Letnie kolonie językowe na Mazurach „Śladami Kopernika”

Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych  z Centrala Polskich Szkȯł Dokształcających w Ameryce  w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w  letnich koloniach językowych na Mazurach „Śladami Kopernika” uczniów szkol polonijnych należących do Centrali.

Kolonie „Śladami Kopernika” są współfinansowane przez Senat RP. Jedynym kosztem, który jest ponoszony przez rodziców, jest bilet USA – Warszawa – USA, który zostanie dofinansowany w kwocie  180 dolarów amerykańskich po rozliczeniu Fundacji i CPSD z Senatem RP.

W otoczeniu zielonych drzew Puszczy Pilskiej, nad piękną Krutynią w miejscowości Ukta przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, poznawać Polskę i jej kulturę oraz integrować się ze swoimi polonijnymi rówieśnikami ze Niemiec.

Podczas dwutygodniowego pobytu czeka na Was moc atrakcji:

 • zajęcie z języka polskiego (24 godziny),
 • nauka projektowania gier planszowych,
 • nocne obserwacje nieba,
 • warsztaty filmowe,
 • jednodniowa wycieczka Fromborka (zwiedzanie: Archikatedry Warmińskiej z grobem Mikołaja Kopernika i koncertem organowym, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieży Radziejowskiego z punktem widokowym, Muzeum Medycyny w Szpitalu św. Ducha oraz Wieży Wodnej z tarasem widokowym),
 • jednodniowa wycieczka do Olsztyna (zwiedzanie: Planetarium, Muzeum Warmii i Mazur w Zamku Kapituły Warmińskiej),
 • trzydniowa wycieczka do Warszawy (zwiedzanie Belwederu, Zamku Królewskiego, Centrum Nauki Kopernik, kampusy Uniwersytetu Warszawskiego, Łazienek Królewskich, Starego Miasta oraz Muzeum Powstania Warszawskiego),
 • rejs statkiem do Mikołajek,
 • dwudniowy spływ kajakowy rzeką Krutynią,
 • dwie wycieczki rowerowe po Puszczy Piskiej i okolicach Rucianego,
 • zwiedzanie Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie,
 • wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
 • wizyta w łuskarni nasion w Rucianem.

Dzieci zamieszkają w nowych domkach na terenie ośrodka wypoczynkowego, który w całości przeznaczony jest dla uczestników kolonii „Śladami Kopernika”. Zapewniamy wyżywienie, ubezpieczenie oraz fachową opiekę. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów szkół polonijnych z Niemiec w wieku 12 – 17 lat. Kolonie odbędą się w dwóch terminach:

I turnus: 1 lipca – 15 lipca 2017 roku (17 miejsc)

II turnus: 17 lipca – 31 lipca 2017 roku (17 miejsc)

Kolonie „Śladami Kopernika” są współfinansowane przez Senat RP. Jedynym kosztem, który jest ponoszony przez rodziców, jest bilet USA – Warszawa – USA, który zostanie dofinansowany w kwocie  180 dolarów amerykańskich po rozliczeniu Fundacji i CPSD z Senatem RP.

 

Warunkiem udziału w koloniach ucznia jest :

Uczestnik musi:

– być uczniem szkoły polonijnej(udokumentowane kopia świadectw z ostatnich trzech lat -ro szkolny : 2015/16, 2015/14, 2014/13

-osiągać bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce (w szkole polskiej)

-wykazać się wyróżnieniami na szczeblu szkolnym, jak i poza szkołą

-wykazywać się   dużą kultura osobistą oraz nienagannym zachowaniem

 

3.Wychowawca zobowiązany jest do napisania opinii o uczniu ,zaś dyrektor szkoły potwierdza swoim podpisem dokument. Szkoła wyśle dokumenty do centrali.

4.Dokument ucznia należy przesłać do dnia 18 maja 2017r. na adres :

Dorota Andraka

7 Plane Tree Lane

Dix Hills, NY 11746

Z dopiskiem –Wypoczynek letni

Leave a Reply

Name
Email
Website