Klasa 4

Wychowawczyni: Barbara Kosecki- Piwowar


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny (Math Kangaroo) odbędzie się 17 marca 2022.
Zgłaszać się mogą uczniowie wszystkich klas (począwszy od 1 klasy do 12 klasy szkoły amerykańskiej).

Przykładowe pytania z poprzednich lat są dostępne tutaj: http://www.mathkangaroo.us/mk/sample_questions.html

KOD DOSTĘPU (Invitation Code): PAMORRI0001773@2022MK

Rejestracja:

Dzieci można zapisywać na stronie:

https://mathkangaroo.oasis-lms.com/

Osoby rejestrujące się po raz pierwszy powinny otworzyć nowe konto (Create Account).

Po zalogowaniu, proszę wpisać kod dostępu szkoły pod “search” i wyszukać szkołę pod “catalog”.

Opłata do 15 grudnia $21, po 12/15 opłata będzie wynosiła $35.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę się zgłosić do Pani Ani: 


11/11/21
Dzień Niepodległości
Na sobotnich zajęciach, uczniowie z klasy 4, aktywnie obserwowali jak zmieniał się wizerunek Orła Białego na przestrzeni dziejów Polski. Szukali odpowiedzi na pytania: 1. kiedy orzeł był przedstawiany bez korony oraz kiedy odzyskał obecny wizerunek?
2. czy jego szpony zmieniały wygląd i kolor? Kiedy trzymał berło i jabłko?
3. co oznaczał symbol „S ” na wizerunku orła?
4. jak wyglądała tarcza, czy zmieniał się jej kształt i kolor?
Powstały piękne prace plastyczne..

11/1/21

” Na cmentarnym krzyżu krople rosy wiszą, to są łzy tęsknoty otulone ciszą.
Wiatr liście unosi w cmentarnej alejce, a każda mogiła skrywa czyjeś serce…
… dzisiaj znicz zapłonie, pokłon swój oddamy, myśl w górę popłynie, kiedyś się … spotkamy.”
A. Bralska
Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca, czasu, religii czy światopoglądu. Znicze są symbolem pamięci. Wspominali o tym uczniowie klasy 4, (30 pażdziernika) podczas lekcji poświęconej pamięci wszystkich zmarłych. W blasku symbolicznej świeczki uczniowie uzmysłowili sobie, że nikt nie odchodzi zupełnie. Zmarli żyją w naszych uczuciach i we wspomnieniach. Za ich ziemski trud, starania, miłość jaką nas otaczali, możemy ofiarować im tylko jedno- wdzięczność i pamięć, a troska o groby jest tego symbolicznym dowodem. Pamięć o zmarłych uczciliśmy minutą ciszy oraz recytacją fragmentów wierszy różnych autorów.

10/30/21

Lato odeszło tak cicho, niepostrzeżenie. Wokół zrobiło się kolorowo. W parkach, na skwerach pojawiły się żołędzie, kasztany, a przed domami chryzantemy i dynie. Jak nie kochać jesieni, która kryje w sobie tyle skarbów. A któż nie lubi szukać skarbów? Dlatego 30 października uczniowie zerówki, klasy 1B i 4 wyruszyli na ich poszukiwanie. W dyniowym plenerze, po wilgotnej od rosy trawie, w blasku jesiennego słońca spacerowała Pani Jesień. W ręku trzymała ogromny kosz. Uczniowie byli bardzo ciekawi jakie dary przyniosła i co z nich można zrobić? Jak się później okazało można wiele.
W szkolnej kafeterii na wszystkich czekała kulinarna niespodzianka. Domowe ciasteczka z dżemem, kulki morelowo- kokosowe, waniliowe babeczki i szarlotka królowały na udekorowanym stole. Nie zabrakło również króla warzyw-ziemniaka. A jak ziemniak to oczywieście placki ziemniaczane.
Pani Jesień rozpieszczała wszystkich świeżo wyciskanymi sokami. Największą popularnością cieszył się sok jabłkowy. Wyciskarka nie nadążała pracować. Marchewkowy również miał swoich zwolenników – pity ze smakiem zostawiał “wąsy” na ustach smakoszy. Znalezli się też odważni, którzy próbowali soku z buraka,szpinaku czy selera. Ileż było zabawy i śmiechu! Miny po wypiciu soku selerowego – nie do opisania. Szpinakowy był “ok”, burakowy też całkiem niezły. W sekrecie powiemy Wam, że odwiedziła nas Biedronka i Osa, ciekawe co je do nas przywiodło? Może warzywno- owocowe smakołyki? Dziękujemy, miło nam było Was gościć.
Ale, ale cóż na stole robił chlebek dyniowy, ciasto pokryte “pajęczyną”, ciasteczkowe i truskawkowe duszki oraz straszne zęby zrobione z jabłka i popcornu? To przecież symbole związane z Halloween. A jak Halloween to również tańce – przebierańce, ozdabianie dyni i kolorowe zdjęcia.
Dzień minął bardzo szybko. Pożegnania z Panią Jesienią nadszedł czas. Polubiliśmy jesień i jej dary. Z cierpliwością czekamy na to co przyniesie Pani Zima.

10/3/21

Piknik Szkoły Ogniwo

Praca domowa na 10/2:
Ćwiczenia strona 9- zadanie 9.
Informacje klasowe:
Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w pikniku szkolnym-  3 pażdziernika w Bensalem.
Oprócz zaplanowanego przedstawienia  klasowego można wziąć udział w pokazie mody ekologicznej.
Zachęcam dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.

Drodzy rodzice i uczniowie!

W nowym roku szkolnym 2021/22 życzę wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać. Wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę. Osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia.
Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą dojść do wyznaczonych celów.
Informacje klasowe:
W niedziele, 3 pażdziernika od godziny 1:00 – 6:00, na polance w Bensalem – Polska Szkoła “Ogniwo” organizuje Piknik Polonijny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Uczniowie będą mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami. 4 klasa również ma swoje kilka minut i już w sobotę zabieramy się do pracy.
Zapraszam wszystkich serdecznie.
Proszę o informacje (do soboty), które dzieci wezmą udział w Pikniku, abym mogła z nimi przygotować krótki występ. Mój numer telefonu  : 267-776-3792
Pozdrawiam,
wychowawczyni- Barbara Kosecki- Piwowar