Klasa 3

WYCHOWAWCA: ALICJA MALCZYK

RADA RODZICÓW :

EWA SOKOŁOWSKA
JOANNA FASZCZEWSKA
KRYSTYNA NOWIK


 

WITAM TRZECIOKLASISTÓW I RODZICÓW !!!
🇵🇱 … NAUKA TO PODRÓŻ , w którą wspólnie wybraliśmy się po naszej polskiej krainie …🇵🇱

W tym roku szkolnym podróżuje 12 uczniów klasy 3 : MAXIMILIAN , JAN,  MATEUSZ, OSCAR, SOPHIA, ELIZA, MAYA, ANYA, LILIAN, ANNA, VICTORIA, KUBA

Życzę moim UCZNIOM oraz RODZICOM owocnej i dobrej współpracy, dużego zapału i wytrwałości w nauce języka polskiego.
👨‍👩‍👧‍👦 DRODZY RODZICE! 👨‍👩‍👧‍👦
W ramach zasad bezpieczeństwa w obecnej sytuacji chciałam przypomnieć o przynoszeniu przez dzieci swoich środków do dezynfekcji rąk oraz obowiązkowo maseczek. Uczniowie powinni mieć swoje odrębne przybory szkolne: ołówki,kredki,mazaki,zeszyt w wąskie linie. Dyktanda uczniowie będą pisali na rozdanych kartkach. Na pierwszych zajęciach rozdałam uczniom kartki z ogólnymi kryteriami mojego oceniania, gdzie również podany jest mój numer kontaktowy.W razie wszelkich pytań bardzo proszę o kontakt ze mną.

WAŻNE ! Proszę, aby w trakcie sobotnich zajęć mieli Państwo na uwadze wszelkie telefony , które czasami mogą być nieznane , natomiast w tym momencie mogą być ważne i mogą dotyczyć Państwa dzieci ( jak wiemy mogą zaistnieć różne sytuacje , gdzie ten kontakt może być kluczowy). Dziękuję!

 

🇵🇱 KTO TY JESTEŚ ? 🇵🇱


ZACHĘCAM MOIM UCZNIÓW DO BRANIA UDZIAŁU WE WSZELKICH KONKURSACH , KTÓRE SĄ PUBLIKOWANE NA STRONIE OGNIWO.  Najbliższe konkursy to :

* Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt.” Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”( więcej informacji na stronie).

* Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „ Papież Franciszek w oczach dzieci” .

Konkursy trwają do stycznia 2022.


ZADANIE DOMOWE NA 8/01/2022:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać życzenia noworoczne dla swojej rodziny i najbliższych osób .
2. W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania .Można wrócić do naszych świątecznych czytanek : str.69 *str.75 * str.83 * str.89

DRODZY RODZICE !

❤️❤️❤️
15 stycznia 2022 w naszej szkole odbędzie się akcja wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy …sam finał odbędzie się 30 stycznia 2022 w Ambasadorze ale szkoła Ogniwo już 15 stycznia zaprasza nas do wspólnego  grania i pomagania w akcji „ DO-PIECZEMY WOŚP-owi” , poprzez upieczenie i przyniesienie w całości domowych ciast . Chętne osoby mogą zgłosić swoją chęć upieczenia ciasta  do mnie bądź do Pani Marty Baczewskiej , która kieruje tą akcją . Dziękuje !

🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Chciałam również przypomnieć o KONKURSIE RECYTATORSKIM „ SŁOWEM – POLSKA „ ogłoszonym przez KANCELARIE PREZYDENTA RP . Szczegóły konkursu są zamieszczone na stronie Ogniwo.Pierwszy( szkolny) etap eliminacyjny odbędzie się już 8 STYCZNIA , dlatego uczestnicy konkursu muszą wysłać swoje krótkie ( do 2 minut) nagranie do 7 STYCZNIA ( do piątku) na adres szkoły:       Jeśli są uczniowie zainteresowani konkursem proszę zgłosić to do mnie . Jeśli są pytania w sprawie konkursu proszę również o kontakt . Uczestnicy sami wybierają i przygotowują recytację wiersza wybranego przez siebie autora : ADAMA ASNYKA , WŁADYSŁAWA BEŁZY ,MARII KONOPNICKIEJ I BOLESŁAWA LEŚMIANA . WAŻNE !!! Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

🎄🎄🎄ŻYCZĘ WSZYSTKIM WIELU RADOSNYCH DOZNAŃ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2022 !!! 🎄🎄🎄


ZADANIE DOMOWE NA 18/12/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Czyż nasza nie jest najpiękniejsza ? „ str. 83
2. Uzupełnić ćwiczenie 1 b,c,d str. 52

Przypominam również , że w najbliższą sobotę w trakcie zajęć zawita do nas Św. Mikołaj , który będzie chodził po klasach. Proszę , aby uczniowie nałożyli mikołajkowe czapeczki , które dostali na ostatnich zajęciach.  Natomiast około 11:30 w kafeterii odbędzie się również nasza szkolna wigilia . Bardzo proszę , aby dziewczynki były ubrane na biało ( jeśli to możliwe , mogą też być np.jasne bądż srebrzyste sukieneczki ) ,natomiast chłopcy białe koszulki + ciemne spodnie . Przewidujemy wspólną pastorałkę oraz „ taniec z lampionami” , dlatego zwracam uwagę na odświętny strój. Jeszcze raz dziękuje Paniom , które zaoferowały swoje wypieki na szkolną wigilie . Jest to Pani Ewa, Pani Basia i Pani Asia 🌹🌹🌹
Należą się ogromne brawa dla całej klasy za pięknie zaśpiewaną pastorałkę 👏👏👏. Dziękuję !

🎂🎂 Nasza MAYA w sobotę obchodziła swoje urodzinki – życzymy jej samych radosnych chwil i zawsze uśmiechniętej buzi .Dziękujemy za urodzinowy poczęstunek .🎂🎂


IMG_6773ZADANIE DOMOWE NA 11/12/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Pierwszy śnieg” str. 69
2.Przygotować się do DYKTANDA str. 72. ( Jaki mróz ! Jaki chłód! …).
3. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii -ćw.2 i 3 str. 109

👨‍👩‍👧‍👦 Zachęcam moich uczniów do brania udziału w Międzynarodowym Konkursie – „ KANGUR MATEMATYCZNY „ ,który odbędzie się 17 marca 2022 , natomiast same zapisy są już w grudniu! Szczegóły konkursu są na stronie OGNIWO.

Tak jak wcześniej informowałam , 18 grudnia  ( ostatnia sobota naszych zajęć w tym roku) w kafeterii odbędzie się nasza szkolna wigilia tylko dla uczniów. Wspólnie zaśpiewamy naszą PASTORAŁKĘ – „ HOLA ,HOLA PASTERZE Z POLA „ . W ostatnią sobotę rozdałam dzieciom tekst i również ćwiczyliśmy na zajęciach ( bardzo proszę o poćwiczenie pastorałki w domu). Również klasa 3 z klasą 2,5 i 2 LO przygotowuje niespodziankę – „ TANIEC Z LAMPIONAMI „  – układ taneczny do piosenki „ Noel”  ( YouTube). Bardzo proszę , aby uczniowie w tym dniu przyszli ubrani odświętnie . Jeśli nie sprawi to kłopotu DZIEWCZYNKI na BIAŁO ( bluzeczki , rajstopki i spódniczki – super gdyby były tiulowe . Jeśli nie białe mogą być inne kolory )  CHŁOPCY – BIAłE koszulki i ciemne spodnie .
Przypominam  to dopiero 18 grudnia! Każda klasa ma upiec minimum 2 ciasta , resztę poczęstunku przygotowuje szkoła . Czy znajdą się chętne PANIE  do upieczenia ciasta ?
Jeśli tak , będę bardzo wdzięczna.

🎅🏻🎅🏻 W ostatnią sobotę nasza MAYA poczęstowała wszystkich mikołajkowymi słodyczami . Dziękujemy ślicznie !!! W tym dniu już czuliśmy zbliżające się święta ….🎅🏻🎅🏻


ZADANIE DOMOWE NA 4/12/2021:

1. CZYTANIE wiersza na rozdanych kartkach oraz w czytance str.61
2. Ułożyć w zeszycie lekcyjnym 3 zdania oznajmujące , 3 zdania pytające oraz 3 zdania rozkazujące .

W przerwie świątecznej zachęcam dzieci do czytania książeczek . Większość uczniów wypożyczyło w tym celu po kilka książek z naszej biblioteki .

👨‍👩‍👧‍👦 DRODZY RODZICE ! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia . W tym roku ze względu na sytuacje szkolne wydarzenia są ograniczone ….ale to nie znaczy , że wszystko nas ominie . Już w tej chwili chcę poinformować , że 18 GRUDNIA ( ostatnia sobota naszych zajęć w 2021 roku) w naszej kafeterii odbędzie się szkolna wigilia TYLKO dla naszych uczniów. W tym celu szkoła przygotuje wigilijny poczęstunek , natomiast miło będzie jeśli każda z klas przyniesie minimum 2 placki ( uczniów mamy ponad 100 ). W tym samym dniu zawita również Św. Mikołaj , który będzie rozdawał przygotowane przez „ trójki klasowe” prezenty.
W trakcie naszej szkolnej wigilii przygotowujemy krótką świąteczną część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewają PASTORAŁKĘ – „ HOLA ,HOLA , PASTERZE Z POLA „ ( YouTube). Bardzo proszę aby dzieci w trakcie przerwy już pomału zaznajomiły się z tą piękną pastorałką . Jest ona bardzo melodyczna i łatwa do opanowania.Po świątecznej przerwie rozdam dzieciom kartki z tekstem i będziemy próbować ją śpiewać .
Również klasa 3 wspólnie z klasą 2 i 5 przygotowuje piękny „ Taniec z lampionami „ To wszystko zaczniemy po przerwie. Początkiem grudnia poinformuje Państwa o szczegółach . Dziękuje !

🍂🦃🍂🦃 ŻYCZĘ WSZYSTKIM POGODNYCH I MIŁYCH ŚWIĄT DZIĘKCZYNIENIA W GRONIE RODZINY
ORAZ ZNAJOMYCH …UDANEGO WYPOCZYNKU I SMACZNEGO INDYKA  🍂🦃🍂🦃


ZADANIE DOMOWE NA 20/11/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia powtórkowe : ćw.1,2,3 str. 42 i ćw.4str. 43

🇵🇱🇵🇱  W sobotę  nasza klasa uświetniła  ważny Dzień Niepodległości przychodząc do szkoły ubrana w barwy narodowe .Towarzyszyły nam akcenty patriotyczne , rozmowy o Polsce , o wolności . Uczniowie układali Godło Polski oraz jak przystało na wojsko maszerowali po klasie do pieśni patriotycznej „ My Pierwsza Brygada” . 🇵🇱🇵🇱

❤️🇵🇱    POLSKA TO TAKA KRAINA KTÓRA SIĘ W SERCU ZACZYNA ❤️🇵🇱

Bardzo dziękujemy naszemu Mateuszowi za urodzinowy poczęstunek oraz za upominki , które wręczył swoim koleżankom i kolegom.  Mateusz dał nam  dodatkowe zadanie na ten tydzień😀. Uczniowie mają „ wyhodować dinozaura  „ a następnie poszukać jego nazwy i ciekawostki o nim ( w języku polskim). Dziękujemy jeszcze raz i życzymy  jemu samych słonecznych dni.


ZADANIE DOMOWE NA 13/11/2021:

1. Nauczyć się czytać czytanki pt.” Skarby pani Jesieni „ str. 49
2. Przygotować krótką wypowiedź na temat – „ Z CZYM KOJARZY CI SIĘ POLSKA ?” oraz wykonać do ustnej wypowiedzi RYSUNEK ( na kartce formatu A4).
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Z okazji Święta Niepodległości nasze sobotnie zajęcia odbędą się w barwach biało- czerwonych , dlatego proszę aby uczniowie przyszli do szkoły ubrani w tych kolorach ( jeśli posiadają np.koszulki itp.) , bądź z elementami biało- czerwonymi ( np. kokardy , czapeczki itp.) Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 6/11/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia : 3, 3a str. 37 oraz 4,4a str. 38
2. Dla chętnych uczniów : czytanie wierszy str. 44-45

👻🎃👻🎃👻🎃.
My jesteśmy straszne zmory , bardzo groźne z nas upiory !
Jeśli nie chcesz się nas bać , musisz nam cukierka dać !

I tak też było w naszej klasie ….. fantastyczne stroje , straszące duszki , zabawy ,  pękające  halloweenowe balony  ,dużo uśmiechu oraz słodycze z owocowym poczęstunkiem . DZIĘKUJEMY !!!


ZADANIE DOMOWE NA  30/10/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Maślak” str. 40
2. Przygotować się do DYKTANDA str. 41

Witamy nowego kolegę KUBĘ , który od soboty zaczął wspólną naukę języka polskiego. Życzymy jemu powodzenia oraz zadowolenia z nauki 🙂
👻🎃👻🎃👻🎃👻

Chciałam przypomnieć , że w sobotę nasze zajęcia odbędą się w atmosferze halloweenowej ….będzie czas na naukę oraz na zabawy , małego poczęstunku przygotowanego przez nasze Panie z „ trójki”. Dlatego w tym dniu uczniowie mogą przyjść w strojach halloweenowych.Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 23/10/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia : 1,2,3 str. 31 oraz 4,5,6 str.32

👨‍👩‍👧‍👦 W ostatnią sobotę października ( 30/10/2021) w naszej klasie organizujemy Halloween . Chętni uczniowie mogą przyjść w tym dniu przebrani w kostiumy halloweenowe , które nadadzą nam  jeszcze większego charakteru….będzie nam bardzo miło i wesoło.
W ostatnią sobotę obchodziliśmy POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI – odwiedziliśmy szkolną bibliotekę , gdzie Pani Ewa przygotowała dla uczniów zagadki wraz z nagrodami , zainteresowała ich ciekawą opowieścią o „ drużynie” . Dziękujemy Pani Ewie za ten czas .
Uczniowie w klasie  próbowali swoich sił, jako nauczyciele języka polskiego …zabawa wniosła dużo uśmiechu do naszej klasy.😀
Mamy jeszcze piękną jesień ,ale dużymi krokami zbliża się czas świąteczny. Chciałam poinformować , że nasza szkoła w tym celu przeznaczyła na każdego ucznia po 15 $ . Dziękujemy !


ZADANIE DOMOWE NA 16/10/2021:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać 3-4 zdania o swoim PRZYJACIELU  ( jak ma na imię ; co lubisz z nim robić; dlaczego uważasz go za swojego przyjaciela).

📚📚 Zachęcam wszystkich uczniów do czytania książek w języku polskim. Nasza szkolna biblioteka jest bogato wyposażona w bardzo ciekawe książki , dlatego warto ją odwiedzać ! 📚📚

👨‍👩‍👧‍👦 Serdecznie dziękuję moim uczniom za kwiaty, życzenia i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela.👨‍👩‍👧‍👦

W sobotę wspólnie z dziećmi „ budowaliśmy pajęczynę przyjaźni „. Kłębek wełny rzucany na zielonej trawie pozwolił nam się lepiej poznać i otworzyć – a działo się to w atmosferze życzliwości i również dobrego humoru…😀.


ZADANIE DOMOWE NA 9/10/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto ”str. 15
2.Uzupełnić ćw. 3 str. 13 oraz ćw. 2 str.16

👨‍👩‍👧‍👦 Chciałam serdecznie podziękować moim  uczniom za wielkie zaangażowanie oraz udział w niedzielnym EKO-POKAZIE….stroje mieliście fantastyczne , pomysłowe , z dużym wyczuciem przewodniego hasła naszej wspólnej zabawy „ Zrób coś fajnego ze śmiecia swojego „ – i to WAM się udało w 100% . Wielkie brawa dla Was 👏👏👏 Dziękuje rodzicom za pomoc w tym zadaniu . Zdjęcia z pikniku będą zamieszczone na stronie Ogniwo.


ZADANIE DOMOWE NA 3/10/ 2021:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ str. 10
2. Dla chętnych uczniów – ćw.1 str. 4 , ćw. 3 str. 5

Serdecznie zapraszam na nasz SZKOLNY PIKNIK, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Bensalem. Zachęcam również wszystkich uczniów oraz rodziców do brania udziału w naszym „POKAZIE EKOLOGICZNEJ MODY”. Klasa 3 jest organizatorem tego pokazu. Na sobotnich zajęciach krótko omawialiśmy pomysły różnych kreacji z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Bardzo proszę aby obecni uczniowie na pikniku przyłączyli się sami bądź z rodzicami do naszej wspólnej zabawy.