Przedszkole

Nauczyciele prowadzący:

mgr inz. Grazyna Solak tel. 609 516 8597,   e-mail  solak.grace @gmail.com

Bachelor of Arts Beata Maciolek tel. 609 651 1710,  e -mail  

Pani wspomagająca pracę nauczyciela: Nicole Zarzycki

 

Rada Rodziców:

Anna Wingert

Bartek Gradek


Plan Zajęć

9.30 – 9.45   Rozpoczynamy zajęcia – zabawa lub rysunek

9.50 – 10.15  Nauka w kółku cała klasa

  1. Uczymy się z podręcznika
  2. Liczymy, powtarzamy literki, poznajemy nowa literkę.
  3. Omawiamy pory roku /święta
  4. Rysujemy, malujemy

10.30 – 11.20  (Cała klasa) Wykonujemy projekt /projekty

1. Uczymy się piosenek i wierszyków

      1. Tańczymy, śpiewamy piosenki, zabawa

11.00 – 11.05  Przygotowanie do lunchu

11.-05 – 11.30  Lunch na stołówce szkolnej

11.30 – 11.55    Plac zabaw / Praca w podgrupach ( czytanie książeczki, puzzle)

12.00 – 12.30  Wykonujemy projekty, poznajemy litery i cyfry / zabawa

12.30 – 12.45  Powtarzamy tematy z kółka /Biblioteka

12.45 – 13.00  Porządkujemy klase


Zajecia 28 wrzesnia 2019

Tematem lekcji bylo: ”Pani Jesien oraz nazwy czesci naszego ciala i liczenie do dwoch ” ( z podrecznika rozdzial II str.12 -17).  Uczylismy sie czesci ciala. Spiewalismy piosenke pt: ”Raczki robia klap, klap, klap”. Liczylismy do dwoch. Uczylysmy dzieci piosenek: „Kolko graniaste” i „Baloniku..” oraz „Czerwone jabluszko”. Liczylismy do 2, 3 i 5 podczas zabawy.

Nastepnie zaspiewalismy wspolnie kilka piosenek i przypomnielismy sobie nazwy przyborow szkolnych oraz kolory kredek. Wykonywalismy rysunki o jesieni, czytalismy ksiazeczki, wyszlismy na plac zabaw oraz bylismy w bibliotece.

Rysowalismy „Jablka ”. Pracowalismy w grupach i czesc klasy wykonala projekt „Owoce jesieni”.

Praca domowa na 4 pazdziernika 2019

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.14, 15, 16 i 17. (Dla starszych dzieci).

Dla calej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia czy wysluchania pt: „Raczki robia klap, klap, klap” – slowa na str.96.

Prosze podpisac plecaki i podreczniki.

Podziekowanie

Dziekujemy Panstwu i Dzieciom za przyjscie na piknik Szkolny „Ogniwa” i wspolna zabawe.


Zajęcia 21 września 2019

Na drugich zajeciach przedszkolnych po krotkiej zabawie indywidualnej i parami, liczeniu z pania nauczycielka na liczydlach, dzieci usiadly w kolku, i sluchaly ciekawej ksiazeczki, uczyly sie nowej piosenki oraz tanczyly do jej rytmu.

 Nastepnie zapoznaly sie z podrecznikiem szkolnym autorki – Malgorzaty Pawlusiewicz pt: ”Maja uczy sie i bawi”, z jej glowna bohaterka, rozdzialami, praca domowa wystepujaca po kazdym dziale. Dzieciom z zainteresowaniem sluchaly wierszyka od autorki ”Usmiechnij sie Maju”. Uczylismy sie nazw przyborow szkolnych i kolorow. Omawialismy zabawki Mai i te, ktore mamy w naszej klasie.

Poszlismy do kl.IV i ogladalismy zwierzeta domowe: duzego czarnego krolika i swinke morska. Dzieciom podobaly sie male futerkowe zwierzatka.

Przedszkolaki wykonaly rysunki: „Jez szykuje sie na zime”, „Jablka w koszyku”, oraz „Jez w lesie”. Wyszlismy na plac zabaw przed i po lunchu , spiewalismy piosenki, bawilismy sie i tanczylismy cala grupa. Konczylismy projekt pt: „Zoledzie” oraz rozpoczelismy nowy projekt pt: „Kolorowe liscie”. Czesc grupy poszla do biblioteki,  gdzie czytala ksiazeczki  oraz ukladala puzzle. Zegnalismy sie w naszym przedszkolnym kolku.

Praca domowa na 28 września 2019

Dla dzieci starszych z podrecznika Malgorzaty Pawlusiewicz pt: „Maja uczy sie i bawi” czesci I  str.: 9, 10 i 11- nalezy uzupelnic cwiczenia. Dla calej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia pt: „Czerwone jabluszko” – zwrotka 1 i 2. Str.97 w dziale 15 (na koncu ksiazki).

Podziękowania

Dziękujemy Maya za lalki i układankę, a Evelince za kolorowy papier i klej.

Ogłoszenia

Przygotowujemy się na szkolny piknik „Ogniwa” dn.28 wrzesnia w niedzielę o godz.12.00 do 18.00 w Rosedale Park w Pennington NJ. Fanty na loterie fantowa są mile widziane. Zapraszamy Państwa i Dzieci oraz Waszych Przyjaciół!


Zajęcia 14 września 2019

Serdecznie witam Najmłodszych Uczestników naszej szkoły „Ogniwo”, Rodziców,  Dzieci i ich Opiekunów. Zyczę:

Dobrego, wesołego Roku Szkolnego 2019/2020, ciekawych zabaw i nowych przygód z Ogniwem.

 

Dziekuje Państwu za przybycie do klasy na krótkie zebranie. Proszę o zakupienie  podręcznika Małgorzaty Pawlusiewicz pt: „ Maja uczy się i bawi” część I i II.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy swoje imiona, naszą klasę, zabawki. Dzieci kolorowały pierwsze rysunki: „Pluszowego Misia”, „Jeżyka w lesie na grzybobraniu”. Część klasy wykonała pierwsze projekty ”Owoce jesieni ” – żołędzie.

Na lunch zeszliśmy do naszej stołówki, a poźniej wyszliśmy na dziedziniec szkolny i najmłodsi uczniowie bardzo chętnie biegali razem na placu zabaw, grali w piłkę i huśtali się.

Przedszkolaki bawiły się indywidualnie i grupowo. Z zaciekawieniem słuchały trzech książeczek czytanych przez nauczyciela, a najbardziej podobały się przygody Pandy.