Klasa III 2016/2017

Wychowawca: Alicja Malczyk

e-mail: ">

Rada Rodziców:

Ewa Błachno-Held (tel. 267-337-3907)
Aneta Papież
Alicja Tadych

Atrakcją dnia był wyścig jajek. Zwycięzcą został Antoni!

 Zadanie domowe na 3/25/2017:   

1. Nauczyć się wiersza na pamięć o Krakowie str. 177

2. Uzupełnić w ćwiczeniach na str. 92 ćwiczenie na górze


Zadanie domowe na 3/18/2017 :

1. Nauczyć się czytać “Chcę pospać dłużej” str. 149

2. Z czytanki na str. 149 podkreślić i wypisać do zeszytu jak najwięcej czasowników, o których mówiliśmy na ostatnich zajęciach .

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE ! W TYM TYGODNIU 16 marca o godzinie 18 W NASZEJ AULI ODBEDZIE SIE KANGUR MATEMATYCZNY. UCZNIOM BIORACYM UDZIAL W KONKURSIE ZYCZE POWODZENIA I DOBREGO MYSLENIA …..✍✍

 


Zadanie domowe na 3/11/2017: 

1. Nauczyć się czytać “Przebiśniegi” str. 143

2. Uzupełnić w ćwiczeniach na str.117 słowniczek wyrazów z “ó” ( można wykorzystać wyrazy z innych ćwiczeń)

DRODZY RODZICE! PRZYPOMINAM O MOZLIWOSCI UZYSKANIA LEGITYMACJI DLA DZIECI UCZACYCH SIE W NASZEJ SZKOLE , KTORE POZWOLA UZYSKAC ULGI W PRZEJAZDACH PUBLICZNYCH , PRZY ZAKUPIE BILETU WSTEPU DO MUZEOW , PARKOW NA TERENIE POLSKI PODCZAS WAKACJI . OSOBY ZAINTERESOWANE BARDZO PROSZE O NAJSZYBSZE SKONTAKTOWANIE SIE Z PANIA EWA ()

 

 


Zadanie domowe na 3/04/2017: 

1. Nauczyć się czytać – “Bajka ” str. 155 (w czytance)

2. Napisać na kartce (nie w zeszycie) kilka zdań na temat ulubionej swojej bajki, baśni lub ulubionej książki ….. W swojej pracy opisać krótko o czym ona opowiada, kto jest jej bohaterem, czy jest to dobry czy zły bohater, dlaczego lubisz tą bajkę lub książkę. Proszę napisać tytuł i autora książeczki .

. DRODZY RODZICE !!! PRZYPOMINAM I ZAPRASZAM NA WYCIECZKE DO HERSHEY PARK ( 21 maja). TERMIN ZAPISU UCZNIOW ORAZ OSOB IM TOWARZYSZACYCH UPLYWA W DNIU 4 marca – w ta sobote .

WSZYSKIE CHETNE DZIECI MUSZA JECHAC POD OPIEKA OSOBY DOROSLEJ . KOSZT PRZEJAZDU DLA TYCH OSOB WYNOSI $20 + $29.95 – bilet wstepu do parku .

UCZNIOWIE MAJA ZA DARMO !

PROSZE O ZGLASZANIE SIE DO MNIE W CELU ZAPISU I UREGULOWANIA KOSZTOW …… ZACHECAM WAS BARDZO SERDECZNIE DO SPEDZENIA TEJ MAJOWEJ NIEDZIELI WSPOLNIE Z NASZYMI DZIECMI W MILEJ I CZEKOLADOWEJ ATMOSFERZE !!!….


Ulgi dla uczniów polskich szkół za granicą

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ulgowych przejazdach dla dzieci i młodzieży polonijnej

Na mocy ustawy, z ulg transportowych w Polsce będą mogli skorzystać uczniowie polskich szkół i nauczyciele polonijni uczący w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z ustawą młodzież polonijna będą mogli skorzystać z ulgi w publicznym transporcie zbiorowym oraz z ulg przy wstępie do muzeów i parków narodowych.

Uczniowie otrzymają legitymacje, które będą ważne przez rok i każdym kolejnym rokiem nauki będą przedłużane.

Ważne: Proszę o zgłoszenie się do Pani Ewy () do 3/5, czy będą Państwo zainteresowani uzyskaniem legitymacji dla dzieci uczących się w naszej szkole i planujących wyjazd na wakacje do Polski w tym roku kalendarzowym (proszę o podanie imienia i nazwiska dziecka).Zadanie domowe na 2/18/2017 :

1. Przygotować się do dyktanda str. 121 (w czytance).

2. Uzupełnić ćwiczenie 14 str. 85.

❤️❤️ Chciałam bardzo serdecznie podziękować w imieniu moich uczniów za “słodkości walentynkowe”, które osłodziły i umiliły nam ostatnie zajęcia w naszej klasie . DZIEKUJE !❤️❤️

Zadanie domowe na 2/11/2017: 

1.Uzupełnij z CZYTANKI  cwiczenie 7 i 8, str. 128 – wpisz je do zeszytu lekcyjnego .

2. Przeczytaj rodzicom wiersz ” Witaminowe abecadło” – wiersz podany na kartkach , który czytaliśmy na lekcjach.    Drodzy Rodzice ! Jeśli chodzi o zeszyty w wąskie linie, o które wcześnie prosiłam dla uczniów, którym się skończyły … wiem, że na dzień dzisiejszy nie ma ich w naszym sklepiku dlatego dzieci mogą pisać w normalnych zeszytach w szerokie linie. Proszę o zakupienie takich zeszytów dla tych co potrzebują . Dziękuję!

❤️❤️❤️ MOI DRODZY ! ZBLIZAJA SIE WALENTYNKI , W ZWIAZKU Z TYM W NAJBLIZSZA SOBOTE ZAJECIA W NASZEJ KLASIE ODBEDA SIE W ATMOSFERZE “WALENTYNKOWEJ” . JESLI UCZNIOWIE MAJA CHEC PRZYGOTOWAC DLA SWOICH KOLEGOW W KLASIE (uczniow jest 10 ) COKOLWIEK ZWIAZANEGO Z WALENTYNKAMI ( serduszka, karteczki ,czekoladki itp) TO BEDZIE NAM BARDZO MILO ….OCZYWISCIE NIE JEST TO OBOWIAZKOWE …❤️❤️❤️❤️

 

Zadanie domowe na 2/04/2017: 

1 . Podkreślić w wierszu pt. “Wróble” str.120-121 wszystkie przymiotniki. Następnie wpisać je do zeszytu lekcyjnego . Wybrać z nich dowolne 4 przymiotniki i ułożyć z nimi 4 zdania .

Zachęcam moich uczniów do czytania i wypożyczania książek z naszej szkolnej biblioteki .. Czytajmy jak najwięcej w j.polskim!!!

Zadanie domowe na 1/28/2017:

Zbliża się koniec pierwszego półrocza naszej wspólnej nauki, niektórym uczniom kończą się kartki w zeszycie lekcyjnym. Proszę zwrócić uwagę i zakupić zeszyty w naszym sklepiku dla swoich dzieci, które potrzebują. Dziękuję!

Zadanie domowe na 1/21/2017:

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE! Zapraszam Was do wspólnego udziału w szlachetnej i wielkiej akcji jaka jest WIELKA ORKIESTRA SWIąTECZNEJ POMOCY,  która zagra już  w najblipszą niedzielę w Ambassador Banquet Hall w Trenton od godz. 12 do 22 .W godzinach 14 -14:30 wystąpi nasza szkoła “Ogniwo”  (niespodzianka).  Niech ten dzień przyniesie radość i nadzieję każdemu potrzebującemu dziecku…. a MY przyczyńmy się do tego !

 

Zadanie domowe na 12/17/2016

1. Nauczyć się czytać czytanki pt. ” Czyz nasza nie jest najładniejsza” str.  83

2. Uzupełnić ćwiczenie 3 str. 65

 

DRODZY RODZICE !

W najbliższą sobotę zapraszam Was jeszcze raz na Jasełka z uroczystą Wigilią na godz 17 .  Z racji tego, że nasza klasa bierze udział w Jasełkach proszę o przybycie pół godziny wcześnie – 4:30 w celu przeprowadzenia ostatniej próby. Natomiast próba wraz z Rodzicami (chór) odbędzie się w sobotę o 12  i zaraz po próbie musimy dokończyć szybko wystrojenie sali.  Część już zrobiliśmy, natomiast resztę musimy zrobić szybko w sobotę, ponieważ ze wzgledu na zaistniałe okoliczności nie możemy wejść wcześnie do auli jak o 12 godzinie. Bardzo proszę o zostanie po próbie aby nam pomoc …. im więcej państwa, tym szybciej to zrobimy … z góry dziękuję! W razie pytań proszę o kontakt ze mną .

 

Panie do chóru proszone są o ubranie się w ciemne spodnie, spódnicę i białe bluzk

Proszę, o wydrukowanie tekstu kolęd i pastorałki. Pastorałka cała – 3 zwrotki, kolędy 1 zwrotka i refren. Może być 1 druk dla dwóch osób.

Ponad to chór (razem) czyta 2 razy tekst:

“Narodzi się Jezus, Boży Syn

Chwalmy go, chwalmy, śpiewajmy wszem!”

I drugie wejście: ( po kolędzie ” Wśród nocnej ciszy”)

” Pastuszkowie, pastuszkowie

czemu jeszcze spicie?

W stajence, w Betlejem narodził się Zbawiciel” .

Tekst będzie do odczytania, także proszę o przygotowanie kartek, podpowiedzi..

Lista kolęd;

  1. Pastorałka ” On jest Królem”
  1. ” Nie było miejsca dla Ciebie” – podkład w wykonaniu Magdaleny Kani.
  2. ” Wśród nocnej ciszy” – wyk.  poznański zespół dziecięcy Erato
  3. ” Przybieżeli do Betlejem” –   wyk. Afrik lub Fasolinki
  4.   “Dzisiaj w Betlejem” – wyk. zespół Erato

 

 

” PRZYGODY I LETNIE WRAZENIA  TO TYLKO MILE WSPOMNIENIA … SZKOLNE ZESZYTY NA WAS CZEKAJA , BO DZIS ZAJECIA SIE ZACZYNAJA ” WITAM  SERDECZNIE UCZNIOW KLASY III         

Zadanie domowe na 9/24/2016:

1. Nauczyć się czytać – ” Legenda o białym orle ” str. 7

2. Powtórzyć pierwszą zwrotkę hymnu str. 9.

3. Uzupełnić ćwiczenia str. 16-17 ćw. 2 , 3 , 4

 

KSIążKA nas uczy I bardzo cieszy  Czasem zadziwi NAS  niemało    Albo po prostu tak rozśmieszy    Jakby się dobry żart słyszało.

KSIążKA też mądrze NAM doradza    Różne wskazówki , wzory daje    KSIążKA  w szeroki świat wprowadza    Dalekie z NAMI zwiedza kraje .

LUBIMY  KSIążKę – PRZYJACIółKę !    Więc nie odwlekaj ! Spójrz na półkę !

Pamiętaj !  SZKOLNA BIBLIOTEKA CO TYDZIEń NA CIEBIE CZEKA !!!     

Zachęcam Was moi uczniowie do czytania książeczek w języku polskim …..