Przedszkole 2016-2017

Rok Szkolny 2016/2017

Wychowawczynie: 

Grażyna Solak tel: 609-516-8598

Bożena Mocek tel: 609-510-8350

 

Rada Rodziców:  

Anna Halczak  tel: 609-462-2512

Ewa Formela  tel: 609-462-2512

Barbara Domino  tel: 917-279-7500

Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom i Przedszkolakom za wspaniały Rok Szkolny 2016/2017.
Serdecznie dziękuje za prześliczne kwiaty, prezenty i życzenia. Jesteście kochani.
Zyczę Wam wszystkim cudownych wakacji, udanego wypoczynku i wiele radosnych, szczęśliwych i słonecznych dni.
Bozena Mocek.

Zajecia 5/13/2017

Przygotowalismy rysunki dla Mamy i Taty. Powtarzalismy pisanie liter alfabetu. Spiewalismy piosenki i bawilismy sie w zimno –cieplo.Poszlismy na duza aule i ogladalismy ”Science Show”. Przyrodniczy spektal dotyczyl zjawisk w przyrodzie jak: spalanie, objetosci; powietrza, dwutlenku wegla, oraz wlasciwosci fizycznych suchego lodu.

Uczestniczylismy w Apelu na „ Dzien Mamy i Taty”, przygotowanym przez klasy: I, III, V.

Ogloszenie

Zapraszamy wszystkich Uczniow i Rodzicow na Uroczyste Zakonczenie Roku szkolnego 2016/2017 do auli szkolnej na godzine 9.30.

 

Zycze Panstwu, Przedszkolakom i Uczniom Wesolych i pelnych wrazen Wakacji.

Do Zobaczenia we Wrzesniu!

Wychowawczynie: p. Grazynka i p. Bozenka.


Zajecia 5/06/2017

Rysowalismy, kleilismy i wycinalismy kwiaty i wiosne. Powtarzalismy pisac litery alfabetu.

Budowalismy wieze z klockow.

Uczylismy sie omawiac plansze i mowic co na nich widzimy o Polsce, symbolach polskich. Powtarzalismy nazwy: owocow, zwierzat: na farmie, i domowych, ubran, kolorow, por roku, itp.

Spiewalismy piosenki i bawilismy sie w zimno –cieplo. Wyszlismy na dziedziniec szkolny.

Poszlismy na akademie zwiazana z rocznica Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klase VI. Przygotowywalismy sie do „DNIA MAMY i TATY ”.

Dziekuje mamie Maxa, Laury i Natalki za pomoc podczas zajec szkolnych.

 

Praca domowa na 5/13/2017

Z podrecznika cz.II str. 85, 86, 87., Powtarzamy literki – str.92

Ogloszenie.

W sobote 13 maja zapraszamy Panstwa na apel z okazji Dnia Mamy i Taty, ktory odbedzie sie na duzej auli szkolnej o godzinie 12.30.

 


Zajecia 4/29/2017

Poznalismy literke „Z”. Wyszukiwalismy jej w wyrazach: zebra, zegar, zamek, zloty, zab,  zagadki. Uczylismy sie jej pisac, wycinalismy ja z kolorowego papieru. Powtarzalismy pisac litery alfabetu juz znane dzieciom. Spiewalismy piosenki i bawilismy sie w zimno –cieplo.

Uczylismy sie omawiac plansze i mowic co na nich widzimy o Polsce, symbolach polskich. Powtarzalismy nazwy: owocow, zwierzat na farmie, i domowych, ubran, kolorow, por roku, itp.

Wyszlismy na dziedziniec szkolny. Sluchalismy nowych piosenek. Malowalismy kwiaty i zabki. Mieszalismy farby uzyskujac kolor rozowy, Odrysowywalismy rozne zwierzeta z gotowych szablonow. Robilismy projekty dowolne – klejenie, wycinanie.

 

Praca domowa na 5/06/2017

Z podrecznika cz.II str. 79, 80, 81. Na literke „Z”.

 

Dziekuje: mamie Philipa i mamie Elli za pomoc w sobote, mamie Mia za klej, a p.Ewie z biblioteki za ciekawe plansze edukacyjne dla przedszkolakow.

 


Zajecia 4/22/2017

Powtarzalismy literke “W” – wiosna, waz, wilk, wafel, wiewiorka. Uczylismy sie ja pisac i odnajdowalismy ja w wyrazach napisanych na tablicy. Rysowalismy „Pania Wiosne” i kwiaty. Malowalismy – motyle. Wybralismy jedna zabawke i omawialismy jej cechy. Wyszlismy na dziedziniec szkolny. Spiewalismy piosenki.

Praca domowa na 4/29/2017

Z podrecznika cz.II str. 55, 56, 57., powtarzamy literke „W”.


Zajecia 4/08/2017

Na minionych zajeciach dzieci rysowaly: zajaczki, baranki, kurczaczki na lace i w kwiatach, jajeczka i pisanki. Malowalismy jajka i mowilismy o nadchodzacych Swietach Wielkiejnocy.

Grupami wyszlismy na dziedziniec szkolny. Zrobilismy jako projekt jajeczka i zajaczki z foam. Spiewaliśmy piosenki, bawiliśmy się w „Zimno i ciepło”, „Domino”. Powtarzaliśmy literki.

Z Unii Slowianskiej dzieci otrzymały kredki i ksiąźeczki do kolorowania, a z „Ogniwa” lizaczki. Serdecznie dziękujemy!

 

Wesołego Alleluja,

Niech zajączek szczodry będzie
i z jajeczkiem do Was przybędzie,
niech święconka smaczna będzie,
a w dyngusa woda wszędzie.

Pełnych miłości, radości i zdrowia
świąt Wielkiejnocy oraz bogatego zajączka

Życza wychowawczynie ; Grazynka i Bozenka.

 

Zajecia 4/01/2017

Poznalismy nowa literke „H”. Przedszkolaki pisaly i rysowaly nowa literke, oraz powtarzaly poznane literki. Rysowalismy zajaczki, jajeczka – pisanki, kolorowalismy kurczatka. Rozmawialismy o zblizajacych sie Swietach Wielkanocnych. Malowalismy jajka, dekorowalismy je, a najwieksza radoscia bylo zbieranie jajek na dziedzincu szkolnym. Wyszlismy dwa razy na powietrze: raz cala klasa nastepnie grupami. Bawilismy sie w chowanego, cieplo zimno i Domino, budowalismy roznego rodzaju mury z klockow.

Dekorowalismy tablice na korytarzu. Dziekujemy naszej szkole Ogniwo za zorganizowanie nam swietnej zabawy z jajkami i mamie Juli za piekne kolorowe czekoladowe jajka.

Praca domowa na 4/08/2017

Z podrecznika cz.II str. 73, 74, 75.


Zajęcia 3/25/2017

Witamy nowego przedszkolaka w naszej grupie – Mia. Na minionych zajęciach dzieci rysowaly symbole zwiazane ze Swietemi Wielkanocnymi : zajaczki, pisanki. Przypominalismy trzy magiczne slowa: prosze, dziekuje i przepraszam. Malowalismy kwiaty, mowilismy o nadchodzacej wiosnie. Wyszlismy dwa razy na dziedziniec szkolny i odwiedzilismy biblioteke.

Praca domowa na 4/01/2017

W związku ze zbliżającymi się Swiętami Wielkanocnymi proszę przynieść ugotowane jajka i farby do ich malowania.


Zajecia 3/18/2017

Spotkanie z literka „ Ł”  . Dzieci rysowaly koniczynki i symbole zwiazane ze Swietem Patryka – irlandzkim oraz katolickim. Powtarzlismy literke „L” , a dzieci starsze pisaly nowa i poznane juz wczesniej literki. Przypominalismy trzy magiczne slowa: prosze, dziekuje i przepraszam. Liczylismy do 21, bo tyle pieter miala najwyzsza wieza z klockow. Czytalismy ksiazeczke pt:”UFO i Piotrus”, gdzie bohater spotyka sie z tajemniczymi przybyszami z kosmosu wg. tekstu Anny Onichimowskiej. Barwne ilustracje z ruchomymi oczkami sprawialy, ze bohaterowie tych historii byli jak zywi. Pozniej wykonywalismy projekty – spodka latajacwgo z roznych papierowych talerzy. Oprocz tej ksiazeczki czytalismy szereg krotkich barwnie ilustrowanych streszczen bajek Hansa Christiana Andersena. Szczegolnym powodzeniem cieszyla sie basn o Malej Syrence.

Bawilismy sie w „Cieplo zimno” i „Starego niedzwiedzia”, ukladalismy „Domino”.

Dziekujemy mamie Elizy za soczki dla dzieci , mamie Elli za pomoc w porzadkowaniu naszych zabawek w zeszlym tygodniu. Duzo latwiej jest je teraz ukladac.

Dziekujemy Szkole Ogniwo za pyszne czerwone jablka!

Praca domowa na 3/25/2017

Z podrecznika cz.II str. 67, 68, 69. W zwiazku ze zblizajacymi sie Swietami Wielkanocnymi mozna przyniesc jajka i farby do ich malowania. Jajka ugotujemy w szkole.

Saint Patrick’s Day  17 Marca

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę ( Shamrock ) przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi, ktory na jej wzor glosil nauki o Trojcy Swietej.

By uczcić dzień św. Patryka, w wielu krajach na świecie coraz popularniejsze staje się farbowanie znanych miejsc na zielono. W dniu tym zielone stawały się takie obiekty jak: wodospad Niagara, London Eye, Góra Stołowa w RPA,Empire State Building w Nowym Jorku, Wieża telewizyjna w Berlinie, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney czy Burdż al-Arab w Dubaju, Ratusz w Poznaniu, Stadion Miejski w Poznaniu.

 


Zajęcia 3/11/2017

Spotkanie z literką „B”. Dzieci rysowały baranka, przedwiośnie i mroźną zimę. Próbowały swoich sił pisząc literki w liniach. Powtarzaliśmy litery do tej pory poznane.

Organizowaliśmy naszą salę do zabawy segregując trzy rodzaje klocków, książki i dinozaury. Układaliśmy Domino, śpiewaliśmy piosenki i 100 lat dla p.Bożenki. Dzieci starsze oglądały drugą część filmu pt; „Mały Książe ”, a młodsze układały puzzle i dobierały pary w innych grach edukacyjnych.

Praca domowa na 3/18/2017

Z podręcznika cz.II literka „B” str. 62. 63, 64.


Zajęcia 3/04/2017

Poznaliśmy literkę „W”. Wykonaliśmy rysunki związane z dokarmianiem zwierząt zimą, o nartach, łyżwach, sankach i zabawie w śnieżki. Bawiliśmy się w „Zimno i ciepło”, układaliśmy „Domino”. Przedszkolaki z ochotą razem zasiadły do grupowego projektu o zbliżającej się wiośnie.

Wyszliśmy na dziedziniec szkolny z piłkami. Starsze dzieci pisały literki, a później poszły do biblioteki na pierwszą część filmu pt: ”Mały Książe”. Dzieci młodsze wykonywały w tym czasie projekty o wiośnie.

Praca domowa na 3/11/2017

Z podręcznika cz.II  str.: 55, 56 i 57.

Ogłoszenia

Zapraszamy wszystkie Panie na Dzień Kobiet 3/11/2017 na Kabaret „Odlot” i inne atrakcje wieczoru.

Proszę do 3/07/17 zgłaszac swoje uczestnictwo w wycieczce szkolnej do Hershey Parku, która odbędzie się 5/21/2017.

Nasze książki o Szkole „Ogniwo” z okazji XV- lecia można kupić w sklepiku lub w klasie. Serdecznie zapraszamy do kupna, bo miła to jest pamiątka dla Waszych Dzieci i będzie im towarzyszyć przez następne lata!

 

 


Zajęcia 2/25/2017

Spotkanie z literką „F”. Dzieci starsze pisały literkę na papierze w linie oraz powtarzały inne literki. Rysowaliśmy, wycinaliśmy i kleiliśmy kwiaty, fiolki, Miki, Małpkę.

Omawialiśmy kolory na mapie Polski i wyjaśnialiśmy co one oznaczają. Poznaliśmy fotografie i zawody sławnych Polakow. Na globusie pokazywaliśmy gdzie leży Polska i nasza szkoła Ogniwo.

Mówiliśmy co wisi, leży i stoi w klasie (powtórzenie materialu z poprzednich lekcji). Każde dziecko wybrało jedną zabawkę i opowiadało o niej. Wymienialiśmy zwierzęta domowe.

Wyszliśmy na dziedziniec szkolny i tam zjedliśmy lunch. Część grupy przedszkolnej odwiedziła bibliotekę.

Bawiliśmy się w ciepło zimno.

Dziękujemy mamie Maxa za wodę.

 

Praca domowa na 3/04/2017

Z podręcznika cz.II  str.: 49, 50 i 51.

 

Ogłoszenia

Zapraszamy wszystkie Panie na Dzien Kobiet 3/11/2017 na Kabaret „Odlot” i inne atrakcje wieczoru. Wstęp $20.

Proszę do 3/04/17 zgłaszać swoje uczestnictwo w wycieczce szkolnej do Hershey parku, która odbędzie się 5/21/2017.

Nasze książki o Szkole „Ogniwo” z okazji XV- lecia można kupić w sklepiku lub w klasie. Serdecznie zapraszamy do kupna, bo miła to jest pamiątka dla Waszych Dzieci i będzie im towarzyszyć przez następne lata!

 


Zajęcia 2/18/2017

Spotkanie z literka „R ”. Rysowaliśmy, wycinaliśmy i kleiliśmy rękawice duże i male na rozowym papierze.

Uczylismy sie dni tygodnia, charakteryzowalismy pory roku i je nazywalismy. Omawialismy i wyliczalismy przedmioty w klasie , ktore leza, stoja i wisza. Wyjasnialismy trzy magiczne slowa: prosze, przepraszam i dziekuje.

Powtarzalismy literke „P” i inne literki do tej pory poznane w slowach napisanych na tablicy. Z okazji zblizajacego sie Swieta Prezydentow starsze dzieci zrobily projekt: „Glowy prezydentow: Abrahama Lincolna (16-tego Prezydenta Stanow Zjednoczonych) i Georga Washingtona (pierwszego Prezydenta).

Cwiczylismy pisanie literek na papierze w linie. Bawilismy sie w zimno i cieplo, wyszlismy na dziedziniec szkolny.

Dziekujemy Vivien za roznorodne paczki.

Praca domowa na 2/25/2017

Z podrecznika cz.II  str.: 43, 44 i 45.

Ogłoszenia

Zapraszamy wszystkie Panie na Dzien Kobiet 3/11/2017. Godzina 19.00. Kabaret Odlot – p.Ryszard Druch. Wstęp $20.

Nasze książki o szkole „Ogniwo” z okazji XV- lecia można kupić w sklepiku lub w klasie. Serdecznie zapraszamy do kupna, bo miła to jest pamiątka dla Waszych Dzieci i będzie im towarzyszyć przez następne lata!

Zajęcia 2/11/2017

Poznaliśmy literkę „P” – jak prezenty, które otrzymaliśmy  obchodząc  Walentynki w naszej klasie. Mówiliśmy o miłości i kartkach. Kolorowaliśmy misia w serduszkach i wykonaliśmy kilka projektów „Serduszka duże i małe”. Poszliśmy na dużą aulę gdzie dziennikarze z RADIA RAMPY opowiadali nam o swoim zawodzie. Słuchaliśmy pytań i odpowiedzi starszych uczniów. Pani  dyrektor i nauczyciele na gorąco udzielili nam wywiadu. Oglądaliśmy film o naszej szkole „Ogniwo”.

Zjedliśmy lunch, który postawiło nam Ogniwo – dziękujemy.

Rozdaliśmy serduszkowe kartki.

Dziękuję za udział: Laury, Natalki i Philipa w wywiadzie Radio Rampa. Państwu dziękuję za pomoc dzieciom w przygotowaniu kartek, cukierków i małych zabawek.

 

Praca domowa na 2/18/2017

Z podręcznika cz.II działu 20 str.: 37, 38 i 39.

 

Zajęcia 1/28/2017

Tematem lekcji było przemijanie czasu „Wczoraj, dzisiaj i jutro”. Mówiliśmy o nocy i dniu, Słońcu i jak się obraca planeta „Ziemia”. Bawiliśmy się w noc i dzień z kartkami kolorowego papieru. Poznaliśmy literkę „N”. Uczyliśmy się pisać słowo „NOC”. Układaliśmy literki z patyczków, a później kolejki: powietrzna i ziemna po torach. Liczyliśmy do 35, bo tyle bylo torów.Spiewaliśmy piosenki.

Mowiliśmy o zbliżających się Walentynkach, miłości, rodzinie, kogo kochamy, co bardzo lubimy.

Rysowliśmy ośmiornice i malowaliśmy noc. Byliśmy na świeżym powietrzu i odwiedziliśmy bibliotekę.

Dziękuję za pomoc mamie Juli oraz chętnym mamom: Natalki i Laury.

 

Praca domowa na 2/04/2017

Z podręcznika cz.II działu 19 str.: 25, 26 i 27. Proszę, aby starsze dzieci uczyły się podpisywać swoim imieniem.

 

Zajęcia 1/21/2017

Tematem lekcji było „Co jeździ?”. Dzieci bawiły się w bibliotece i ogladały tam filmy. Poznaliśmy nową literkę „C”. Układaliśmy domino, a z patyczków literki do tej pory poznane. Wyszliśmy na dziedziniec szkolny. Liczyliśmy do 12 i 15. Czytaliśmy książeczki. Dzieci wykonały szereg rysunków o zimie. O 12.30 poszliśmy na uroczysty apel na Dzień Babci i Dziadka. Dziękuję mamie Julci i Elli za pomoc.

Praca domowa na 1/28/2017

Z podręcznika cz.II działu 18 str.: 19, 20 i 21.

 

Witamy nowego Przedszkolaka w naszej grupie Vivienne. Dziękujemy Natalce za pyszne babeczki waniliowe i czekoladowe. Zyczymy 100 lat!

Zajęcia 1/14/2017

Tematem lekcji był „Choinkowy bal”. Dzieci tańczyły, śpiewały, przeprowadziliśmy konkursy. Słuchaliśmy nowej płyty z piosenkami. Poznaliśmy nową literkę „J” i mówiliśmy o budowe jajka ugotowanego na twardo. Układaliśmy domino, a część klasy odwiedziła bibliotekę. Liczyliśmy do 12.

Dzieci wykonały szereg rysunków: łyżwy, sanki, bałwanka i „Zimę wokół nas”, a malowaly w grupach sowę i zimę.

Praca domowa na 1/21/2017

Z podręcznika cz.II działu 17 str.: 13, 14 i 15.

Ogłoszenia

Zapraszamy na Dzień Babci i Dziadka dnia 21 stycznia na dużą aulę o 12.30.

Dziękuję za piękne kostiumy Dzieci na balu Choinkowym.

 

Zajęcia 1/07/2017

Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

Dzisiaj rysowaliśmy i kolorowaliśmy bałwanki duże i małe, w czapeczkach i kolorowaliśmy wielkie rękawice na zimę. Gwiazdki – śnieżynki malowaliśmy żelem. Malowaliśmy duże bałwanki w grupach. Poznaliśmy literkę „K” a z figur geometrycznych – koło. Liczyliśmy do 20.

Zaczeliśmy przygotowywać kartki na Dzień Babci i Dziadka.

Wykonaliśmy doświadczenie fizyczne „zachowanie się śniegu w temperaturze pokojowej”.

Część grupy odwiedziło szkolną bibliotekę a drugą część układała „Domino”. Zakończyliśmy zajęcia wspólną zabawą w „Zimno i ciepło”.

Uczennica Lilly obchodziła urodziny i składaliśmy jej życzenia oraz śpiewaliśmy „Sto lat”. Serdecznie dziękujemy za pączki.

Praca domowa na 1/14/2017

Z podręcznika cz.II działu 16 str.7, 8 i 9.

Proszę nauczyć się wierszyka na „Dzień Babci i Dziadka”. Do wyboru jednej zwrotki lub więcej.

 

Poetą nie jestem, wierszy nie układam,

         lecz Tobie Babuniu najszczersze życzenia składam…

 

Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr

        Żyją nam Babcie,

        Dziadkowie 100 lat!

 

Ogłoszenia

W następną sobotę zapraszam Przedszkolaki na zabawę karnawałową. Można się przebrać, ale nie trzeba.

W sobotę po lekcjach są Warsztaty Karykatury prowadzone przez pana Ryszarda Drucha godz.13 – 14 (bezpłatnie). Należy przynieść ołówek lub 2, zdjęcie ulubionej osoby.

Konkurs fotograficzny dla dzieci „Mieszkam nad morzem”, zdjęcie wody z jej opisem lub ciekawostka – do lutego.

15 stycznia w Ambassadorze odbędzie się 25 final Wielkiej Orkiestry Swiątecznej.

 

 

Zajęcia 12/17/2016

Mówiliśmy o Swiętach Bożego Narodzenia, choince, potrawach wigilijnych, opłatku wigilijnym, Mikołaju i prezentach. Poznaliśmy literkę „S” jak sanki i słońce.

Kolorowaliśmy symbole świąteczne, oraz pierniki –„Ginger Bread”, oraz „Ginger House”, Mikołaja, bałwanki.

Odwiedził nas Mikołaj i śpiewaliśmy na jego życzenie piosenki, oraz kolędę. Mikołaj i przyniósł przedszkolakom piękne prezenty. Dzieci były zadowolone i szczęśliwe. Nie bały się Mikołaja. Mikołaj pamiętal o wszystkich uczestnikach przedszkola za co jestesmy jemu niezmiernie wdzięczni. Nauczycielki dziękują Mikołajowi za prezenty, kartki.

Później ćwiczyliśmy śpiewanie kolęd na Wigilię szkolną. Poszliśmy na próbę na aulę i przygotowywaliśmy się do Jasełek.

Dziękuję Mikołajowi i życzę dużo zdrowia dla Państwa i Waszych Rodzin, dużo miłości, spokoju, wesołych Swiąt Bożego Narodzenia i Do Siego Nowego Roku 2017!

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSWVuTQEmQfdL4a5eywUlCEc5NLbQRipgOn9lEq1YHhjkcEZUZc

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia:
te
łatwe i trudne do spełnienia.
Niech si
ę spełnią te duże i te małe,
te m
ówione głośno lub wcale.
Niech si
ę spełnią wszystkie one krok po kroku,
tego
życzę w Nowym Roku.

Zyczą Nauczycielki: Grażynka i Bożenka

 

Praca domowa na 1/07/2016

Z podręcznika działu XIII str: 81,82,83

Podziękowania

Dziękuję: Przedszkolakom i Państwu za przygotowanie Dzieci do Jasełek, piękne stroje, wystąpieniu w chórze, czytaniu fragmentów Ewangelii i uczestnictwo w Wigilii „Ogniwa”.

 

Zajęcia 12/10/201

Dzieci poznały literkę „M” jak Mikołaj, mama, marchewka, małpka. Układaliśmy literkę z patyczków. Rysowaliśmy: Mikołaja, choinkę oraz robiliśmy projekty: Bałwanek i błyszczącą skarpetę – dekoracje.

Spiewaliśmy i bawiliśmy się. Uczyliśmy się kolęd, które będziemy śpiewać podczas Jasełek. Później poszliśmy na aulę i braliśmy udział w próbie przygotowującej uczniów do Jasełek.

Praca domowa na 12/17/2016

Z podrecznika dzialu XII str: 75, 76 i 77. Jesli jest mozliwosc to prosze o wykonanie zlotych serduszek dla dzieci, ktore biora udzial w Jaselkach.

Ogłoszenia

Podczas zajec przyjdzie Mikolaj do naszej klasy i postaramy sie wykonac zdjecia z Mikolajem. Wieczorem o 17.00 spotkamy sie na auli na Jaselkach i wezmiemy udzial w uroczystej Wigilii naszej szkoly Ogniwo.

 Z racji tego, że przedszkole bierze udział w Jasełkach proszę o przybycie pół godziny wcześnie – 4:30 w celu przeprowadzenia ostatniej próby. Natomiast próba wraz z Rodzicami (chór) odbędzie się w sobotę o 12  i zaraz po próbie musimy dokończyć szybko wystrojenie sali.  Bardzo prosimy o pomoc.

Zajęcia 12/03/2016

Mówiliśmy o zimie, przedświątecznym okresie, szarówce na dworze, choinkach i dekorowaliśmy świątecznie klasę. Dzieci, ktore przyniosly materialy na jeza, wykonaly go z ziemniaka (Philip, Lilly, Julia). Dzieci uczyly sie literki „S” jak serce, oraz „M” jak Mama i Mikolaj.

Kolorowalismy kotka, który śpi smacznie, „S” – Sen (wycinaliśmy go i kleiliśmy). Przedszkolaki wykonały pierwsze rysunki w tym roku na Boze Narodzenie. W grupach malowalismy wycieta choinke. 

Bylismy na swiezym powietrzu i w bibliotece.

Praca domowa na 12/10/2016

Z podrecznika dzialu XI str: 69, 70 i 71.

Ogłoszenia

Kartki świątecze naszych dzieci ze szkoły do kupienia są w sklepiku.

Mikolaj przyjedzie do przedszkola w czasie zajec 17 grudnia. Zajecia beda trwaly do 13.00 jak zawsze. Wigilia z Jaselkami odbedzie sie wieczorem o 17.00 na duzej auli. Koszt dla przedszkolaka wynosi $5 ( klasy Zero i kl I tez $5), a dla osoby doroslej $10. Mozna zaprosic dziadkow, rodzine czy najblizszych przyjaciol (koszt $10 od osoby).

Przedszkole bedzie bralo udzial w Jaselkach. Nalezy wykonac serca zlote z formatu A-4. Dzieci beda na scenia z mama i nauczycielem. Podaje program wg.Basi Piwowar wychowawczyni kl.I.

„Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia..

W tym roku “Jasełka”,  uroczysta akademia i poczęstunek wigilijny odbędzie się w sobotę 17 GRUDNIA O GODZINIE 17 .. (  popołudniu)

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, rodziców, dziadków na w/w uroczystość.

 

Uczniowie klasy 1 są współorganizatorami “Jasełek”.  Chłopcy z klasy 1 ( Natan, Daniel, Igor i Aleksander) występują w roli pastuszków. Wszystkie dziewczynki to Aniołki. Natomiast rodzice (dziadkowie również) to chór.

 1. Proszę, aby chłopcy nauczyli się na pamięć tekstu:

“Przyszedłeś do pasterzy jak pastuszek

nie masz kołyski ani pieluszek,

nie masz zabawek ani grzechotek.

Przyjmij wiec Panie bukiet stokrotek”

 

 1. Jeżeli któraś z dziewczynek nie ma stroju Aniołka, podam krótki, prosty opis wykonania stroju:

– potrzebna 2-3 rozmiary większa, biała bluzeczka, łańcuch na choinkę w kolorze złotym. W sobotę przyniosę do szkoły  pokazowy strój do odwzorowania.

Aniołki wraz z chórem śpiewają kolędy. Listę kolęd podam niżej.

 

 1. Chór… proszę o białe bluzeczki i ciemne spodnie lub spódnice. Proszę, o wydrukowanie tekstu kolęd i pastorałki. Pastorałka cała – 3 zwrotki, kolędy 1 zwrotka i refren. Może być 1 druk dla dwóch osób.

Ponad to chór ( razem) czyta 2 razy tekst:

“Narodzi się Jezus, Boży Syn

Chwalmy go, chwalmy, śpiewajmy wszem!”

 

I drugie wejście: ( po kolędzie ” Wśród nocnej ciszy”)

 

” Pastuszkowie, pastuszkowie

czemu jeszcze spicie?

W stajence, w Betlejem narodził się Zbawiciel” .

 

Tekst będzie do odczytania, także proszę o przygotowanie kartek, podpowiedzi..

 

 1. W tą sobotę 12/10 , o godzinie 17 zaczynamy robić dekoracje. Proszę o pomoc, (w szczególności Panów ) będzie to zawieszanie materiałów ( praca na drabinie).

 

Lista kolęd;

 1. Pastorałka ” On jest Królem”
 1. ” Nie było miejsca dla Ciebie” – podkład w wykonaniu Magdaleny Kani.
 2. ” Wśród nocnej ciszy” – wyk.  poznański zespół dziecięcy Erato
 3. ” Przybieżeli do Betlejem” –   wyk. Afrik lub Fasolinki
 4.   “Dzisiaj w Betlejem” – wyk. zespół Erato
 5. Wszystkie dzieci proszę o naukę słów 2 zwrotki + refren ” Kochany Święty Mikołaju” – wyk. Majka Jeżowska

W razie pytań proszę pisać lub dzwonić.  Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę…”

Zajęcia 11/12/2016

Temat lekcji – „Poznajemy warzywa”. Poznalśmy literkę „U”  i przypominaliśmy do tej pory poznane literki, a grupa młodsza rysowała i wycinała indyka.

Wykonaliśmy kolorowego indyka z papieru, rysowaliśmy indyka i poznaliśmy drugą literkę „L”, która wiele uczniów już znało.

Wyszliśmy na świeże powietrze. Dzieci były na akademii z okazji „Swięta Niepodległości Polski”.

 

Praca domowa na 12/03/2015

Z podręcznika działu IX str: 57, 58 i 59, a z działu X str.63, 64 i 65.

Proszę przynieść ziemniaka i kilka wykałaczek – będziemy robili jeża, mówili o lesie i literce „L”

 

Ogłoszenia

Z uwagi na obchody XV lecia Naszej Szkoly „Ogniwo” dnia 19 listopada nie ma zajęć szkolnych.

Dn. 26 nie ma zajęć, z uwagi na  Swięto Dziękczynienia w czwartek.

Zyczenia z okazji Swięta Dziękczynienia

Dla Przedszkolów, Rodziców, i Waszych Najbliższych życzymy: spokojnego Swięta Dziękczynienia, smacznego indyka, a w piątek udanych zakupów i odpoczynku.

Wychowawczynie Przedszkolakow – Grażyna i Bożena

Zajęcia 11/05/2016

Tematem lekcji były „Owoce jesieni ”. Omawialiśmy owoce jesieni i owoce znane dzieciom. Poznaliśmy literkę „O”.  Powtarzaliśmy inne literki i układaliśmy je z patyczków.

Uczniowie wykonali projek dwoma technikami. Pierwszą za pomocą naklejek i drugą rysując. Kolorowaliśmy rysunki.

Bawiliśmy się, śpiewaliśmy piosenki i wyszliśmy na dziedziniec szkolny. Graliśmy w gry.

Praca domowa na 11/12/2016

Z podręcznika  – uzupełnić str: 51, 53 i 54. Proszę przeczytać dzieciom wierszyk pt: ”Pani Jesień” (z podręcznika działu VIII ). Mozna przyniesc: parasole, kalosze lub peleryne bo bedziemy mowic o literce „U” – ulewie!

Ogłoszenia

Mamie Philipa serdecznie dziękuję za pomoc w czasie zajęć szkolnych.

W przyszłym tygodniu mamy lunch dziękczynny. Proszę, aby dzieci przyniosły normalnie swoje lunche albo kupić je w sklepiku szkolnym. Zjemy wspólnie kukurydzę i owoce.

12 listopada odbędzie się Akademia z okazji Swięta Niepodległości o 12.30. W związku z tym będziemy na dużej auli szkolnej do 13.00.

Kto jeszcze nie zakupił podręczników (cz.I i II ) są do nabycia w sklepiku szkolnym.

 

Przedszkolaki mogą wykonać pracę na 15 lecie Naszej Szkoły. Tak jak jest zamieszczone na stronie Ogniwa. Nasza Szkola widziana oczami dziecka. My w klasie zrobiliśmy prace „ Nasze projekty w Ogniwie”, które posłużą do dekoracji klasy.

 

Zajęcia 10/22/2016

Tematem lekcji było: ”Pani Jesień, kolorowe liście, literka „I” i liczenie do 9 i 10. Mówiliśmy o kolorach jesieni, zwierzętach szykujących się spać na zimę: lisie, wiewiórce i niedźwiedziu.

Wykonaliśmy projekt klasowy: „Igłę” do wiersza Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”, projekty grupowe –dynie z naklejkami jesieni i symbolami Halloween pokryte pajęczyną oraz projekty indywidualne: ”Strachy na wróble”.

Bawiliśmy się z chusteczką (piosenka), Domino – obrazkowe, Pająka licząc do 8-mu oraz graliśmy w grę polegającą na przestawianiu pionków w zaleźności od koloru pola.

Wykonaliśmy rysunki: liści i na Halloween. Spiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, czytaliśmy książeczki i część dzieci naszej grupy oglądała film w bibliotece.

Dziękuję mamom: Maxa, Elli, Laury i Natalki za pomoc. Elli dziękujemy za babeczki i czapeczki na urodziny oraz papier kolorowy, a Lilly za nagrody dla dzieci podczas zabawy Halloween. Ladne liście dostaliśmy od Lilly, Natalki i Laury.

Praca domowa na 10/29/2016

Z podręcznika działu VII str: 45, 46 i 47.

W przyszłym tygodniu będzie zabawa kostiumowa. Można się przebrać w szkole. Można też przyjść bez kostiumu. Przewidywany czas trwania 1.5 h. Przewidziane są konkursy. Przykładowe pytania: policzyć do 8, do 6, 9… Ułożyć literkę A, E, I i nowa O. Ile mamy rąk, palców jednej dłpni? Czesci ciala, nos 1 czy 2, uszy 1 czy 2? Kolory jesieni. Podac przyklady koloru niebieskiego w przyrodzie ( ocean, morze, jezioro, niebo, kwiaty, jagody) i przykłady tego koloru w klasie, żółtego (słońce, kwiaty, piasek), zielony (trawa, kwiaty, drzewa liście, krzewy). Podkreślić literę O w słowach: „Szkoła”, „Ogniwo”, „kolory”, literkę „I” w słowach: liście, lis, literkę „A” w słowach ; Ananas…Symbole Halloween: kostium, cukierki, pająk, dynia, duch, nietoperz, kot…

Ogłoszenia

W przyszłym tygodniu będzie apel i o 12.30 będziemy w sąsiednim budynku szkolnym.

 

 

Zajęcia 10/15/2016

Tematem lekcji byly: ”Kolory wokół Mai,  literka E i liczenie do 7 i 8 ”.

Przedszkolaki wykonały projekt :”Jesień”, który wycinały i naklejały na kolorowy papier. Rysowaliśmy „Dynię” udekorowaną na Halloween. Powtarzaliśmy literkę „A”, rysując jej kształt na papierze w linie. Wiele dzieci wykonało to zadanie celująco.

Uczyliśmy się liczyć do 7 i 8 oraz poznaliśmy nową literkę „E”. Omawialiśmy kolory wokół Mai i w występujące w przyrodzie na podstawie rys.36 i 37. Czytaliśmy wierszyk z podręcznika na temat ulubionych kolorów dzieci.

Byliśmy na podwórku szkolnym. 0.5 godziny. Poznaliśmy nową grę „Domino” układając je wg.kolorów. Szybko nam minął czas i wesoło. Uczestniczyliśmy w apelu z okazji Dnia Komisji Edukacji.

Praca domowa na 10/22/2016

Z podręcznika działu VI str: 39, 40 i 41. Można przynieść kolorowe liście jesieni lub owoce jesieni: szyszki, żołędzie, kasztany, jarzębinę, orzechy itp.

Namawiam do wykonania prac plastycznych o Naszej Szkole na 15- lecie Ogniwa. Jest możliwość wykonania takich prac podczas naszych zajęć sobotnich, jeśli będzie to ułatwienie dla Państwa i Waszych Dzieci.

 

Ogłoszenia

Bardzo serdecznie dziękujemy za życzenia od Uczniow i Rodziców na Dzień Nauczyciela, piękne bukiety i świece. Jest mi bardzo miło i cieszę się, że mogę pracować razem z Waszymi Dziećmi.

Dziękujemy Charlotte za życzenia i dynię, ładnie wygladają w naszej klasie!

Dziękujemy Vivien za kolorowe liście, które posłużą do projektów o jesieni.

Uprzejmie proszę o niedawanie słodyczy dla dzieci dn. 10/22/16, bo będziemy obchodzili urodziny Elli.

 

 

Zajęcia 8 października 2016

Tematem lekcji bylo: „Najblizszy swiat Mai, literka „A” i kolory jesieni”. Rozmawialismy o rodzinie, zabawkach, zwierzatkach domowych, przyborach szkolnych i placu zabaw.

Utrwalalismy pierwsza literke alfabetu „A”. Liczylismy do 5 i 6, a pozniej do 7 i 8.

Wspolnie z Przedszkolakami przeczytalismy wierszyk pt: ”Swiat wokol Mai”. Najmlodszym podobala sie zwrotka o zabawkach i przyborach szkolnych. Ukladalismy z patyczkow literke „A” i dzieci podkreslaly literke „A” w swoich imionach wypisanych na tablicy w klasie. Z tego zadania wywiazaly sie naddzwyczajnie. Jestem z nich dumna. Jesli nie bylo w imieniu tej literki trzeba bylo powiedziec, ze nie wystepuje.

Wykonalismy rysunki: owocow lesnych, owocow, i ze znanych bajek.

Spiewalismy piosenke o Autobusie i wymienialismy owoce na literke A. Czytalismy wierszyk „Lalki Mai” i liczylismy do 10 a nawet 12 jak w wierszyku. Bylismy na dworzu i bawilismy sie w „Liska” i „Starego niedzwiedzia”. Liczylismy dzwony bijace o 12.00 godzine. Odwiedzilismy biblioteke szkolna.

Zrobilismy projekt przestrzenny „Liscie duze i male”. W ten sposob powtorzylismy zdrobnienia, kolory jesieni i lisci. Mowilismy o lisach i kretach , gdzie mieszkaja, jak dlugo zyja i czym sie zywia.

Wymienialismy niektore symbole zwiazane z Halloween. Czytalismy ksiazeczke o zwierzetach. Powtarzalismy do tej pory poznane nazwy przyborow szkolnych, czesci ciala, zabawek, kolory.  Podawalismy przyklady kolorow jakie wystepuja w klasie i z przyrody. Powtarzalismy wierszyki Jana Brzechwy.

Spiewalismy 100 Lat dla Laury i dziekujemy Jej za paczki!

Praca domowa na 15 października 2016

Z podrecznika uzupelnic str.: 33, 34 i 35.

Dla chętnych dzieci do nauczenia wierszyk Jana Brzeczwy pt: ”Lis”

LIS
Rudy ojciec, rudy dziadek,
Rudy ogon – to mój spadek,
A ja jestem rudy lis.
Ruszaj stąd, bo będę gryzł.

Ogloszenia

Dziekuje Rodzicom Vivien za przybory szkolne: kredki i pastelowy papier kolorowy.

O 12.30 będziemy w głównej auli (w drugim budynku szkolnym) na apelu z okazji rocznicy (święta) Komisji Edukacji Narodowej.

Przysłowia Październikowe

 • Ile razy przed nowiem w październiku śnieg spadnie, tyle razy wśród zimy odwilży przypadnie.
 • Kiedy październik śnieżny i chłodny, to styczeń zwykle łagodny.

 

Zajęcia 1 października 2016

Witamy w naszej klasie Vivan.

Tematem lekcji było: „Rośnie ze mną cały świat” rozdział 4 z podręcznika. Mówiliśmy o dużych i małych zwierzętach jak się nazywają i jak się zdrabnia nazwy. Omawialiśmy rysunek „Maja na łące w lesie” str.24 i 25. Czytaliśmy i omawialiśmy wierszyk pt:”Zaproszenie od słoneczka” oraz pracę domową ze str.27 i 28 oraz 29. Uczyliśmy się liczyć do 5- ciu i 6 –ciu.

Z poprzednich lekcji powtarzaliśmy nazwy przyborów szkolnych, zabawek, liczenie do 3 i 4 oraz części ciała 1 i 2. Mówiliśmy o zabawach na dworzu oraz zwierzętach domowych.

Wykonaliśmy rysunki Misia Puchatka i projekt przestrzenny „Pajęczyny”.

Spiewaliśmy piosenki oraz czytaliśmy książeczki „Czerwony Kapturek”, „Idzie Grześ przez wieś” i „Murzynek Bambo”.

Na dziedzińcu biegaliśmy i graliśmy w piłki oraz skakankę. W bibliotece szkolnej odnalezliśmy swój kącik z zabawkami, który się wszystkim dzieciom podobał.

Dzieci śpiewały 100 lat Juli, która obchodzi urodziny 7 X. Dziękujemy mamie Juli za pyszne babeczki waniliowe i czekoladowe oraz w kolorach dyń: żółtego i pomarańczowego.

Dziękujemy Natalce za książeczki, które zostaną w klasie i będziemy mogły czytać dzieciom.

 

Praca domowa na 8 października 2016

Z podręcznika str. 27, 28 i 29 uzupełnić.

 

Ogłoszenia

29 października planujemy zabawę klasową na Halloween. Dobrze by było pomyśleć o kostiumie. Oczywiście kostium nie jest obowiązkowy!

 

Zajęcia 24 września 2016

Witamy w naszej klasie Gabrysię.

Tematem lekcji było: „Każdy z nas jest inny”. Mówiliśmy o dzieciach z naszej klasy i ich kolegach jak wyglądaja i jak mają na imię oraz o wspólnych z nimi zabawach.

Dzieci wykonły rysunki : „Ostatnich dni lata”, ”Jabłonki w sadzie”, „Rogu obfitości w owoce”, „Dzieci na wycieczce nad jeziorem” i „Zniwa”. Wiele dzieci wykonało 3 i 4 rysunki, co nas ogromnie cieszy jako nauczycieli p. Grażynkę i p.Bożenkę. W nagrodę dzieci otrzymały nalepki najlepszego ucznia i bardzo dobrej pracy.

Projekt przestrzenny jaki wykonaliśmy to dynia z naklejkami: indywidualnie każde dziecko wykonało oraz grupowo jako klasa udekorowaliśmy jedną dużą dynię.

Liczyliśmy do 3 i 4 oraz do 5. Spiewaliśmy piosenki i słuchaliśmy bajek, wierszykow i opowiadań z książeczek, które dzieci przyniosły. Dzieci pomagały w udekorowaniu naszych ściennych tablic. Później poszliśmy do sklepiku po zasłużoną słodką nagrodę.

Urodziny obchodził Max i śpiewaliśmy 100 lat! Dziękujemy za pyszne małe pączki. Spiewaliśmy 100 lat dla Charlotte również, bo obchodziła urodziny w sierpniu.

Praca domowa na 1 października 2016

Praca pisemna z dzialu 3. Str: 21, 22 i 23. Prace domowa z podręcznika odrabiają dzieci starsze i te, które są chętne.

Dla chętnych dzieci do nauczenia wierszyk Jana Brzeczwy pt:”Wilk”

WILK
Powiem ci w słowach kilku,
Co myślę o tym wilku:
Gdyby nie był na obrazku,
Zaraz by cię zjadł, głuptasku.

Ogłoszenia

Dziękujemy rodzicom Charlotte za kredki i 4 kolorowe papiery. Mamom: Adriana i Maxia dziękujemy za wodę w butelkach.

Dziękuję Państwu za liczne przybycie na „Piknik Ogniwa” z rodzinami i znajomymi oraz  za fanty, a Rodzicom za pomoc i pracę  podczas trwania pikniku. Wiele Rodziców napracowało się przed piknikiem,  w trakcie i po. DZIEKUJEMY!

W przyszłą niedzielę jest Parada Pułaskiego. Zapraszam Najmłodszych i Państwa do udziału.

Ogłaszamy konkurs „Ogniwa” – plastyczne prace dzieci  na temat naszej szkoły, z czym im się kojarzy Nasza Szkoła Ogniwo (format A-4). Data – koniec października.

 

 

Zajęcia 17 września 2016

 

Witam w naszej klasie nowego przedszkolaka Kornela.

Tematem lekcji bylo: ”Kolory i ksztalt owocow, nazwy czesci naszego ciala, i liczenie do dwoch ”. ( z podrecznika rozdzial II str.12 -17)

Zajecia rozpoczelismy powtorzeniem literki „A” z pierwszej nasze lekcji. Przedszkolaki kolorowaly: literke „A”, astronauta i aligatora.

Nastepnie zaspiewalismy wspolnie kilka piosenek i przypomnielismy sobie nazwy przyborow szkolnych oraz kolory kredek. Wiele dzieci nauczylo sie wierszyka Jana Brzechwy pt: „Papuga”. Wszyscy razem ze mna powtarzalismy ten wierszyk oraz inne o dziku, zyrafie, wilku, panterze i krokodylu.

Nastepnie przeszlismy do omawiania ksztaltow i kolorow owocow. Dziekuje panstwu za wspaniale soczyste, kolorowe owoce, ktore dzieci przyniosly. Uprzyjemnily nam one nasza lekcje i byly realnymi eksponatami. Najmlodszym uczniom podobal sie przestrzenny projekt zielonego jabluszka i chetnie dekorowaly je kolorowymi nalepkami. Starsze dzieci dostaly mniejsze nalepki, a mlodsze wieksze. Pozniej przedstawilam inscenizacje wiersza Jana Brzechwy o robaczku i jabluszku „Entliczek – pentliczek”.

Czytalam dzieciom wszystkie wierszyki z podrecznika rozdzialu 1 i 2. Najbardziej podobal sie nam wierszyk pt: „Moje cialo” str.13 …” Tu mam nozki do tupania, a tu rece do klaskania…” Liczylismy do dwoch.

Zjedlismy pyszny lunch i swoje wlasne sniadania. Sluchalismy piosenek dla dzieci i wyszlismy na dziedziniec szkolny.

Uczylysmy dzieci piosenek: „Jedzie pociag z daleka..” i „Jestem sobie przedszkolaczek…”. Pani Bozenka czytala dzieciom ksiazeczki. Najwieksza popularnoscia cieszyly sie ksiazki:  „Urodziny ksiezniczki” i Agnieszki Krasnickiej  „Adas na wsi”.

 

Praca domowa na 24 wrzesnia

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi”uzupelnic str.14, 15, 16 i 17. (Dla starszych dzieci).

Dla wszystkich chetnych dzieci – przyniesc ulubiona ksiazke lub komiks w jezyku polskim lub innym (ang. hisz.) np: bajke ilustrowana, wierszyki, lub pierwsza moja ksiazka w twardej oprawie z obrazkami, liczymy do 10, samochody, dinozaury, o strazakach, komiksy dlugie i krotkie, zwierzeta. Zawsze dzieci moga wybrac ksiazke w klasie!

 

Uczymy sie wierszyka jana Brzechwy „Zyrafa”.

Zyrafa tym glownie zyje,

Ze w gore wyciaga szyje.

A ja zazdroszcze zyrafie,

Ja nie potrafie.

 

Ogłoszenia

Przygotowujemy sie na piknik. Podaje adres: Rosedale Park, Pennington NJ 08534.

Prosze o zglaszanie sie do Rady Rodzicow. Dziekuje Pani Annie Halczak, ktora juz jest w naszej Klasowej Radzie.

Rodzicom Laury i Julii dziekuje za przyniesienie przyborow szkolnych: papierow kolorowych, kredek, nozyczek, kleju: cieklego i stalego.

Jeżeli Państwo moglibyscie przygotowac fanty na loterie to wspomoglibyscie naszą szkołę „Ogniwo”. Dziekuje.

 

Zajęcia 10 wrzesnia 2016

 

Serdecznie witam najmlodszych uczestnikow naszej szkoly „Ogniwo” uczniow nowych i wszystkich przedszkolakow, ktorzy dzielnie uczeszczali do grupy przedszkolnej w zeszlym roku szkolnym, rodzicow dzieci i ich opiekunow.

Dziekuje Panstu za przybycie do klasy na krotkie zebranie. Prosze o zakupienie  podrecznika Malgorzaty Pawlusiewicz pt: „ Maja uczy sie i bawi” czesci I i czesci II.

Na pierwszych zajeciach poznalismy swoje imiona, nazwy przyborow szkolnych kolorow zabawek w przedszkolu  oraz pierwsza litere alfabetu „A”. Dzieci ukladaly literke „A” kolorowymi patyczkami.

Dzieci wykonaly pierwszy projekt – „Pozdrowienia z wakacji”. Rysowaly plaze, slonce, wode, zaglowki i weslowe miny dwoch chlopcow. Uczulismy sie liczyc do dwoch: raz i dwa. Wymienialismy czesci ciala, ktore mamy dwa lub tylko jedno.

Otrzymalismy pyszny darmowy lunch z „Ogniwa” dzieki ktoremu pokrzepilismy sie i moglismy dalej pracowac. Dziekujemy!

Bawilismy sie: indywidualnie, parami, rownolegle i grupowo. Spiewalismy piosenki.

Oprocz projektu plaskiego wykonalismy projekt przestrzenny „Motyl”, ktory bardzo wszystkim dzieciom przypadl do gustu.

 

Praca domowa

Dla dzieci starszych z podrecznika Malgorzaty Pawlusiewicz pt: „Maja uczy sie i bawi” czesci I  str.: 9,10 i 11.

Dla wszystkich dzieci – przyniesc na nastepna lekcje jeden owoc np: jablko, gruszke, cytryne, truskawke, kawalek arbuza. Dla chetnych dzieci do nauczenia wierszyk J.Brzechwy „Papuga”. Dzieci, ktore go znaja chetnie przypomna sobie.

PAPUGA
“Papużko, papużko,
Powiedz mi coś na uszko.”
“Nic nie powiem, boś ty plotkarz,
Powtórzysz każdemu, kogo spotkasz.”

 

 

Ogloszenie

W przyszlym tygodniu 17 wrzesnia jest zebranie dla rodzicow o godz.9.45 w sasiednim budynku, gdzie rozpoczynalismy rok szkolny. Zycze Panstwu i Waszym dzieciom bardzo owocnego i milego calego roku szkolnego 2016/2017.

Pani Annie Halczak serdecznie dziekuje za pomoc oraz jeszcze jednej mamie, ktora zostala z nami w czasie zajec Joannie Faszczewskiej.

Zapraszam rodzicow chetnych do pracy dla przedszkolakow do „Trojki klasowej”.

 

Pozdrawiam,

wychowawczyni Grazyna Solak