Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole 1/21/17

Dziś, 21 stycznia, mieliśmy doskonałą okazję, aby przypomnieć sobie o osobach, które zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Mowa oczywiście o Babciach i Dziadkach. Ich choć to święto przypada w zimowym, pełnym chłodnych dni styczniu to tego dnia wszystkim robi się cieplej na sercu… U babci zawsze jest miło, przyjemnie i słodko. Dziadek na wszystko ma dobrą radę.

Wychowankowie p. Ryszarda Drucha (kl.VII) i p. Justyny Berezy (III LO) chcąc wyrazić swój szacunek i wdzięczność dla dziadków, posłużyli się słowem, muzyką i obrazem. Przygotowana przez uczniów sceneria przeniosła nas do małego atelier. To tu, Eliza i Paulina malowały obrazy, które do samego końca pozostały zagadką dla widowni. Dopełnieniem tego malowniczego pejzażu były recytowane przez Jacka, Samantę, Olę, Wiktorię, Nicole, Amelię oraz Konrada wiersze. Dziadkowie mogli usłyszeć wiele pięknych słów o miłości, zrozumieniu i czasie poświęconym wnukom. Ale było też na wesoło, o facebookowej babci i dziadku, który zamiast o rybach mówi o kwiatku. Ostatnie słowa zbiegły się z ostatnimi pociągnięciami pędzla. Z płócien wyłonili się dziadkowie, malowani od początku do końca do góry nogami 😉

Na koniec cała społeczność szkolna zaśpiewała przybyłym gościom “Sto lat”. Pani dyrektor przy okazji życzeń, wręczyła Dziadkom drobne upominki. Następnie wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

Miła atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do rozmów, podzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

A najlepiej wyrażą to słowa piosenki:

Jak to dawniej było, każdy z Was pamięta,

bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.

Babcia ciasto piecze, wesoło zgada

o rodzinnych dziejach wnukom opowiada.

A kochany dziadek w bujanym fotelu,

pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.

Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba

babcia, mama, wnuczka – inaczej się nie da.

Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele,

Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele!

opr. J.Bereza

Zapraszamy do obejrzenia reszty zdjęć w galerii zdjęć.

 

Leave a Reply

Name
Email
Website