Uzupełnić ćwiczenie 4,5,6 str. 32

👪  Zachęcam Państwa do obejrzenia zdjęć z ostatniego apelu na stronie Ogniwo w galerii zdjęć 👪

😍 Serdecznie dziękuję za piękne kwiaty i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 😍


ZADANIE DOMOWE NA 13/10/2018 :     
1. Napisać do zeszytu lekcyjnego kilka zdań o swoim przyjacielu (jak ma na imię , jaki jest, dlaczego go uważasz za swojego przyjaciela)
2. Uzupełnić ćw. 3 i 4 str. 23
 👪 DRODZY RODZICE ! Serdecznie zapraszam Was w najbliższa sobotę na apel z okazji Dnia Nauczyciela , który odbędzie się w naszej auli o godz. 12:30 z udziałem klasy 3 i 5 👪

ZADANIE DOMOWE NA 6/10/2018: 
1. W czytance uzupełnić cwiczenie 3 str. 17 , wpisać do zeszytu lekcyjnego ,a podkreślić na czerwono wszystkie samogłoski.
2. Nauczyć się czytać czytankę ” A jednak warto…” str. 15
DRODZY RODZICE! Chciałam przypomnieć , że 13 października wspólnie z klasa 5 przygotowujemy krótki apel z okazji Dnia Nauczyciela .
W ostatnia sobotę rozdałam uczniom krótkie teksty do nauczenia się na pamięć, badź do nauki czytania (zaznaczone kolorem czerwonym) . Bardzo proszę o przypilnowanie swoich dzieci – już w najbliższa sobotę zrobimy pierwsza próbę z klasą 5 . Tak jak informowałam Państwa , proszę aby uczniowie w dniu apelu przyszli w koszulkach niebieskich “Ogniwo” . Mile widziane u dziewczynek spódniczki i kokarda we włosach , natomiast u chłopców – czapki ” bejsbolówki”.
🍂   👪 Serdecznie zapraszam Państwa na nasz szkolny piknik, który odbędzie się już w ta niedzielę -7 października od 1PM do 6PM w Rosedale Park , Hopewell , NJ 👨👩👧 🍂🍂

ZADANIE DOMOWE NA 29/09/2018 :
1.Nauczyć się wiersza na pamięć ” KATECHIZM  POLSKIEGO DZIECKA” ( ” Kto ty jesteś ?…”) str. 10 ( czytanka)
2. Uzupełnić ćw. 3 str. 13 ( ćwiczenia)
DRODZY RODZICE ! Tak jak wcześniej wspominałam , bardzo proszę , aby uczniowie mieli po dwa zeszyty w cieńkie linie ( jeden potrzebny do pracy na lekcjach , drugi do dyktand ) . Zeszyty można zakupić w naszym sklepiku szkolnym.

😀😀😀 ŻEGNAMY GÓRY ,ŻEGNAMY MORZE  😀  WRACAMY ZDROWI W DOBRYM HUMORZE  😀 PIĘKNE JEST LATO, MIŁE , WESOŁE😀 LECZ DZIŚ Z RADOŚCIA WITAMY SZKOŁĘ 😀😀😀.
Witam serdecznie w nowym roku szkolnym UCZNIÓW KLASY 3 oraz RODZICÓW. Życzę nam wszystkim udanego roku , dobrej współpracy , wielkiego zapału i wytrwałości, a przy tym dużo radości. Moim uczniom na początek – dobrych ocen …szóstek i piątek !!! DZIĘKUJĘ!!!