Przedszkole 2020/2021

Wychowawca: Grażyna Solak

tel: (609) 516 – 8598

Komitet Rodzicielski:

Barbara Trzaska
Beata Szalda – Dardzinski
Sylwia Oravsky

Przedszkole -2020/2021

Plan Zajęć

9.30 – 9.45   Rozpoczynamy zajęcia – zabawa: indywidualna, parami lub zespołowo

9.50 – 10.15  Nauka w kółku cala klasa, pozniej cześć przedszkolakow przejdzie do dodatkowej klasy (praca w grupach: 2 lub 3)                   

 1. Uczymy się z podręcznika
 2. Liczymy, powtarzamy literki, poznajemy nowa   literkę
 3. Omawiamy pory roku /święta lub
 4. Rysujemy, malujemy cz.1

10.30 – 11.20  (Cała klasa) Wykonujemy projekt /projekty cz.2

      1.Uczymy się piosenek i wierszyków

 1. Tańczymy, śpiewamy piosenki
 2. Zabawa

10.50 – 11.00  Przygotowanie do lunchu w klasie

11.-05 – 11.30  Lunch

11.30 – 11.55  Plac zabaw / Praca w podgrupach (czytanie książeczki, puzzle)

12.00 – 12.30  Wykonujemy projekty cz.3 – poznajemy litery i cyfry/zabawa

12.30 – 12.45  Powtarzamy tematy bieżącej lekcji

12.45 – 13.00  Porządkujemy klasę


Drodzy Rodzice

Szkoła “Ogniwo” ogłosiła Konkurs na Rodzica Roku. Będzie on przebiegał w dwóch etapach. Zgodnie z regulaminem I etap odbędzie się 27 marca. Wówczas to zostanie wybrany Rodzic każdej Klasy. Tego dnia przed drzwiami wejściowymi do szkoły będą stali Rodzice z puszkami na głosy. Głosowanie jest anonimowe.

Na kartce wpisujemy klasę oraz numer ucznia w dzienniku, który, automatycznie stanie się numerem rodzica (lista poniżej). Przed głosowaniem prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody..

Zachęcamy do głosowania…

1 Dardzinski Daria
2 Dardzinski Lena
3 Jez Alan
4 Karpowich Martin
5 Kordek Karol
6 Morgan Emilia
7 Oravski Jonathan
8 Rajappa Navya
9 Soppa Szymon
10 Tomaszewski Adrian
11 Trzaska Aleksander
12 Trzuskot Michał

Regulamin_Rodzic_Roku


Zajecia 8 maja 2021
1. Dzien Mamy i Taty.

2. Piosenka dla mamy i taty.

3. Projekt dla mamy- serca.

4. Projekt dla taty- krawat.

5. Rysunki/kolorowanki.

6. Alfabet owocowo-warzywny.

7. Kolorowe kredki.

8. Plastelina.

9. Powtorzenie materialu.

Praca domowa – wypelnic z ostatniego dzialu ksiazki 3 strony.


Zajęcia 1 Maja 2021

1. Swięta Majowe i pojazdy pływające.

2. Symbole narodowe Polski- film edu.

3. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.

4. Jestem Polak Mały, hymn.

5. Project- Orzeł biały.

6. Swieta Majowe: 1, 2 i 3 Maja.

7. Omówienie pojazdów pływających.

8. Swiat pod wodą.

9. Statki – film i piosenka.

10. Puzzle.

11. Mama i tata to nie są roboty.

12. Plastelina.

13. Rysunki/Kolorowanki.

14. Wspólna zabawa.


Zajęcia 24 kwietnia 2021.

1. Pojazdy latajace i literka “Z”.

2. Film edu.”Latajacy samolot”.

3. Podrecznik- latajace pojazdy, wierszk “Co lata”.

4. Projekt- samolot “Strzalka”.

5. Piosenka ”Idziemy do ZOO”.

6. Literka “Z”, dekorowanie jej.

7. Piosenka – alfabet owocowo-warzywny.                                                8. Dzien Ziemi 22 kwietnia- film edu.

9. Projekt- “Ziemia moja planeta”.

10. Bajka ”Zlota kaczka”.

11. Rysunki/kolorowalismy.

12. Puzle.

Praca domowa – literka Z str. 79, 80, 81.


Zajęcia 17 kwietnia 2021.       

Tematem lekcji było “Wiosna w ogrodzie i literka H”. Omawialiśmy narzędzia ogrodowe, jakie prace należy wykonać na wiosnę w ogrodach. Czytaliśmy wierszyk z podręcznika “U Majeczki w ogródku” oraz książkę M. Strzałkowskiej  “H jak hipopotam”. Wymienialiśmy słowa na literkę H. Słuchaliśmy wierszyka J. Brzechwy pt: “ Hipopotam”. Kolorowaliśmy rysunki: owadów, prace w ogródkach i Hipopotama. Dzieci poznały zwyczaje tych olbrzymich zwierząt oraz hien. Jako projekt wykonaliśmy kolorowe motyle i powtarzaliśmy cykl jego metamorfozy. Spiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy bajki o “Smoku wawelskim” i pogadanki edukacyjnej o wiośnie. Bawiliśmy się w literowe Kaboos.

Praca domowa – z podręcznika cz.2 uzupełnić strony na literkę H.


Zajęcia 10 Kwietnia 2021
Tematem lekcji byly “Fruwające owady” wspominaliśmy Swiąta Wielkanocne, potrawy. Czytaliśmy wierszyk o owadach z podręcznika i mówiliśmy o cechach każdego z poszczególnych owadów. Omowiliśmy pracę domową z podręcznika, z tego samego rozdziału. Spiewaliśmy piosenkę ”Hipopotam Lakomczuszek”. Poznaliśmy nową literkę i zwyczaje  zwierząt jak: łabędzie i łosie, gdzie żyją. Słuchaliśmy bajki “O 6 zaczarowanych łabędziach”. Wykonaliśmy projekt “Lódki”, kolorowaliśmy rysunki i układaliśmy puzzle.

Praca domowa     

Wypełnić ćwiczenia z działu pt: Fruwające owady”.

Zajęcia 27 Marca 2021.         

Mówiliśmy o Swiętach Wielkanocnych, poznaliśmy symbole świąteczne, ich znaczenie. Malowaliśmy  jajka, dekorowaliśmy nasze pisanki, szukaliśmy jajek na trawie przed szkołą. Wykonaliśmy rysunki: pisanki, zajączek i kolorowe jajka, kaczuszki.            Poznaliśmy literke”B”. Sluchaliśmy piosenkę o literce “B”, Bocian i żaba, Kura i jajko. Otrzymalismy jajka niespodzianki od Zajączka i torebki z jajkami.

Praca domowa- dla chętnych dzieci

Wypełnić w podręczniku str.: 60-63.

Zyczymy Wesołych Swiąt Wielkanocnych, smacznego jajka, dużo optymizmu na wiosnę, Radosnego Alleluja! – 

Nauczyciele: Grażyna, Nicole i Wiktoria.             

Spotykamy się 10 kwietnia- po świętach.


Zajęcia, 20 marca 2021/ ostatni dzień zimy.
Tematem lekcji była Wiosna i literka „W”. Czytaliśmy wierszyk o wiośnie z podręcznika oraz książeczkę Małgorzaty Strzałkowskiej pt:”W jak wilk”. Mówiliśmy o zwyczaju topienia Marzanny i na ten temat oglądaliśmy film. Zapoznaliśmy się z wierszykiem Jana Brzechwy „Wilk”, słuchaliśmy bajeczki „Wilk i 7 kozlatek” oraz śpiewaliśmy piosenkę o wilku. Kolorowalismy zajączki z jajkami na Wielkanoc, przygotowaliśmy koszyczki z kartoników i wykonaliśmy wiosenne wianki. Bawiliśmy się co jest na dana literę i Domino.

Praca domowa- uzupełnić ćwiczenia na literkę W. Proszę o przyniesienie 2 jajek ugotowanych. Będziemy malować.


Zajęcia 13 marca 2021                                                                          Tematem lekcji była literka „F”, farby, kolory. Braliśmy udział w konkursie „Kraina tęczowej kreatywnosci”- szkolnym i międzyszkolnym. Wykonaliśmy szereg kolorowych rysunków. Graliśmy w Domino i Pary. Czytaliśmy książeczkę Małgorzaty Strzałkowskiej „F jak foka” i wierszyk z podręcznika „ Co skacze”. Wymienialiśmy wiele wyrazów na F.
Słuchaliśmy piosenek z literka F i o figurach geometrycznych oraz kolorach. Dziekujemy Navy za pyszne babeczki i życzymy 100 lat.

Praca domowa – podręcznik 2 cześć str.49, 50, 51.

Tęczowej Kreatywności 13 marca 2021

 Zajęcia 6 marca 2021    

Tematem lekcji były „Zwierzęta na wsi i literka R”. Czytaliśmy wierszyk i omówiliśmy obrazek oraz ćwiczenia z podręcznika. Wymienialiśmy słowa na literkę R, słuchaliśmy piosenek o rybce, rekinie, robotach i innych. Wysluchalismy bajki „O rybaku i złotej rybce”. Wykonaliśmy z talerzy rybki i rekiny. Graliśmy w gry – „ Wędkowanie”, patyczki. Kolorowalismy „Dzieci na sankach”. Czytaliśmy książeczkę M Strzalkowskiej „G jak goryl”. Przygotowywaliśmy Marzannę, aby była gotowa na przedwiośnie.


27 luty 2021 

Tematem lekcji było „Dokarmianie ptaków zima oraz zwierzęta na farmie”. Poznaliśmy nowe litery: „G” i „P”. Czytaliśmy opowiadanie M. Pawlusiewicz „Ptaki zima”, opowiadaliśmy o zwierzątkach na farmie, ich roli, co jedzą, gdzie mieszkają.

Na podstawie książki M. Strzałkowskiej „P jak pingwin”poznaliśmy inną faunę na literę P: pszczołę, psa, pancernika, pasikonika, pawiana, pawia, ptaki, puszczyka, pająka, padalca, a nawet pchły. Omawialiśmy zwyczaje pingwinów i pancernika.                                    Rysowaliśmy „Narciarza” na literę N z poprzedniej lekcji. Zrobiliśmy projekty: „Pandę”, „Gąsienice” i kształt granic Polski odrysowywaliśmy. Słuchaliśmy wierszyka Jana Brzechwy pt: „Pomidor” i szereg piosenek. Zakończyliśmy lekcje doświadczeniem „jajko”- jego budowa.


Zajęcia 20 lutego 2021         

Zima i literki „J” oraz „N”. Wykonaliśmy jeża z ziemniaków i wykałaczek. Jako powtórzenie literki „c” poznanej na ostatniej lekcji wykonaliśmy z kolorowego papieru projekt „Kolorowe cymbałki”. Czytaliśmy  książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej pt: „J jak jamniki” i „K jak krokodyl”. Na ich podstawie budowaliśmy nowe słownictwo i wyjaśnialiśmy wiele słów. Wykonaliśmy także doświadczenie fizyczne- zamiana śniegu w lód. Przepisywaliśmy litery z tablicy. Bawiliśmy się w grupach.


Walentynki 13 lutego 21 roku.     

W przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. Wykonaliśmy szereg projektów:  dekorowalismy serca, naklejkami ozdabialiśmy torebki, kolorowalismy drewniane serduszka. Powtarzaliśmy litery do tej pory poznane i uczyliśmy się o nowych dwóch literkach: „K” i „C”. Wymienialiśmy przedmioty, zwierzęta oraz imiona wlasne zaczynające się na dana literę.

Mówiliśmy o pojazdach i ciepłych ubraniach na zimę. Tańczyliśmy i bawiliśmy się grupowo. Rozdaliśmy walentynkowe prezenty, które dzieci otrzymały od kolegów i koleżanek oraz nauczyciela. Wiele było kolorowych kartek i słodyczy. Dziękujemy.

Ogniwo zafundowało pączki dla całej naszej grupy- serdecznie dziękujemy!


Wizyta Mikołaja 12/12/20

 


Zajęcia 11/21/2020

Temat lekcji – „Dzień i Noc, oraz literka L”.  Przypominaliśmy do tej pory poznane samogłoski. Układaliśmy literkę „L”. Mówiliśmy o jesieni i Swięcie Dziękczynienia. Czytaliśmy „Bajkę o marchewce” i wierszyk o naszej planecie. Rysowaliśmy i kolorowaliśmy: „Indyka”, ”Owoce jesieni w lesie” „Literkę U” oraz „Pielgrzymi ich obiad z Indianami”. Jako projekt wykonaliąmy „Indyka”  – pióropusz i Indyka z dyni. Malowaliśmy, rysowaliśmy, kleiliśmy i przyklejaliśmy naklejki. Układaliśmy puzzle, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy. Wyszliśmy na plac zabaw.

Praca domowa na 12/05/2020

Z podręcznika dzialu X str: 63, 64 i 65.

Podziękowanie

Dziekujemy p.Basi za dynie – indyki i naklejki do ich dekoracji, bardzo przypadły nam wszystkim do gustu i dzieciom sprawiły wiele radości. Pracy przy indykach było trochę i malowanie!

Zyczenia z okazji Swięta Dziękczynienia

Dla Przedszkolakow, Rodziców, i Waszych Najbliższych życzymy: miłego Swięta Dziękczynienia, smacznego indyka, samych wesołych chwil spędzonych z rodziną.

Wychowawczynie  Przedszkola

pani Grazyna i pani Nicole

I really like this quote

There is always, always something to be thankful for.

“We live far away from each other, and our homes are far apart, but our hearts are always close. I am thankful to have you in my life.”


Zajęcia 14 listopada

Tematem lekcji było „Poznajemy warzywa i literkę U”. Na podstawie planszy wskazywaliśmy znane warzywa i poznaliśmy nowe. Czytaliśmy książeczkę pt: „Owoce i warzywa”. Uczyliśmy się nowej literki, jak ja rozpoznać i jakie wyrazy zaczynają się na literę U. Kolorowaliśmy: „Indyka”, „ Indyka na podwórku” i powtarzając wiadomości z poprzedniej lekcji: „Literkę O” oraz owoce „Jabłoń”. Słuchaliśmy piosenek o warzywach i owocach, literkach, zabawach i związanych z rocznicą obchodów Swięta Niepodległości Polski.

Wyszliśmy na plac zabaw. Układaliśmy: literki z patyczków, puzzle.

Praca domowa na 21 listopada

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str. 57, 58 i 59.  (Dla starszych dzieci).


Zajęcia 7 listopada, 2020

Tematem lekcji były „Owoce i literka „O”. Omawialiśmy owoce jesieni w sadach i owoce znane dzieciom, ktore przynioslam na lekcje. Poznalismy literke „O” jak sie ja pisze, jak wyglada, wymienialismy slowa z literka „O”. Na podstawie kolorowych  plansz, powtorzylismy wiele tematow z poprzednich lekcji: Zabawki Mai, Swiat wokol Mai, Kolory, Plac zabaw, Dzieci z calego swiata. Liczylismy do 10. Czytalismy wierszyk z podrecznika pt: „Slodkie owoce”.

Kolorowalismy: „Owoce w koszyku”, „Dynie”, „Stracha na wroble w polu”, „Literke A”, prace o jesieni. Wycinalismy pokolorowane prace i przyklejalismy na kolorowy papier.

Spiewalismy piosenki i ukladalismy puzzle. Bylismy na placu zabaw. Ukladalismy literki z patyczkow, a pozniej domek.

Praca domowa na 14 listopada

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str. 51, 53 i 54.  (Dla starszych dzieci).


Zajęcia 31 października 2020

Tematem lekcji było: „Pani jesień, poznajemy literkę „I”, liczymy do 9 i 10 ”. Powtarzaliśmy literkę „E” i „A”. Czytaliśmy wierszyk z podręcznika o kolorach jesieni i dwie  bajeczki „ Spiąca królewna” oraz „Wilk, koza i siedem koźlątek”. Spiewaliśmy piosenki i układaliśmy puzzle.

Kolorowaliśmy na Halloween: „Duszka” i „Czarnego kota w dyni”. Wykonaliśmy projekty: „Kota  drewnianego” i talerz na Halloween dekorując go nalepkami. Wyszliśmy na plac zabaw.

Spiewaliśmy piosenki i 100 lat dla Alana, wszystkiego najlepszego Alan. Na koniec zajęć dla przedszkolaków czekały torebeczki z niespodziankami.

Kostiumy przedszkolaków znakomicie prezentowały się w klasie!

Praca domowa na 7 listopada

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str.39, 40 i 41. (Dla starszych dzieci).

Podziękowania

Dziękuję Państwu za piękne kostiumy dla dzieci, wspaniałą dekorację klasy, cukierki i inne słodycze oraz pomoc w trakcie dmuchania balonów. Dziękujemy pani Basi za zakupienie projektów, flamastrów, kolorowych balonów: białych –Duszków i pomarańczowych – dyń, obrusów, naklejek i przygotowanie torebek dla dzieci. Wszystkim Rodzicom dziękuje za dmuchanie balonów.

 

 

https://www.facebook.com/watch/?v=938971403177387


Zajęcia 24 października 2020

Tematem lekcji było: „Kolory wokoło Mai, poznajemy literkę E, liczymy do 7 i 8 ”. Mowilismy o kolorach jakie nas otaczaja w klasie i w przyrodzie. Czytalismy wierszyki z podrecznika: „Lalki Mai” i „Kolory wokol nas”. Uczyliśmy się pisać literkę „E” i „A” na tablicy i układaliśmy je z kolorowych patyczków, liczyliśmy do 7 i 8. Czytaliśmy bajki z książki pt: ”W krainie fantazji” (bajki o Jasiu i Małgosi oraz Calineczka).

Kolorowaliśmy: „Owoce jesieni” i wykonaliśmy pierwszy rysunek na Halloween: „Kota w kapeluszu – dynie”.Wykonalismy projekt na literke „A” – A jako arbuz, dekorowalismy korytarz naszymi projektami. W poludnie wyszlismy na plac zabaw.

Praca domowa na 31 października

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.39, 40 i 41. (Dla starszych dzieci).

Ogłoszenia

31 pazdziernika zapraszam dzieci na zabawe Halloween w klasie. Milo widziane kostiumy, ale nie sa konieczne.

 


Zajęcia 17 października 2020

Tematem lekcji było: „Rośnie ze mną cały świat i najbliższy świat Mai oraz literka A”. Powtarzalismy liczby do tej pory poznane. Liczylismy do 3, 4, 5-ciu i 6-ciu. Kolorowalismy „Wiewiorke”, „Owoce jesieni”. Jako projekt wykonalismy: ”Kolorowe dynie” i „Liscie jesieni”  -roznymi technikami. Wyszlismy na hustawki, spiewalismy piosenki i czytalismy ksiazeczki pt:  „Krolewicz i gesiareczka” oraz wierszyki dla dzieci.

Obchodzilismy urodziny Jasia, spiewalismy 100 lat. Wszystkiego najlepszego zyczymy Jasiowi.

Praca domowa na 24 października

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.21- 23 i 27-29. (Dla starszych dzieci).

Podziekowania

Dziekujemy serdecznie Panstu i Przedszkolakom za przepiekne kwiaty-bukiety, ktore otrzymalysmy na Dzien Nauczyciela od calej klasy, kartki z goracymi zyczeniami, prezent i pioseke 100 lat!

Ogloszenia

Za dwa tygodnie 31 pazdziernika zapraszam Przedszkolakow na zabawe Halloween w klasie. Milo widziane kostiumy. Przewidziane sa konkursy.


Zajecia 10 pazdziernika 2020

Tematem lekcji bylo: „Kolory jesieni”. Dzieci wykonaly prace o jesieni.Pracowalismy w grupach i podgrupach. Sluchalismy ksiazeczki Jana Brzechwy pt:”Kaczka dziwaczka”. Wyszlismy na plac zabaw.


Zajęcia 3 października 2020

Tematem lekcji bylo: „ Nasze ulubione ksiazki oraz kazdy z nas jest inny” (podrecznik czesc 1 str.18, 19 i 20). Mowilismy o dzieciach na calym swiecie, kolegach i kolezankach, roznicach i podobienstwach. Uczylismy sie liczyc do 3 i 4. Powtarzalismy tematy z poprzedniej lekcji.

Rysowalismy jesien: „Zwierzeta w lesie”, ”Jez na grzybobraniu” mowilismy o jesieni. Powtarzalismy tematy z poprzednich lekcji. Wykonalismy indywidualnie projekt: „Kolorowe dynie”. Bawilismy sie w gry „Domino”, puzle, spiewalismy piosenki i liczylismy do 3, 4 i 5. Bylismy na placu zabaw. Wielu przedszkolakom podobal sie lunch i smakowala piza. Dziekujemy!

Praca domowa na 10 października

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.21, 22 i 23. (Dla starszych dzieci).

Dla calej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia czy wysluchania pt: „Raczki robia klap, klap, klap” – slowa na str.96.


Zajęcia 26 września 2020

Tematem lekcji było: ”Pani Jesień, nazwy części naszego ciała i liczenie do dwóch ” (z podręcznika rozdział II str.12 -17).  Czytałam dzieciom wierszyk pt: „Moje ciało” str.13 …” Tu mam nóżki do tupania, a tu ręce do klaskania…” oraz ze str.17. Liczyliśmy do dwóch.

Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek i przypomnieliśmy nazwy przyborów szkolnych oraz kolory kredek. Rysowaliśmy „Plecak szkolny” i „Kolorowe kredki”. Wyszliśmy na plac zabaw, śpiewaliśmy 100 lat dla Solenizantek Darii i Leny – Zyczymy Darii i Lence wszystkiego najlepszego! Wykonaliśmy projekty „Owoce jesieni – zielone jabłuszko”. Czytaliśmy wierszyki polskich poetów: Stanisława Jachowicz, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Kulmowej, Ludwika Jerzego Kern.

 Wyszliśmy na dziedziniec szkolny.

Praca domowa na 3 października 2020

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str.14, 15, 16 i 17. (Dla starszych dzieci).

Proszę podpisać plecaki i podręczniki.


Zebranie z Rodzicami 9/19/2020 online

 1. Powitanie – Witam Państwa, Dzieci w Ogniwie. Rok 2020/2021 jest nietypowym ze względu na wciąż trwające zagrożenie koronowirusem. Proszę przestrzegać zasad dotyczących naszego bezbieczeństwa przed koronowirusem podanych na stronie Ogniwa.
 2. Przedstawienie Nauczycieli prowadzących. Nauczycielem prowadzącym jest mgr inż. Grażyna Solak z ukończonymi studiami podyplomowymi na Uniwersytecie Pedagogiki w Warszawie, Ukończonej EDU i Special EDU w MCCC w New Jersey i Liberal Art. Jest to 11 rok pracy w Ogniwie i 17 rok w Szkołach Dokształcających w NJ. W Polsce uczyłam w Warszawskich Liceach często klasy maturalne i Podyplomowe Studia pomaturalne. Nauczycielem wspomagającym pracę w Przedszkolu jest Nicol Zarzycki – abiturientka Ogniwa, studentka College of New Jersey, pracująca w Ogniwie 4-ty rok szkolny.
 3. Tel.e-maile, kontakty, lista dzieci. Jest nas 12-cioro : 7 chłopców i 5 dziewcząt.
 4. Wpisanie alergi u dzieci –  jeśli istnieja na osobna liste, prosze panstwa o podanie.
 5. Podrecznik szkolny – Malgorzata Pawlusiewicz cz.I i II „Maja uczy sie i bawi”.
 6. Przybory szkolne: klasowe i prywatne ( papier kolorowy, nozyczki, kredki, klej, brystol, bialy grubszy papier do malowania, farby do malowania).
 7. Matki lub ojcowie chetni do Komitetu Klasowego – uprzejmie prosze sie zglosic.
 8. Plan zajec / podzial na grupy, podgrupy  – plan zajec przedstawilam powyzej, podgrupy moga byc utworzone, jesli zajdzie taka potrzeba.
 9. Praca domowa – zadawana dla starszych dzieci, dla chętnych dzieci, jeśli dziecko nie ma ochoty, czekamy kilka tygodni dłużej. Często dzieci zaczynaja odrabiac prace domowa od stycznia.
 10. Zabawy klasowe kostiumowe: na Halloween 10/25/2019 i karnawałowa 1/11/2019
 11. Klasowe śniadanie na Swięto Dziękczynienia 11/16/2019
 12. Pomysły, uwagi dotyczące usprawnienia naszej pracy proszę kierować do nauczycieli
 13. Tematy wolne (słodycze w klasie? Jestem przeciwna słodyczom).
 14. Dziękuje za przyprowadzanie dzieci do grupy przedszkolnej i krzewienia kultury oraz poznania tradycji, obyczajów i języka naszych przodków.

Serdecznie witam Najmłodszych Uczestników naszej szkoły „Ogniwo”, Rodziców,  Dzieci i ich Opiekunów. Zyczę:

Dobrego, Wesołego Roku Szkolnego 2020/2021, ciekawych zabaw i nowych przygód z Ogniwem.


Zajęcia 19 września 2020

Temat lekcji: Nazwy przyborów szkolnych, poznanie 6-ciu kolorów, nasza klasa i integracja przedszkolaków cz.2.

Na drugich zajęciach przedszkolnych po krótkiej zabawie indywidualnej i parami, dzieci wyszły na dziedziniec szkolny gdzie bawiły się z radością. Po powrocie do klasy wykonały rysunek: „Kosz pełen jabłek”. W czasie lunchu słuchały historyjki o wschodzie słońca, która miała za zadanie otworzyć bramę do wyobraźni dziecięcej wiedzy i sprawności komunikacyjnej.

Następnie dzieci zapoznały się z podręcznikiem szkolnym autorki – Małgorzaty Pawlusiewicz pt: ”Maja uczy się i bawi”, z jej główną bohaterka, rozdzialami, praca domowa wystepująca po każdym dziale. Dzieciom z zainteresowaniem słuchały wierszyka od autorki ”Uśmiechnij się Maju”. Uczylićmy się nazw przyborów szkolnych i kolorów. Omawialiśmy zabawki Mai i te, które mamy w naszej klasie. Nauczyciel zapoznał dzieci z ilustracją przedstawiajacą salę przedszkolną. Wspólnie z dziemi starał się ja porównać z salą, w której odbywają się zajęcia.

Dzieci namalowały obrazy „Pożegnanie lata” i wykonały projekty „czerwone jabłka” dekorując je naklejkami w kształcie kolorowych figur geometrycznych dużych i małych.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajeczki o „Czerwonym kapturku” z moralem – nie rozmawiamy z nieznajomymi. Na koniec dnia dzieci otrzymały korony z motywami zwierząt. Przez cały dzień szkolny towarzyszyły nam piosenki jako nauka pełnych form wypowiedzi.

Dziękuję Waszym dzieciom za wspaniały dzień w Naszym Ogniwie!

Praca domowa na 26 września 2020

Dla dzieci starszych z podręcznika Małgorzaty Pawlusiewicz pt: „Maja uczy się i bawi” części I  str.: 9, 10 i 11- należy uzupełnić ćwiczenia. Dla całej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia pt: „Czerwone jabłuszko” – zwrotka 1 i 2. Str.97 w dziale 15 (na końcu książki).

Zebranie z Rodzicami 9/19/2020 online

 

 


Zajęcia 12 września 2020

Uroczysty Apel dla całej szkoły o godz.10.00.

Temat lekcji: Integracja klasy cz.1. Nauczyciel zastępujący mgr Bożena Mocek ßwychowawczyni kl.II LO. Nauczyciel Pomagający – Nicole Zarzycki.

Czytanie książeczek, rysowanie jeża z jabłuszkiem i liściem.  Lunch zjedliśmy w klasie, a poźniej wyszliśmy na dziedziniec szkolny i najmłodsi uczniowie bardzo chętnie biegali razem na placu zabaw, grali w piłkę i hustali się.

Przedszkolaki bawiły się indywidualnie i grupowo. Z zaciekawieniem słuchały książeczek czytanych przez nauczyciela.