Wiosenne spotkania integracyjne- Klasa 0A, 0B

W niedzielę, 15 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna wycieczka sponsorowana przez Polską Szkołę „Ogniwo” w Morrisville, PA. Uczniowie obu zerówek, ich rodziny i nauczyciele na wspólną atrakcję wybrali Dziecięce Muzeum Bucks County w New Hope, PA.

Na początku, dzieci miały wygospodarowane 90 minut na poczęstunek w prywatnym pokoju, natomiast później był nieograniczony czas na zabawę w interaktywnym i edukacyjnym środowisku odzwierciedlającym piękną historię i kulturę w Bucks County. Między innymi, dzieci miały możliwość pobawienia się w sklep, w lekarzy, budowania wyścigów samochodowych, wykopania skamieniałości, wzbicia się w chmury wirtualnym balonem czy popluskania się w wodzie – budując mosty na odzwierciedlonym kanale Delaware.

Celem wycieczki było zintegrowanie uczniów, którzy od początku roku szkolnego szósty dzień nauki spędzają w polskiej szkole i ciężko pracują na to, by w przyszłości władać piękną polszczyzną. Spotkanie pozaszkolne pozwoliło zacieśnić kontakty w środowisku polonijnym zarówno dzieciom jak i rodzicom, nabrać wzajemnego zaufania a przede wszystkim miło spędzić czas. To niewątpliwie połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego też ten wyjazd na długo zapisze się w naszej pamięci i będziemy miło go wspominać.

Opr. A.Drężek.

Leave a Reply

Name
Email
Website