Dzień Mamy i Taty 5/11/19

Rodzina i przyjaciele

Czy można się spodziewać większej przyjemności dla występujących młodych aktorów niż sala pełna gości, ale jakich gości! – samych Rodziców, przyjaciół, kolegów i nauczycieli. Takie wydarzenie miało miejsce w naszej szkole, gdzie kl. II i kl. IV przygotowały apel z okazji Dnia Mamy i Taty.

Na początku dyrektor Monika Zarzycka oraz nauczycielki Agnieszka Kamińska
i Marta Tymoczko  powitały wszystkich przybyłych na tę uroczystość.

Część artystyczną rozpoczęła uczennica kl. II wykonując „Piosenkę o pszczołach”.

Mimo, że przenieśliśmy się do świata zwierząt, to jednak ich problemy nie były nam obce.

Zobaczyliśmy historię pszczelej rodziny, której zła pogoda i silne mrozy zniszczyły ul i zapasy. Do pomocy w zbieraniu nektaru i naprawie ula ruszyła cała społeczność mieszkająca na łące. Były tam inne pszczoły, mrówki, krasnale, biedronki i żabki. Dzięki połączeniu wspólnych sił osiągnęły zamierzony cel.

W programie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek „Weź nie pytaj”, „Na raz na dwa”, „Biedroneczki”, „Hej ho do pracy…”, „My jesteśmy żabki małe”.

Całe przedstawienie zakończyła wspólnie odśpiewana piosenka „Walczyk dla mamy”, przy akompaniamencie dwóch uczennic z kl. II.

Dodatkowym atutem przedstawienia były dekoracje i stroje uczniów. Nie brakowało także żywej reakcji widzów w postaci braw i śmiechu.

Uczniowie włożyli wiele pracy, wysiłku i serca, aby ich występ się udał i by stres  nie przeszkodził  w ich przedstawieniu.

Należą się im wielkie Brawa i Gratulacje!

Na koniec spotkania Rodzice zostali zaproszeni na pączki i kawę.

Pozostało nam złożyć najlepsze życzenia dla Mamy i Taty i do zobaczenia za rok!

opr. M. Tymoczko

Leave a Reply

Name
Email
Website