Klasa 3 2022/2023

WYCHOWAWCA: ALICJA MALCZYK

RADA RODZICÓW :
Urszula Chodubska / Wioletta Jeż
Anna Wingert / Marta Kordek
Aleksandra Szczech


Witam serdecznie UCZNIÓW klasy 3 oraz wszystkich RODZICÓW .Niech nasza wspólna nauka będzie dla wszystkich udaną przygodą edukacyjną , zapewniającą mądre odkrywanie naszych korzeni…
 ….DZIECI RODZĄ SIĘ ZE SKRZYDŁAMI …POZWÓLMY IM JE ROZWINĄĆ…

UCZNIOWIE KLASY 3 :

🦋IGA🦋SAMANTHA🦋MAYA🦋MARTYNA🦋ZOE🦋 NICOLE🦋KAYA🦋
🦋MILENA🦋ELLA🦋MILA🦋GABRIELLA🦋JAN🦋VICTOR🦋MAXWELL🦋

Uczniowie będą potrzebowali podręczniki,zeszyty w cienkie linie (można zakupić w szkolnym  sklepiku) , ołówki , kolorowe pisaki oraz kredki . Reszta przyborów szkolnych takich jak klej , temperówki , kolorowy papier mamy w naszej klasie.


ZADANIE DOMOWE NA 05/13/2023:

1. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.4,5,6 str. 144 -145 oraz ćw. 1,2 str. 149-150

👨‍👩‍👧‍👦  Serdecznie zapraszam WSZYSTKICH RODZICÓW na uroczysty apel oraz poczęstunek z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Taty. Apel odbędzie się w najbliższą sobotę w auli o 12:15 i jest przygotowany przez klasy pierwsze. Natomiast klasa 3 o tej godzinie zejdzie do sali gimnastycznej – to informacja dla tych , którzy chcą zabrać dzieci wcześniej .👨‍👩‍👧‍👦

Proszę również , aby uczniowie oddali KSIĄŻKI do biblioteki szkolnej.


ZADANIE DOMOWE NA 05/06/2023:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Trzeci Maja” str.184
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.6,7,8 str.139 oraz ćw. 9 str.40
3. ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW :uzupełnić „ słowniczek z wyrazami z ż „ str.140

🤗 Wszyscy uczniowie podliczyli swoje SÓWKI , które zbierali za swoją aktywność przez cały rok szkolny . Wyniki naszego „ małego konkursu” podam 15 maja !
Również proszę o zwrot książek z naszej biblioteki szkolnej do 15 maja !

🌺🌺 WSZYSTKIM UCZNIOM PRZYSTĘPUJĄCYM DO I KOMUNII ŚW. ŻYCZĘ PIĘKNEJ UROCZYSTOŚCI – NIECH KAŻDY KOLEJNY DZIEŃ BĘDZIE DLA WAS TAK PIĘKNY I WAŻNY JAK DZIEŃ PRZYJĘCIA TEGO SAKRAMENTU 🌺🌺

Przypominam, że uczniowie PRZYSTĘPUJĄCY do Komunii Św. mają zaznaczoną obecność w szkole.


ZADANIE DOMOWE NA 04/ 29/2023:

1. Napisać w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat : Co powinniśmy zrobić dla naszej planety Ziemi.
2.Uzupełnić ćw.2 i 3 str.132

🤗 Drodzy Rodzice !

Rozdałam dzieciom białe koperty związane z II etapem konkursu na Rodzica Roku. Bardzo proszę o zagłosowanie i przyniesienie kopert przez najbliższe 2 soboty.

Chcę również poinformować , że uczniowie , którzy przystępują do I Komunii Św. mają zaznaczoną obecność w szkole.

Uczniowie przez cały rok szkolny zbierali za swoją aktywność SÔWKI .Nasze hasło motywujące to -” Za mądrą główkę dostajesz sówkę”.Nadszedł czas podsumowań -ze względu na nieobecności związane z komuniami nasz ” mały konkurs” dobiegł końca . Uczniowie w ostatnią sobotę podliczali swoje sówki . Kto był nieobecny , proszę to zrobić przy rodzicach i podać mi w sobote. Wyniki ogłoszę przy korzystnej frekwencji.

Dziękuje wszystkim za nasze wspólne spotkanie. Dziękuje moim Paniom za super organizacje. Myślę , że nasze dzieci oraz Państwo spędzili miło sobotnie popołudnie -DOBRY HUMOR U KAŻDEGO , U STARSZEGO I MŁODEGO. A KTO SPEŁNIŁ TEN WARUNEK MKNĄŁ NA ŁYŻWACH NA POCZĘSTUNEK – bo taki był cel tego spotkania 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 04/22/3023:

1.Uzupełnić ćwiczenia : ćw.1 str.103, ćw.2,3 str.104( liczebniki) oraz ćw.1str.127 , ćw.2str.128 ( wyrazy z “rz”).

🥇🥈🥉W sobotę odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski , w którym brały udział m.in uczennice z kl.3 . Ogromne brawa dla ich pięknej recytacji wierszy , dla ich ” gry aktorskiej” przeplatanej z przygotowanymi akcesoriami. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ! Jeszcze raz brawa dla każdej z uczestniczek : KAYA – 1 miejsce ; GABRIELLA- 2 miejsce ; dwa 3 miejsca: MAYA i SAMANTHA oraz dwa wyróżnienia: IGA i ZOE.

Przypominam, że w najbliższą sobotę mamy wspólne wyjście integracyjne ( łyżwy) . Wychodzimy ze szkoły o godz.12:30!!!!!…proszę rodziców o punktualny odbiór swoich dzieci – abyśmy równocześnie dotarli na miejsce (GRUNDY ICE ARENA 475 Beaver St, Bristol, PA). Na miejscu wypożyczamy łyżwy i już o 1:30 startujemy z ” atrakcjami”. O wszelkich zmianach proszę mnie poinformować .Proszę również o wcześniejsze podanie osób towarzyszących – w celu zorientowania się ile np.zamówić pizzy . Dziękuję i do zobaczenia !


ZADANIE DOMOWE NA 04/15/2023:

1. Nauczyć się opowiadać czytankę „ Wielkanocny dzwon” str.165
2.Uzupełnić ćw.2 str.119 oraz ćw.3,4 str.120
Zeszyty lekcyjne zabrałam do sprawdzenia .

Przypominam wszystkim dziewczynkom , które zgłosiły się do Konkursu Recytatorskiego , że odbędzie się on po świętach 15 kwietnia w auli o godz.10 – rodzice mogą uczestniczyć również w tymwydarzeniu.

🐣🐣🐣
Serdecznie dziękujemy „ Zajączkowi „ za ogrom niespodzianek w ostatnią sobotę. Życzę wszystkim radosnych , spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei i miłości – dzisiaj i w przyszłości .🐣🐣🐣


ZADANIE DOMOWE NA 04/01/2023:

1. Czytanie wiersza „ Wiosenny wietrzyk „ str.162
2. Z wiersza wypisać do zeszytu lekcyjnego czasowniki.
3. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.1,2str.100 oraz ćw.3,4,5 str.101
🤗
Uczniowie, którzy nie pisali DYKTANDA ( str.147) będą pisać w najbliższą sobotę
🤗
Sobotnie zajęcia odbędą się w atmosferze nadchodzących Świąt Wielkanocnych . Uczniowie mogą przyjść ubrani w tym dniu wiosenno- świątecznie ( będziemy robić zdjęcia w specjalnie przygotowanej do tego celu scenerii). Proszę, aby uczniowie przynieśli też mazaki , które będą potrzebne do dekoracji pisanek.
Chcę również poinformować , że szkoła przeznaczyła dla każdego ucznia po 5 $ na ZAJĄCZKA oraz 40 $ na wyjście integracyjne. Jeśli chodzi o nasze spotkanie 22 kwietnia – będziemy mieli bardzo skróconą przerwę na lunch na rzecz naszego wcześniejszego wyjścia ze szkoły ( wyjście o 12:30 pm )- ten czas nadrobimy w czasie lunchu. Lunch oczywiście chętne dzieci zjedzą w szkole , ponieważ oferowany poczęstunek na łyżwach będzie później. Dziękuję!


ZADANIE DOMOWE NA 03/25/2023:

1.Przygotować się do dyktanda str. 147 „ Marzec- pierwszy miesiąc wiosny…”
2.Uzupełnić  ćwiczenia: ćw.4,5,6 str.94 oraz ćw.7,8,9 str. 95-96

Na sobotnich zajęciach uczniowie borykali się z „ łamańcami językowymi” czytając je na czas . Każde ich nowe podejście poprawiało ich czytanie a zarazem mieli krótszy czas.  W najbliższą sobotę będziemy dalej „ bawić się z łamańcami „ – konkretnie drugi wierszyk na rozdanych kartkach ( „ Czesał czyżyk czarny koczek …”). Chętni uczniowie mogą poćwiczyć w domu szybkie czytanie . Natomiast drugie rozdane kartki to ZABAWA DLA RODZICÓW . Płynne i szybkie czytanie między rodzicami – kto lepiej ? 😄 Zachęcam 😄

11 marca uczniowie wykonywali plakaty na temat „ Bohater ulubionej bajki lub baśni „. Wszystkie te prace brały udział w konkursie plastycznym , który został rozstrzygnięty w sobotę . Pani Ewa wraz z dwiema paniami oceniły wszystkie prace oraz wyłoniły :1 miejsce ( Maxwell) ,2 miejsce ( Gabriella) , 3 miejsce – 2 prace ( Zoe i Jan ) .Duże brawa dla nich !👏👏Pozostali uczniowie również otrzymali ogromne brawa oraz czekolady.👏👏Dziękujemy !

Przypominam również o Konkursie Recytatorskim ( 15 kwietnia ) – proszę do końca marca zgłosić mi chętne dzieci .

 ZADANIE DOMOWE NA 03/18/2023:

1.Nauczyć się CZYTAĆ wiersz „ Wiosna” str.146
2. W zeszycie lekcyjnym napisać kilka zdań na temat – Z czym kojarzy ci się wiosna?
3. Dokończyć słowniczek w ćwiczeniach z „ ó” str.117

Drodzy Rodzice !
🤗 Rozdałam dzieciom białe koperty , dotyczące konkursu na Rodzica Roku . Bardzo proszę o anonimowe zagłosowanie i zwrócenie je w najbliższą sobotę.

🤗 Chciałam również poinformować i zachęcić wszystkich moich uczniów do brania udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI POLSKIEJ , który organizuje klasa I liceum. Konkurs ma się odbyć 15 kwietnia o godz. 9:30 z udziałem również rodziców.
Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe : klasy 1-4 to nasza grupa. Wiersz , który będzie recytowany przez uczniów nie może przekraczać 3 minut , ma być polskiego autora , wg wyboru ucznia .Oceniana będzie: wymowa, interpretacja , znajomość języka polskiego. Organizatorzy przewidują nagrody !
Bardzo proszę zachęcić swoje dzieci i zgłosić mi ich udział do końca marca !!! W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


ZADANIE DOMOWE NA 03/11/2023:

1. Nauczyć się czytać – „ Przebiśniegi” str.143
2.Uzupełnić ćwiczenia z ortografii : ćw.4,5,6 str.116

Uwaga! W najbliższą sobotę uczniowie będą wykonywali w KLASIE  indywidualnie PLAKAT z wybranym przez siebie BOHATEREM POLSKIEJ BAJKI LUB BAŚNI . Proszę , aby uczniowie zastanowili się w domu nad ulubionym bohaterem , którego chcieliby umieścić na swoim plakacie ,uwzględniając tytuł i autora . Również niech przeanalizują w domu formę i sam pomysł swojego plakatu. Kartki rozdam sama natomiast proszę , aby uczniowie przynieśli swoje kredki bądź mazaki . Dziękuję!


ZADANIE DOMOWE NA 03/04/2023:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ W Żelazowej Woli” str. 134
2. Napisać całymi zdaniami do zeszytu lekcyjnego odpowiedzi na pytania – a,b,c  z ćwiczenia 4 str. 134( CZYTANKA)

🎼🎼🎼🎼🎼🎼
Ostatnie zajęcia upłynęły nam w takt muzyki chopinowskiej . Uczniowie zapoznali się głębiej z życiorysem Fryderyka Chopina , a przy okazji tematu muzycznego omawialiśmy inne instrumenty przyniesione przez uczniów oraz te , które mieliśmy w klasie . Stworzyliśmy „ mały koncert „ zarówno na klasową orkiestrę oraz wysłuchaliśmy piękną grę uczniów , którzy zagrali nam indywidualnie . Wielkie brawa dla nich 👏👏.Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek wokół tego tematu ( projekt o harfie przygotowany przez jedną z uczennic bądź wiadomości ustne od pozostałych) . Nasze zajęcia zakończyliśmy wspólną gazetką z portretami Fryderyka Chopina ….” RODEM WARSZAWIANIN , SERCEM POLAK , A TALENTEM ŚWIATA OBYWATEL „
🎼🎼🎼🎼🎼🎼

 


ZADANIE DOMOWE NA 02/25/2023:

1.Nauczyć się czytać czytankę „ Bajka” str.155
2. W czytance podkreślić wszystkie przymiotniki i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

🎼🎼 W najbliższą sobotę uczniowie głębiej  zapoznają się z sylwetką Fryderyka Chopina….czeka nas ciekawa lekcja muzyczna . Połączymy to z omawianiem i oglądaniem innych instrumentów  , słuchaniem muzyki itp. Dużo uczniów w klasie gra na różnych instrumentach …jeśli CHĘTNI UCZNIOWIE chcą zaprezentować swoje instrumenty ( oczywiście takie, które mogą przynieść w tym dniu do szkoły ), a przy okazji zagrać nam krótkie utwory będzie nam bardzo miło .Mogą przygotować też ciekawostki o instrumentach , zdjęcia itp. Będziemy mieć „ mini koncert „ – uczniowie oraz w tle Fryderyk Chopin. Dziękuje ! 🎼🎼

 


ZADANIE DOMOWE NA 02/18/2023:

1. Wykonać ĆWICZENIE 2a str. 79 jako „mały projekt„ na  KARTCE PAPIERU A4 – ogłoszenie o zgubie zwierzątka ( uwzględniając jak najwięcej przymiotników, narysowane „zdjęcie„ ,wszystko to co powinno znaleźć się w ogłoszeniu)
2. Uzupełnić ćw. 5,6,7 str. 82

❤️❤️ WALENTYNKI ,WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI ❤️❤️
Serdecznie dziękujemy za walentynkowe prezenciki tak precyzyjnie przygotowane przez uczniów .Dziękujemy za słodkości , owoce i soczki, które umiliły nam kubki smakowe  na sobotnich zajęciach ….było miło, wesoło i kolorowo w atmosferze przyjaźni i życzliwości.


ZADANIE DOMOWE NA 02/11/2023:

1.Napisz w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat – Dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka.
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Karolina” str. 126

❤️ W najbliższą sobotę będziemy obchodzić KLASOWE WALENTYNKI. W tym dniu będą przeważały kolory walentynkowe i dlatego uczniowie mogą przyjść  ubrani w tych kolorach. Będzie nam bardzo miło , jeśli chętni uczniowie przygotują dla swoich koleżanek i kolegów z klasy małe karteczki czy inne walentynkowe akcesoria ( wg ich pomysłu ; imiona  mają zapisane w zeszycie) . Dzień Św. Walentego przypomina nam o wzajemnej życzliwości i sympatii , dlatego miłe  są takie gesty , które podkreślają ważne wartości  w naszym życiu. ❤️


ZADANIE DOMOWE NA 02/04/2023:

1. Przygotować się do DYKTANDA str. 121 – „ Jaskółka to ptaszek ….”
2. Uzupełnić ćw. 7 i 8 str.73

Informacja dla uczniów nieobecnych na ostatnich zajęciach – poznaliśmy różne formy rzeczownika i uzupełnialiśmy ćwiczenia str.69-72.


ZADANIE DOMOWE NA 01/28/2023:

1. CZYTANIE wierszy str.112-113
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.7,8,9 str. 67 i ćw.10 str.68

Ostatnia sobota była pełna szkolnych wydarzeń . Uczniowie 3 klasy wspólnie z młodszymi kolegami uświetnili swoją piękną recytacją krótkich wierszy Święto Babci i Dziadka . Brawa dla wszystkich 👏👏. „ Zagraliśmy „ również wspólnie z WOŚP , kupując masę słodkości na rzecz potrzebujących . Był to dzień wielkich serc dla przybyłych gości i dla wszystkich potrzebujących w ramach akcji WOŚP . Zapraszam wszystkie dzieci do dalszego „wspólnego grania „ 29 stycznia o 12 pm w Ambassador Banquet ❤️❤️


ZADANIE DOMOWE NA 01/14/2023:

1. NAUCZYĆ SIĘ NA PAMIĘĆ KRÓTKICH WIERSZYKÓW ROZDANYCH NA KARTKACH ORAZ TEKST DO CZYTANIA !
2.Utrwalić nazwy miesięcy i tygodni ( z uwzględnieniem kolejności w roku np. Jak nazywa się piąty miesiąc roku ?)
3.Uzupełnić ćw. 3 str.63 oraz ćw. 3 str.65

👵🏻👨🏻‍🦳 Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka – ważne święto dla każdego wnuka i wnuczki. Z tej okazji uczniowie klasy 3 wspólnie z uczniami klasy 2 przygotowują mały program artystyczny dla zaproszonych gości ( Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły ) wraz z małym poczęstunkiem . Na ostatnich zajęciach uczniowie wykonywali zaproszenia dla swoich Babć i Dziadków – będzie im ogromnie miło , jeśli zaszczycą ONI swoją obecnością w naszej szkole w  dniu  21 stycznia  o godz. 12:15 . Są uczniowie , którzy pragną aby ich DZIADKOWIE mogli być teraz przy nich…ale są daleko . Rozmawialiśmy o tym , że piękne życzenia i swoją wdzięczność mogą wyrazić inną drogą. Dlatego zaprośmy chociaż tych , którzy mogą tutaj być.Bardzo proszę o zorientowanie się ile osób może przyjść  i podanie mi w najbliższą sobotę ( chodzi o przygotowanie poczęstunku).
WAŻNE !! Rozdałam uczniom foldery , w których mają kwestie do nauczenia się na pamięć i do czytania . W najbliższą sobotę zrobimy pierwszą próbę . Niech uczniowie przyniosą je z tekstami do czytania .
Za 2 tygodnie – 21 stycznia obowiązuje strój galowy ( biało – granatowy lub czarny).
Dziękuje!


ZADANIE DOMOWE NA 01/07/2023 

1. W zeszycie lekcyjnym napisać ŻYCZENIA NOWOROCZNE DLA SWOJEJ RODZINY .

W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania książek w j. polskim .Można wrócić do czytanek o tematyce świątecznej  np. „ Ten radosny wieczór” str.75  ; „ Czyż nasza nie jest najpiękniejsza „ str.83  ; „ Wigilia w domu Lolka” str.89

🎄🎄 Czeka nas piękny świąteczny czas – ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT , A NA NOWY ROK 2023 WIELE SPOKOJU ,ZDROWIA I ŻYCZLIWOŚCI . Dziękujemy Św. Mikołajowi za piękne prezenty , które ucieszyły w ostatnią sobotę każdego z nas. Miłego wypoczynku i do zobaczenia 7 stycznia .🎄🎄

 


ZADANIE DOMOWE NA 12/17/2022:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ A kto tę choinkę ? „ str. 86
2.Uzupełnić ćw. 6,7,8 str. 58

🎅🏻🎅🏻 🎄🎄Ostatnia sobota grudnia będzie pełna magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia . Zawita do naszej szkoły Św. Mikołaj , odbędą się Jasełka przygotowane przez klasę 6 , a zaraz po nich w kafeterii będzie wspólna wigilia dla naszych uczniów. Prezenty od Mikołaja uczniowie otrzymają w klasach.Cały poczęstunek włącznie ze słodkościami zafundowała szkoła . Dziękujemy !
W tym wyjątkowym dniu uczniowie mogą przyjść ubrani „ świątecznie na tę okoliczność „ ( mikołajkowe czapeczki , na czerwono , na zielono itp.) – będziemy robić wspólne zdjęcie z Mikołajem .🎅🏻🎅🏻🎄🎄


ZADANIE DOMOWE NA 12/10/2022:

1.Przygotować się do DYKTANDA str. 72 ( Jaki mróz! Jaki chłód ! ….)
2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii – ćw.2,3 str. 109

Chcę poinformować , że zeszyty lekcyjne wzięłam do sprawdzenia ( dlatego proszę się nie martwić , że uczniowie gdzieś zostawili).Dziękuje !


ZADANIE DOMOWE NA 12/03/2022:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Święto Dziękczynienia „ str. 61
2.Ułożyć i wpisać do zeszytu lekcyjnego 3 zdania oznajmujące , 3 zdania pytające i 3 zdania rozkazujące .

Serdecznie dziękujemy klasie 4 oraz pani Grażynie Solak za wspólny poczęstunek z okazji zbliżającego się Święta Dziękczynienia oraz za wspólne przeprowadzenie części zajęć , gdzie uczniowie poznali historię tego święta , odgadywali zagadki związane z tym tematem rywalizując między kl.3 , 4 i 7….wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze . Uczniowie kl. 3 wykonali mały projekt indyka z lizaków, który wręczyli uczniom kl.4 .  😁 DZIĘK (i) – ujemy , bo przecież Święto DZIĘK (i) – czynienia jest dla nas wszystkich okazją do wdzięczności za każde dobro .

🦃🦃🦃 PIĘKNEGO I RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA , SMACZNEGO INDYKA !!!🦃🦃🦃

 


ZADANIE DOMOWE NA 11/19/2022:

1. Nauczyć się czytać – „11 listopada „ str. 47 ( do momentu słowniczka )
2.Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 1,2,3 str. 42 oraz ćw. 4 str. 43

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W sobotę obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości . Dzień 11 listopada przypomina nam jak ważna jest wolność i niepodległość , dlatego należy wciąż dbać o te wartości. Nasze sobotnie zajęcia były przepełnione patriotyzmem w otoczeniu barw biało – czerwonych . Dziękuję wszystkim uczniom za przyjście do szkoły ubranych w naszych narodowych barwach . Uczestniczyliśmy również w apelu specjalnie przygotowanym przez uczniów Klasy O oraz Klasy 7 , gdzie wszyscy razem odśpiewaliśmy Hymn Polski ( nagranie będzie dostępne na stronie fb Ogniwo). Dziękujemy !

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 


ZADANIE DOMOWE NA 11/12/2022:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Skarby pani Jesieni” str.49
2 Ułożyć 4 zdania z wyrazami : liście , jesień, deszcz , szyszki i zapisać do zeszytu lekcyjnego .

Uczniowie , którzy chcą poprawić ostatnie DYKTANDO mogą to zrobić w najbliższą sobotę ( dyktando str.41)

🇵🇱 W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Święto Niepodległości dlatego w tym dniu CHĘTNI uczniowie mogą przyjść ubrani w barwach biało- czerwonych ( koszulki , spódniczki , kokardy itp.) .Proszę również o przećwiczenie Hymnu Polski (1 zwrotka + refren) 🇵🇱

Chciałam serdecznie przywitać nową uczennicę klasy 3 – Halinkę Zawadzką . Cieszę się , że dołączyła do nas i chce uczyć się języka polskiego. Życzymy powodzenia !!!

🍁 JESIENNE FRYZURY WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW 🍁


ZADANIE DOMOWE NA 11/05/2022:

1. Przeczytać wiersze na  str. 44-45
2.Uzupełnić ćwiczenia: ćw.3,3a str.37 ; ćw. 4 str. 37 oraz ćw.4a str.38

🎃🎃🎃🎃
W ostatnią sobotę obchodziliśmy „ klasowy Halloween” , pełen dobrej zabawy i dobrego humoru. Każdy z uczniów przyszedł przebrany w świetne kostiumy  – tak jak widać na zdjęciach . Dzięki Wam Rodzicom uczniowie mieli pyszny poczęstunek oraz super prezenciki – za co serdecznie dziękujemy  ! W atmosferze tego święta niektórzy uczniowie przygotowali swoje zabawy , które okazały się bardzo ciekawe np. „ Kim jestem ? Co robię? „ czy gra w BINGO ! Mieliśmy „ duszka łakomczuszka „ , zabawy z balonami i „ stół pełen słodkości i radości …”😃

🎃👻🎃👻
MY JESTEŚMY STRASZNE ZMORY
BARDZO GROŹNE Z NAS UPIORY
JEŚLI NIE CHCESZ NAS SIĘ BAĆ
MUSISZ NAM CUKIERKA DAĆ !!!

HAPPY HALLOWEEN !!!                   🎃👻🎃👻


ZADANIE DOMOWE NA 10/29/2022:

1.Przygotować się do dyktanda str. 41 – „Lubię jesień ….”
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Maślak” str.40
3.W CZYTANCE  uzupełnić ćwiczenie 4 str.40 i wpisać je do zeszytu lekcyjnego
UWAGA!
👻👻 W najbliższą sobotę będziemy obchodzić „ klasowy Halloween” przy wspólnych grach i zabawach . Chętni uczniowie mogą przyjść w tym dniu przebrani w stroje halloweenowe . Również Rada Rodziców ma zorganizować małe niespodzianki dla uczniów- będzie im bardzo miło w tym dniu . 👻👻

📚Chcę również przypomnieć i zmotywować moich uczniów razem z Wami Rodzicami do częstego czytania książek w języku polskim . Jest to dodatkowa szansa na rozwój dwujęzyczności naszych dzieci . Wiemy , że czytanie wzbogaca słownictwo  ,rozwija wyobraźnie , inspiruje ,pogłębia wiedzę, redukuje stres i jest najlepszą rozrywką ….sumując : „ CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA , JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA „ ( W. Szymborska). Dlatego warto czytać książki !!! 📚


🐿W sobotę przy okazji realizowanego tematu – „ Dary jesieni” uczennica SAMANTHA przyniosła całą torbę kasztanów ,która sama dzielnie nazbierała z myślą o swoich koleżankach i kolegach z klasy. Każdy z nich mógł sięgnąć do jej torby i wziąć tyle ile chce kasztanów. Dziękujemy !!! Zachęcam wszystkich do jesiennych spacerów po dary jesieni ( kasztany , żołędzie , szyszki itp.)  i wykorzystanie ich do różnych ozdób , ludzików itp., które dzieci oglądały na zdjęciach i te zrobione przez Samanthe . Może to być fajną wspólną zabawą !🍂🐿


ZADANIE DOMOWE NA 10/22/2022:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Dzień Nauczyciela „ str. 33
2. Z czytanki napisać do zeszytu lekcyjnego odpowiedż na pytanie – Co uczniowie obiecali swojej pani ?
3. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 2,3 str. 31 oraz ćw. 4,5,6 str.32

🌼Serdecznie dziękuję wszystkim moim uczniom za kwiaty , prezenty , słodkości oraz niepowtarzalne laurki z życzeniami . Jest mi ogromnie miło!
Dlatego też z okazji Dnia Nauczyciela w sobotę uczniowie w sposób „ żartobliwy „ próbowali swoich sił jako nauczyciele w naszej klasie (wg własnego pomysłu -czytając wiersze Brzechwy , Tuwima czy książki przyniesione z domu , oceniając przy tym swoich kolegów uśmiechami-naklejkami ). A uśmiechów w tym dniu nie brakowało w naszej klasie .🌼


ZADANIE DOMOWE NA 10/15/2022:

1. Na kartkach przypiętych do zeszytu lekcyjnego wpisać wybrane odpowiedzi. Nieobecni uczniowie wpisują do zeszytu na podstawie poniżej podanego tekstu :
Dlaczego czujesz się Polakiem/Polką? ( wybierz odpowiedzi)
– mam polskie korzenie
– znam język polski
-duża część mojej rodziny mieszka w Polsce
-nasza rodzina szanuje polskie tradycje
– biorę udział w obchodach świąt i rocznic
-czytam książki polskich autorów
– moi dziadkowie mówią po polsku

Czuję się Polakiem/Polką , bo ………………

2. Uzupełnić ćw.2 str.22 oraz ćw. 3,4,5 str.23

Na ostatnich zajęciach obchodziliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności . Uczniowie wspólnie  wykonali plakat , który zanieśli do szkolnej biblioteki , gdzie tam  bawili się przy „ łamańcach językowych”, przygotowanych przez panią Ewę . Bardzo dziękujemy ! Sobotnie zajęcia uświadomiły uczniom , że „ w polskiej szkole, w polskiej klasie , polska mowa nie wygaśnie !!! „

KOLOROWY KOGUT 

Pieje kogut na plakacie.
Czy koguta tego znacie ?
Głośno pieje , wszystkich woła,
wszędzie tam , gdzie polska szkoła.

Tak pozdrawia polskie dzieci,
które są na całym świecie.
Choć języki różne znają,
mowę polską w sercu mają.

Dwujęzyczność dziś świętują
z kogucikiem podśpiewują.


ZADANIE DOMOWE NA 10/08/2022:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto”str.15
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.3 str. , ćw. 2,3 str. 16

Uczniowie , którzy nie mają jeszcze zeszytu ćwiczeń z gramatyki proszę wykonać podane ćwiczenie w zeszycie lekcyjnym :
1. Policz w podanych wyrazach litery i głoski : orzech,rzeczka,dzwonek,czytanka,rączka,drzwi,czekolada,chmury

Ćwiczenia mają przyjść w najbliższą sobotę .
Dziękujemy za wodę dla uczniów oraz chusteczki do nosa .

 


ZADANIE DOMOWE NA 10/01/2022

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka ” ( Kto ty jesteś?) str.10
2. Uzupełnić ćw.1 str.4 oraz ćw. 3,4 str. 5 – uczniowie , którzy mają ćwiczenia

DRODZY RODZICE !

🇵🇱 Zachęcam wszystkich do brania udziału w tegorocznej Paradzie Pułaskiego , która odbędzie się już w tą niedziele 2 pażdziernika w Philadelpii ( szczegóły na stronie Ogniwa).Pamiętajmy , że w tym szczególnym dniu cała Polonia łączy się we wspólnym marszu – my też możemy z dumą dołączyć i uczestniczyć w tym wydarzeniu 🇵🇱