Koncert poświęcony Ignacemu Paderewskiemu 21 lutego, 2018 Carnegie Hall, NY

21 lutego 2018 roku w 85 rocznicę ostatniego występu Ignacego Paderewskiego w Carnegie Hall w NY odbędzie się koncert poświęcony temu znakomitemu kompozytorowi.
W programie wieczoru znajdą się utwory F. Chopina, które pianista wykonywał podczas koncertów w USA i kompozycje własne. Występ zaszczycą znakomici muzycy: Szymon Nehring – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel Avivie, Łukasz Krupiński – zwycięzca wielu konkursów pianistycznych, m.in. I nagrody konkursów pianistycznych w Hanowerze, Akwizgranie i San Marino, Marek Bracha – utalentowany pianista, który znalazł się w grupie 4 pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, Kevin Kenner – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pianistów ostatnich lat, pierwszy amerykański pianista, który jednocześnie zdobył nagrodę w Konkursie im. Fryderyka Chopina i Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
Koncertowi towarzyszyć będzie także wystawa Czesława Czaplińskiego, autora wystawy Paderewski Artist, Politician, Statesman, która została zorganizowana w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

21 lutego, 2018 Carnegie Hall w NY

 

Leave a Reply

Name
Email
Website