PASOWANIE NA UCZNIA 1A

Dnia, 21 listopada 2020r. powiększyły się szeregi wspólnoty Polskiej Szkoły „Ogniwo” o kolejnych 10 uczniów. Chociaż od pierwszego dzwonka minęło prawie dwa miesiące, dopiero w minioną sobotę uczniowie klasy 1A mieli uroczyste pasowanie.

To był cudowny czas! Od samego rana panowała podniosła atmosfera. Na przyszkolnej hali widowiskowo-sportowej mieliśmy okazję zapoznać się ze sceną, z kulisami, z mikrofonem. Odbyła się próba generalna a wszystkie szczegóły zostały podopinane na ostatni guzik. To było duże wyzwanie, gdyż wcześniejsze przygotowania odbywały się w sali lekcyjnej. Jednak po kilku chwilach już każdy wiedział gdzie ma swoje miejsce w danym momencie.

Na uroczystość dotarli zacni goście: dyrektor Monika Zarzycka, przedstawiciele zarządu – Karolina Marczewska i Ewa Błachno-Held, reprezentanci honorowej funkcji pocztu sztandarowego: Sebastian Marczewski, Jacob Starnawski, Maximilian Ślęczka oraz drodzy członkowie rodzin pierwszoklasistów.

Odświętnie ubrani mali bohaterowie pod kierownictwem wychowawczyni zaprezentowali swój program artystyczny, do którego przygotowywali się od dłuższego czasu. Myślą przewodnią tego wydarzenia było hasło: „Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki”. Pomimo dużej tremy, udało się! Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste ślubowanie i pasowanie, którego dokonała dyrektor Monika Zarzycka. Świeżo pasowani uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominkowe kuferki ufundowane przez radę rodziców i włodarzy szkoły. Na zakończenie miłego dnia, rodzice zaprosili do pamiątkowych zdjęć i słodkiego poczęstunku na wynos z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

Wierzę, że czas spędzony w naszej szkole przyniesie w przyszłości oczekiwane plony, zawiążą się piękne przyjaźnie a chwile takie jak ta pozostaną w pamięci na całe życie. Mnie na pewno, zwarzywszy na fakt, że grono wspaniałych osób czynnie służyło pomocą w całym przedsięwzięciu, w efekcie czego wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku. Dziękuję serdecznie!

Opr. Anna Drężek

Leave a Reply

Name
Email
Website