Klasa 0 A

Wychowawca: Anna Drężek

e-mail:

Rada Rodziców:

Ewa Formela

Ewa Trzaskuś

Dorota Fish


MOTTO NASZEJ KLASY
“Nauczyciele, rodzice i dzieci są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie”.   – C. Freinet

 

10/14/17

Temat lekcji 5: Przeciwieństwa.

Na ostatnich zajęciach przywitaliśmy się piosenką „Kolorowe kredki”. Przypomnieliśmy sobie poznane figury geometryczne, kształty, wzory oraz literę -a. Sprawdziłam pracę domową.
Poznaliśmy nowy materiał słownikowy dotyczący  przeciwieństw dla określonych rzeczy, osób czy zwierząt na podstawie ilustracji w podręczniku.
Kontynuowaliśmy, wykorzystując grę edukacyjną polegającą na dopasowaniu w pary przeciwieństw. Wykonanie takiego zadania wymagało od dziecka spostrzegawczości, analizy i właściwej interpretacji każdej ilustracji. Układanka zapewniła nie tylko dobrą zabawę ale także wysiłek umysłowy. Ćwiczenia podręcznikowe jakie wykonaliśmy były wspaniałym podsumowaniem.
Po przerwie poznaliśmy nową literę -Ee na przykładzie wyrazu -ekran. Poznaliśmy wyrazy z -e w nagłosie. Wyjaśniliśmy sobie ich znaczenie i uczyliśmy się poprawnego budowania zdań. Kolorowaliśmy litery i wyszukiwaliśmy je w zbiorze innych. Kreśliliśmy literę -Ee w podręczniku i w zeszycie. Ćwiczyliśmy słuch fonematyczny dzieląc wyrazy na sylaby. Następnie udaliśmy się na apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Praca domowa
Strona 47, 48 i 49

 

Szanowni Rodzice, 
Drodzy Uczniowie,
Serdecznie dziękuję Wam za pamięć, kwiaty i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela. 

 

 

10/7/17

Temat lekcji 4: Kształty i wzory wokół nas.

Sobotnie zajęcia zaczęliśmy od powtórzenia słownictwa z poprzedniej lekcji. Sprawdziłam także pracę domową.

Poznaliśmy nowy materiał literowy dotyczący kształtów i wzorów. Przy okazji utrwalania kształtów dzieci miały zabawę dydaktyczną polegającą na narysowaniu na tablicy postaci lub rzeczy z poznanych figur geometrycznych. Podzieleni na dwa zespoły uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Bardzo spodobał im się ten pomysł! Natomiast przy omawianiu wzorów – dużym urozmaiceniem okazał się ubiór dzieci, gdyż w wielkim skupieniu oglądali swoje bluzki, spodnie czy skarpetki. Potem wykonaliśmy ćwiczenia podręcznikowe i udaliśmy się na lunch.

Po przerwie, poznaliśmy pierwszą literę Aa na przykładzie wyrazu podstawowego – ananas.  Poznaliśmy wyrazy z -a w nagłosie. Podjęliśmy pierwsze próby poprawnego budowania zdań z użyciem tych wyrazów. Kolejno ćwiczyliśmy na tablicy pisownię litery Aa zgodnie z właściwym kierunkiem, po czym kreśliliśmy litery w podręczniku i zeszycie. Korzystając z pięknej pogody byliśmy chwile na dworze. Następnie dokonaliśmy podziału wyrazów na sylaby oraz ćwiczenia spostrzegawczości. Dzień polskiej edukacji zakończyliśmy utrwaleniem hymnu ucznia zerówki.

Praca domowa

Strona 38 i 39

 

9/30/17

Temat: Figury geometryczne i liczby.

 

Na początku zajęć przywitaliśmy się hymnem ucznia zerówki i przypomnieliśmy sobie kolory poznane na poprzedniej lekcji. Sprawdzona została praca domowa. Dzieci dowiedziały się, że od przyszłych zajęć w naszej klasie będzie funkcjonowała tablica motywacyjna. Za właściwe wypełnianie obowiązków: aktywność, frekwencja, dbanie o czystość, praca domowa będzie można otrzymać uśmiech a za niewłaściwe zachowanie smutną buźkę. Otrzymane minki będziemy podliczać na koniec miesiąca. Uczeń, który uzyska ocenę pozytywną, będzie mógł sobie wybrać nagrodę ze skrzyni skarbów.

Przechodząc do zajęć, poznaliśmy podstawowe figury geometryczne i wyszukiwaliśmy ich wśród przedmiotów w klasie. Poznaliśmy cyfry od 1 do 10 a utrwalając poznany materiał liczyliśmy dzieci, palce, ławki, krzesła.

Po przerwie  robiliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe: spostrzegania, myślenia, analizy słuchowej i ćwiczenia manualne: wypełnianie konturów, kreślenie liczb czy rysunków.

Mieliśmy też wspaniałą zabawę edukacyjną – układankę geometrycznych kształtów, dzięki której dzieci rozpoznawały kształty, kolory, klasyfikowały wielkość, rozwijały wyobraźnię i zdolności manualne a przy tym się świetnie bawiły.

Na koniec odśpiewałyśmy „100 lat” naszym obecnym chłopcom: Adrianowi, Dylanowi i Philipowi. Dziewczynki dostały 3 kartki i zadanie specjalne – namalowanie czegoś specjalnego dla chłopców. Chłopcy byli bardzo podekscytowani i z niecierpliwością czekali na efekty pracy. 🙂

 

Praca domowa

Str. 28 i 29

 

 

UWAGA!

Drodzy Rodzice,

W przyszłą sobotę (7 października 2017r.) zapraszam na zebranie klasowe przed zajęciami o godz. 9:15. Proszę o punktualne przybycie. Do zobaczenia.

 

 

9/23/17

Temat: Świat wokół nas jest kolorowy.

Na początku zajęć przypomnieliśmy sobie wspólnie swoje imiona. Powtórzyliśmy materiał z lekcji poprzedniej i sprawdzona została praca domowa. Robiliśmy ciekawy projekt – każdy miał za zadanie narysować swój portret. Dodam, że na koniec roku szkolnego dzieci dostaną dokładnie takie same zadanie. Będziecie mogli Państwo zobaczyć jaki postęp zrobi wasze dziecko na przestrzeni tego roku szkolnego. W tym wieku dzieci zwykle malują głowonogi zaś później te rysunki są bardziej precyzyjne i bogate w szczegóły. Poza tym, sposób w jaki dziecko maluje, wiele mówi o jego usposobieniu. Z pewnością to będzie niesamowita pamiątka.
Wracając do tematy lekcji, poznaliśmy kolory na podstawie ilustracji w podręczniku. Wyszukiwaliśmy wskazanych kolorów wśród przedmiotów w klasie i na swoich ubraniach. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość i sprawność motoryczną ręki wykonując różne ćwiczenia. Dzieliliśmy także wyrazy na sylaby. Na koniec uczyliśmy się hymnu ucznia zerówki: “Moja piosenka”.
Podczas przerwy śródlekcyjnej odśpiewaliśmy tradycyjne “Sto lat” dla naszego jubilata Maxa, który poczęstował nas babeczkami. Dziękujemy Maxowi i jego mamie!

Praca domowa

Str. 20 i 21

 

Uwaga!
W przyszłą niedzielę (1 października) w Filadelfii odbędzie się Parada Pułaskiego, na którą serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną. Jeżeli są Państwo zainteresowani wyjazdem grupowym, proszę o zgłoszenie się e-mailowe lub telefoniczne do najbliższej środy.
Proszę nie dawać dzieciom pieniążków do szkoły (unikniemy niepotrzebnego zamieszania). Jeżeli chcecie Państwo kupić dla dziecka posiłek, picie lub koktajl owocowy proszę zapisać się na listę w sekretariacie i tam też dokonać płatności (z naszej strony internetowej można się dowiedzieć co będzie serwowane danej soboty). Oczywiście dziecko może też przynosić swoje jedzenie.

 

9/16/17

Temat lekcji: Pierwszy dzień w szkole.

Dnia 16 września po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 udaliśmy się do klasy na pierwsze powakacyjne spotkanie. Miałam okazję powitać 19 onieśmielonych uczniów.

 

Zajęcia zaczęliśmy od wzajemnego poznania się i wymienienia wspomnieniami z wakacyjnych wojaży. Dzieci zapoznały się z podręcznikami. Dowiedziały się, że I jest na pierwsze półrocze i II na drugie. Poznali budowę podręcznika i jego bohaterów: Maję, Kubusia, ich psa Zuzię i kotka Lolo.

Po przerwie na lunch poznaliśmy przybory niezbędne w szkole na podstawie obrazka i autentycznych przedmiotów a także ich przydatność. Kolorowaliśmy strony i dokonaliśmy analizy sylabowej wyrazów.

Praca domowa

Strona 11, 12, 13

Moi Drodzy,

Wszystkim dzieciom życzę powodzenia w nauce języka polskiego i zdobywania nowych doświadczeń, by ten rok przyniósł wiele wspaniałych owoców.  Rodzicom życzę cierpliwości i wytrwałości. Sobie zaś życzę nienagannej współpracy z rodzicami i dziećmi . Zależy mi na tym, by każdy uczeń bez względu na to skąd pochodzi miał równe szanse.

Uwaga!

1) Ksero

Dzieciom, którzy jeszcze nie mają podręczników proszę o zorganizowanie kserokopii na przyszłe zajęcia (od str.14 do str. 19).

2) Podręczniki 

Proszę również o podpisanie podręczników dzieciom. Zaznaczam, że w tym półroczu do szkoły przynosimy tylko część I. Przybory szkolne z których będziemy korzystać na każdych zajęciach to ołówki i kredki. Nie będziemy używać długopisów ani mazaków.

3) Lunch

W tym roku jest kontynuacja zapisów na lunch w sklepiku/sekretariacie szkoły. Tam też min., można kupić dzieciom pączki. O tym, co będzie serwowane na lunch danej soboty możecie się Państwo dowiedzieć z naszej strony internetowej oraz z e-maili.

4) Zebranie klasowe

Krótkie zebranie organizacyjne będzie jeszcze w tym miesiącu.

5) Piknik

Zbliża się coroczny piknik (24 września) w związku z tym szukamy sponsorów i/lub fantów na naszą loterię. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby w jakikolwiek sposób pomóc prosimy o kontakt z p. Anna Halczak 609-558-4696.