WYCIECZKA SZKOLNA DO BALTIMORE

Dnia, 7 kwietnia 2019r. odbyła się wycieczka autokarowa społeczności szkolnej „Ogniwa” do Akwarium w Baltimore, w stanie Maryland, którą zorganizowała i pokryła koszty wszystkich podopiecznych dyrekcja i zarząd szkoły.

Celem wycieczki było zbliżenie się do natury, aktywne spędzenie czasu z polonijnym środowiskiem a przede wszystkim integracja naszych uczniów i rodziców.

Wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć faunę i florę z całego świata! Między innymi: tropikalne lasy deszczowe, rafę koralową, różnego rodzaju rybki, kraby, rekiny czy też ogromnego żółwia morskiego bez przedniej płetwy, który wyraźnie poruszył najmłodsze dzieci. 

Ciekawym rozwiązaniem dydaktycznym były otwarte baseny ze skrzypłoczami i meduzami, gdzie uczniowie swobodnie mogli zanurzać ręce w wodzie aby przez dotyk poznać tajemnice podwodnego świata. Niewątpliwie dało im to najwięcej radości i satysfakcji.

Poza tym, każdy miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych filmów w formacie 4D: o delfinach i o rekinach, gdzie widzowie odbierali film nie tylko przez trójwymiarowy obraz i dźwięk a także przez inne doznania tj. wiatr, bryza, bańki mydlane i ruch foteli.

Na koniec wyznaczony był czas wolny. Świetna okazja do kupienia pamiątek, zjedzenia smacznego obiadu, pójścia na lody, popływania na rowerkach wodnych lub odpoczynku na świeżym powietrzu.

Takie wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego. Są bardzo lubiane przez dzieci oraz młodzież szkolną. To nie tylko przygoda intelektualna ale i doświadczenie moralne – powiedziała dyrektor szkoły Monika Zarzycka, dlatego też jeżeli będzie zainteresowanie to w przyszłym roku rozważymy wyjazd dwudniowy.

Opr. A.D

Leave a Reply

Name
Email
Website