Klasa 3

Wychowawca: Alicja Malczyk

e-mail: alicemal@interia.pl

Rada Rodziców:

Olivia Fras
Anna Mańkowska
Monika Wasilewski


ZADANIE DOMOWE NA 2/24/2018:

1. Nauczyć się czytać czytankę ” Bajka” str. 155

2. W czytance na str. 158 uzupełnić cw. 5

3. Uzupełnić ćwiczenie (zeszyt ćwiczeń) 4,5,6 str. 116 (-ów , -ówka).

Uczniowie, którzy nie pisali  dyktanda (str. 121) będa pisać na najbliższych zajęciach.

📚 W ostatnia sobotę odwiedziliśmy bibliotekę szkolna , gdzie przemiła Pani Ewa przeczytała nam legende o Panu Twardowskim ….

Pan Ryszard Druch pokazał nam swoje “skarby”, które wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Zaprezentował swoja kolekcję piór do pisania , gdzie uczniowie maczajac je w kałamarzach mogli pisać nimi na kartkach …. nie obyło się bez kleksów ✒👾🖋 …dziękujemy Pani Ewie za zorganizowanie tego czasu .

 

DRODZY RODZICE!!! Jest propozycja wspólnego wyjścia i spotkania się dzieci z naszej klasy w sobotnie badź niedzielne popołudnie np. w miesiacu kwietniu (po świętach wielkanocnych) . Propozycje wysłałam do każdego e-mailem … Proszę się zastanowić nad tymi propozycjami , nad terminem , który odpowiadałby Państwu . Szkoła przeznacza 20$ na każdego ucznia bioracego udział w tym spotkaniu …. natomiast jeśli ogólny koszt przekroczy 20$ (w zależności od tego co uczniowie będa robić), wtedy rodzice musza dopłacić . Dowóz dzieci w wybrane miejsce jest we własnym zakresie na umówiona godzine. Bardzo proszę o rozważenie jaka forma integracji ucieszy nasze dzieci, uprzymili im czas nie tylko w szkole ale rownież poza nia.

Proponuje w najblizsza sobote spotkać się na 5 minut po zajęciach, abyśmy mogli wspólnie ustalić coś w tej sprawie… możemy również przez ten tydzień wymieniać sie uwagami droga e- mailowa. W razie jakichkolwiek pytań prosze o kontakt … Dziękuję !

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 2/17/2018 :

1. Przygotować się do dyktanda str. 121 ( Jaskółka to ptaszek…)

2. Uzupełnić ćwiczenie 14 str. 85  Dla chętnych uczniów ćw. 11 str. 83 ( swój autoportret)

 

❤❤❤ Serdecznie dziękuję moim uczniom za ” walentynkowe” karteczki , prezenciki i słodycze …Mieliśmy bardzo przyjemny czas pełen słodkości , uśmiechu I zabawy , dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich obecnych dzieci oraz RODZICÓW ❤. Klasa 3 dziękuje również Pani Dyrektor i całemu Zarzadowi za walentynkowe podarunki .❤❤❤

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 02/ 10/ 2018:

1. Nauczyć się CZYTAC wiersza ” Karolina” str. 126

2. Z czytanki napisac ćwiczenie 7, 8 str. 128 do zeszytu lekcyjnego ( o zdrowiu)

 

DRODZY RODZICE !!! W najbliższa sobotę nasze zajęcia odbęda się w ” walentynkowej ” atmosferze … Jeśli uczniowie sa chętni moga przygotować dla swoich koleżanek i kolegów z klasy np. walentynkowe karteczki lub inne drobiazgi walentynkowe …. Moga rownież przyjść ubrani z akcentem czerwonego koloru ( czerwone kokardy , bluzki itp. ) …Walentynki to okazja do wyrazania nie tylko swoich ciepłych uczuć ale I życzliwości wobec najbliższych  I kolegów z klasy , dlatego miło będzie wprowadzić nam taka ” serduszkowa atmosferę” ❤❤❤ DZIĘKUJĘ ❤❤❤

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 02/03/2018:

1. Nauczyc sie czytać czytanke ” Bez tytułu ” str. 119

2. Z wiersza ” Wróble” str.120-121 wypisać do zeszytu lekcyjnego przymiotniki.

3. Uzupełnić ćwiczenie 2a str. 79-80 (ogłoszenie o zaginięciu zwierzatka, wykorzystujc jak najwiecej przymiotnikow).

DRODZY RODZICE! Za nami I połrocze naszej wspólnej pracy, w zwiazku z czym bardzo proszę o przybycie w najbliższa sobote 10 min wcześniej przed odebraniem dzieci ze szkoly (12:50) na krótkie zebranie . Chciałabym podsumować naukę moich uczniów po pierwszym połroczu . DZIĘKUJĘ I ZAPRASZAM !

 

ZADANIE DOMOWE NA 01/ 27/2018 : 

  1. Uzupełnić ćwiczenie 5 str. 72 i ćwiczenie 7 str. 73.
  2. Uzupelnić i powtórzyć wiadomości o RZECZOWNIKU na str. 75 ( liczba pojedyncza , mnoga  ;  rodzaje rzeczownika /męski, żeński, nijaki/   ;   formy rzeczownika / kto?co?…kogo?czego?…komu?czemu?…z kim? z czym? …o kim? o czym? /

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 01/ 20/ 2018 :

1.Nauczyć się czytać ” Król Rok i jego dwunastu synów” str. 101.

2.Przygotować się do sprawdzianu pisemnego z nazw miesięcy (uczniowie wykonywali w tym celu samodzielnie ” kalendarzyki”, które mają pomóc im w nauce . Należy zwrocić uwagę na kolejność miesięcy, ponieważ mogą być pytania np. … Jak nazywa się się piąty bądź siódmy miesiąc roku ? )

3. Uzupełnić ćwiczenie 7,9 str. 67.

 

DRODZY RODZICE,

W związku ze zbliżającym się DNIEM BABCI I DZIADKA, chciałam serdecznie zaprosić  BABCIE I DZIADKOW moich uczniów na 30-minutowe wspólne spotkanie przy małym poczęstunku, w miłej atmosferze w najbliższą sobotę o godz. 1:30 w naszej bibliotece szkolnej. Bardzo proszę o przekazanie im zaproszenia oraz o potwierdzenie ich przybycia na mój kontakt (do czwartku) DZIĘKUJĘ!!!

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 01/06/2018 :

1. Do zeszytu lekcyjnego napisać życzenia noworoczne dla swoich najblizszych osób  ( czego im życzysz , co chcesz ,żeby im sie spełniło w tym Nowym Roku)

2. Podczas przerwy światecznej zachęcam uczniów do czytania ksiażeczek w j. polskim . Moga to być nasze czytanki czy wiersze np. “Wigilia w domu Lolka”str. 89 lub “Wieczor wigilijny” str. 92

 

😊😊 PODZIĘKOWANIA   DLA  RODZICÓW  I  MOICH  UCZNIÓW !!!😊😊😊

Serdecznie dziękuję za prezenty , kartki z życzeniami i przepiękne karteczki zrobione własnoręcznie przez dzieci z okazji Świat Bożego Narodzenia . Jest mi bardzo miło .   – Serdecznie dziękuję rodzicom ( I dzieciom też) za okazana pomoc przed i po sobotnim spotkaniu wigilijnym.   – Dziękuje moim uczniom za ich obecność na Jaselkach ; za ich zaangażowanie podczas przedstawienia ( zaśpiewanie pięknie kolędy , za przebranie się ). Mam nadzieję , że ta “magiczna sobota” wprawiła nas wszystkich w ten piękny bożonarodzeniowy nastrój …..

🎄🎄🎄🎄🎄 ŻYCZĘ WAM ŚWIAT WYPEŁNIONYCH RADOŚCIA , NIOSACYCH SPOKÓJ I ODPOCZYNEK ORAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!! 🎄🎄🎄🎄🎄 DO ZOBACZENIA 6 STYCZNIA 2018 !!!

 

 

*** KONKURSY DLA NASZYCH UCZNIÓW***   Zachęcam moich uczniów do brania udziału w różnych konkursach m.in :

1/ *** Konkurs Bajek , Baśni I Legend Polskich ***

2/ ***Konkurs Poezji Reni Spiegel ***

3/ Międzynarodowy Konkurs  –  KANGUR MATEMATYCZNY   …..UWAGA!!!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018 odbędzie się 15 marca, 2018 o godz. 5pm. Zgłaszać się mogą uczniowie wszystkich klas (począwszy od 1 klasy do 12 klasy szkoły amerykańskiej).

Zgłaszanie uczestników do konkursu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną do 12/25/17 (termin przedłużono)

Rejestracja odbywa się na stronie http://www.mathkangaroo.org/mk/registration.html.

Po zarejestrowaniu się i dodaniu dziecka, należy podać prywatny kod naszej szkoły (Private Site Code): PAMORRI0001773

Uwaga: Naszej szkoły nie znajdziemy na liście bez uprzedniego wpisania kodu. Najpierw trzeba wpisać kod PAMORRI0001773 i następnie nacisnąć przycisk Fetch

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/16/2017 :

1.Nauczyć się czytać – czytanke “Czyż nasza nie jest najpiękniejsza ?”str. 83

2. Uzupełnić ćwiczenie 3 str.63

 

DRODZY RODZICE ! Chciałam również przypomnieć o naszym wspólnym spotkaniu wigilijnym już w ta sobote . Bardzo proszę aby dzieci przyszły na nie przebrane ( tak jak wcześnie pisałam ) . Dziękuje !

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/09/2017 : 

  1. Przygotować się do dyktanda – czytanka ćw. 2 str. 72
  2. Uzupełnić ćwiczenie 2 , 3 str. 109 ( ó wymienne na o)

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE , którzy będa uczestniczyć razem wspólnie w tegorocznej Wigilii i Jasełkach … dziękuję za oferowanie swojej pomocy przy organizacji tego wydarzenia ( wpisanie się na listę “pomocy”).

Klasa 3 wspolnie z klasa 1 zaśpiewa tego wieczoru kolędę “PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI ” tylko 2 pierwsze zwrotki – do podkładu muzycznego ( YOUTUBE – ” Mini Mini – Pójdźmy wszyscy do stajenki ).

Jesteśmy po pierwszych próbach. Rozdałam również tekst kolędy do domu  w celu jego utrwalenia. Bardzo proszę aby uczniowie tego wieczoru ( 16 grudnia ) przyszli przebrani. MOGA TO BYĆ ANIOŁKI , ELFY , ŚNIEŻYNKI, MIKOŁAJKI , GWIAZDKI , PASTUSZKOWIE , GÓRALKI I GÓRALE.

Tego wieczoru zawita również do nas Św. Mikołaj(nie w trakcie zajęć) i wtedy będa rozdawane prezenciki , wcześnie przygotowane przez “trójki klasowe” . Dzieci nieobecne dostana je później . DZIĘKUJE!

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/02/2017 :

1. Napisz kilka zdań do zeszytu lekcyjnego – jak spędziłaś/eś Święta  Dziękczynienia

 

****DRODZY RODZICE! Nasza szkoła tradycyjnie organizuje Wigilie /Jasełka, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 16:30 ….koszt od każdej osoby (dorosłej i dzieci ) wynosi 10 $ . Ostateczny termin zgłoszenia i zapłaty jest do 2 grudnia (sobota po swiatecznej przerwie) …proszę o zgłaszanie się do mnie ….Zachęcam Was wszystkich z najbliższymi do wspólnie spędzonego czasu z nami w ten piękny bożonarodzeniowy czas ….

 

W ostatnia sobote w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie dzieci na uczniów szkoły “Ogniwo” ….Z klasy 3 brały udział w tej uroczystości dwie uczennice, które w tym roku szkolnym zaczęły naukę w naszej szkole …VICTORII LUBACZEWSKI I BIANCE PACIOREK zyczymy samych sukcesów w nauce języka polskiego.

 

ŻYCZE UDANEGO WYPOCZYNKU , SMACZNEGO INDYKA W MIŁEJ I RODZINNEJ ATMOSFERZE…

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/18/2017 :

1. Uzupełnić ćwiczenie 1c ,1d str. 52.

2.W zeszycie dyktand – poprawić dyktando wedlug napisanych przeze mnie uwag ( proszę więc o  sprawdzenie zeszytów ).

ZBLIŻAJA SIĘ ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA, A WIĘC CZEKA NAS PRZERWA ŚWIATECZNA.

W ZWIAZKU Z TYM ZACHĘCAM UCZNIÓW DO CZYTANIA KSIAŻECZEK …PROSZĘ PRZYNIEŚĆ KSIAŻECZKI DO ODDANIA … WSPOLNIE ODWIEDZIMY NASZA BIBLIOTEKE SZKOLNA , KTÓRA PO SOBOTNIM SPOTKANIU LITERACKIM WZBOGACIŁA SIĘ O NOWE I CIEKAWE KSIAŻKI .

 

11/11/17

W sobotę, 11/11 o godzinie 9:30, odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską i Jerzym Kisielewskim.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców.

Zaraz po spotkaniu, będzie możliwość zakupienia książek Pani Kosmowskiej i Pana Kisielewskiego. Prosimy o przyniesienie drobnych pieniążków.

Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o przygotowanie paru pytań do autorów książek.

Więcej informacji o autorach na stronie facebooka https://www.facebook.com/OgniwoPl/

i youtube:

https://www.youtube.com/results?search_query=jerzy+kisielewski

https://www.youtube.com/results?search_query=kosmowska+barbara

 

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/11/2017 :   

1.Zapamiętać rodzaje zdań.

2. Ułożyć I wpisać do zeszytu lekcyjnego po 2 zdania oznajmujace , pytajace , rozkazujace (razem 6 zdań)

3. Nauczyć się czytać czytanke ” Skarby pani Jesieni” str. 49   Jesli w tym tygodniu jesienna pogoda dopisze proszę , aby uczniowie przynieśli żołędzie , ktore posłuża nam do wspolnej zabawy w ” leśne ludziki ” ( wystarczy po 10 )

CHCIAŁAM PONOWNIE PRZYPOMNIEĆ O KONKURSIE NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWA…ostateczny termin zebrania kartek jest w najbliższa sobotę . Zachęcam moich uczniów do brania udziału w konkursie , bo wiem , że bardzo lubia rysować i maja ciekawe pomysły.

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/04/2017 :     

1. Nauczyć się CZYTAĆ trzech krótkich wierszy str. 44 -45 : “Nad grobami” , ” Dzień Zaduszny”, “W Zaduszki ”

2. ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW : na kartce narysować statek na morzu ( rysunki będa ozdabiać nasza klasę)…..na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o Dniu Wszystkich Świetych . Poruszylam temat odejścia bliskich nam osób na podstawie płynacego statku…..gdy obserwujemy statek na morzu widzimy ,że on stopniowo oddala się, a z czasem robi sie coraz mniejszy I mniejszy , a w końcu tracimy go z oczu ….lecz on nadal jest I płynie dalej…. Tak jak w sercach , w naszej pamięci zawsze mamy tych co odeszli….

3. Na ostatnich zajęciach ze względu na “halloweenowa” atmosfere w klasie , uczniowie nie pisali DYKTANDA ( będziemy pisać w najbliższa sobote).

 

CHCIAŁAM RÓWNIEŻ PRZYPOMNIEĆ O KONKURSIE NA  KARTKĘ BOŻONARODZENIOWA …kartki należy przekazać do 11 LISTOPADA ( więcej szczegółów konkursu na naszej stronie , ja rownież omawiałam z uczniami o zasadach konkursu) . Zachęcam moich uczniow do brania udziału !!!

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/28/2017: 

1. Przygotować się do dyktanda  – w czytance ćw. 5 str. 41 ( …Lubię jesień . Jest to pora zbiorów……)

2. Uzupełnić w ćwiczeniach na str. 37 ćw. 3, 3a

W ostatnia sobotę uczniowie klasy 3 wspólnie z uczniami klasy 4 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami IPN ….tematem naszego spotkania bylo “KSZTAŁTOWANIE POSTAW PATRIOTYCZNYCH ” .

Uczniowie ogladnęli krótki film mówiacy o polskich symbolach narodowych , chętnie recytowali wiersz ” Katechizm polskiego dziecka” , a na koniec poprzez zabawę układali godło Polski.

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/21/2017:       

1. Nauczyć się czytać ” Dzień Nauczyciela” str. 33

2. Z czytanki napisać do zeszytu lekcyjnego , co obiecały dzieci swojej Pani .

***   BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ UCZNIOM I RODZICOM ZA KWIATY Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA   ***          DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ KLASIE …….

Uczniowie próbowali swoich sił jako ” nauczyciele” , ja natomiast wcieliłam się w rolę ” przeszkadzajacego ucznia”.Dzieci czytały Wiersze Tuwima i Brzechwy , zadawały pytania, gdzie na końcu wedlug swojego uznania oceniały reszte uczniów “żółtymi buźkami” …. Sobotnie zajęcia odbyły się w bardzo miłej atmosferze….

ZADANIE DOMOWE NA 10/14/2017: 

1. Uzupelnić ćwiczenia : 1,2 ,3,4 str. 31-32.

2. Zadanie dla chętnych uczniów : na kartce formatu A4 narysować SYRENKE WARSZAWSKA – wzór rozdałam uczniom na ostatnich zajęciach ale pomysł i wykonanie zależy od każdego ucznia . Prace dzieci będa ozdabiać nasza klasę .

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/07/2017:   

1. Nauczyć się czytać czytanke ” A jednak warto ” str. 15.

2. Uzupełnić cwiczenie 4 , 5  str. 23

 

Uczniowie , ktorzy nie skończyli cwiczeń na ostatnich zajęciach proszę również o uzupełnienie w domu w celu utrwalenia materiału . Wspólnie uzupełnialiśmy ćwiczenia od str. 18 do 22

 

ZADANIE DOMOWE NA 9/30/2017 :

  1. Nauczyć się wiersza na pamięć ” Katechizm polskiego dziecka” str. 10
  2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 2,3,4 str. 16-17

DRODZY RODZICE ! Zapraszam uczniów kl. 3 wraz z Wami na PARADĘ PUŁASKIEGO , która odbędzie się już w najbliższa niedziele -1 października w Filadelfii . Proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych na mój kontakt badź do p. Ewy ( jak najszybciej) .Rozważamy wynajęcie autobusu, jeśli będzie duża ilość chętnych osób . Dziękuję!

 

 

9/16/17

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH MOICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI !!!

Wakacje dobiegły końca , a MY wspolnie zaczynamy NOWY ROK SZKOLNY…….Chcę Wam życzyć na poczatek , by nauka “szła” jak z płatka , żeby tyle było piatek , ile pszczół na polnych kwiatkach ….!!!

DROGI UCZNIU KLASY 3 !!!! CO ZAPAKUJESZ W TORNISTER?  …- 2 ksiażki ( czytanke i ćwiczenia) …- 2 zeszyty w cienkie linie …- ołówek  …- kolorowe kredki i mazaki oraz najważniejsza rzecz – mnóstwo wesołych uśmiechów !!!