Dzień Babci i Dziadka w Szkole “Ogniwo” 1/27/24

Dnia 27 stycznia w Ogniwie obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka gdzie uroczysty apel przygotowały klasy: druga z wychowawczynią Agnieszką Modzelewską i czwarta z wychowawczynią Grażyną Solak. Gorące życzenia, wierszyki dla Kochanej Babci i Kochanemu Dziadkowi składali uczniowie, grali na pianinie (Mila Pietka), skrzypcach – duet (Iga Chodubska i Ella Wingert – Beethovena
„Oda do radosci”), śpiewali solo (Mila Pietka), w duecie: Alexa Trzaska i Allan Jeż (piosenkę z filmu pt: „Skrzypek na dachu”), Milena Winnicki i Marta Kordek (piosenka z repertuaru Marka Grechuty pt; „Tych dni, których jeszcze nie znamy”).
Zaproszonym gościom przypadł do gustu taniec dzieci „Hej, Babciu, Dziadku”do słów Marii Tomaszewskiej oraz wielki aplauz zdobył taniec chłopców „Porządki z Babci „ wg. słów i muzyki Moniki i Artura Szwejda. Była też na wesoło poezja marii Konopnickiej do wiersza pt; „Muchy samochwaly”. Dziewczynki wykonały Rock’n’roll dla babci i dziadka.
Pani Dyrektor Szkoły “Ogniwo” Monika Zarzycka złożyła serdeczne życzenia Wszystkim Babciom i Dziadkom przybyłym, i Tym co są daleko. Podziękowała za występ kl 2 i kl 4, nauczycielom zaangażowanym i zaprosiła na słodki poczęstunek.
Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta,
Zdrowia i szczęścia dnia każdego,
Uśmiechu na ustach i wszystkiego najlepszego,
Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie.
Na koniec oraz kolejny raz zapewniamy,
Bardzo, ale to bardzo Was za to kochamy!
opr. P. G. Solak
 

Leave a Reply

Name
Email
Website