Uroczystość ślubowania klasy pierwszej 11/17/18

W polskiej szkole uczą się już prawie trzy miesiące ale dopiero uroczyste pasowanie ogromnym, czerwonym ołówkiem uczyniło ich prawdziwymi uczniami.
 
W sobotę, 17 listopada 2018r. w „Ogniwie” odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”, gdzie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej zostało przyjętych dwadzieścioro dzieci. Ubrani na galowo uczniowie, po raz pierwszy podczas ceremonii pasowania wystąpili w niebieskich biretach, których przywilej włożenia po raz kolejny będą mieli po ukończeniu ośmiu lat nauki języka polskiego.
 
Uczniowie klasy pierwszej, przedstawili program artystyczny wykazując się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością przyborów szkolnych oraz zasad ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Dali popis umiejętności wokalnych i tanecznych – uczestnicząc wraz z dwoma tatusiami w zabawie ruchowej do piosenki „Tulinkowy taniec”. To był egzamin, który zdali na szóstkę!
 
By uroczystość nie była nudna do przedstawienia zostali zaangażowani również rodzice i rodzeństwo pierwszoklasistów oraz pani dyrektor we własnej osobie. Początkowo obawiający się aktorzy, wypadli w swoich rolach znakomicie wprawiając w osłupienie nie tylko obserwujących ich dzieci ale także całą widownię, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Tematyka głównie nawiązywała do miłości ojczyzny oraz zachęcała do wrażliwości na los drugiego człowieka.
 
Najważniejszym jednak momentem, było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Monika Zarzycka. Ukoronowaniem niecodziennej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków a wspólny poczęstunek, zakończył długi niezwykle emocjonujący dla wszystkich dzień.
 
Opr. A.Drężek

Leave a Reply

Name
Email
Website