Jesienno- halloweenowe zabawy w Zerówce.

Idzie światem Pani Jesień,
w ręku koszyk skarbów niesie.
Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.
Z liści, z kwiatów poskładane własnoręcznie malowane.
Lato już odeszło i kwiaty przekwitły. Liście dębów i klonów żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie tworząc przecudny, jesienny krajobraz. Z okien naszej klasy widać udekorowane domy, zapowiadając, że najbardziej jesienne święto Halloween zbliża się dużymi krokami.
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, w ramach naszych sobotnich zajęć ,postanowiliśmy poszukać Pani Jesieni. Ze śpiewem na ustach, bo piosenka jest dobra na wszystko, w strojach księżniczek, strażaków, wróżek itp. ruszyliśmy ochoczo do dzieła. Nie trwało to długo. Pani Jesień zawitała do naszej sali. Przyniosła ze sobą kosz ze skarbami: kolorowe liście, szyszki, jabłka, marchewki, dynie. Bacznie przyglądała się naszym pracom, które wykonywaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Niecodzienny gość zaprosił nas również do zbierania dyń rozłożonych w naszym szkolnym parku. A na koniec czekała na nas pyszna niespodzianka w postaci soków owocowo-warzywnych, własnoręcznie przygotowanych przez Panią Jesień. Mniam, mniam.
To było super jesienno-halloweenowe spotkanie. Dodam tylko, że w postać Pani Jesieni wcieliła sie nasza Pani Dyrektor- Monika Zarzycka. Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością co przyniesie Zima.
Opr. Małgorzta Modzelewska
Uczestnicy zabaw: Klasa 0 wych. P. Małgorzata Modzelewska Klasa 0A wych. P. Anita Rogalska

Leave a Reply

Name
Email
Website