11/3/18 Występy Polskiego Instytu Teatralnego z Nowego Jorku

 3 listopada, 2018 szkoła ”Ogniwo” przyjęła do siebie aktorów Polskiego Instytu Teatralnego z Nowego Jorku. Teatr wystawił spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka”. Sala widowiskowa była wypełniona dziećmi, młodzieżą a także rodzicami i nauczycielami.
Zaproszenie na spektakl otrzymały od Pani dyrektor szkoły „Ogniwo” inne szkoły polonijne. Była obecna szkoła św. Wojciecha z Filadelfii, szkoła św. Jana Kantego z Filadelfii, szkoła Matki Boskiej Częstochowskiej z Doylestown a także szkoła w Lakewood oraz mama z córka ze szkoły św. Jadwigi w Trenton.
Od samego początku gra aktorów przykuła uwagę dzieci. Aktorzy pojawili się ubrani w zabawny sposób, opowiadali i przedstawiali losy tytułowej Pchły Szachrajki. Cały spektakl został utrzymany w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy swoją gra. Ogromnym walorem była muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie w danym momencie towarzyszyły nie tylko małym widzom. Wkład w zachowanie wesołej atmosfery miała nie tylko sama fabuła ale także kolorowe stroje, taniec i piosenki, które nie tylko pobudziły wyobraźnie dzieci ale także spotkały się z dużym entuzjazmem a także oklaskami.
„Pchła Szachrajka” należy do bajek, których nie sposób nie lubić. Nie mamy wątpliwości, ze spektakl podobał się zarówno maluchom jak i dorosłym.

Leave a Reply

Name
Email
Website