Klasa 3

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail:">

Rada Rodziców:

Dorota Zajkowska (609) 977 0627

Marcin Frączak

Anna Wojciechowska- Korcz

Ewa Błachno-Held


🌺

„ DZIECKO JEST ZAPOWIADAJĄCĄ SIĘ ZORZĄ CZŁOWIECZEŃSTWA , ISTOTĄ CHŁONNĄ I CIEKAWĄ WIELKIEGO ŚWIATA LUDZI „  / S. Szuman/

 

     🤗🤗 WITAM serdecznie w nowym roku szkolnym 2019/2020  UCZNIÓW KL. 3 oraz RODZICÓW. Życzę nam wszystkim udanego roku, dobrej współpracy, wielkiego zapału i wytrwałości w nauce języka polskiego.

TRZECIOKLASISTO !!! UCZ SIĘ I PRACUJ , BAW SIĘ I ŚMIEJ … I ZAWSZE SUPER OCENY MIEJ !!! 🤗🤗


ZADANIE DOMOWE NA 25/01/2020:
1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Wróble” str. 120
2. Na podstawie wiersza „ Wróble” uzupełnić ćwiczenie 4 str. 121
(czytanka) i napisać zdania do zeszytu lekcyjnego
3. Powtórzyć wiadomości o rzeczowniku ( na jakie pytanie odpowiadają, formy rzeczownika, liczba pojedyncza i mnoga) – w ćwiczeniach str. 75
  👨👩👧 UWAGA RODZICE ! W najbliższą sobotę bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych zapraszam na krótkie zebranie sumujące I półrocze nauki . Dziękuję! 👨👩👧

ZADANIE DOMOWE NA 18/01/2020:
1. Nauczyć się czytać czytankę „ Bez tytułu” str. 119.
2. Uzupełnić ćwiczenie 2a str. 79-80 ( ogłoszenie o zaginionym zwierzątku ). Chętni uczniowie mogą wykonać to zadanie na kartce ; opisując i rysując zwierzątko , które poszukuje.
🌹 Z okazji zbliżającego się DNIA 👵🏻BABCI I 👨🏻‍🦳DZIADKA w najbliższą sobotę w naszej szkolnej bibliotece o godz. 12:15 odbędzie się spotkanie  z wnuczkami i mały poczęstunek . Serdecznie zapraszam wszystkie BABCIE i DZIADKÓW uczniów klasy 3 o przybycie do naszej szkoły . Będzie nam bardzo miło 🙂

ZADANIE DOMOWE NA 11/01/2020:
1. Nauczyć się czytać „ Król Rok i jego dwunastu synów” str. 101
2. Przygotować się do sprawdzianu pisemnego z nazw miesięcy
( pomocne do nauki mogą być „ kalendarzyki”, które dzieci wykonywały samodzielnie na ostatnich zajęciach bądź nazwy znajdą w czytance str. 108).
Nauczyć się ich kolejności, bo będą pytania np. – Jak nazywa się siódmy miesiąc roku ? Napisz nazwę drugiego miesiąca roku itp.   ❤️ Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów wraz z rodzicami na 28 finał WOŚP , który odbędzie się już w najbliższą niedziele 12 stycznia  w Ambassador Banquet Hall. Czeka na nas wiele atrakcji , natomiast o godz. 2:10 nasza szkoła jak co roku pokaże krótkie przedstawienie 😁 . Zachęcam wszystkich do brania udziału w tej wielkiej akcji niesienia pomocy dla potrzebujących ❤

💥💥 2020 💥💥
ZADANIE DOMOWE NA 4/ 01/ 2020  
1. W zeszycie lekcyjnym napisać życzenia na Nowy Rok 2020 dla swojej rodziny i najbliższych.   2. W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania książeczek w języku polskim.
 🎅🏻🎅🏻 W imieniu uczniów oraz moim chciałam serdecznie podziękować „ Św. Mikołajowi” za piękne prezenty 🎅🏻🎅🏻🌲🌲    ŻYCZĘ RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , POMYŚLNEGO NOWEGO ROKU , A TAKŻE  WIELU MIŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH  🌲🌲
ZADANIE DOMOWE NA 14/12/2019:
1. Przygotować się do dyktanda str. 72 (Jaki mróz , jaki chłód…) 2. Uzupełnić ćw. 2,3 str. 109 oraz 6 str. 110.
 🌲🎅🏻🌲 Serdecznie zapraszam na SZKOLNĄ WIGILIE, która odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach popołudniowych . Również tego samego dnia w trakcie zajęć lekcyjnych odwiedzi nas Św. Mikołaj, niech magia nadchodzących Świąt udzieli się każdemu z nas na najbliższe dni 🌲 🎅🏻🌲

Praca domowa na 11/23/2019
Nauczyć się czytać str.55
Uzupełnić kartę pracy, którą dzieci dostały na zakończenie zajęć.

W sobotę 16 listopada klasa III uczestniczyła w spotkaniu ze strażakami. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów.  Największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Każdy  z bliska miał możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci  z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy wypadku. Przedstawiciele straży zaprezentowali  m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały  na  zadawane przez nich pytania.


…A TO NIESPODZIANKA …🥰 KOCHANI MOI UCZNIOWIE ! Są gesty,za które dziękuje się ze szczególną przyjemnością i z całego serca, gesty, które są drobne ale wiele znaczą. Dlatego pragnę WAM podziękować za przepiękne laurki pełne serdeczności i ciepłych słów, które dla mnie są jak małe promyczki słońca. Zrobiliście mi ogromną niespodziankę. Przesyłam Wam moc buziaków i uśmiechów ….❣️Człowiek jest szczęśliwy wtedy, gdy jest wdzięczny za to, co dostaje każdego dnia ❣️Dziękuję i do zobaczenia !


Drodzy Rodzice,
Z całego serca dziękuję Wam za zainteresowanie i pomoc w organizacji apelu
z okazji Dnia Niepodleglosci. Występ Waszych dzieci dostarczył wszystkim
zgromadzonym ogromu wzruszeń i u niejednej osoby zakręciła się w oku łza.
Niezmiernie wdzięczna jestem Pani Joannie Faszczewskiej, Pani Dorocie
Zakrzewskiej i Panu Marcinowi Frączak, bez któych nasz występ nie byłby taki efektowny.
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Wam, kochane dzieci za Wasz
cudowny wystep. Jestem z Was bardzo dumna, że poradziliście sobie z
zapamiętaniem tekstu i tremą. Mam nadzieje, że przed Wami jeszcze wiele takich występów i że poradzicie sobie z nimi równie dobrze. Polski nie jest taki trudny (prawda?)
W nagrodę nie macie pracy domowej. Do zobaczenia w sobotę.

Pani Małgosia


🤗 WYCHOWAWCA ALICJA MALCZYK  🤗 DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE ! Siła dzisiejszej techniki pozwoliła mi oglądać apel z okazji Dnia Niepodległości. Fizycznie z Wami nie uczestniczyłam ale myślami jak najbardziej jestem pod ogromnym wrażeniem i  muszę powiedzieć, że bardzo się wzruszyłam. Kochani❣️Pięknie wyglądaliście, pięknie recytowaliście wiersze i jestem dumna , że takich uczniów mogę uczyć 👏👏👏 OGROMNE BRAWA DLA WAS👏👏👏DZIĘKUJĘ ślicznie wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli w organizacji apelu;  Pani Małgosi, Pani Reni, Pani Ewie i Rodzicom. Dziękuję moim dziewczynkom i chłopcom, którzy godnie w tym dniu reprezentowali naszą polskość ….bo dzięki takim wydarzeniom budzimy w sobie świadomość i tożsamość narodową. Gorąco pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia wkrótce !!!


ZADANIE DOMOWE NA 9/11/2019:  
Ćw. 1 str. 45 ( ćwiczenia gramatyka i ortografia)

W sobotę 9 listopada klasa III przygotowuje apel z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Przypominam o ćwiczeniu  ról z dziećmi.
Proszę, aby w miarę możliwości dzieci były ubrane na biało i czarno (biała góra i czarny dół). Zapraszam też chętnych rodziców do pomocy przy dekoracji sceny.


ZADANIE DOMOWE NA 2/11/2019:  

  1. Nauczyć się czytać “Dzień wszystkich świętych” str. 43
  2. Pomalować obrazek, który dzieci dostały na zajęciach

ZADANIE DOMOWE NA 26/10/2019:  

  1. Przygotować się do dyktanda str. 41
  2. Uzupełnić ćw 1-4 str. 42-43

ZADANIE DOMOWE NA 19/10/2019:  

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Dzień Nauczyciela” str. 33.

2. Uzupełnić ćw. 3-3a str. 37 oraz ćw. 4 str. 37-38.

🌺 SERDECZNIE DZIĘKUJĘ MOIM UCZNIOM I RODZICOM ZA MIŁE SŁOWA , ŻYCZENIA, PIĘKNE LAURKI , KWIATY ORAZ PREZENT Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA . JEST MI BARDZO MIŁO 💕🌺


ZADANIE DOMOWE NA 12/10/2019:  

1. Uzupełnić ćwiczenia : 1,2,3 str. 31 oraz 4,5 str. 32.

2. ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW ! 🙂 Na kartce formatu A4 narysować dowolną techniką i własnego pomysłu WARSZAWSKĄ SYRENKĘ …prace oczywiście będą ocenione oraz będą „ zdobić” naszą klasę.🙂.

 

🤗 Serdecznie witamy nową uczennice Danielle , która rozpoczęła naukę w naszej klasie 🤗

 


ZADANIE DOMOWE NA 5/10/2019:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto” str.15   2. Uzupełnić ćwiczenie 3 w CZYTANCE na str. 17 i starannie przepisać je do zeszytu lekcyjnego.  3. Uzupełnić ćw. 3,4,5 str. 23 ( ĆWICZENIA).

👨👩👧 DRODZY RODZICE ! Serdecznie zapraszam uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem na Paradę Pułaskiego w Philadelpii , która odbędzie się już w tą niedzielę -6 października . Jest zamówiony autobus , także chętne osoby niech zgłoszą swoją obecność w sekretariacie w najbliższą sobotę. Opłata za osobę dorosłą wynosi $10 , dzieci jadą za darmo. Mile widziane są „ akcenty” polskie ( czapki , szaliki itp. ) oraz nasze niebieskie koszulki Ogniwa .  Zmobilizujmy się i pokażmy liczną reprezentacje naszej szkoły w tej barwnej paradzie . 👨👩👧

📚 NASZA WIZYTA W BIBLIOTECE 📚 Jak widzimy na zdjęciach , te kilkanaście minut były bardzo „ przyjemne i pożyteczne” 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 28/09/2019:    

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ – czytanka str. 10

2. Uzupełnić ćwiczenie 3 str. 13 ( drugą część)

3. Uczniowie , którzy nie zdążyli uzupełnić ćwiczeń na zajęciach ( ćw. 1,2,3,4 str. 4 i 5) proszę o uzupełnienie w domu .

 

👨👩👧   DRODZY RODZICE ! Bardzo proszę o wysłanie na mój numer telefonu ( 609 571 6258) SMS z podaniem swojego adresu e- mailowego w celu utworzenia grupy rodziców kl.3 ( w kartach rejestracyjnych dziecka nie wszyscy podali adres ). Naszej „ czwórce klasowej” ułatwi to komunikowanie się między Wami rodzicami w sprawach dotyczących naszej klasy. Serdecznie dziękuję 🤗.

📚 Zachęcam uczniów do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej i czytania jak najwięcej książek . Czytanie w języku polskim jest dodatkową szansą na pełną dwujęzyczność naszych dzieci . Poszerza i wzbogaca słownictwo oraz gramatykę j. polskiego. Pani Ewa przewidziała nagrody dla „ wiernego czytelnika” , tak więc przypominajmy i motywujmy je , aby sięgały po kolejne lektury .

📚

14/9/19

👨👩👧 WIADOMOŚCI !!!

Uczniowie klasy 3 potrzebują do nauki czytankę i ćwiczenia, 2 zeszyty w wąskie linie (jeden do pracy na lekcjach; drugi do dyktand). Zeszyty można zakupić w naszym sklepiku szkolnym. Również potrzebują ołówki, mazaki i kredki. W tym tygodniu nie ma pracy domowej, natomiast uczniowie, którzy na ostatnich zajęciach pisali LEKCJE 1 na kartkach, niech przepiszą lekcję do zeszytu. Dziękuję !

👨👩👧