Klasa 1B

Wychowawca: Sylwia Drężek

tel: 609-851-0267
Rada Rodziców:

Kochani uczniowie klasy 1b!

Jest na świecie tyle rzeczy,
za które nie można zapłacić pieniędzmi,
tylko radością, pamięcią i słowem ¨Dziękuję¨.

Kalendarz ważną datę wskazuje,
Pani Dyrektor na pierwszaków nas pasuje.
Choć pod ciężarem ołówka się ugniemy,
na wszystkie pytania chętnie odpowiemy.
To, że jesteśmy uczniami,
naszym Rodzicom zawdzięczamy.
I z całego serca głośno wołamy:
14 listopada na uroczyste ślubowanie serdecznie zapraszamy!!!
Każdego roku ślubowanie i pasowanie na ucznia było świętem całej społeczności szkolnej.. Ten rok jest inny.. Uroczystość odbędzie się w małym gronie Władz Szkolnych i Rodziców.  Uczniowie klasy 1 b wraz z Wychowawczynią Panią Sylwią Drężek wręczyli zaproszenia Pani Dyrektor Monice Zarzyckiej i Rodzicom uczniów.


12/12/20
Temat: Tradycje Bożonarodzeniowe.
Dla pierwszoklasistów zajęcia sobotnie minęły w świątecznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia co zostało uwiecznione na pamiątkowym filmiku.
Zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia materiału z poprzedniej lekcji. Sprawdziłam pracę domową. Uczniowie chętnie czytali czytankę i przystąpiliśmy do pisania dyktanda.
Rozmawialiśmy na temat choinki, osoby Mikołaja i nadchodzących Świąt. W pełnej magii atmosferze wyszliśmy przed budynek szkoły żeby przywitać nadjeżdżającego Mikołaja. Uczniowie z wielka radością przywitali ¨gościa¨ a nastepnie udaliśmy się do kafeterii żeby móc chwilę spędzić z nim. Dzieci pochwalili sie zdolnościami recytatorskimi i obdarowali Mikołaja ciasteczkami. W zamian każdy uczeń dostał po prezencie. Dowiedzieliśmy się, że prezent jest zawsze miłą niespodzianką dającą radość innym.
Poznaliśmy nowe spółgłoski: b,ł, f na wyrazach podstawowych. Za pomocą obrazka ¨Teatr dla Mikołaja¨ zadawaliśmy sobie pytania: kogo widzimy na obrazku?, Kto siedzi w fotelu?, Za kogo przebrany jest chłopak, za kogo dziewczynka?, Jak przystrojona jest klasa? Przystąpiliśmy do chóralnego czytania tekstu z elementarza z utrwaleniem znaczenia słów, które zastępują obrazki.
Po przerwie zaśpiewaliśmy Sto Lat dla Igi i złożyliśmy jej życzenia z okazji urodzin. Iga poczęstowała nas ciasteczkami, które sama upiekła. Dziękujemy bardzo!!!
Uzupełniliśmy ćwiczenia elementarzowe i zeszyty poznanymi spółgłoskami. Czytaliśmy opowiadanie ¨Źle był Jezusowi¨. Dowiedzieliśmy się, że Boże Narodzenie to nie tylko choinka, nie tylko prezenty i dekorowanie domów, sklepów czy ulic. To taki czas na przeżywanie narodzin Jezusa w naszych serduszkach. Na dawanie innym radości, miłości, przebaczenia i pomocy jeśli jej potrzebują.
Na koniec lekcji słuchaliśmy kolęd, graliśmy w gry edukacyjne, rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne.
Praca domowa na 19 grudzień
Ćwiczenie 1, 2 i 3 str. 45.
Praca domowa na 9 stycznia 2021:
Ćwiczenie: 1,2,3 str. 49
 
Dziękuję bardzo za prezent i życzę wszystkim spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

image.png


Wizyta Mikołaja 12/12/20


Lekcja 12 (5.12.20)

Temat: Nadchodzi zima, bronimy się przed przeziębieniem.
Sobotni poranek rozpoczęliśmy od oddania dyktand i sprawdzenia pracy domowej. Jestem bardzo dumna gdyż uczniowie wykazali się dobra znajomoscia poznanych samogłosek a także pięknie wykonali prace plastyczne i ustne.
Powtórzyliśmy materiał poznawczy na poprzedniej lekcji i przystąpiliśmy do poznania nowych spółgłosek: w, p, r, w nagłosie i śródgłosie za pomocą wyrazów w ramce.
Przystąpiliśmy do ćwiczenia poznanych liter w powietrzu i na tablicy, następnie uzupełniliśmy ćwiczenia elementarzowe i zeszyty.
Wzielismy udzial w akcji udekorowania drzewka swiatecznego, ktore pozniej zostanie przekazane okolicznemu domu opieki. Moi uczniowie zrobili bombki pierniczki i balwanki.
Za pomocą ilustracji z elementarza odpowiadaliśmy na pytania :kogo widzisz na obrazku?, Jak uczesana jest dziewczynka?, Co dzieje się za oknem?, Jakie szczegóły dostrzegasz na ulicy?…i wiele innych pytań. Czytaliśmy tekst z elementarza metoda sylabowa.
Rozmawialiśmy na temat wpływu pogody i temperatury na zdrowie człowieka. Jak ustrzec się przed przeziębieniem? Zapoznaliśmy się ze słownictwem związanym z chorobami o tej porze roku ( katar, kaszel, gorączka, dreszcze, grypa, przeziębienie, korona wirus). Wszyscy zgodnie stwierdzili ze istotna role we wlasciwym wypoczynku odgrywa sen. Dowiedzieliśmy się że dzieci potrzebują 10 godzin snu a oglądane programy telewizyjne mają wpływ na sen. Dyskusja była bardzo ożywiona gdy gralismy w gre poslugujac sie kostkami edukacyjnymi. Rozmawialiśmy o Mikołajkach. Słuchaliśmy piosenki i wiersza “Mikołaj”.
PRACA DOMOWA:
Cw. 5 str. 41 ( ćwiczenia elementarzowe) Dyktando
Ćw.1,2,3,4 str. 41 (ćwiczenia elementarzowe)

Lekcja 11 (21.11.20)

Temat: Święto Dziękczynienia
Na początku zajęć przypomnieliśmy sobie materiał z poprzedniej lekcji i poznane dotąd samogłoski i spółgłoski. Sprawdziliśmy prace domowa. Przystąpiliśmy do napisania dyktanda zadanego dwa tygodnie wcześniej.
Poznaliśmy nowe spółgłoski n,g na wyrazach podstawowych: noc, Dominika, gaski oraz na wyrazach w nagłosie i śródgłosie. Omówiliśmy znacznie wyrazów na podstawie poznanych spółgłosek np. nietoperz, namiot, godło, gaśnica.
Na podstawie obrazka z elementarza uczniowie odpowiadali na pytania zadane przeze mnie. Przystąpiliśmy do uzupełniania ćwiczeń w ćwiczeniu elementarzowym i zeszycie. Uczniom bardzo podobało się rozwiązywanie rebusów.
Czytaliśmy opowiadanie “Święto Dziękczynienia”. Rozmawialiśmy czym ono się charakteryzuje i jakie zwyczaje w tym dniu panują. Wymienialiśmy dania znajdujące się na naszych stołach oraz dzieliliśmy sie naszymi spostrzeżeniami za co jestesmy wdzieczni i za co chcielibysmy podziekowac. W ramach klasowego projektu uczniowie wycinali z kolorowego papieru “indykowe opaski” oraz indyki. Było dużo humoru i śmiechu. W tak radosnej atmosferze wszyscy razem zgromadziliśmy się przy stole dzieląc się posiłkiem przez nas wspólnie przygotowanym. Oczywiscie byl “indyk”, ziemniaki, żurawina, ciasto jabłkowe, desery i wiele innych potraw, za które serdecznie dziękuję Rodzicom.
Po przerwie wspólnie ćwiczyliśmy czytanie chóralne z utrwaleniem słów, które zastępują obrazek. Czytaliśmy tekst z elementarza metoda sylabowa.
Podsumowując nasze zajęcia powtórzyliśmy materiał poznany na lekcji. Uczniowie otrzymali kolorowankę indyka do pomalowania.
Zebrałam zeszyty uczniów do oceny dyktand i oceny za prowadzenie zeszytów.
Uczniowie 5 grudnia mogą przyjść w piżamach do szkoły. Jeżeli mają swój  śpiwór bądź kocyk tez moga wziasc gdyz bedzie zwiazane to z tematyka naszych zajęć.
Praca domowa:
Ćwiczenie 1,3,4 str.37 ( ćwiczenie elementarzowe)
**** Zachęcam do czytania 15 minut dziennie.
Praca plastyczna ” Święto Dziękczynienia w moim domu” – format i technika dowolna.
Praca ustna – nauczyć się opowiadać w kilku zdaniach o ” Dniu Dziękczynienia w moim domu”. Może być to opowiadanie na podstawie wykonanej pracy plastycznej.

Drodzy Rodzice, Kochani uczniowie

Życzę Wam spokojnego  i zdrowego 

Dnia Dziękczynienia.
dancing-turkey.jpg
             Do zobaczenia 5 grudnia.

Lekcja 10 (14.11.20)

Temat: Pasowanie
Jedna z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na która czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej.
14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy 1 b. Pierwszoklasiści w obecności pani dyrektor Moniki Zarzyckiej i Pani Ewy Blachno-Held ( Zarząd Szkoły), oraz wychowawcy i rodziców zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Uczniowie pokazali czego już zdążyli się nauczyć , prezentując piękna część artystyczną. W uroczystości wzięli udział też starsi koledzy z klasy 8, którzy udzielili młodszym kolegom kilku cennych rad.
Na zakończenie , w księdze pamiątkowej pierwszaczki zrobiły odcisk palca, aby uwiecznić ten dzień kiedy złożyli uroczyste ślubowanie i przyrzekli być dobrymi uczniami.
Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i upominki. Ja również  dziekuje za pamiec i piękny upominek oraz kwiaty.
Uczniom moim życzę wielu sukcesów i powodzenia w dalszej nauce!!!

Dziękuje Pani Ewie  i starszym uczniom z klasy 8  za pomoc w
przygotowaniu uroczystości, a także uczniom kl.1 LO, którzy nieśli sztandar  oraz rodzicom za pyszny poczęstunek.
Praca domowa (do wykonania na 21 listopad)
Ćwiczenia 1, 2, 3, 4, 5 strona 33 ( ćwiczenie elementarzowe)
Dyktando- proszę o przygotowanie uczniów do dyktanda z samogłosek. W podanej kolejności: A a, E e, I i, O o, Ó ó , U u, y, ą ę. Uczniowie ze słuchu będą pisać samogłoski z tyłu zeszytu.
*****Zachęcam do codziennego czytania 10 minut.

Lekcja 9 (7.11.20)

Temat: Dzień Niepodległości
Sobotnie spotkanie zaczęliśmy od przywitania nowej uczennicy w naszej klasie. Wspólnie witając się przedstawiliśmy się Elli. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem opowiadali o sobie i o klasie.
Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Sprawdziliśmy prace domową. Czytając opowiadanie “Ważna lekcja” przybliżyliśmy sobie tematykę Dnia Niepodległości. Dowiedzielismy się że Polska nie zawsze była państwem niepodległym, czyli wolnym. Uczniowie zapoznali się z symbolami narodowymi. Za pomocą planszy dydaktycznej opowiadaliśmy o mapie Polski, godle, fladze i hymnie. Uczniowie przystąpili do układania godła z puzli.
Poznaliśmy literki “j”, “c” na wyrazach podstawowych jajko, Jacek, Cela oraz słownictwo  z spółgłoskami w nagłosie i śródgłosie. Dokonaliśmy analizy sylabowej i głoskowej wyrazów podstawowych, czytanie sylab otwartych i zamkniętych i wyrazów z ramki. Wspólnie, chóralnie czytaliśmy teksty z elementarza z utrwaleniem słów, które zastępują obrazek. Staraliśmy się zapamiętywać wyrazy z “j”, “c”.
Po przerwie przystępując do ćwiczeń w pisowni zwróciliśmy uwagę na płynność w kreśleniu poznanych spółgłosek od miejsca rozpoczęcia w odpowiednim kierunku i odpowiednim tempie. Ćwiczyliśmy pisanie w powietrzu i na tablicy. Przystąpiliśmy do pisania w ćwiczeniu elementarzowym i zeszycie.
Cwiczyliśmy naszą część artystyczną na pasowanie.
Praca domowa ( do wykonania na 21 listopad)
Ćwiczenia 1, 2, 3, 4, 5 strona 33 (ćwiczenie elementarzowe)
Dyktando- proszę o przygotowanie uczniów do dyktanda z samogłosek. W podanej kolejności: A a, E e, I i, O o, Ó ó , U u, y, ą ę.
**** Zachęcam do codziennego czytania 10 minut.
W sobotę, przed nami bardzo uroczysty dzień. Bardzo proszę o powtórzenie z dziećmi otrzymanych ról i piosenki ” alfabet warzywno-owocowy”. Jak już wcześniej wspomniałam bardzo proszę o ubranie uczniów w białe bluzeczki z kołnierzykiem. 
            Rodziców proszę o punktualne przybycie do szkoły na godz. 12.15 w maseczkach. Przy wejściu “A” będzie mierzona temperatura następnie zostaniecie państwo pokierowani do biblioteki szkolnej na Pasowanie, które odbędzie się o godz. 12.30.
 Po pasowaniu zapraszam do naszej klasy na słodki poczęstunek.

Lekcja 8 ( 31.10.2020)
Temat: Dzień pamięci o zmarłych.
 Dziękuję bardzo za zaangażowanie w życie klasy! Jest to dla uczniów i mnie bardzo duza pomoc z Panstwa strony. W sobotę dzieci przyszły w pięknych kostiumach. Otrzymaliśmy snaki dla dzieci, piękne kubeczki Halloweenowe (dziekuje bardzo!), słodycze airheads, a także dekorowaliśmy dynie. Każdy z uczniów dzielił się swoimi wrażeniami i planami na wieczór. W klasie panowała radość i chęć uczestnictwa w poszczególnych ćwiczeniach klasowych. A troszkę ich było……poczynając od próby części artystycznej. Przeszliśmy do sprawdzenia pracy domowej. Przypomnienia slownictwa  z poprzedniej lekcji, poznanych samoglosek i spolglosek. Pojawiają się już oceny za czytanie , pisanie i mówienie.
Nawiązując do tematu lekcji przeczytaliśmy wiersz “Wszystkich Świętych” Doroty Rozwens. Rozmawialiśmy o temacie corocznego Święta Zmarłych, dbałość o groby bliskich, pamięci i modlitwie.
Poznaliśmy spółgłoski “k ” i “d ” w wyrazach podstawowych dom, Lilka, komoda. Dokonaliśmy analizy sylabowej i głoskowej wyrazów podstawowych,czytaliśmy sylaby otwarte i zamknięte oraz wyrazy w ramce. Porzerzalismy słownictwo dzieci o wyrazy z Elementarza a także przypomnieliśmy sobie zwierzęta domowe  zaczynające się od głoski k. Za przykład posłużyły nam “Fiszki obrazkowe gospodarstwa domowego “. Pracując z obrazkiem elementarzowych  i tekstem pod ilustracja dokonalismy analizy w oparciu o zadawane pytania. Czytaliśmy chóralnie. Czytałam tekst sylabowej czytanki zgadywanki wskazując palcem wyrazy, a dzieci odgadywały słowa.
Zwracając na płynność w kreśleniu liter K,D ćwiczyliśmy pisanie na tablicy. Następnie przystąpiliśmy do pisowni w ćwiczeniu elementarzowym i zeszycie.
Graliśmy w grę “Głuchy telefon”. Używaliśmy wyrazy związane z Halloween. Było dużo śmiechu ! Zaczynając od wyrazów: pająk, dynia, kostiumy, cukierki. Czasami okazywało się że z wyrazu np.” kot ” w efekcie końcowym otrzymywaliśmy wyraz “but”.
 Praca domowa:
Ćwiczenie 1 str. 29 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str 29 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 3 str 29 (ćwiczenia elementarzowe)
**** Zachęcam do czytania 10 minut dziennie.
Powtarzanie samogłosek i nowo  poznanych spółgłosek.
Halloween 2020

Lekcja 7 (24.10.2020)

Temat: Jesień w parku.
Sobotni poranek zaczęliśmy od części artystycznej przygotowującej nas do zbliżającego się Pasowania.
Wracając do lekcji sprawdziliśmy pracę domową i słownictwo z poprzedniej lekcji.
Poznaliśmy spółgłoski: m, t, na podstawie wyrazów podstawowych: mama, tata. Dokonaliśmy analiza sylabowa i głoskowa wyrazów podstawowych, czytaliśmy sylaby otwarte i zamknięte oraz wyrazy w ramce.
Na podstawie ilustracji rozmawialiśmy o kolorach jesieni, owocach jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki i jarzębina. Wspomnieliśmy o ptakach odlatujących do ciepłych regionów.
Za pomocą obrazka przedstawiającego pracę pszczelarza w kwitnącym sadzie odpowiedzieliśmy sobie na pytania: co widzimy na obrazku?, co dzieje się na obrazku?. Uczniowie chetnie podejmowali dyskusje dzielac sie swoimi spostrzeżeniami. Dokonaliśmy czytania wzorcowego tekstu poniżej.
Czytaliśmy opowiadanie ¨Moda i Pogoda¨. Za pomocą treści dowiedzieliśmy się że strój świadczy o człowieku i powoduje, że otaczający go ludzie darzą go zaufaniem i szacunkiem. Niewłaściwy ubiór może spowodować u innych śmiech, więc po co ¨uczyc sie
na wlasnych bledach¨. W opowiadaniu zwrocono uwage jak wazna role odgrywaja rodzice w życiu dziecka. To właśnie mama i tata ukierunkowują nas i prowadzą za pomocą rad i swoich doświadczeń życiowych.
Wspólnie, chóralnie czytaliśmy teksty wyrazów dwusylabowych z podziałem na sylaby. Za pomocą ¨wachlarzy sylabowych¨ utrwalaliśmy sobie czytanie metoda sylabowa.
Przystąpiliśmy do ćwiczeń w pisowni za pomocą łączenia sylab i pisania po śladzie.
Na koniec powtarzalismy nasze role i piosenke zwiazane z apelem .
W przyszłą sobotę jest Halloween. Uczniowie mogą przyjść  w kostiumach do szkoły.
 Praca domowa:
Ćwiczenie 1 str. 25 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str.25 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 3 str.25 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 4 str.25 ( ćwiczenia elementarzowe)
Prosze o powtarzanie samogłosek.
*** Zachęcam do czytania 10 minut dziennie. W ten sposób dzieci zdobędą nawyk codziennego czytania.
 Pozdrawiam, do zobaczenia w sobotę.

Lekcja 6 (17.10.2020)

Temat: Jesień w lesie.
Przywitalismy sie, sprawdziliśmy prace domowa oraz przypomnieliśmy sobie materiał słownikowy i literowy z poprzedniej lekcji.
Poznaliśmy spółgłoski l,s na przykładzie wyrazów w nagłosie i śródgłosie. Wielka i mała litera l,s w druku i piśmie. Dokonaliśmy analizy sylabowej i fonemowej wyrazów podstawowych las, lala, lisy. Przystąpiliśmy do czytania sylab i prostych wyrazów metoda sylabowa. Uczniowie bacznie obserwowali czytamy przeze mnie tekst metoda wzorcowa. Odpowiadali na pytania pod kątem rozumienia tekstu.
Po przerwie przystąpiliśmy do pisania. Kreśliliśmy litery w powietrzu i na tablicy. Uczniowie za pomocą ¨kolorowych sznureczkow¨ formowali kształty poznanych spółgłosek. Po czym przystąpiliśmy do uzupelniania cwiczenia elementarzowego i zeszytu.
Nawiązując do tematu lekcji przeczytaliśmy wiersz¨¨Ẅ lesie¨ Agnieszki Borowieckiej. Zapoznaliśmy się z czynnościami i stanami takimi jak: słucha (zuch), nie rzucaj (śmieci), rozniecić (ogień), zbieraj (puszki), szanuj (świerki), obserwuj (gniazdo). Rozmawialiśmy też o ¨zimowych spiochach¨, czyli o zwierzętach zapadających w sen zimowy.
Uczniowie otrzymali hasła i login do gry internetowej edulo. Zachęcam do korzystania.
Ćwiczyliśmy naszą część artystyczną na Pasowanie.
Praca domowa
Ćwiczenie 1 str. 21 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str.21 (ćwiczenia elementarzowe)
Prosze o powtarzanie samogłosek.
*** Zachęcam do czytania 10 minut dziennie.

Lekcja 5 ( 10.10.2020)

Temat: Kalendarzowa jesień.
W sobotni poranek w naszej klasie zawitała radość, śmiech i okres wielkiego oczekiwania z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie złożyli mi życzenia, obdarowali kwiatami i podarunkami. Z calego serca DZIEKUJE!
Przystąpiliśmy do sprawdzenia pracy domowej. Powtórzenia słownictwa i samogłosek poznanych na poprzedniej lekcji. Poznaliśmy nowy materiał literowy, samogłoski à, ę. Ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu i na tablicy. Następnie przystąpiliśmy do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku i do pisania w zeszycie. Zapoznaliśmy się z obrazkami w elementarzu i wpisaliśmy poznane samogłoski w kratki modelu wyrazów.
Po przerwie przystąpiliśmy do nagrania części artystycznej dla naszych nauczycieli. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że pomimo pandemii i nauczania na odległość dalej jestesmy razem.
W radosnym humorze udalismy sie na dwor. Uczniowie mieli czas żeby korzystać z uroków jesiennej pogody bawiąc się na placu zabaw . Dla ochłody jedliśmy lodu wymieniając się spostrzeżeniami jak dbać o zdrowie. Rozmawialiśmy na temat jesiennych owoców i warzyw.
Po przerwie korzystając z ilustracji w podręczniku nazywaliśmy małe obrazki i wyszukiwaliśmy litery á, ęw podpisach. Dzieci opisywały co widzą na obrazku. Ćwicząc rozumienie tekstu obgadywaliśmy zagadki odnosząca się do tematyki naszej lekcji. Słuchaliśmy opowiadania ¨ę, á i nos do góry¨. Bardzo bliskie okazało się to opowiadanie dzieciom gdyż dotyczyło rywalizacji rodzeństwa. Zrozumielismy przysłowia ¨ choć się lubià, to sie czubià¨, ¨masz muchy w nosie¨.
Podsumowując tematykę lekcji gralismy w gre ¨zgadnij zgadula¨przypominajac sobie poznane samogłoski.

Praca domowa
Ćwiczenie 1 str.17 ( Ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str 17 ( Ćwiczenia elementarzowe)
W sobote uczniowie otzymaja login i hasla do gry internetowej. W razie jakichkolwiek pytan prosze dzwonic. Szybkimi krokami zbliżamy się do pasowania a zatem w sobotę rozdamy też wierszyki do przypomnienia  w domu i piosenkę ( na wcześniejszych lekcjach uczyliśmy już się! ).

Zapraszam do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów z okazji Dnia Nauczyciela.

Lekcja 4 (10.03.2020)

Temat: Szkoła na wsi.
Sobotni poranek zaczęliśmy od przywitania się, sprawdzenia pracy domowej i powtórzenia słownictwa poznanego na poprzedniej lekcji.
Nawiązując do tematu lekcji rozmawialiśmy o ilustracji z elementarza przedstawiającej wieś. Uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zwierzat zyjacych na farmie. Za przykład posłużyła nam gra ¨pamiec -zwierzęta domowe¨.
Poznaliśmy samogłoski U,u,,O,o, y. Zapoznaliśmy się z obrazkami w elementarzu. Wpisywaliśmy  poznane samogłoski w kratki modelu wyrazów.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu i na tablicy. Następnie przystąpiliśmy  do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku oraz do pisowni poznanych samogłosek w zeszycie.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  opowiadania ¨Uczyc sie-czy nie uczyć?¨. Wyjaśniliśmy sobie dlaczego uczenie się języków obcych daje nam różne perspektywy w życiu.
Rozmawialiśmy o czterech porach roku a także zmianach zachodzących w przyrodzie. Za przykłady posłużyły nam ilustracje z ksiazki ¨Jaka to pora roku¨. Rozpoznaliśmy zmiany zachodzące w otaczającym świecie zależnym od poszczególnych pór roku.
Praca domowa 
Ćwiczenie 1 str. 13 ( ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str. 13 ( ćwiczenia elementarzowe).
 Proponuje krótkie spotkanie na zoom w czwartek o godz. 19 w celu omówienia programu edukacyjnego, spraw klasowych a także wybranie Trójki klasowej.

Lekcja 3 (26.09.2020)

Temat: Szkoła w mieście.
Na początku zajęć przywitaliśmy się serdecznie, przypomnieliśmy sobie poznane samogłoski i słownictwo z poprzedniej lekcji. Z wielka duma i radoscia rozdalam uczniom naklejki-buźki za prace domowa.
Rozmawialiśmy na temat praw, regulaminu i obowiązków ucznia klasy 1. Uczyliśmy się hymnu pierwszoklasistów. W naszej klasie pojawiła się ¨Tablica motywacyjna¨
Czytaliśmy opowiadanie ¨Igiełka i sprawdzian z ortografii¨. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili że najpierw należy zrobić swoje obowiązki, a później przyjemności.
Po przerwie poznaliśmy samogłoski I,i,O,o. Zapoznaliśmy się również z obrazkami w elementarzu i uczniowie wyszukiwali danych samogłosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu a także pisanie na tablicy. Uczniowie w prawdziwym skupieniu przystąpili do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku oraz do pisowni poznanych samogłosek w zeszycie.
Rozmawialiśmy o ulicy i szkole w mieście poslugujac sie ilustracja z elementarza. Zwrocilismy uwage na nowe słownictwo dotyczące miasta, ruchu ulicznego i poruszanie się w mieście. Zachowania się uczniów w drodze do szkoły, na boisku szkolnym, na parkingu, na korytarzu. Ku radości uczniom za przykład praktyczny posłużyła nam mata podłogowa miasta.
Praca domowa
Ćwiczenie 1 str. 9 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str. 9 (ćwiczenia elementarzowe)

Lekcja 2 (19.09.2020)

Temat: Nasza klasa
Na początku zajęć przywitaliśmy się przypominając sobie nasze imiona. Zapoznaliśmy się z podręcznikami  i niezbędnymi przyborami w piórniku. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich przyborach szkolnych.
Rozmawialiśmy o naszej klasie poslugujac sie ilustracja z elementarza. Zwrocilismy uwage na nowe słownictwo sprzętów w klasie, przyborów szkolnych oraz zachowania uczniów.
Poznaliśmy samogłoski A,a E, e. Uczniowie zapoznali się z obrazkami w elementarzu i chętnie wyszukiwali danych samogłosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Prawdziwa zabawa okazalo sie dzielenie tych wyrazów na sylaby.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu a także pisanie na tablicy. Uczniowie z precyzja przystąpili do uzupełniania ćwiczeń w podreczniku.
Czytaliśmy opowiadanie ¨A jak alfabet¨. Zapoznalismy sie z przyslowiami: ¨raz sie lubia raz sie czubia¨, ¨nauka nie poszla w las¨, wpadl… ¨jak burza¨.  W tak radosnej atmosferze wymieniliśmy się zagadkami dotyczącymi tematyki lekcji.
Praca domowa 
Ćwiczenie 1 str. 4 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 i 3 str.5 (ćwiczenia elementarzowe)
Drodzy Rodzice, od przyszłej soboty bede wysylala grupowa wiadomość tekstowa z praca domowa. Dzięki temu uczniowie będą mieli więcej czasu na odrobienie jej.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice
Serdecznie witam wszystkich w nowym roku szkolnym. Jest mi bardzo miło pracować z Wami.
Jako wychowawca klasy Państwa dzieci zadbam aby każde dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Moimi celami na ten rok są: realizowanie programu kl. 1, rozwijanie myślenia twórczego , nawyków systematycznej pracy przydatnych w starszych klasach a także przyjaznych relacji nauczyciela z uczniami i ciepłej atmosfery w klasie.
Tematem pierwszej lekcji było :   Pierwszy dzień w nowej szkole.
Poznaliśmy się wzajemnie. Uczniowie chętnie dzielili się  wspomnieniami z wakacji a takze  wykonali prace plastyczna..
Omówiliśmy zasady bezpiecznej szkoły w nowej rzeczywistości. Śpiewaliśmy piosenkę ¨Kolorowe kredki¨ świetnie się przy tym bawiąc. Czytaliśmy wiersz ¨Okulary¨ co pomogło wprowadzić dzieci w dobry nastrój.
Zrobiliśmy krótką przerwę w klasie po czym wyszliśmy na plac zabaw.
Na zajęciach uczniowie dostali zamówione podręczniki i zeszyty. Bardzo prosze o uregulowanie oplaty za nie w najblizsza sobote.
Drodzy Rodzice! Jesli macie jakies pytania prosze dzwonic lub pisac. Na początku października proponuje spotkanie na platformie zoom w celu omówieniu i przedstawieniu naszej rocznej współpracy a także wybraniu Rady Rodziców.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.