Klasa 3

Wychowawca: Alicja Malczyk

e-mail: alicemal@interia.pl

Rada Rodziców:

Olivia Fras
Anna Mańkowska
Monika Wasilewski


ZADANIE DOMOWE NA 12/16/2017 :

1.Nauczyć się czytać – czytanke “Czyż nasza nie jest najpiękniejsza ?”str. 83

2. Uzupełnić ćwiczenie 3 str.63

 

DRODZY RODZICE ! Chciałam również przypomnieć o naszym wspólnym spotkaniu wigilijnym już w ta sobote . Bardzo proszę aby dzieci przyszły na nie przebrane ( tak jak wcześnie pisałam ) . Dziękuje !

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/09/2017 : 

  1. Przygotować się do dyktanda – czytanka ćw. 2 str. 72
  2. Uzupełnić ćwiczenie 2 , 3 str. 109 ( ó wymienne na o)

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE , którzy będa uczestniczyć razem wspólnie w tegorocznej Wigilii i Jasełkach … dziękuję za oferowanie swojej pomocy przy organizacji tego wydarzenia ( wpisanie się na listę “pomocy”).

Klasa 3 wspolnie z klasa 1 zaśpiewa tego wieczoru kolędę “PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI ” tylko 2 pierwsze zwrotki – do podkładu muzycznego ( YOUTUBE – ” Mini Mini – Pójdźmy wszyscy do stajenki ).

Jesteśmy po pierwszych próbach. Rozdałam również tekst kolędy do domu  w celu jego utrwalenia. Bardzo proszę aby uczniowie tego wieczoru ( 16 grudnia ) przyszli przebrani. MOGA TO BYĆ ANIOŁKI , ELFY , ŚNIEŻYNKI, MIKOŁAJKI , GWIAZDKI , PASTUSZKOWIE , GÓRALKI I GÓRALE.

Tego wieczoru zawita również do nas Św. Mikołaj(nie w trakcie zajęć) i wtedy będa rozdawane prezenciki , wcześnie przygotowane przez “trójki klasowe” . Dzieci nieobecne dostana je później . DZIĘKUJE!

 

ZADANIE DOMOWE NA 12/02/2017 :

1. Napisz kilka zdań do zeszytu lekcyjnego – jak spędziłaś/eś Święta  Dziękczynienia

 

****DRODZY RODZICE! Nasza szkoła tradycyjnie organizuje Wigilie /Jasełka, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 16:30 ….koszt od każdej osoby (dorosłej i dzieci ) wynosi 10 $ . Ostateczny termin zgłoszenia i zapłaty jest do 2 grudnia (sobota po swiatecznej przerwie) …proszę o zgłaszanie się do mnie ….Zachęcam Was wszystkich z najbliższymi do wspólnie spędzonego czasu z nami w ten piękny bożonarodzeniowy czas ….

 

W ostatnia sobote w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie dzieci na uczniów szkoły “Ogniwo” ….Z klasy 3 brały udział w tej uroczystości dwie uczennice, które w tym roku szkolnym zaczęły naukę w naszej szkole …VICTORII LUBACZEWSKI I BIANCE PACIOREK zyczymy samych sukcesów w nauce języka polskiego.

 

ŻYCZE UDANEGO WYPOCZYNKU , SMACZNEGO INDYKA W MIŁEJ I RODZINNEJ ATMOSFERZE…

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/18/2017 :

1. Uzupełnić ćwiczenie 1c ,1d str. 52.

2.W zeszycie dyktand – poprawić dyktando wedlug napisanych przeze mnie uwag ( proszę więc o  sprawdzenie zeszytów ).

ZBLIŻAJA SIĘ ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA, A WIĘC CZEKA NAS PRZERWA ŚWIATECZNA.

W ZWIAZKU Z TYM ZACHĘCAM UCZNIÓW DO CZYTANIA KSIAŻECZEK …PROSZĘ PRZYNIEŚĆ KSIAŻECZKI DO ODDANIA … WSPOLNIE ODWIEDZIMY NASZA BIBLIOTEKE SZKOLNA , KTÓRA PO SOBOTNIM SPOTKANIU LITERACKIM WZBOGACIŁA SIĘ O NOWE I CIEKAWE KSIAŻKI .

 

11/11/17

W sobotę, 11/11 o godzinie 9:30, odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską i Jerzym Kisielewskim.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców.

Zaraz po spotkaniu, będzie możliwość zakupienia książek Pani Kosmowskiej i Pana Kisielewskiego. Prosimy o przyniesienie drobnych pieniążków.

Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o przygotowanie paru pytań do autorów książek.

Więcej informacji o autorach na stronie facebooka https://www.facebook.com/OgniwoPl/

i youtube:

https://www.youtube.com/results?search_query=jerzy+kisielewski

https://www.youtube.com/results?search_query=kosmowska+barbara

 

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/11/2017 :   

1.Zapamiętać rodzaje zdań.

2. Ułożyć I wpisać do zeszytu lekcyjnego po 2 zdania oznajmujace , pytajace , rozkazujace (razem 6 zdań)

3. Nauczyć się czytać czytanke ” Skarby pani Jesieni” str. 49   Jesli w tym tygodniu jesienna pogoda dopisze proszę , aby uczniowie przynieśli żołędzie , ktore posłuża nam do wspolnej zabawy w ” leśne ludziki ” ( wystarczy po 10 )

CHCIAŁAM PONOWNIE PRZYPOMNIEĆ O KONKURSIE NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWA…ostateczny termin zebrania kartek jest w najbliższa sobotę . Zachęcam moich uczniów do brania udziału w konkursie , bo wiem , że bardzo lubia rysować i maja ciekawe pomysły.

 

ZADANIE DOMOWE NA 11/04/2017 :     

1. Nauczyć się CZYTAĆ trzech krótkich wierszy str. 44 -45 : “Nad grobami” , ” Dzień Zaduszny”, “W Zaduszki ”

2. ZADANIE DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW : na kartce narysować statek na morzu ( rysunki będa ozdabiać nasza klasę)…..na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o Dniu Wszystkich Świetych . Poruszylam temat odejścia bliskich nam osób na podstawie płynacego statku…..gdy obserwujemy statek na morzu widzimy ,że on stopniowo oddala się, a z czasem robi sie coraz mniejszy I mniejszy , a w końcu tracimy go z oczu ….lecz on nadal jest I płynie dalej…. Tak jak w sercach , w naszej pamięci zawsze mamy tych co odeszli….

3. Na ostatnich zajęciach ze względu na “halloweenowa” atmosfere w klasie , uczniowie nie pisali DYKTANDA ( będziemy pisać w najbliższa sobote).

 

CHCIAŁAM RÓWNIEŻ PRZYPOMNIEĆ O KONKURSIE NA  KARTKĘ BOŻONARODZENIOWA …kartki należy przekazać do 11 LISTOPADA ( więcej szczegółów konkursu na naszej stronie , ja rownież omawiałam z uczniami o zasadach konkursu) . Zachęcam moich uczniow do brania udziału !!!

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/28/2017: 

1. Przygotować się do dyktanda  – w czytance ćw. 5 str. 41 ( …Lubię jesień . Jest to pora zbiorów……)

2. Uzupełnić w ćwiczeniach na str. 37 ćw. 3, 3a

W ostatnia sobotę uczniowie klasy 3 wspólnie z uczniami klasy 4 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami IPN ….tematem naszego spotkania bylo “KSZTAŁTOWANIE POSTAW PATRIOTYCZNYCH ” .

Uczniowie ogladnęli krótki film mówiacy o polskich symbolach narodowych , chętnie recytowali wiersz ” Katechizm polskiego dziecka” , a na koniec poprzez zabawę układali godło Polski.

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/21/2017:       

1. Nauczyć się czytać ” Dzień Nauczyciela” str. 33

2. Z czytanki napisać do zeszytu lekcyjnego , co obiecały dzieci swojej Pani .

***   BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ UCZNIOM I RODZICOM ZA KWIATY Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA   ***          DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ KLASIE …….

Uczniowie próbowali swoich sił jako ” nauczyciele” , ja natomiast wcieliłam się w rolę ” przeszkadzajacego ucznia”.Dzieci czytały Wiersze Tuwima i Brzechwy , zadawały pytania, gdzie na końcu wedlug swojego uznania oceniały reszte uczniów “żółtymi buźkami” …. Sobotnie zajęcia odbyły się w bardzo miłej atmosferze….

ZADANIE DOMOWE NA 10/14/2017: 

1. Uzupelnić ćwiczenia : 1,2 ,3,4 str. 31-32.

2. Zadanie dla chętnych uczniów : na kartce formatu A4 narysować SYRENKE WARSZAWSKA – wzór rozdałam uczniom na ostatnich zajęciach ale pomysł i wykonanie zależy od każdego ucznia . Prace dzieci będa ozdabiać nasza klasę .

 

 

ZADANIE DOMOWE NA 10/07/2017:   

1. Nauczyć się czytać czytanke ” A jednak warto ” str. 15.

2. Uzupełnić cwiczenie 4 , 5  str. 23

 

Uczniowie , ktorzy nie skończyli cwiczeń na ostatnich zajęciach proszę również o uzupełnienie w domu w celu utrwalenia materiału . Wspólnie uzupełnialiśmy ćwiczenia od str. 18 do 22

 

ZADANIE DOMOWE NA 9/30/2017 :

  1. Nauczyć się wiersza na pamięć ” Katechizm polskiego dziecka” str. 10
  2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw. 2,3,4 str. 16-17

DRODZY RODZICE ! Zapraszam uczniów kl. 3 wraz z Wami na PARADĘ PUŁASKIEGO , która odbędzie się już w najbliższa niedziele -1 października w Filadelfii . Proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych na mój kontakt badź do p. Ewy ( jak najszybciej) .Rozważamy wynajęcie autobusu, jeśli będzie duża ilość chętnych osób . Dziękuję!

 

 

9/16/17

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH MOICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI !!!

Wakacje dobiegły końca , a MY wspolnie zaczynamy NOWY ROK SZKOLNY…….Chcę Wam życzyć na poczatek , by nauka “szła” jak z płatka , żeby tyle było piatek , ile pszczół na polnych kwiatkach ….!!!

DROGI UCZNIU KLASY 3 !!!! CO ZAPAKUJESZ W TORNISTER?  …- 2 ksiażki ( czytanke i ćwiczenia) …- 2 zeszyty w cienkie linie …- ołówek  …- kolorowe kredki i mazaki oraz najważniejsza rzecz – mnóstwo wesołych uśmiechów !!!