Spektakl “Nadbagaż” w szkole “Ogniwo” 11/23 o godzinie 13:30

Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż”… – doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów.
Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski?
Okazuje się, że jest tak pojemna, jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa.
Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość, i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata.
Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo?
Co było przed 89’ większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? a wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie.

Monodram w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok

Reżyseria Rafał MATUSZ

Opracowanie muzyczne Paweł Paluch

Scenografia i Kostiumy Natalia Kołodziej

Autor Plakatu Krzysztof Białowicz

Serdecznie zapraszamy na spektakl charytatywny “Nadbagaż”
23 listopada, 2019
godz. 13:30

Wstęp: $10 (bilety można zakupić przed spektaklem w szkole “Ogniwo”)

Całkowity dochód przeznaczony zostanie na Fundację WOŚP.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie autorskie z Iwoną Kusiak i aktorką Karoliną Miłkowską – Prorok.

Karolina Milkowska Prorok- aktorka, logopeda, wykładowca emisji głosu, ambasador Teatru Kamishibai. Współpracowała z legendarnym Teatrem Wierszalin. Od 2004 roku w zespole Teatru Juliusza Osterwy, współpracowała m.in z Janem Peszkiem, Magdaleną Łazarkiewicz, Arturem Barcisiem, Jackiem Głombem, Janem Skotnickim,Rafałem Mateuszem, Leszkiem Raczakiem, Waldemarem Śmigasiewiczem, Andrzejem Ozgą, itd  Publiczności gorzowskiej dobrze znana jako Młoda Piaf z cieszacego się ogromną popularnością już od 12 lat spektaklu „Trzy razy Piaf”w rez Artura Barcisia, który gościł na scenach polskich teatrów oraz w Berlinie jako spektakl reprezentujący Polskę w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa.

Współpracuje z wieloma jednostkami szkolnymi i instytucjami kultury w kraju i zagranicą. Bohaterka reportażu Izabeli Patek w Radiu Zachód pt. „Aktorka do zadań niemożliwych” .


 

Leave a Reply

Name
Email
Website