Klasa 0 2022/2023

Wychowawczyni: Małgorzata Modzelewska3/18/23

Pan Kleks, właściwie Ambroży Kleks – czarodziej, fikcyjny bohater baśniowej opowieści napisanej przez Jana Brzechwę zawitał do zerówki w trakcie naszych sobotnich zajęć. Dzieci miały okazję poznać nie tylko Pana Kleksa ale również uczonego szpaka Mateusza, zaśpiewać piosenki o żubrze, dziku czy rudym lisie, a także obejrzeć inscenizację wiersza „Kaczka Dziwaczka” . Rozwiązywanie zagadek i kleksowych rebusów okazało się być dobrą zabawą. Najwięcej śmiechu było w trakcie malowania portretów pana Kleksa, Prawda, że wspaniałe?!

IMG_0683


Dzien Kobiet 3/11/23

Dzień Kobiet w Zerówce.
Dla nich bukiet kwiatów,
dla nich uśmiech panów,
dla nich nasze serca. Wiosna kwiatów nie oszczędza.
Słońce złote blaski ściele,
dzięki naszym drogim paniom
zwykły dzień zamienia sie niedzielę.

IMG_0236

IMG_0240

IMG_0237


Wesołych Świąt życzy klasa 0.

IMG_8554


10/22/22

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Billingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października. Pomysłodawcą i organizatorem dnia polskiego języka jest DSNY Foundation, poprzednio funkcjonująca jako Dobra Polska Szkoła.

22 października Zerówka świętowała ten dzień spotykając się z P. Ewą,  szkolną bibliotekarką, aby porozmawiać o języku polskim. Były pogadanki, zgadywanki i zagadki. W ramach zajęć lekcyjnych dzieci wykonały prace plastyczne do wiersza Jana Brzechwy „ Grzyby”. Cieszymy się z tego,że jesteśmy dwujęzyczni. Dwujęzyczność jest darem, który wzbogaca osobowość oraz  uczy wzajemnej życzliwości i szacunku.