Klasa 0

Wychowawca: Małgorzata Modzelewska

e-mail: ">


Witam rodziców klasy zerowej.  Pierwszy dzień szkoły zbliża się dużymi krokami. Wierzę, że dzieci już nie mogą doczekać się przyjścia do szkoły i  rozpoczęcia niezwykłej przygody z edukacją w Polskiej Szkole Ogniwo. Jako wychowawca klasy Państwa dziecka zadbam z najwyższą starannością o to, aby czuło się ono dobrze i bezpiecznie. Dla ułatwienia pracy przedstawiam Państwu zestaw wyprawki szkolnej.

Wyprawka do zerówki: przybory szkolne

Każdy uczeń zerówki powinien mieć przybory, niezbędne w trakcie nauki. Co trzeba kupić do zerówki?

 • wyposażenie piórnika ( ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe),
 • komplet flamastrów,
 • kredki pastelowe,
 • 3 kleje w sztyfcie,
 • farby
 • 2 pędzelki różnej grubości,
 • folder dwukieszeniowy
 • zeszyt
 • opakowanie chusteczek nawilżonych,
 • pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych,

*jedną parę nowych skarpetek ( będą służyły do wycierania

tabliczek).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt e-mailowy:

Małgorzata Modzelewska

 

Rozpoczecie zajec w polskiej szkole Ogniwo


Wizyta Mikołaja 12/12/20

11/14/21
Narodowe Święto Niepodległości- obchodzone 11 listopada- to bardzo ważny moment dla każdego Polaka. W tym roku nie mogliśmy tego radosnego święta obchodzić wspólnie w naszej szkole. Ale to wcale nie oznacza, że nie można obchodzić go w inny sposób. My włączyliśmy się w to święto poprzez wspólny śpiew. Naszym zajęciom towarzyszyła nie tylko biel i czerwień, ale także duma i radość z polskiego pochodzenia. A dzieci z wielkich emocji właśnie radość rozumieją najlepiej.

Halloween 2020

Minął lipiec, sierpień, wrzesień, już październik, przyszła jesień, a wraz z nią do Polskiej Szkoły „Ogniwo” zawitali uczniowie klasy zerowej.
Cześć to my Zerówkowicze!
Witamy Was!
Odkąd opuściliśmy przedszkole przybyło nam nieco obowiązków, ale na zabawę zawsze znajdziemy czas, a i nauka nie musi być nudna. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej uczymy się, gdy nas coś interesuje. W tym roku opiekuje się nami pani Małgosia . W naszej sali, co sobota bywa bardzo gwarno, gdyż każdy z nas ma wiele do powiedzenia. Jednak, gdy przychodzi czas na naukę to z chęcią siadamy przy naszych stolikach , a czasami na dywanie i uczymy się nowych rzeczy. A to parę zdjęć z naszych pierwszych dni w szkole..

10/17/20

Kolejne, sobotnie zajęcia za nami.  Tym razem nasze spotkanie rozpoczęliśmy od  inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „ Na straganie” z wykorzystaniem sylwetek  warzyw.

Celem  pracy z wierszem było:

 • wzbogacanie słownictwa o nowe zwroty, pojęcia i wyrażenia: nazwy warzyw, cechy charakterystyczne warzyw.
 • umiejętne zastosowanie pojęć i wyrażeń podczas udzielania wypowiedzi na temat wysłuchanego utworu.
 • dostrzeganie humoru zawartego w wierszu.

 

Wykonaliśmy również pracę plastyczną. Kolejnym krokiem było poznanie litery E/e, zabawy z literą E,  dzielenie wyrazów na sylaby. Znaleźliśmy też czas na piosenkę i taniec.

Praca domowa :

Praca z wierszem. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę na ponowne przeczytanie dzieciom wiersza i znalezienie niezgodności treści z ilustracjami na kartce.


Sobota 10/10

Na ostatnich zajęciach powtórzyliśmy cyfry i kształty. Poznaliśmy literę A/a, szukaliśmy wyrazów rozpoczynających się od litery a, a następnie dzieliliśmy te wyrazy na sylaby. Dużą frajdą okazały się puzzle z obrazkami przedstawiającymi wyrazy przciwstawne np. duży- mały, szybki-wolny.

Praca domowa:

 1. Dzieci otrzymały kartkę z wyrazami rozpoczynającymi się od litery a. Wyrazy należy podzielić  na sylaby i pomalować kostkę z liczbą oczek równą ilości sylab w wyrazie (kartka z pracą domową dla osób nieobecnych znajduje się poniżej).

 

Zachęcam do wspólnego śpiewania.

https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs


Sobota 10/3

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o jesieni, poznaliśmy kształty: okrągły, owalny, serca, gwiazdy. Bawiliśmy się również wzorami ( kropki, paski, kratka, łatki, kwiatki). Liczyliśmy w zakresie 10.

Praca domowa:

 1. Dzieci otrzymały kartkę z puzzlami, które należy wyciąć, ułóżyć tak, aby otrzymać jesienny obrazek z jeżem, a nastepnie przykleić na kartkę. Można porozmawiać z dzieckiem na temat jesieni i jej darów.
 2. Ćwiczenia 4, 5, 6 str. 34.