Dzień Mamy i Taty 5/12/18

 

Mama i tata – to najpiękniejsze słowa świata! Są synonimem rodzinnego ciepła, szczęścia, dobra a przede wszystkim miłości. Toteż dnia, 12 maja 2018 roku w polskiej szkole „Ogniwo” w podziękowaniu za trud włożony w polonijne wychowanie, odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wyjątkowa, bo oprócz słowa, lirycznych melodii czy popisów tanecznych niosła ze sobą pewne przesłanie. Sztuka „Zagubiony czas”,którą przygotowały trzy klasy: „0″-A, II i IV opowiadała o rodzeństwie, które bezskutecznie zabiega o uwagę swoich rodziców.

Po przywitaniu przez wychowawczynie: Annę Drężek, Agnieszkę Kamińską i Martę Tymoczko na zgromadzonych gości czekała niespodzianka poprzedzająca występ. Mianowicie, pokaz slajdów dziecięcych zdjęć z okresu niemowlęcego i obecnego, pokazująca nieubłagalny upływ czasu. Wprowadzeniem do nostalgicznego nastroju, była celowo dobrana muzyka w języku rosyjskim i angielskim, by ukłonić się również w stronę rodziców obcojęzycznych, którzy również zaszczycili nas swoją obecnością.

Przedstawienie odbywało się na dwóch poziomach: na dole, gdzie rozegrała się domowa scenka z życia wzięta i na scenie, która tymczasowo zamieniła się w łąkę i las. Nasi milusińscy w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach dokładali wszelkich starań: ruchem, gestem oraz mimiką, by jak najlepiej przekazać treść i skłonić widza do refleksji.

Na koniec, wszystkie mamy otrzymały herbaciane róże a dyrektor szkoły Monika Zarzycka wszystkich rodziców zaprosiła na pączka i kawę a dzieci na lody. Spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opr. A. Drężek
zdjęcia: A. Drężek

,

 

Leave a Reply

Name
Email
Website