Konkurs Recytatorski „Słowem – Polska”

Uwaga
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy zgłosili się na Konkurs na pierwszy etap, który odbędzie się w sobotę 27 marca. Spotkanie odbędzie się z rana przed szkołą (za tydzień podamy dokładnie godzinę spotkania).

Bardzo prosimy rodziców o dokładne przeczytanie regulaminu konkursu. Proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zgody na sobotę 3/27 (ostatnia strona w regulaminie, załącznik 1 i 3).
Na każdy etap uczeń przygotowuje inny utwór (1), który nie może przekroczyć 2 min i mogą to być tylko utwory autorów podanych w regulaminie- załącznik 5)

Wiecej informacji na stronie:
https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

Konkurs Recytatorski „Słowem – Polska”

Kancelaria Prezydenta RP ogłasza Konkurs Recytatorski „Słowem – Polska” skierowany do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O nagrodę Małżonki Prezydenta RP mogą ubiegać się młodzi rodacy uczący się języka polskiego w krajach ich zamieszkania. 
Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów polską literaturą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą. Utwory poetyckie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Konkurs odbędzie się w terminie marzec-czerwiec 2021 r. W tym czasie przewidziano cztery etapy eliminacji. W etapach: szkolnym, krajowym i kontynentalnym uczestnicy będą mieli za zadanie prezentację trzech różnych utworów wybranych autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

Poniżej regulamin konkursu.

http://www.ogniwopl.com/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

 

Leave a Reply

Name
Email
Website