Przedszkole

Wychowawca: Grażyna Solak

tel: (609) 516 – 8598

Komitet Rodzicielski:

Dagmara Kidaj tel: 609 712 4224

Dorota Madon tel: 609 216 2343

Anna Wingert tel: 609 721 3901

Karolina Zagajewska tel: 609 273 7451

 


Zajecia 12/15/2018

Mowilismy o Swietach Bozego Narodzenia, choince, Szopce , oplatku wigilijnym, Mikolaju i prezentach. Poznalismy literke „M” ” jak Mikolaj.

Kolorowalismy, „Szopke”, „Choinke” i „Mikolaja przed kominkiem”.

Spiewalismy i bawilismy sie. Uczylismy sie koled.

Praca domowa na 1/05/2019

Z podrecznika dzialu XII str: 75, 76 i 77,

Podziekowania

Dziekuje Panstwu za przygotowanie Dzieci do Jaselek, piekne stroje, oraz uczestnictwo w Wigilii „Ogniwa”.

Tym Rodzicom, ktorzy pomagali w dekorowaniu Sali i przygotowaniach do Jaselek, a pozniej w  sprzataniu naleza sie szczegolne podziekowania.

Dziekujemy Maxwellowi za tory i stoliczek po ktorym jezdza koleki.

Zyczenia Swiateczne Bozonarodzeniowe

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia:
te 
łatwe i trudne do spełnienia.
Niech si
ę spełnią te duże i te małe,
te m
ówione głośno lub wcale.
Niech si
ę spełnią wszystkie one krok po kroku,
tego 
życzę w Nowym Roku.

 

Zycze duzo zdrowia dla Panstwa, Przedszkolakow  i Waszych Rodzin, duzo milosci, spokoju, Wesolych Swiat Bozego Narodzenia i Szczesliwego Nowego Roku 2018! Udanej zabawy Sylwestrowej!

Pani Grazynka, Pani Wiktoria, Pan Alex i Maja.


 

Zajecia 12/08/2018

Mowilismy o Swietach Bozego Narodzenia, choince. Poznalismy literke „S” jak sanki i slonce.

Kolorowalismy: „Choinke”, „Domek z piernikow”, „Skarpete swiateczna z cukierkami” symbole swiateczne, oraz wykonalismy projekty: „Zaczarowana choinka” oraz „Skarpete”. Ukladalismy puzle. Spiewalismy piosenki. Bawilismy sie w grupach i parami.

Bylismy w bibliotece gdzie czekal na nas Mikolaj. Spotkanie z Mikolajem bylo duzym przezyciem dla przedszkolakow.

Praca domowa na 12/15/2018

Z podrecznika dzialu XI str: 70, 71, 72 .

Podziekowania

Dzieci dziekuja Mikolajowi za wspaniale Prezenty. My wychowawcy przedszkola: pani Wiktoria, pan Alex, pani Maya i pani Grazynka mile byli zaskoczeni prezentami dla nich i pieknie dziekuja Panstwu i Dzieciom za zyczenia i podarki jakimi nas chojnie obdarowal Mikolaj. Moje kwiaty w kolorach zimy pieknie prezentuja sie i przypominaja mi Was w ciagu tygodnia – dziekuje.

Ogloszenia

W przeszlym tygodniu sa Jaselka o godz. 17.00.


Zajęcia 12/01/2018

Temat lekcji – „Poznajemy las, faune i flore lesna,  oraz literkę L”.  Przypominaliśmy do tej pory poznane literki -samogłoski. Wymienialiśmy znane warzywa i owoce. Mówiliśmy o zimie, szarówce na dworze, przedświątecznym okresie, choinkach, prezentach, świętach nadchodzących. Rysowaliśmy i kolorowaliśmy: „Choinkę”, jako projekt dekorowaliśmy „Bombką” i  „Choinki”.

Układaliśmy puyzle w klasie i w bibliotece.

Praca domowa na 12/08/18

Z podręcznika działu X str: 63, 64 i 65.

Ogłoszenia

Gratulujemy Maxwellowi wyróżnienia za pracę zgłoszoną na konkurs „100 Lecie Niepodległej Polski”.

W przyszłym tygodniu przyjdzie Mikołaj do naszej szkoły. Spotkanie odbędzie się w bibliotece szkolnej.


Zajęcia 11/17/2018

Temat lekcji – „Poznajemy warzywa i literke U”. Wspólnie zasiedliśmy do Dziękczynnego Drugiego Sniadania. Wymienialiśmy rzeczy i czynności za które jesteśmy wdzięczni. Ella zaśpiewała piosenkę o indyku. Przy okazji wymienialiśmy znane warzywa i owoce.

Rysowaliśmy i kolorowaliśmy: „Indyka”, „Rog obfitości”. Jako projekt odrysowaliśmy raczki i kolorowaliśmy pióra indyka.

O 12.00 poszliśmy na akademię z okazji „Pasowania na Ucznia Naszej Szkoły Ogniwo” gdzie kl.1 zorganizowały przedstawienie .

Praca domowa na 12/01/18

Z podręcznika działu IX str: 57, 58 i 59. Na Jasełka uczymy się kolędy pt; ”Dzisiaj w Betlejem”.

Będziemy mówili o lesie i literce „L” . Można przynieść szyszki.

Ogłoszenia

Dn. 24 nie ma zajęć, z uwagi na  Swięto Dziękczynienia w czwartek.

Podziękowania

Dziekujemy za puzle – Maxwell.

Zyczenia z okazji Swięta Dziękczynienia

Dla Przedszkolaków, Rodziców, i Waszych Najbliższych życzymy: miłego Swięta Dziękczynienia, smacznego indyka samych wesolych chwil spedzonych w rodzinie i ze znajomymi.

Wychowawca Przedszkola – Grażyna

Razem z Panią Wiktorią i Panem Alexandrem.


Zajecia 11/10/2018

Tematem lekcji byly „Owoce i literka „O”oraz symbole narodowe Polski”. Omawialismy owoce jesieni w sadach i owoce znane dzieciom. Poznalismy literke „O”. Liczylismy do 9 i 10. Kolorowalismy: „Owoce”, „Jablka w koszyku” i „Wiewiorke z zoledziami” oraz wykonalismy projekt „Jez” do wierszyka „Idzie jez…”, kontynuowalismy projekt „Indyk”. Spiewalismy piosenki, ukladalismy puzle, a klocki duze i male towarzyszyly nam cale zajecia. Bawilismy sie w „Zimno cieplo”.

Mowilismy o barwach ojczystych Polski, jej symbolach narodowych, ogladalismy prace starszych uczniow przygotowane na 100 rocznice niepodleglosci Poski. Czesc klasy poszla na  wystawe zorganizowana przez p.Ryszarda Drucha pt: „Szlakiem Niepodleglosci Polski”, ktora miala miejsce w bibliotece.

Najstarsze dzieci uczestniczyly w Akademii z Okazji Swieta Niepodleglosci przygotowanej przez klasy VII i VIII.

Praca domowa na 11/17/2018

Z podrecznika  – uzupelnic str: 51, 53 i 54. Mozna przyniesc: parasole, kalosze lub peleryne, bo bedziemy mowic o literce „U” – ulewie!

Ogloszenia

W przyszlym tygodniu mamy Drugie Sniadanie jako Lunch Dziekczynny. Prosze, aby dzieci przyniosly normalnie swoje lunche albo zakupily je w sklepiku szkolnym jak kazdego tygodnia. Zjemy wspolnie kukurydze i inne warzywa oraz owoce.

17 listopada odbedzie sie Apel z okazji Pasowania Uczniow Pierwszej Klasy o 12.00. W zwiazku z tym bedziemy na duzej auli szkolnej do 13.00.


Zajęcia 3 listopada 2018

Tematem lekcji było: „Pani jesień, poznajemy literke „I”, liczymy do 9 i 10 ”.

Wykonaliśmy klasowy plakat na konkurs szkolny „100 Rocznica Niepodleglej Polski”, która mija 11 listopada. Kolorowalismy: dary jesieni, jablka na drzewach , stracha na wroble. Jako projekt wykonalismy kolorowego indyka. Dzieci bawily sie w grupach i indywidualnie. Ukladalismy puzzle w bibliotece. Zbudowalismy wysoka wieze z kolorowych klockow.

Praca domowa na 10 listopada

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str.45, 46 i 47. (Dla starszych dzieci). Można przynieść ziemniak i kilka wykałaczek na projekt – „jeż”.

Jeśli dzieci mają ochotę wykonać kartkę Bożonarodzeniową na konkurs „Plastykoterapia” pod kierunkiem rodziców to gorąco zachęcam.

Podziękowania

Dziękuję Państwu za liczne przybycie na nasz teatrzyk : ”Pchła Szakrajka” w wykonaniu aktorów z Polskiego Instytutu Teatralnego w NY.


Zajecia 27 pazdziernika 2018

Tematem lekcji bylo: „Kolory wokol Mai, poznajemy literke E, liczymy do 7 i 8 ”. Mowilismy o kolorach jakie nas otaczaja w klasie i w przyrodzie.

Kolorowalismy: dzieci w workach na Halloween, wiedzme na miotle i czarnoksieznika. Wykonalismy projekt: „Kociolek czarownicy” dekorujac je nalepkami.

Spiewalismy piosenki i 100 lat dla Elli. Zawitali do nas Goscie, a zabawa udala sie na 102!

Kostiumy przedszkolakow znakomicie prezentowaly sie w klasie i podczas Parady w Ogniwie.

Praca domowa na 3 listopada

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.39, 40 i 41. (Dla starszych dzieci).

Ogloszenia

W przyszlym tygodniu jest teatrzyk dla dzieci o 12.00. Rodzice, ktorzy chcieliby oglądać ze swoimi dziecmi mogą zakupić bilet za $5. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowania

Dziekuje Panstwu za piekne kostiumy dla dzieci, wspaniala dekoracje klasy, cukierki i inne slodycze oraz pomoc przy dekoracji, w trakcie balu i parady, rozdawanie cukierkow i sprzatanie. Dziekujemy: mamom: Elli, Gabrielli, rodzicom: Kayi, Sophie i tacie Damiana oraz uczennicom kl.VI za pomoc i spedzony czas z nami co uswietnilo nasza zabawe Halloween. Przedszkolaki zachwycone byly i podobaly im sie naklejki jakie Panstwo przyniesliscie dla nich.

Szkola „Ogniwo” rowniez przygotowala dla kazdego ucznia cukierki. Dziekujemy!

 


 

Zajęcia 13 października 2018

Tematem lekcji było: „Rośnie ze mną cały świat” (z podręcznika części 1 str.24, 25 i 26). Pracowaliśmy w grupach i podgrupach.

Mówiliśmy o zwierzętach w lesie i ich zdrobnieniach. Słuchaliśmy wierszyk pt: „Zaproszenie od słoneczka”. Dzieci kolorowały owoce zbierane w sadach, jeża na grzybobraniu, przybory szkolne, księżniczkę. Jako projekt wykonaliśmy kolorowe dynie (w grupie średniej) i pomarańczowe dynie (w grupie starszej). Dzieci powtarzały z pamięci wierszyk „Nasza pani” i śpiewaly 100 lat. Grupa starsza uczyła się wierszyka „Idzie jeż”, grupa średnia – piosenki kolorowe kredki.

Układaliśmy puzle, bawiliśmy się razem i indywidualnie.

 O 12.30 poszliśmy na apel z okazji „Dnia Nauczyciela”,  gdzie uczniowie z III i V klasy przygotowali program artystyczny, a przedszkolaki  wystąpiły z wierszykiem „Nasza pani” i zaśpiewaly 100 lat dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Praca domowa na 20 października

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str.27, 28 i 29. (Dla starszych dzieci).

 

Ogłoszenia

Za dwa tygodnie 27 pazdziernika zapraszam Przedszkolakow na zabawe Halloween w klasie. Milo widziane kostiumy. Przewidziane są konkursy. Czas przewidywany trwania zabawy ok.60 min.

 

Podziękowania

Dziekuje Panstwu za przygotowanie dzieci do wystepu i nauczanie wierszyka „Nasza pani”. Podobno ladnie zareprezentowalismy sie jako klasa najmlodszych uczniow Ogniwa.

Dzieci bawily sie w namiocie dzieki Maxiowi, ktory nam go udostepnil – dziekujemy!

Serdecznie dziekuje za piekny bukiet kwiatow jaki otrzymalam od Przedszkolakow i Panstwa na Dzien Nauczyciela oraz czekoladowe slodkosci. To wielka przyjemnosc uczyc Wasze dzieci i widziec ich postepy w rozwoju kazdego Ucznia na przestrzeni roku albo lat.

Pani Nicole i Pani Wiktoria rowniez skladaja moc podziekowan za swoje bukiety.

 


Zajecia 6 pazdziernika 2018

Tematem lekcji bylo: „ Nasze ulubione ksiazki oraz kazdy z nas jest inny” (podrecznik czesc 1 str.18, 19 i 20). Mowilismy o dzieciach na calym swiecie, kolegach i kolezankach, roznicach i podobienstwach. Uczylismy sie liczyc do 3 i 4.

Rysowalismy jesien: „Zwierzeta w lesie”, mowilismy o jesieni. Powtarzalismy tematy z poprzednich lekcji. Wykonalismy indywidualnie projekt: „Kolorowe dynie”. Bawilismy sie w gry „Domino”, puzle, spiewalismy piosenki i liczylismy do 3, 4 i 5. Bylismy na placu zabaw. Wielu przedszkolakom podobal sie lunch w stolowce i smakowala piza.

Praca domowa na 13 pazdziernika

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.21, 22 i 23. (Dla starszych dzieci).

Nauczyc sie wierszyka „Nasza Pani”

Nasza Pani wszystko wie!

Ile słoni jest w Afryce,

Czy są ludzie na Księżycu,

Co król jada na śniadanie,

Gdzie nietoperz ma mieszkanie,

 Za to dzisiaj w dzień świąteczny,

Zyczenia skladamy.

 

Ogloszenia

W przyszlym tygodniu 13 pazdziernika o godzinie 12.30 przedszkolaki i cala szkola bedzie na duzej auli na uroczystym apelu z okazji „Swieta Komisji Edukacji Narodowej” (Dzien Nauczyciela). Kto przyjdzie wczesniej po dziecko prosze szukac nas w sasiednim budynku.

W przyszlym tygodniu dn. 14 pazdziernika serdecznie zapraszam Rodzicow, Dzieci i Waszych Przyjaciol na Parade Pulaskiego.

Dziekuje Paniom za decyzje i chec wspolpracy w tym roku szkolnym i wpisanie sie do Klasowego Komitetu Rodzicielskiego.

Komitet Rodzicielski:

Dagmara Kidaj tel: 609 712 4224

Dorota Madon tel: 609 216 2343

Anna Wingert tel: 609 721 3901

Karolina Zagajewska tel: 609 273 7451


Zajecia 29 wrzesnia 2018

Tematem lekcji bylo: ”Pani Jesien, nazwy czesci naszego ciala i liczenie do dwoch ” ( z podrecznika rozdzial II str.12 -17).  Czytalam dzieciom wierszyk z podrecznika  rozdzialu 2 pt: „Moje cialo” str.13 …” Tu mam nozki do tupania, a tu rece do klaskania…” oraz ze str.17. Liczylismy do dwoch. Uczylysmy dzieci piosenek: „Kolko graniaste” i „Baloniku..”. Liczylismy do 10 podczas zabawy w „Starego niedzwiedzia”.

Nastepnie zaspiewalismy wspolnie kilka piosenek i przypomnielismy sobie nazwy przyborow szkolnych oraz kolory kredek. Uczylismy sie literki „A” i kolorowalismy „Arbuza”. Rysowalismy „Jablka ”. Pracowalismy w grupach i czesc klasy wykonala projekt „Owoce jesieni”.

Wyszlismy na dziedziniec szkolny.

Praca domowa na 6 pazdziernika 2018

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.14, 15, 16 i 17. (Dla starszych dzieci).

Dla calej grupy przedszkolnej wierszyk do nauczenia na pamiec na Dzien Nauczyciela – jedna zwrotke podana w poprzedniej pracy domowej z 9/29/18.

Prosze podpisac plecaki i podreczniki.

Ogloszenia

Przygotowujemy się na piknik Szkolny „Ogniwa” dn.7 października w niedzielę godz.13.00 Rosedale Park w Pennington. Możemy przyjść z przyjaciółmi.

 


Zajęcia 22 wrzesnia 2018

Na drugich zajeciach przedszkolnych dzieci zapoznaly sie z podrecznikiem szkolnym autorki – Malgorzaty Pawlusiewicz pt: ”Maja uczy sie i bawi”, z jej glowna bohaterka, rozdzialami, praca domowa wystepujaca po kazdym dziale. Czytalam dzieciom wierszyk od autorki dla dzieci, ”Usmiechnij sie Maju”. Powtarzalismy nazwy przyborow szkolnych, uczylismy sie kolorow, czesci ciala i liczylismy do pieciu. Omawialismy zabawki Mai i te, ktore mamy w naszej klasie. Poznalismy pierwsze litery imion dzieci tzn. pisalismy je na tablicy, dzieci starsze przypominaly je z poprzedniego roku szkolnego. Przedszkolaki wykonaly rysunki: „Na wycieczce”, „Kolorowe kredki”, „Jablka”, „Liscie” oraz „Koziorozec”. Wyszlismy na plac zabaw , spiewalismy piosenki i bawilismy sie cala grupa.

 

Praca domowa na 29 wrzesnia 2018

Dla dzieci starszych z podrecznika Malgorzaty Pawlusiewicz pt: „Maja uczy sie i bawi” czesci I  str.: 9, 10 i 11 nalezy uzupelnic cwiczenia. Dla calej grupy przedszkolnej wierszyk do nauczenia na pamiec na Dzien Nauczyciela. 1,2 zwrotke(i).

„Nasza Pani”.

 

Nasza Pani wszystko wie!

Ile słoni jest w Afryce,

Czy są ludzie na Księżycu,

Co król jada na śniadanie,

Gdzie nietoperz ma mieszkanie,

 

Za to dzisiaj w dzień świąteczny,

Każdy z nas jest bardzo grzeczny,

Dziś piosenki zaśpiewamy,

na bębenku zastukamy,

bo dziś Pani Święto jest.

 

Nasza Pani lubi się śmiać.
Nasza Pani ma oczy wesołe.
My lubimy naszą Panią
i całe nasze przedszkole.

 

Nasza Pani jest kochana

zawsze ma dla dzieci czas,

zwykle pani śpiewa dla nas,

ale dziś posłucha nas.

 

Refren: Proszę pani, proszę pani

my lubimy panią tak,

że jak pani nie ma z nami

nawet lizak traci smak

 

Pani umie radę znaleźć

kiedy ktoś kłopoty ma.

Pani się nie boi wcale

ani myszy , ani lwa

Zawsze miła i pogodna,

uśmiech z twarzy jej nie znika.

Jak to nasza pani robi,

to jej słodka tajemnica. 

 


Zajęcia 15 września 2018

Pierwszy Dzień  Szkoły w Ogniwie – Grupa Przedszkolna

Serdecznie witam Najmłodszych Uczestników naszej szkoły „Ogniwo”, Rodziców,  Dzieci i ich Opiekunów.

Dziękuję Państwu za przybycie do klasy na krótkie zebranie. Proszę o zakupienie  podręcznika Małgorzaty Pawlusiewicz pt: „ Maja uczy się i bawi” część i I i część II.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy swoje imiona , nasza klasę, zabawki i dzieci bardzo chętnie bawiły się indywidualnie i grupowo.  Dzieci kolorowały rysunki: W sadzie, Przybory szkolne, Kredki, Plecak, Księżniczkę i Pocztówkę z wakacji.

Lunch otrzymaliśmy darmowy z „Ogniwa”na stołówce, dzięki któremu pokrzepiliśmy się i mogliśmy dalej pracować.  Dziękujemy!

Wyszliśmy na dziedziniec szkolny i najmłodsi uczniowie bardzo chętnie biegali razem na placu zabaw.

Grupowo śpiewaliśmy piosenki i liczyliśmy do 5 –ciu.

Ogłoszenia

Dziękujemy Milence za przybory szkolne i naklejki. Uprzejmie proszę Państwa  o zgłaszanie się do Komitetu Rodzicielskiego Klasowego.

Milego Roku Szkolnego 2017/2018, ciekawych zabaw i nowych przygód z Ogniwem.