Klasa 1B

Wychowawca: Sylwia Drężek

tel: 609-851-0267
Rada Rodziców:

Kochani uczniowie klasy 1b!

Jest na świecie tyle rzeczy,
za które nie można zapłacić pieniędzmi,
tylko radością, pamięcią i słowem ¨Dziękuję¨.

Lekcja 5 ( 10.10.2020)

Temat: Kalendarzowa jesień.
W sobotni poranek w naszej klasie zawitała radość, śmiech i okres wielkiego oczekiwania z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie złożyli mi życzenia, obdarowali kwiatami i podarunkami. Z calego serca DZIEKUJE!
Przystąpiliśmy do sprawdzenia pracy domowej. Powtórzenia słownictwa i samogłosek poznanych na poprzedniej lekcji. Poznaliśmy nowy materiał literowy, samogłoski à, ę. Ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu i na tablicy. Następnie przystąpiliśmy do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku i do pisania w zeszycie. Zapoznaliśmy się z obrazkami w elementarzu i wpisaliśmy poznane samogłoski w kratki modelu wyrazów.
Po przerwie przystąpiliśmy do nagrania części artystycznej dla naszych nauczycieli. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że pomimo pandemii i nauczania na odległość dalej jestesmy razem.
W radosnym humorze udalismy sie na dwor. Uczniowie mieli czas żeby korzystać z uroków jesiennej pogody bawiąc się na placu zabaw . Dla ochłody jedliśmy lodu wymieniając się spostrzeżeniami jak dbać o zdrowie. Rozmawialiśmy na temat jesiennych owoców i warzyw.
Po przerwie korzystając z ilustracji w podręczniku nazywaliśmy małe obrazki i wyszukiwaliśmy litery á, ęw podpisach. Dzieci opisywały co widzą na obrazku. Ćwicząc rozumienie tekstu obgadywaliśmy zagadki odnosząca się do tematyki naszej lekcji. Słuchaliśmy opowiadania ¨ę, á i nos do góry¨. Bardzo bliskie okazało się to opowiadanie dzieciom gdyż dotyczyło rywalizacji rodzeństwa. Zrozumielismy przysłowia ¨ choć się lubià, to sie czubià¨, ¨masz muchy w nosie¨.
Podsumowując tematykę lekcji gralismy w gre ¨zgadnij zgadula¨przypominajac sobie poznane samogłoski.

Praca domowa
Ćwiczenie 1 str.17 ( Ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str 17 ( Ćwiczenia elementarzowe)
W sobote uczniowie otzymaja login i hasla do gry internetowej. W razie jakichkolwiek pytan prosze dzwonic. Szybkimi krokami zbliżamy się do pasowania a zatem w sobotę rozdamy też wierszyki do przypomnienia  w domu i piosenkę ( na wcześniejszych lekcjach uczyliśmy już się! ).

Zapraszam do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów z okazji Dnia Nauczyciela.

Lekcja 4 (10.03.2020)

Temat: Szkoła na wsi.
Sobotni poranek zaczęliśmy od przywitania się, sprawdzenia pracy domowej i powtórzenia słownictwa poznanego na poprzedniej lekcji.
Nawiązując do tematu lekcji rozmawialiśmy o ilustracji z elementarza przedstawiającej wieś. Uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zwierzat zyjacych na farmie. Za przykład posłużyła nam gra ¨pamiec -zwierzęta domowe¨.
Poznaliśmy samogłoski U,u,,O,o, y. Zapoznaliśmy się z obrazkami w elementarzu. Wpisywaliśmy  poznane samogłoski w kratki modelu wyrazów.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu i na tablicy. Następnie przystąpiliśmy  do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku oraz do pisowni poznanych samogłosek w zeszycie.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  opowiadania ¨Uczyc sie-czy nie uczyć?¨. Wyjaśniliśmy sobie dlaczego uczenie się języków obcych daje nam różne perspektywy w życiu.
Rozmawialiśmy o czterech porach roku a także zmianach zachodzących w przyrodzie. Za przykłady posłużyły nam ilustracje z ksiazki ¨Jaka to pora roku¨. Rozpoznaliśmy zmiany zachodzące w otaczającym świecie zależnym od poszczególnych pór roku.
Praca domowa 
Ćwiczenie 1 str. 13 ( ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str. 13 ( ćwiczenia elementarzowe).
 Proponuje krótkie spotkanie na zoom w czwartek o godz. 19 w celu omówienia programu edukacyjnego, spraw klasowych a także wybranie Trójki klasowej.

Lekcja 3 (26.09.2020)

Temat: Szkoła w mieście.
Na początku zajęć przywitaliśmy się serdecznie, przypomnieliśmy sobie poznane samogłoski i słownictwo z poprzedniej lekcji. Z wielka duma i radoscia rozdalam uczniom naklejki-buźki za prace domowa.
Rozmawialiśmy na temat praw, regulaminu i obowiązków ucznia klasy 1. Uczyliśmy się hymnu pierwszoklasistów. W naszej klasie pojawiła się ¨Tablica motywacyjna¨
Czytaliśmy opowiadanie ¨Igiełka i sprawdzian z ortografii¨. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili że najpierw należy zrobić swoje obowiązki, a później przyjemności.
Po przerwie poznaliśmy samogłoski I,i,O,o. Zapoznaliśmy się również z obrazkami w elementarzu i uczniowie wyszukiwali danych samogłosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu a także pisanie na tablicy. Uczniowie w prawdziwym skupieniu przystąpili do uzupełniania ćwiczeń w podręczniku oraz do pisowni poznanych samogłosek w zeszycie.
Rozmawialiśmy o ulicy i szkole w mieście poslugujac sie ilustracja z elementarza. Zwrocilismy uwage na nowe słownictwo dotyczące miasta, ruchu ulicznego i poruszanie się w mieście. Zachowania się uczniów w drodze do szkoły, na boisku szkolnym, na parkingu, na korytarzu. Ku radości uczniom za przykład praktyczny posłużyła nam mata podłogowa miasta.
Praca domowa
Ćwiczenie 1 str. 9 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 str. 9 (ćwiczenia elementarzowe)

Lekcja 2 (19.09.2020)

Temat: Nasza klasa
Na początku zajęć przywitaliśmy się przypominając sobie nasze imiona. Zapoznaliśmy się z podręcznikami  i niezbędnymi przyborami w piórniku. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich przyborach szkolnych.
Rozmawialiśmy o naszej klasie poslugujac sie ilustracja z elementarza. Zwrocilismy uwage na nowe słownictwo sprzętów w klasie, przyborów szkolnych oraz zachowania uczniów.
Poznaliśmy samogłoski A,a E, e. Uczniowie zapoznali się z obrazkami w elementarzu i chętnie wyszukiwali danych samogłosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Prawdziwa zabawa okazalo sie dzielenie tych wyrazów na sylaby.
Po przerwie ćwiczyliśmy kształtne kreślenie liter w powietrzu a także pisanie na tablicy. Uczniowie z precyzja przystąpili do uzupełniania ćwiczeń w podreczniku.
Czytaliśmy opowiadanie ¨A jak alfabet¨. Zapoznalismy sie z przyslowiami: ¨raz sie lubia raz sie czubia¨, ¨nauka nie poszla w las¨, wpadl… ¨jak burza¨.  W tak radosnej atmosferze wymieniliśmy się zagadkami dotyczącymi tematyki lekcji.
Praca domowa 
Ćwiczenie 1 str. 4 (ćwiczenia elementarzowe)
Ćwiczenie 2 i 3 str.5 (ćwiczenia elementarzowe)
Drodzy Rodzice, od przyszłej soboty bede wysylala grupowa wiadomość tekstowa z praca domowa. Dzięki temu uczniowie będą mieli więcej czasu na odrobienie jej.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice
Serdecznie witam wszystkich w nowym roku szkolnym. Jest mi bardzo miło pracować z Wami.
Jako wychowawca klasy Państwa dzieci zadbam aby każde dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Moimi celami na ten rok są: realizowanie programu kl. 1, rozwijanie myślenia twórczego , nawyków systematycznej pracy przydatnych w starszych klasach a także przyjaznych relacji nauczyciela z uczniami i ciepłej atmosfery w klasie.
Tematem pierwszej lekcji było :   Pierwszy dzień w nowej szkole.
Poznaliśmy się wzajemnie. Uczniowie chętnie dzielili się  wspomnieniami z wakacji a takze  wykonali prace plastyczna..
Omówiliśmy zasady bezpiecznej szkoły w nowej rzeczywistości. Śpiewaliśmy piosenkę ¨Kolorowe kredki¨ świetnie się przy tym bawiąc. Czytaliśmy wiersz ¨Okulary¨ co pomogło wprowadzić dzieci w dobry nastrój.
Zrobiliśmy krótką przerwę w klasie po czym wyszliśmy na plac zabaw.
Na zajęciach uczniowie dostali zamówione podręczniki i zeszyty. Bardzo prosze o uregulowanie oplaty za nie w najblizsza sobote.
Drodzy Rodzice! Jesli macie jakies pytania prosze dzwonic lub pisac. Na początku października proponuje spotkanie na platformie zoom w celu omówieniu i przedstawieniu naszej rocznej współpracy a także wybraniu Rady Rodziców.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.