Nasz wspólny sukces

 

2018 jest rokiem stuletnich obchodów odzyskania niepodległości, kiedy to po 123 latach niewoli Polska narodziła się na nowo i wróciła na mapę świata. To rok szczególny, bo możemy wyrazić bardziej niż kiedykolwiek manifestację swoich uczuć do Ojczyzny. W tym okresie organizowane są różne parady, koncerty, marsze czy konkursy patriotyczne. Z tej ostatniej opcji skorzystali członkowie naszej szkoły: nauczyciel i uczeń. I to z dużym osiągnięciem!

Pani Anna Drężek wzięła udział w dwóch konkursach: w pierwszym – IX edycji „Być Polakiem” przygotowując konspekt lekcji na temat: „Rok 1918 – spełnione marzenia pokoleń (dla uczniów 9-13 lat) gdzie została wyróżniona, natomiast w drugim – ogłoszonym przez organizatorów XV zjazdu nauczycieli polonijnych i komitetów rodzicielskich w Portland, na najciekawszy konspekt lekcji: „Stulecie Niepodległości Polski” (w kategorii wiekowej przedszkole – kl.II) wygrała!

Uczeń kl.VI Jakub Starnawski wziął udział i został wyróżniony w IX edycji konkursu „Być Polakiem” (w kategorii wiekowej 10-13 lat) wcielając się w redaktora gazetki szkolnej przygotowującego numer okolicznościowy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Jako, że nie wszyscy z wyróżnionych mogli być w Portland i nie mogą uczestniczyć w uroczystej gali na Placu Zamkowym w Warszawie, toteż z naszymi zwycięzcami, członkami zarządu i nauczycielami w szkole spotkała się sama założycielka fundacji „Świat na Tak”, polska polityk, językoznawca, organizatorka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, ambasadorka ludzkich spraw i od kilku kadencji posłanka na Sejm – Pani Joanna Fabisiak.

Gratulujemy i życzymy dalszej motywacji do realizacji obranych celów!

Leave a Reply

Name
Email
Website