Klasa 3

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail: alicemal@interia.pl

Rada Rodziców:

EWA WADOWIEC-GRABSKI   
SYLWIA DRĘŻEK     
BEATA GRADZIEL   
ANNA DRĘŻEK ZADANIE DOMOWE NA 19/01/2019:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza ” Wszystkie wnuki…” str. 113
2. Uzupełnić ćw. 2 str. 70  i ćw. 5 str. 72
 🤗 UWAGA! Chciałam poinformować wszystkich , że nasza uczennica NATALIA DRĘŻEK otrzymała DYPLOM za udział w V międzynarodowym konkursie fotograficznym “Polska w obiektywie polonijnego dziecka 2018”. Gratulujemy naszej Natalce !…
Pamiętajmy o tym, że chęć brania udziału w różnych konkursach rozwija i motywuje polonijne dzieci do poznania naszego ojczystego kraju . 🤗
Jeszcze raz brawa dla Natalii 👏👏👏

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/01/2019: 

1. Nauczyć się do sprawdzianu pisemnego nazwy miesięcy i dni tygodnia ( proszę zwrócić uwagę na ich kolejność … moga być pytania tego typu – Napisz jak nazywa się czwarty czy ostatni miesiac roku ?. Proszę, aby dzieci wykorzystały do nauki “kalendarze”, które wykonywały samodzielnie na ostatnich zajęciach.

2.Uzupełnić ćwiczenie 7, 9 str. 67.

👪 DRODZY RODZICE!

Z okazji zbliżającego się DNIA BABCI i DZIADKA  19 stycznia w naszej bibliotece szkolnej w trakcie zajęć (g. 12:30), odbędzie się mała uroczystość z poczęstunkiem dla naszych gości. Serdecznie zapraszam wszystkie BABCIE i wszystkich DZIADKóW moich uczniów o przybycie tego dnia do naszej szkoły. Bardzo proszę o zgłoszenie do mnie w najbliższą sobotę ich obecność .

👪 ….. Proszę również zwrócić uwagę na zeszyty lekcyjne , ponieważ niektórym uczniom kończa się. Zeszyty można kupić w sklepiku szkolnym. Dziękuję!👪


ZADANIE DOMOWE NA  5/01/2019:

1.Napisać do zeszytu lekcyjnego życzenia noworoczne dla swoich najbliższych ( czego życzysz im na Nowy Rok 2019)

2. Zachęcam uczniów w przerwie światecznej do czytania ksiażek w języku polskim .

🎄🎄🎄 ŻYCZĘ PAŃSTWU I MOIM UCZNIOM SPOKOJNYCH I PEŁNYCH RODZINNEGO CIEPŁA ŚWIAT …WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU  !!! 🎄🎄🎄


ZADANIE DOMOWE NA 15/12/2018:

1.Nauczyć się czytać czytankę ” Czyż nasza nie jest najpiękniejsza” str. 83

2. Uzupełnić ćw. 2,3 str. 62-63

3. Kolęda “Dzisiaj w Betlejem” ( poćwiczyć 1 zwrotke + refren)

👪DRODZY RODZICE ! Pragnę przypomnieć , że w najbliższa sobotę o godz . 5 PM odbęda się Jasełka wraz z kolacja wigilijna…serdecznie zapraszam .  Zachęcam dzieci do udziału w konkursie -KANGUR  MATEMATYCZNY , który odbedzie się 21 marca  2019 . Zgłaszanie uczestników trwa do 31 grudnia . Szczegóły konkursu sa zamieszczone na stronie ” Ogniwo” pod zakładka “Wiadomości”. 👪.

❄🎄❄️ Serdecznie dziękuję za prezent mikołajkowy . Jest mi bardzo miło .❄🎄❄


ZADANIE DOMOWE NA 8/12/2018: 

1. Przygotować się do dyktanda str. 72 ćw. 2
2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii str. 109 ćw. 1,2
 👪 DRODZY RODZICE! 15 grudnia w naszej szkole odbędą się JASEŁKA w trakcie których wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewają piękną kolędę “DZISIAJ W BETLEJEM” …proszę o poćwiczenie w domu pierwszej zwrotki wraz z refrenem tej kolędy (większość uczniów już zna ).  W najbliższą sobotę zawita do nas ŚWIĘTY MIKOŁAJ . Spotkanie z nim odbędzie się w naszej bibliotece szkolnej . 👪.
    🎂 Dziękujemy NATALII  za urodzinowy poczęstunek.  🎂
W konkursie ogłoszonym przez Pana Ryszarda – ” 100-LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI ” z naszej klasy został wyróżniony uczeń – Igor Drężek …gratulujemy! 👏👏👏

ZADANIE DOMOWE NA 1/12/2018:
1. Napisać do zeszytu lekcyjnego kilka zdań na temat – Jak spędziłaś/eś Święta Dziękczynienia .
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza “Święto Dziękczynienia” str. 61.
3. Uzupełnić  ćwiczenie 2 str. 54.
 🦃🍃🦃  ŻYCZĘ MOIM UCZNIOM ORAZ PAŃSTWU UDANEGO I RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA  ORAZ MIŁEGO WYPOCZYNKU 🦃🍃🦃

ZADANIE DOMOWE NA 17/11/2018:

1.Uzupełnić ćwiczenie 5,6 str. 49

👪DRODZY RODZICE ! Chciałam Was poinformować, że wizyta św. Mikołaja w naszej szkole odbędzie się już 8 grudnia … nasze Panie z “czwórki” klasowej zajma się przygotowaniem małych upominków dla naszych dzieci, za co bardzo dziękuję. Również chce przypomnieć o planowanej przez szkołę “Ogniwo”wycieczce dla naszych uczniów i opiekunów w miesącu kwietniu do AKWARIUM W BALTIMORE . Szczegóły tej wycieczki dostaliście Państwo e-mailem …. Natomiast proszę o potwierdzenie chęci udziału swoich dzieci i opiekunów już w najbliższa sobotę 17 LISTOPADA do sekretariatu, w celu wcześniejszego zarezerwowania autokaru .
Jest również propozycja Balu Sylwestrowego w naszej szkole i tu röwnież prośba o zgloszenie się osób zainteresowanych do 17 LISTOPADA
👪.    🇵🇱🇵🇱🇵🇱 NASZE OBCHODY 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE JAK I RóWNIEŻ W SZKOLE ŚW. JADWIGI W TRENTON , GDZIE BYLIŚMY Z WIZYTA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Drodzy uczniowie, rodzice,
Zapraszamy wszystkiich uczniów “Ogniwa” na darmową wycieczkę do AKWARIUM W BALTIMORE, która odbędzie się 14 kwietnia (niedziela), 2019. Szkoła pokryje koszty przejazdu i wstępu dla wszystkich uczniów szkoły “Ogniwo”. Wszystkie dzieci zaczynając od przedszkola do klasy 6, muszą jechać pod opieką osoby dorosłej (rodzic czy znajomy który weźmie odpowiedzialność za dziecko podczas wycieczki).Dla towarzyszących dzieciom rodziców/dziadków czy znajomych osób, koszt przejazdu będzie wynosił $30, plus koszt wstępu do akwarium $31.95 (4D film za dodatowe $5). Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dzieci i Państwa do 17 listopada, 2018.Autobusy muszą by zarezerwowane do 17 listopada z 50% depozytem  (wczesna rezerwacja jest gwarancją transportu do Baltimore), serdecznie więc prosimy o deklarowanie się w sekretariacie szkolnym z liczbą osób towarzyszących dzieciom i bezwrotną opłatą $30 od osoby na koszt przejazdu.Opłatę za wstęp będziemy zbierali w póżniejszym czasie.Dziękujemy!

ZADANIE DOMOWE NA 10/11/2018:
1. Nauczyć się czytać -“Skarby pani Jesieni” str. 49.
2. Zapamiętać rodzaje zdań
3. Ułożyć i zapisać do zeszytu lekcyjnego po dwa zdania : oznajmujace , pytajace , rozkazujace ( razem 6 zdań) .
 👪 DRODZY RODZICE ! Za Wasza zgodą w najbliższą sobotę razem z klasą 2 wspólnie udamy się do Polskiej Szkoły w Trenton, która zaprosiła nas na obchody 100- lecia Niepodległości . Tak jak wspomniałam uczniowie wrócą do godz. 1 PM do szkoły Ogniwo.
Bardzo proszę, aby nasi uczniowie mieli ubrane koszulki “Ogniwa”, jako reprezentanci naszej szkoły . Dziękuję! 👪

 


ZADANIE DOMOWE NA 3/11/2018:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wierszy: “Nad grobami”, “Dzień zaduszny”, “W zaduszki ” str. 44-45.

2. Uzupełnić ćwiczenia 1,2,3,4 str. 42-43.

UWAGA!!!👪 Serdecznie zapraszam w najbliższa sobotę na spektakl “Pchła Szachrajka”,który odbędzie się w naszej auli o godz. 12PM-1PM .

Również zachęcam moich uczniów do brania udziału w konkursie ogłoszonym przez Pana Ryszarda Drucha – “100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Uczniowie moga wykonywać prace plastyczne według dowolnej techniki i własnego pomysłu (prace ich będa wykorzystane do wystawy poświęconej świętu -11 listopada) . W związku z tym prosimy chętnych uczniów o przyniesienie swoich prac w najbliższą sobotę -3 listopada do mnie, a ja przekażę je Panu Ryszardowi. Na ostatnich zajęciach wspomniałam uczniom o konkursie. Proszę jeszcze o przypomnienie i zachęcenie ich . DZIĘKUJĘ!!!

🍂👻 Klasa 3 dziękuje naszej Olivii za sobotni urodzinowy poczęstunek , który odbył się w “halloweenowej” atmosferze 👻🍂👻

 


ZADANIE DOMOWE NA 27/10/2018 :
1.Przygotować się do dyktanda str. 41, ćw.5 (w czytance -Lubię jesień…).
2.Uzupełnić ćwiczenie 3, 3a str. 37

👽👻👽 UWAGA!!! 👽👻👽
W najbliższą sobotę uczniowie mogą przyjść przebrani w kostiumy “halloweenowe”.


ZADANIE DOMOWE NA 20/10/2018 :

1. Nauczyć się czytać czytankę ” Dzień Nauczyciela” str.33

2. Uzupełnić ćwiczenie 4,5,6 str. 32

👪  Zachęcam Państwa do obejrzenia zdjęć z ostatniego apelu na stronie Ogniwo w galerii zdjęć 👪

😍 Serdecznie dziękuję za piękne kwiaty i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 😍


ZADANIE DOMOWE NA 13/10/2018 :     
1. Napisać do zeszytu lekcyjnego kilka zdań o swoim przyjacielu (jak ma na imię , jaki jest, dlaczego go uważasz za swojego przyjaciela)
2. Uzupełnić ćw. 3 i 4 str. 23
 👪 DRODZY RODZICE ! Serdecznie zapraszam Was w najbliższa sobotę na apel z okazji Dnia Nauczyciela , który odbędzie się w naszej auli o godz. 12:30 z udziałem klasy 3 i 5 👪

ZADANIE DOMOWE NA 6/10/2018: 
1. W czytance uzupełnić cwiczenie 3 str. 17 , wpisać do zeszytu lekcyjnego ,a podkreślić na czerwono wszystkie samogłoski.
2. Nauczyć się czytać czytankę ” A jednak warto…” str. 15
DRODZY RODZICE! Chciałam przypomnieć , że 13 października wspólnie z klasa 5 przygotowujemy krótki apel z okazji Dnia Nauczyciela .
W ostatnia sobotę rozdałam uczniom krótkie teksty do nauczenia się na pamięć, badź do nauki czytania (zaznaczone kolorem czerwonym) . Bardzo proszę o przypilnowanie swoich dzieci – już w najbliższa sobotę zrobimy pierwsza próbę z klasą 5 . Tak jak informowałam Państwa , proszę aby uczniowie w dniu apelu przyszli w koszulkach niebieskich “Ogniwo” . Mile widziane u dziewczynek spódniczki i kokarda we włosach , natomiast u chłopców – czapki ” bejsbolówki”.
🍂   👪 Serdecznie zapraszam Państwa na nasz szkolny piknik, który odbędzie się już w ta niedzielę -7 października od 1PM do 6PM w Rosedale Park , Hopewell , NJ 👨👩👧 🍂🍂

ZADANIE DOMOWE NA 29/09/2018 :
1.Nauczyć się wiersza na pamięć ” KATECHIZM  POLSKIEGO DZIECKA” ( ” Kto ty jesteś ?…”) str. 10 ( czytanka)
2. Uzupełnić ćw. 3 str. 13 ( ćwiczenia)
DRODZY RODZICE ! Tak jak wcześniej wspominałam , bardzo proszę , aby uczniowie mieli po dwa zeszyty w cieńkie linie ( jeden potrzebny do pracy na lekcjach , drugi do dyktand ) . Zeszyty można zakupić w naszym sklepiku szkolnym.

😀😀😀 ŻEGNAMY GÓRY ,ŻEGNAMY MORZE  😀  WRACAMY ZDROWI W DOBRYM HUMORZE  😀 PIĘKNE JEST LATO, MIŁE , WESOŁE😀 LECZ DZIŚ Z RADOŚCIA WITAMY SZKOŁĘ 😀😀😀.
Witam serdecznie w nowym roku szkolnym UCZNIÓW KLASY 3 oraz RODZICÓW. Życzę nam wszystkim udanego roku , dobrej współpracy , wielkiego zapału i wytrwałości, a przy tym dużo radości. Moim uczniom na początek – dobrych ocen …szóstek i piątek !!! DZIĘKUJĘ!!!