Studniówka 2017

W ubiegłą sobotę, uczniowie III klasy liceum, wychowankowie p. Justyny Berezy bawili się na balu studniówkowym w restauracji Royal Manor w Garfield, NJ.
Atmosfera była bardzo uroczysta. Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Nawiązaniem do polskości były również biało-czerwone kwiaty, które dziewczęta trzymały podczas tańca w dłoni.
Oficjalnie uroczystość otworzyła prezes terenowa CPSD, pani Maria Paździor- Marchwińska oraz prezes centrali, p. dr Dorota Andraka, które życzyły wszystkim udanej zabawy i… zdania matury za 100 dni.
Były przemówienia zaproszonych gości, m.in. nowego Konsula RP w NY, pana Macieja Golubiewskiego. Dyrektorom i wychowawcom maturzystów wręczono dyplomy – podziękowania za trud pracy na rzecz polonijnej młodzieży. Był też czas na wspólne zdjęcie z maturzystami i zaproszonymi gośćmi.
Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę. Maturzyści bawili się wspaniale. Urozmaiceniem polonijnych studniówek jest obecność rodziców na balu studniówkowym. Nie zabrakło też ich w naszym gronie. Była to dla nich okazja, aby wspomnieć swój bal i wrócić do czasów kiedy sami byli maturzystami.
Studniówkowym zwyczajem, maturzystki zakładają czerwoną bieliznę lub podwiązkę, która na maturze ma zapewnić pomyślne jej zaliczenie. I już tu, niektóre dziewczęta zdały egzamin z tradycji na 6!
Atmosfera sobotniego wieczoru na długo pozostanie w naszej pamięci. W najmniej oczekiwanych momentach życia będzie na pewno miłym wspomnieniem szkolnych lat.
Póki co, do matury pozostało nam już niespełna 100 dni… Po zdanych egzaminach absolwenci opuszczą szkolne mury. Miejmy jednak nadzieję, że jeszcze nie raz zatęsknią za polską szkołą i beztroską uczniowskich lat.

Tymczasem, wszystkim tegorocznym maturzystom dziękujemy za wspaniałą zabawę na balu, na egzaminie dojrzałości zaś życzymy połamania piór!

Opr. J. Bereza

Leave a Reply

Name
Email
Website