Klasa 3 2019/2020

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail:">

Rada Rodziców:

Dorota Zajkowska (609) 977 0627

Marcin Frączak

Anna Wojciechowska- Korcz

Ewa Błachno-Held


🌺

„ DZIECKO JEST ZAPOWIADAJĄCĄ SIĘ ZORZĄ CZŁOWIECZEŃSTWA , ISTOTĄ CHŁONNĄ I CIEKAWĄ WIELKIEGO ŚWIATA LUDZI „  / S. Szuman/

 

     🤗🤗 WITAM serdecznie w nowym roku szkolnym 2019/2020  UCZNIÓW KL. 3 oraz RODZICÓW. Życzę nam wszystkim udanego roku, dobrej współpracy, wielkiego zapału i wytrwałości w nauce języka polskiego.

TRZECIOKLASISTO !!! UCZ SIĘ I PRACUJ , BAW SIĘ I ŚMIEJ … I ZAWSZE SUPER OCENY MIEJ !!! 🤗🤗


DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE! Dużymi krokami zbliżamy się do zakończenia roku, które odbędzie się na platformie ZOOM – 30 maja o godz. 10 :00 am. Łączymy się wszyscy na szkołę OGNIWO, zaraz bezpośrednio po szkolnym spotkaniu łączymy się ponownie z całą klasą 3 na mój ID, aby oficjalnie podsumować nasz wspólny rok (szczegóły rozdania świadectw podam w emailu).

Już teraz chciałam serdecznie podziękować wszystkim za współpracę i wyrozumiałość, za wszelką pomoc. Szczególnie dziękuję Pani Ewie Błachno-Held, która poświęciła dużo czasu i uwagi, aby nasze online nauki odbywały się w miarę sprawnie. Dziękuję moim uczniom, że aktywnie uczestniczyli w naszych zajęciach ….zasiadając co sobotę przed komputerem. Dla mnie, dla nich, dla Was  było to nowe doświadczenie, które pozwoliło wyciągnąć wnioski i zmierzyć się z nowym zadaniem. Mam nadzieję, że mimo wszystko moi uczniowie byli zadowoleni. Chciałam przypomnieć o oddawaniu książek z biblioteki. Jest jeszcze taka możliwość zwrotu książek do koszyczka przed szkołą w dniu 21 maja o godz. 3pm do 5pm. Jeśli nie w tym terminie to początkiem roku szkolnego można oddać (proszę się zgłosić do Pani Ewy 2673373907).

🎂 Naszą klasową tradycją było celebrowanie  urodzin, jeśli wypadły one w trakcie roku  szkolnego. W minionym tygodniu obchodziła urodzinki nasza LENKA, więc życzymy jej samych słonecznych dni i takich samych dni życzymy wszystkim dzieciom, które będą obchodzić urodziny w okresie letnim 🎂.

SZUFLADA Z WIERSZAMI NADAL JEST OTWARTA ….uczniowie jak widać chętnie ją wypełniają swoimi wierszykami o różnej tematyce ….zbliża się lato, a więc super wierszyk JOSHA pt. „Lody” oraz bardzo miły wierszyk NATALII TRZUSKOT, który jest podsumowaniem naszej wspólnej nauki, gdzie śmiało możemy zacytować słowa Natalki „ …WRACAJMY JUŻ DO KLAS ZOBACZYĆ KAŻDEGO MIŁĄ TWARZ” .

🌞🌞🌞 „ Lato, lato, lato czeka …” Niech każdy wakacyjny dzień będzie wypełniony prostymi radościami, spacerami, śmiechem i zabawą. Życzę udanego wypoczynku, bezpieczeństwa i niezapomnianych wrażeń. Specjalne życzenia kieruję do naszych przemiłych uczniów – Natalki, Karola, Kacpra i ich mamy – Pani Doroty, życząc im powodzenia, szczęścia, realizacji planów i marzeń oraz wiele radości w nowym miejscu zamieszkania. Będziemy WAS bardzo ale to bardzo miło wspominać ale myślę , że przy dzisiejszej technice kontakty z Waszymi przyjaciółmi będą wciąż trwały, a każda Wasza wizyta w USA zahaczy również o mury naszej  szkoły. Zapraszamy!

DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ ZA WSPÓLNĄ NASZĄ PRACĘ A MOIM UCZNIOM GRATULUJE I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO.


ZADANIE DOMOWE NA 16/05/2020:

1 .Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 8 str.139 , ćw.9 str.140, ćw.5 str.144 , ćw.6 str.145.

🤗 DRODZY RODZICE ! Najbliższe zajęcia są już ostatnimi naszymi zajęciami w tym wyjątkowym roku szkolnym . Zakończenie roku odbędzie się 30 maja ( szczegóły przekaże bliżej terminu) . Chciałam przypomnieć o zwrot książek z biblioteki – pani Ewa wysłała emaila każdemu z rodziców. Również przed zakończeniem roku będę robić listę uczniów na podręczniki szkolne do kl.4 , tak więc skontaktuje się w tej sprawie z Państwem.

🤗 ….a nasza szuflada z wierszykami wciąż się wypełnia ….tym razem są to wierszyki o aktualnej sytuacji , która dotknęła każdego z nas  – i dużych i małych! Jak widać czasami łatwiej przelać swoje odczucia na papier , tak jak zrobiła to nasza EMILKA i NATALKA  . DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZNIOM , KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W NASZYM KLASOWYM PROJEKCIE , KTÓRZY W PROSTY I PRZYJEMNY SPOSÓB STWORZYLI MAGICZNY ZESTAW SŁÓW – SWOJE WŁASNE WIERSZE…DZISIAJ JEDEN , A JUTRO NIECH BĘDZIE ICH WIELE!!! BRAWA DLA  MAŁYCH POETÓW 👏👏

 


ZADANIE DOMOWE NA 9/05/2020:
1.Nauczyć się na pamięć wierszyka z zeszytu lekcyjnego-„Barwy ojczyste” . 2. Uzupełnić w ćwiczeniach „ słowniczek z RZ” str.134 ( po kilka przykładów).
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
„ BARWY OJCZYSTE”
Powiewa flaga ,gdy wiatr się zerwie .
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.🤗 Na najbliższą sobotę uczniowie będą potrzebowali kartkę białego papieru , 2 karki kolorowego , klej ,kredki i mazaki. W dalszym ciągu nasza szuflada z wierszami własnego autorstwa jest otwarta . Tym razem do szuflady wpadł śliczny wierszyk CLAUDII – duże brawa 👏👏….czekamy na propozycje innych uczniów. Dziękuje ! 🤗

ZADANIE DOMOWE NA 2/05/2020:
1. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 2 str.126,  ćw.3 str.127 ,  ćw.1 str.127,  ćw.2 str.128.
 🎂 W minionym tygodniu swoje urodziny obchodził ALEK – przesyłamy mu najlepsze życzenia urodzinowe! 🎂.
Chciałam przypomnieć , że nasz klasowy projekt „WIERSZE Z MOJEJ SZUFLADY” wciąż trwa……..do naszej „ szuflady” przybywają nowe wierszyki o różnej tematyce – ciekawy wierszyk Adama pt. „ KWARANTANNA” , jakże adekwatny do dzisiejszej sytuacji czy wierszyki o zwierzątkach Michell pt.” Wiewiórka” i Bryana – „ Świnki”  i Oskara ” Wesoły dzieciak”. Duże brawa !👏👏👏 Czekamy na inne propozycje !!!
🤗 Nasza myśl przewodnia na wiosenny czas naszej nauki – „ OGNIWO” ZAWSZE ŁĄCZY NAS W TEN WYJĄTKOWY DLA NAS CZAS ! WCIĄŻ SIĘ UCZYMY ! „ OGNIWO” LUBIMY ! I BARDZO TĘSKNIMY! 🤗

ZADANIE DOMOWE NA 25/04/2020:
1.Przeczytać tekst str. 172 „ Czarodziejskie okulary” i napisać kilka zdań na temat – Jakim uczuciem jest zazdrość ?  2. Uzupełnić ćwiczenie 2,3 str. 104.
 🤗 DRODZY RODZICE!  Chciałam przedstawić pomysł dotyczący wszystkich uczniów naszej szkoły ,
i ich zaangażowanie w czytanie „ książeczek z naszych domowych półeczek”. Zachęcam dzieci do przeczytania dowolnej książki , następnie namalowanie do niej ilustracji oraz przy pomocy rodzica utworzenie krótkiego nagrania -o czym opowiada dana książka, ilustracja . Prace i nagrania dzieci proszę wysyłać na adres ogniwopl@ gmail.com do 2 tygodni . Nagrania będą publikowane na stronie fb . Dziękuje i zachęcam wszystkich do udziału w szkolnym projekcie  🤗.
A u nas w klasie pomalutku realizuje się nasz „ mini projekt”dla chętnych uczniów, , który ogłosiłam przed świętami -„WIERSZE Z MOJEJ SZUFLADY”. Jeszcze raz zachęcam  dzieci do napisania swoich wierszy na dowolny temat…mamy już pierwszą „ poetkę” w naszej klasie – NATALIĘ WIECZERZAK i jej śliczny wierszyk pt. „ KOTKA STOKROTKA”….brawo Natalia👏👏👏
   

ZADANIE DOMOWE NA 18/04/2020:
1. Nauczyć się czytać str. 165
2. Uzupełnić w ramach powtórki o czasowniku ćwiczenia : 1,2 str. 100 ; 3,4,5 str. 101.
   🤗Zachęcam uczniów do częstego czytania w języku polskim . Jeśli uczniowie nie mają w domu książeczek w języku polskim , mogą wrócić do naszych czytanek. Bardzo proszę o przysłanie mi zdjęć dyktanda oraz 5 zdań, które dzieci miały na zadanie ( sobota 4/04). W ostatnią sobotę po naszych zajęciach spotkaliśmy się jeszcze na kilkanaście minut w celu wspólnej zabawy – zajęcia były dla chętnych uczniów. Rozwiązywaliśmy rebusy , labirynty oraz graliśmy w  rymowanie wyrazów – dlaczego???
Zaproponowałam uczniom, aby spróbowali swoich sił w napisaniu KRÓTKIEGO WIERSZA na dowolny temat ( zdrowie , życie , rodzina , przyjaciel,szkoła itd.) … być może są już dzieci, które są autorami takich wierszy.  Czas jest nieograniczony- do końca roku szkolnego .Będę na każdym spotkaniu przypominać i namawiać uczniów, aby poczuły smak „młodego poety” w ramach naszej klasowej akcji
„WIERSZE Z MOJEJ SZUFLADY” (będę je publikować na naszej stronie, a może wydamy w przyszłości Tomik Poezji Trzecioklasisty w trakcie kwarantanny 🙂. Stańcie się NADAWCĄ swoich wierszy !!! Zapewniam, że ODBIORCÓW będzie dużo …..
🎂 Mimo obecnej sytuacji pamiętaliśmy o urodzinach naszej koleżanki i kolegów z klasy… zaśpiewaliśmy wspólnie „ Sto lat „ tym razem przed kamerkami ….życzymy Natalii , Karolowi i Kacprowi powodzenia i uśmiechu na każdy kolejny dzień🎂
🐣🐥  Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWIA I NADZIEI NA LEPSZE JUTRO 🐣🐥
 

ZADANIE DOMOWE NA 4/04/2020:
1. Uzupełnić w CZYTANCE ćw. 3 str.162 i wpisać do zeszytu lekcyjnego.
2. Przygotować się do dyktanda str. 147 (Marzec – pierwszy miesiąc wiosny …).
 🤗 Ocenianie dyktanda odbędzie się troszeczkę inaczej i tu mam ogromną prośbę do rodziców. Proszę, aby po zajęciach rodzice zrobili telefonem zdjęcia DYKTANDA I OSTATNIEGO ZADANIA Z ZESZYTU ( ułożone zdania ) i wysłali mi na mój numer telefonu 609 571 62 58 . Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Również proszę, aby uczniowie oprócz ołówka mieli koło siebie trzy kolory kredek ołówkowych ( mogą być mazaki ), potrzebne do podkreślania, pisania – kredkami woskowymi uczniom jest niewygodnie. Jest propozycja od rodziców, abym przeprowadziła dodatkowe zajęcie w formie zabaw czy gier dla dzieci zaraz po naszych sobotnich zajęciach. Jeśli będą chętni moi uczniowie możemy wspólnie „pobawić się” po zakończeniu nauki. Zobaczymy w sobotę.
🙂 Chciałam przypomnieć , że sobotnie spotkanie zaczynamy o godz. 9:30 , Dziękuję!

ZADANIE DOMOWE NA 28/03/2020:
1 Nauczyć się na pamięć krótkiego wierszyka o Krakowie str.177 „ Kto z was jeszcze nie wie…” ( recytacja wierszyka przed „ kamerką” pozwoli uczniom oswoić się z nową metodą nauczania ).
DRODZY RODZICE!!! Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w naszych zajęciach online , które ruszyły od soboty. Tak jak wspominałam będziemy się zawsze spotykać o godz. 9:30 do 10:10 , z przerwą 10- cio minutową i ponownie 10:20 do 11:00 .Pan Marcin Frączak wysłał Państwu zaproszenia w celu utworzenia grupy  która pozwoli na łatwiejsze przyłączenie się do sobotnich spotkań bez wpisywania kodu. Chciałam również zaznaczyć , że zadania domowe , wszelkie wiadomości będą umieszczane na stronie klasy 3 , tak jak były do tej pory. Przypominam, że uczniowie zawsze muszą mieć zeszyt lekcyjny, książki, ołówek oraz 3 kolory kredek (niebieski , czerwony, zielony), które będziemy wykorzystywać do ćwiczeń ortograficznych. Niektóre zadania chciałabym, aby przy pomocy rodziców zostały przysłane mi na telefon w formie zdjęcia. Będę o tym przypominać uczniom oraz zaznaczać na tej stronie. Jeśli Państwo mają jakieś pytania proszę o kontakt.
Dziękuję i życzę wszystkim bezpieczeństwa i zdrowia .

ZADANIE DOMOWE NA 14/03/2020:  
1. Nauczyć się czytać „ Chcę pospać dłużej” str. 149.
2. Uzupełnić ćw. 8 str. 95 ; ćw. 9 str. 96 ; ćw.10 str.96 ( wykorzystać czytankę str.149 )
3 . Zabawa słowna – „ Łamańce językowe” z dorosłymi . Uczniowie otrzymali dwie kartki, które są przypięte do zeszytu lekcyjnego – pierwsza dla uczniów , druga z trudniejszymi wierszykami dla dorosłych. Zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy , która polega na tym , aby jak najwyraźniej , najszybciej wypowiedzieć „ łamańce językowe” . W klasie uczniowie czytali na czas , kilkakrotnie podchodząc do zadania , poprawiając swój wynik  na coraz krótszy … bardzo spodobała im się zabawa , więc wspólnie ustaliliśmy , że przeprowadzimy  jeszcze raz konkurs ( tym razem za najlepszy czas uczeń otrzyma 3 sówki , następnie 2 i 1 za trzecie miejsce) . Chętni uczniowie mają czas na poćwiczenie  cały tydzień  -„ Czesał czyżyk czarny koczek …”. Powodzenia i miłej zabawy!
🤗.   Nasze „ mini koncerty” wciąż trwają …uczniowie przynoszą z chęcią swoje instrumenty po to ,aby zaprezentować krótkie utwory dla swoich koleżanek i kolegów. Jest to bardzo miłe i dlatego jeśli ktoś chce nam  pokazać swoją pasję do muzyki – czekamy !!!
KLASA 3 dziękuje ślicznie UCZNIOM KLASY 0 za zaproszenie na krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet . Wielkie brawa dla naszych młodszych koleżanek i kolegów 👏👏👏

ZADANIE DOMOWE NA 7/03/2020:
1. Nauczyć się czytać czytankę „ Przebiśniegi” str. 143
2. W CZYTANCE uzupełnić ćw. 4 str. 144 i wpisać je do zeszytu lekcyjnego .
🤗 Uczniowie , którzy nie pisali DYKTANDA ( str. 121) napiszą w najbliższą sobotę. Przedostatnie nasze zajęcia o Fryderyku Chopinie zainspirowały niektórych uczniów do przyniesienia swoich instrumentów. Wspónie uczestniczyliśmy w” klasowym koncercie” ,  gdzie również inni uczniowie mogli spróbować gry. Granie , improwizacje ruchowe, odgadywanie czynności przedstawione w formie „ pantomimy” uzupełniały nam sobotnie zajęcia🤗

ZADANIE DOMOWE NA 29/02/2020:
1. Nauczyć się czytać -„ Pierwszy koncert” str. 131.
2. Uzupełnić ćwiczenie 3, 4 str. 120
  🎼Na ostatnich zajęciach towarzyszyła nam muzyka wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Uczniowie z przyjemnością słuchali jej , poznali życiorys wielkiego Polaka, a część z nich próbowała swoich sił w rysowaniu portretu F. Chopina (portrety ozdabiają naszą klasę). Uczniowie, którzy są chętni a nie zdążyli bądż nie rysowali na lekcji mogą zrobić to w domu (jako zadanie dla chętnych). 🎼
🌺 Serdecznie zapraszam wszystkie PANIE na Dzień Kobiet, który odbędzie się 7 marca o godz. 6pm w naszej szkole . Lista chętnych PAŃ na ten przyjemny wieczór  jest w sekretariacie  lub na signupgenius –https://www.signupgenius.com/go/10C0E4DAFAB23ABF58-dzien
🌺

ZADANIE DOMOWE NA 22/02/2020 :
1 Przygotować się do dyktanda str. 121 ( Jaskółka to ptaszek …)    😍 Bardzo serdecznie chciałam podziękować moim uczniom za walentynkowe prezenciki , które przygotowały zarówno dla mnie jak i dla swoich koleżanek i kolegów z klasy. Atmosfera tego dnia była dla nas wyjątkowa , pełna dobrego humoru , zabawy i słodkości ….wielu słodkości , dzięki zaangażowaniu uczniów oraz rodziców. Dziękujemy również naszej Danielli za urodzinowy poczęstunek , który dodatkowo uprzymilił nasze kubki smakowe .😀. Życzymy Daniellce samych radosnych dni😍      Uwaga! Zachęcam wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach, które są ogłaszane  na naszej stronie Ogniwo.

ZADANIE DOMOWE NA 15/02/2020:  
1 Napisać w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat –  Dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka .
2. Uzupełnić ćw. 4,5,6 str. 116
UWAGA!
Zbliżają się ❤️WALENTYNKI ❤️ , dlatego najbliższe nasze zajęcia odbędą się w atmosferze walentynkowej przepełnione kolorem czerwonym. Walentynki to nie tylko Dzień Zakochanych, ale również dzień życzliwości i przyjaźni wobec swoich koleżanek i kolegów. Będzie nam miło jeśli uczniowie przygotują sobie nawzajem karteczki, serduszka i inne gadżety walentynkowe. Będzie to „ czerwona sobota”, więc uczniowie mogą przyjść ubrani w tym kolorze . Zachęcam wszystkich trzecioklasistów do wspólnego stworzenia miłej atmosfery w tym dniu
😍😍KLASA 3 :  LENA, EMILIA, CLAUDIA, MICHELLE, DANIELLA, NATALIA TRZUSKOT, NATALIA WIECZERZAK, NATALIA ZAKRZEWSKI,  ALEK, BRYAN, OSCAR, JOSHUA, ADAM , KACPER , KAROL 😍😍 Dziękuję!

ZADANIE DOMOWE NA 8/ 02/2020:  
1. Nauczyć się czytać czytankę „ Bajka” str. 155.
2. W  CZYTANCE uzupełnić ćwiczenie 5 str. 158.  3.
W ĆWICZENIACH uzupełnić ćw. 2 str. 112 (ó niewymienne)    📚 Chciałam przypomnieć uczniom o przynoszeniu i wypożyczaniu książeczek z naszej szkolnej biblioteki 📚

ZADANIE DOMOWE NA 1/02/2020:
1. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 11 str.83-84 ;   ćw. 12 i 12a str. 84  ;  ćw.14 str.85.
 🎂 Serdecznie dziękujemy Natalii Wieczerzak za pyszny urodzinowy poczęstunek . Życzymy naszej Natalce wiele radości i uśmiechu na każdy dzień 🎂

ZADANIE DOMOWE NA 25/01/2020:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Wróble” str. 120
2. Na podstawie wiersza „ Wróble” uzupełnić ćwiczenie 4 str. 121
(czytanka) i napisać zdania do zeszytu lekcyjnego
3. Powtórzyć wiadomości o rzeczowniku ( na jakie pytanie odpowiadają, formy rzeczownika, liczba pojedyncza i mnoga) – w ćwiczeniach str. 75
  👨👩👧 UWAGA RODZICE ! W najbliższą sobotę bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych zapraszam na krótkie zebranie sumujące I półrocze nauki . Dziękuję! 👨👩👧

ZADANIE DOMOWE NA 18/01/2020:
1. Nauczyć się czytać czytankę „ Bez tytułu” str. 119.
2. Uzupełnić ćwiczenie 2a str. 79-80 ( ogłoszenie o zaginionym zwierzątku ). Chętni uczniowie mogą wykonać to zadanie na kartce ; opisując i rysując zwierzątko , które poszukuje.
🌹 Z okazji zbliżającego się DNIA 👵🏻BABCI I 👨🏻‍🦳DZIADKA w najbliższą sobotę w naszej szkolnej bibliotece o godz. 12:15 odbędzie się spotkanie  z wnuczkami i mały poczęstunek . Serdecznie zapraszam wszystkie BABCIE i DZIADKÓW uczniów klasy 3 o przybycie do naszej szkoły . Będzie nam bardzo miło 🙂

ZADANIE DOMOWE NA 11/01/2020:
1. Nauczyć się czytać „ Król Rok i jego dwunastu synów” str. 101
2. Przygotować się do sprawdzianu pisemnego z nazw miesięcy
( pomocne do nauki mogą być „ kalendarzyki”, które dzieci wykonywały samodzielnie na ostatnich zajęciach bądź nazwy znajdą w czytance str. 108).
Nauczyć się ich kolejności, bo będą pytania np. – Jak nazywa się siódmy miesiąc roku ? Napisz nazwę drugiego miesiąca roku itp.   ❤️ Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów wraz z rodzicami na 28 finał WOŚP , który odbędzie się już w najbliższą niedziele 12 stycznia  w Ambassador Banquet Hall. Czeka na nas wiele atrakcji , natomiast o godz. 2:10 nasza szkoła jak co roku pokaże krótkie przedstawienie 😁 . Zachęcam wszystkich do brania udziału w tej wielkiej akcji niesienia pomocy dla potrzebujących ❤

💥💥 2020 💥💥
ZADANIE DOMOWE NA 4/ 01/ 2020  
1. W zeszycie lekcyjnym napisać życzenia na Nowy Rok 2020 dla swojej rodziny i najbliższych.   2. W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania książeczek w języku polskim.
 🎅🏻🎅🏻 W imieniu uczniów oraz moim chciałam serdecznie podziękować „ Św. Mikołajowi” za piękne prezenty 🎅🏻🎅🏻🌲🌲    ŻYCZĘ RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , POMYŚLNEGO NOWEGO ROKU , A TAKŻE  WIELU MIŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH  🌲🌲
ZADANIE DOMOWE NA 14/12/2019:
1. Przygotować się do dyktanda str. 72 (Jaki mróz , jaki chłód…) 2. Uzupełnić ćw. 2,3 str. 109 oraz 6 str. 110.
 🌲🎅🏻🌲 Serdecznie zapraszam na SZKOLNĄ WIGILIE, która odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach popołudniowych . Również tego samego dnia w trakcie zajęć lekcyjnych odwiedzi nas Św. Mikołaj, niech magia nadchodzących Świąt udzieli się każdemu z nas na najbliższe dni 🌲 🎅🏻🌲

Praca domowa na 11/23/2019
Nauczyć się czytać str.55
Uzupełnić kartę pracy, którą dzieci dostały na zakończenie zajęć.

W sobotę 16 listopada klasa III uczestniczyła w spotkaniu ze strażakami. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów.  Największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Każdy  z bliska miał możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci  z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy wypadku. Przedstawiciele straży zaprezentowali  m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały  na  zadawane przez nich pytania.


…A TO NIESPODZIANKA …🥰 KOCHANI MOI UCZNIOWIE ! Są gesty,za które dziękuje się ze szczególną przyjemnością i z całego serca, gesty, które są drobne ale wiele znaczą. Dlatego pragnę WAM podziękować za przepiękne laurki pełne serdeczności i ciepłych słów, które dla mnie są jak małe promyczki słońca. Zrobiliście mi ogromną niespodziankę. Przesyłam Wam moc buziaków i uśmiechów ….❣️Człowiek jest szczęśliwy wtedy, gdy jest wdzięczny za to, co dostaje każdego dnia ❣️Dziękuję i do zobaczenia !


Drodzy Rodzice,
Z całego serca dziękuję Wam za zainteresowanie i pomoc w organizacji apelu
z okazji Dnia Niepodleglosci. Występ Waszych dzieci dostarczył wszystkim
zgromadzonym ogromu wzruszeń i u niejednej osoby zakręciła się w oku łza.
Niezmiernie wdzięczna jestem Pani Joannie Faszczewskiej, Pani Dorocie
Zakrzewskiej i Panu Marcinowi Frączak, bez któych nasz występ nie byłby taki efektowny.
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Wam, kochane dzieci za Wasz
cudowny wystep. Jestem z Was bardzo dumna, że poradziliście sobie z
zapamiętaniem tekstu i tremą. Mam nadzieje, że przed Wami jeszcze wiele takich występów i że poradzicie sobie z nimi równie dobrze. Polski nie jest taki trudny (prawda?)
W nagrodę nie macie pracy domowej. Do zobaczenia w sobotę.

Pani Małgosia


🤗 WYCHOWAWCA ALICJA MALCZYK  🤗 DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE ! Siła dzisiejszej techniki pozwoliła mi oglądać apel z okazji Dnia Niepodległości. Fizycznie z Wami nie uczestniczyłam ale myślami jak najbardziej jestem pod ogromnym wrażeniem i  muszę powiedzieć, że bardzo się wzruszyłam. Kochani❣️Pięknie wyglądaliście, pięknie recytowaliście wiersze i jestem dumna , że takich uczniów mogę uczyć 👏👏👏 OGROMNE BRAWA DLA WAS👏👏👏DZIĘKUJĘ ślicznie wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli w organizacji apelu;  Pani Małgosi, Pani Reni, Pani Ewie i Rodzicom. Dziękuję moim dziewczynkom i chłopcom, którzy godnie w tym dniu reprezentowali naszą polskość ….bo dzięki takim wydarzeniom budzimy w sobie świadomość i tożsamość narodową. Gorąco pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia wkrótce !!!


ZADANIE DOMOWE NA 9/11/2019:  
Ćw. 1 str. 45 ( ćwiczenia gramatyka i ortografia)

W sobotę 9 listopada klasa III przygotowuje apel z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Przypominam o ćwiczeniu  ról z dziećmi.
Proszę, aby w miarę możliwości dzieci były ubrane na biało i czarno (biała góra i czarny dół). Zapraszam też chętnych rodziców do pomocy przy dekoracji sceny.


ZADANIE DOMOWE NA 2/11/2019:  

  1. Nauczyć się czytać “Dzień wszystkich świętych” str. 43
  2. Pomalować obrazek, który dzieci dostały na zajęciach

ZADANIE DOMOWE NA 26/10/2019:  

  1. Przygotować się do dyktanda str. 41
  2. Uzupełnić ćw 1-4 str. 42-43

ZADANIE DOMOWE NA 19/10/2019:  

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Dzień Nauczyciela” str. 33.

2. Uzupełnić ćw. 3-3a str. 37 oraz ćw. 4 str. 37-38.

🌺 SERDECZNIE DZIĘKUJĘ MOIM UCZNIOM I RODZICOM ZA MIŁE SŁOWA , ŻYCZENIA, PIĘKNE LAURKI , KWIATY ORAZ PREZENT Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA . JEST MI BARDZO MIŁO 💕🌺


ZADANIE DOMOWE NA 12/10/2019:  

1. Uzupełnić ćwiczenia : 1,2,3 str. 31 oraz 4,5 str. 32.

2. ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW ! 🙂 Na kartce formatu A4 narysować dowolną techniką i własnego pomysłu WARSZAWSKĄ SYRENKĘ …prace oczywiście będą ocenione oraz będą „ zdobić” naszą klasę.🙂.

 

🤗 Serdecznie witamy nową uczennice Danielle , która rozpoczęła naukę w naszej klasie 🤗

 


ZADANIE DOMOWE NA 5/10/2019:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto” str.15   2. Uzupełnić ćwiczenie 3 w CZYTANCE na str. 17 i starannie przepisać je do zeszytu lekcyjnego.  3. Uzupełnić ćw. 3,4,5 str. 23 ( ĆWICZENIA).

👨👩👧 DRODZY RODZICE ! Serdecznie zapraszam uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem na Paradę Pułaskiego w Philadelpii , która odbędzie się już w tą niedzielę -6 października . Jest zamówiony autobus , także chętne osoby niech zgłoszą swoją obecność w sekretariacie w najbliższą sobotę. Opłata za osobę dorosłą wynosi $10 , dzieci jadą za darmo. Mile widziane są „ akcenty” polskie ( czapki , szaliki itp. ) oraz nasze niebieskie koszulki Ogniwa .  Zmobilizujmy się i pokażmy liczną reprezentacje naszej szkoły w tej barwnej paradzie . 👨👩👧

📚 NASZA WIZYTA W BIBLIOTECE 📚 Jak widzimy na zdjęciach , te kilkanaście minut były bardzo „ przyjemne i pożyteczne” 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 28/09/2019:    

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ – czytanka str. 10

2. Uzupełnić ćwiczenie 3 str. 13 ( drugą część)

3. Uczniowie , którzy nie zdążyli uzupełnić ćwiczeń na zajęciach ( ćw. 1,2,3,4 str. 4 i 5) proszę o uzupełnienie w domu .

 

👨👩👧   DRODZY RODZICE ! Bardzo proszę o wysłanie na mój numer telefonu ( 609 571 6258) SMS z podaniem swojego adresu e- mailowego w celu utworzenia grupy rodziców kl.3 ( w kartach rejestracyjnych dziecka nie wszyscy podali adres ). Naszej „ czwórce klasowej” ułatwi to komunikowanie się między Wami rodzicami w sprawach dotyczących naszej klasy. Serdecznie dziękuję 🤗.

📚 Zachęcam uczniów do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej i czytania jak najwięcej książek . Czytanie w języku polskim jest dodatkową szansą na pełną dwujęzyczność naszych dzieci . Poszerza i wzbogaca słownictwo oraz gramatykę j. polskiego. Pani Ewa przewidziała nagrody dla „ wiernego czytelnika” , tak więc przypominajmy i motywujmy je , aby sięgały po kolejne lektury .

📚

14/9/19

👨👩👧 WIADOMOŚCI !!!

Uczniowie klasy 3 potrzebują do nauki czytankę i ćwiczenia, 2 zeszyty w wąskie linie (jeden do pracy na lekcjach; drugi do dyktand). Zeszyty można zakupić w naszym sklepiku szkolnym. Również potrzebują ołówki, mazaki i kredki. W tym tygodniu nie ma pracy domowej, natomiast uczniowie, którzy na ostatnich zajęciach pisali LEKCJE 1 na kartkach, niech przepiszą lekcję do zeszytu. Dziękuję !

👨👩👧