Klasa 4

Wychowawca: Barbara Kosecki-Piwowar

Tel: 2677763792
e-mail:

Rada Rodziców:

Dorota Zajkowska

Ewa Blachno-Held


” …. ( nie ) tylko anioły chodzą do szkoły…”
4 klasa, to jest klasa
nie znajdziecie w niej smutasa.
Bardzo często hałasuje,
jednak nigdy nie próżnuje.
Nasza klasa jest wytrwała,
w nas jest wielka moc i chwała.
6 chłopaków –
same mięśnie żadnych braków..
Dziś nasz zespół “Czwartej klasy”
ograł “Piąta”do zerachy.
7 dziewczyn-
” czirliderki” dopingują nam bez przerwy..
Nasza przygoda uczniowie- wychowawca rozpoczeła się już kilka lat temu. W 1 klasie uczyliśmy się literek, sylab i siebie po troszę. Jak to mówią ” historia lubi się powtarzać” w tym roku spotkaliśmy się w 4 klasie.
Jesteśmy bardzo dumni, że baner szkolny zdobi nasze zdjęcie jako pierwszaków. Dzisiaj, aby pokazać jak się zmieniliśmy zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe.  MY – uczniowie 1 klasy (na banerze) i 4 klasy z ta samą  wychowawczynią.
Moja klasa to kochane łobuziaki, których uśmiech sprawia, że dzień jest fajniejszy.
Uczniowie sa szczerzy “do bólu”, jak im coś nie pasuje to mówią od razu. Jak się do czegoś zabierają to z impetem równym startowi rakiety.
Mam 13 uczniów w klasie, 13 indywidualności, 13 pomysłow na swiat i 13 różnych zdań….
Mimo tego, że pandemia założyła nam maseczki i oddzieliła na 6 fit – jesteśmy w szkole i odważnie tworzymy CZWARTE OGNIWO.
A to moja szczęśliwa 13…

10/17/20
Na ostatnich zajęciach poznaliśmy miasto Lublin oraz związaną z nim legendę o “Czarciej łapy”.  Jak głosi legenda diabeł wydał sprawiedliwy wyrok na korzyść biednej kobiety. A żeby go przypieczętować wypalił w desce ślad swojej dloni.
Krzyz z sali sadowej został przeniesiony do kaplicy Katedry Lubelskiej, a stół sędziowski z wypaloną czarcią łapą można do dzisiaj oglądać w Muzeum Lubelskim.
Na środku rynku w Lublinie jest restauracja, która nosi nazwę “Czarcia łapa”. Mimo świetnej lokalizacji i smacznego jedzenia ta ciekawa historia bardziej odstrasza niż przyciąga Lublinian. Mówią, że w restauracji naprawdę można znaleźć diabla, ale tkwi on w szczegółach. I to własnie jego dwa lata temu przeganiała Magda Gessler.
W drugiej części sobotnich zajęć powtarzaliśmy wiadomości o czasowniku.
Pracę domową pokazuje nam na tablicy Daniela:
Odmień czasowniki przez osoby-
rozumiem, umiem
idę, skaczę
czytam, pływam.

10/11/20
Drodzy Rodzice i kochani Uczniowie – 
Serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć o pracy nauczyciela –
“uśmiech dziecka sprawia, że swiat staje się kolorowy”.
W ostatnią sobotę poznaliśmy stolice Wielkopolski- Poznań, a także historie koziołków poznańskich z ratuszowej wieży. Jeszcze raz powtórzyliśmy wiadomości o rzeczowniku. W tabelce dokonaliśmy podziału części mowy na odmienne i nieodmienne.
Praca domowa:
Podaj 3 przykłady –
1. Rzeczownik odmienia się przez liczby-
       liczba pojedyncza -………..
       liczba mnoga – ………………..
2. Każdy rzeczownik ma swój rodzaj:
      rodzaj męski- …….
      rodzaj źenski-…..
      rodzaj nijaki-…….
 Informacje klasowe:
1. Z wielką przyjemnością muszę pochwalić wszystkich uczniów za ostatnią bardzo dobrze odrobioną pracę domową. Uczniowie oprócz ciekawych opisów przynieśli dodatkowo wydrukowane zdjęcia ,
a nawet rodzinne pamiątki.
2. Dziękuję pani Asi Faszczewskiej za zakupienie wody.

10/3/20
W ostatnia sobote poznaliśmy historie Juraty – królewny Baltyku. Pracowalismy nad rozwojem słownictwa. Morze Baltyckie polnocna granica Polski. Wiemy co to jest bursztyn, zywica drzew oraz od czego zależy kolor morza i wielkość fal.
Praca domowa –
Napisac kilka zdan o Neptunie.
Tydzień temu rodzice dostali zadanie domowe – napisać 15 zdań o swoim dziecku i oddać w zaklejonej kopercie. Na lekcji rozmawialiśmy o Januszu Korczaku. Poznaliśmy bohatera jego książki ” Króla Maciusia I”. Bawiliśmy się w filozofów i probowaliśmy myśleć jak oni. “Dziwne” pytania i takie też odpowiedzi.
Prosiłam rodziców o napisanie kilku zdań o dziecku tak, aby ono nie widziało treści. Na lekcji będę czytala listy, a zadaniem dziecka będzie odgadnąć, który list mowi o nim ?
Brakuje mi jeszcze kilku listów. Proszę rodziców o wykonanie “pracy domowej” i dostarczenie na najbliższą sobotę ..
Informacje klasowe..
Bardzo dziękuję, Pani Dorocie Zajkowski i Panie Ewie Held – jest to nasza klasowa Rada Rodzicow.

DRODZY RODZICE I KOCHANI UCZNIOWIE …
Serdecznie witam wszystkich w nowym, jakże innym, roku szkolnym. Jest mi niezmiernie miło pracować z Wami. Przed nami trudny czas, ale mocno wierzę w to, że będzie dobrze.
Na ostatnich zajęciach powtórzyliśmy odmienne części mowy. Zaczeliśmy od rzeczownika. Skupiliśmy się na pytaniach i przykładach.
Praca domowa:
Powtórzyć wiadomości o rzeczowniku (ustnie).
Informacje klasowe:
Drodzy rodzice :
Każdego roku wybierana jest “trójka klasowa”. Wierze, że w tym roku również chętnych nie zabraknie. Zapraszam do wspólnej pracy na rzecz naszej klasy. Chętnych proszę o kontakt.
Uczniom życzę powodzenia w nauce, a rodzicow proszę o współpracę.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.