Klasa 3 2021/2022

WYCHOWAWCA: ALICJA MALCZYK

RADA RODZICÓW :

EWA SOKOŁOWSKA
JOANNA FASZCZEWSKA
KRYSTYNA NOWIK


 

WITAM TRZECIOKLASISTÓW I RODZICÓW !!!
🇵🇱 … NAUKA TO PODRÓŻ , w którą wspólnie wybraliśmy się po naszej polskiej krainie …🇵🇱

W tym roku szkolnym podróżuje 12 uczniów klasy 3 : MAXIMILIAN , JAN,  MATEUSZ, OSCAR, SOPHIA, ELIZA, MAYA, ANYA, LILIAN, ANNA, VICTORIA, KUBA

Życzę moim UCZNIOM oraz RODZICOM owocnej i dobrej współpracy, dużego zapału i wytrwałości w nauce języka polskiego.
👨‍👩‍👧‍👦 DRODZY RODZICE! 👨‍👩‍👧‍👦
W ramach zasad bezpieczeństwa w obecnej sytuacji chciałam przypomnieć o przynoszeniu przez dzieci swoich środków do dezynfekcji rąk oraz obowiązkowo maseczek. Uczniowie powinni mieć swoje odrębne przybory szkolne: ołówki,kredki,mazaki,zeszyt w wąskie linie. Dyktanda uczniowie będą pisali na rozdanych kartkach. Na pierwszych zajęciach rozdałam uczniom kartki z ogólnymi kryteriami mojego oceniania, gdzie również podany jest mój numer kontaktowy.W razie wszelkich pytań bardzo proszę o kontakt ze mną.

WAŻNE ! Proszę, aby w trakcie sobotnich zajęć mieli Państwo na uwadze wszelkie telefony , które czasami mogą być nieznane , natomiast w tym momencie mogą być ważne i mogą dotyczyć Państwa dzieci ( jak wiemy mogą zaistnieć różne sytuacje , gdzie ten kontakt może być kluczowy). Dziękuję!

 

🇵🇱 KTO TY JESTEŚ ? 🇵🇱


ZADANIE DOMOWE NA 14/05/2022:

1. Uzupełnić ćwiczenia: ćw.6 ,8 str.139 , ćw. 9 str.140
2 . Dla chętnych uczniów uzupełnić słowniczek z wyrazami z „ ż” str.140

BARDZO PROSZĘ O PRZYNIESIENIE KSIĄŻEK Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ . LISTĘ KSIĄŻEK PANI EWA WYSŁAŁA DO RODZICÓW, DLATEGO PROSZĘ O PRZYPILNOWANIE TEGO .DZIĘKUJĘ!  📚

🎂 Dziękujemy Elizie za urodzinowy poczęstunek i życzymy jej dużo radości i spełnienia marzeń 🎂


ZADANIE DOMOWE NA 7/05/2022:

1. Nauczyć się na pamięć krótkiego wiersza „ Barwy ojczyste” – uczniowie zapisali w zeszycie lekcyjnym
2. Uzupełnić ćwiczenia : ćw.2 str.126, ćw.3, 1 str.127 i ćw.2 str.128
3. Proszę , aby uczniowie podliczyli przy osobie dorosłej swoje „ SÓWKI” za aktywność przez cały rok szkolny ( proszę wziąć pod uwagę również wcześnie zapisane zeszyty- nie tylko te obecne)

WAŻNE ! PROSZĘ O PRZYPILNOWANIE DZIECI , ABY PRZYNIOSŁY W SOBOTĘ KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

🇵🇱🇵🇱 „ BARWY OJCZYSTE”🇵🇱🇵🇱

Powiewa flaga , gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze , biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

🎂🎂 Dziękujemy Jankowi za urodzinowy poczęstunek . Jeszcze raz życzymy mu dużo radości i spełnienia jego marzeń 🎂🎂
W najbliższą sobotę nasz kolega MAXIMILIAN przystępuje do I Komunii Św. Klasa 3 życzy mu wszystkiego najlepszego oraz pięknej uroczystości w tym dniu !


ZADANIE DOMOWE NA 30/04/2022:

1. Napisz w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat – Co powinniśmy robić , żeby zachować czystą planetę ?
2. Uzupełnić ćw. 2 , 3 str. 104

Na sobotnich zajęciach uczniowie klasy 3 w związku ze Światowym Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia deklarowali się chronić przyrodę ,oszczędzać wodę,dokarmiać ptaki , dbać o zwierzaki, rośliny hodować , drzewa szanować po to , by ZIEMIĘ RATOWAĆ ! Uczniowie swoją wyjątkową aktywnością na lekcji poświęconej ochronie środowiska pokazali swoją wielką wrażliwość i dojrzałą postawę wobec tego tematu . Jestem z nich bardzo dumna !

🌏🌍 PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY CHCEMY BYĆ I W ZGODZIE Z NATURĄ BĘDZIEMY ŻYĆ ! 🌏🌍


ZADANIE DOMOWE NA 23/04/2022:

1. Nauczyć się opowiadać czytankę „ Wielkanocny dzwon” – ćw. 1 str. 166. ( czytanka)
2. W ćwiczeniach uzupełnić ćw. 2 str.119, ćw.3,4 str.120
3. DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW – uzupełnić -Mój własny słowniczek wyrazów z „ó” str. 117

Przed nami wielkanocny czas  ….🐥🐥ŻYCZĘ WSZYSTKIM UDANEGO WYPOCZYNKU PRZY WIOSENNEJ POGODZIE ORAZ ZDROWYCH , WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT 🐥🐥

Dziękujemy wielkanocnemu zajączkowi „ za miłą niespodziankę . Również naszej Mayi za małe prezenciki , które wręczyła każdemu z nas .Dziękujemy !    


   ZADANIE DOMOWE NA 9/04/2022:

1.Napisz w zeszycie lekcyjnym kilka zdań na temat – Kim chcesz zostać jak dorośniesz i dlaczego ?
2.uzupełnić ćw. 1 str.100 i ćw.3,4,5 str. 101

Zachęcam do wspólnej zabawy -CZYTANIE ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH NA CZAS. Łamańce rozdałam uczniom na dwóch kartkach ( łatwiejsze i trudniejsze dla rodziców) . Proszę spróbować swoich sił – dzieci kontra rodzice , bądź mama kontra tata . Zapewniam o bardzo fajnej i wesołej zabawie ( tak było na ostatnich zajęciach .kiedy uczniowie rywalizowali między sobą , podchodząc kilkakrotnie do czytania i poprawiając swój czas).

Proszę , aby uczniowie przynieśli na zajęcia kolorowe pisaki .Będą nam potrzebne do kolorowania „ styropianowych jajek”.


ZADANIE DOMOWE NA 2/04/2022:

1.Nauczyć się czytać czytankę „ Gdzie ukryła się wiosna „ str. 161
2.Uzupełnić ćwiczenia : 4,5,6,7,8 str. 94-95 ( są to krótkie ćwiczenia).
3. Obecni uczniowie otrzymali również kartki z dodatkowym zadaniem – kartki schowali do książki z ćwiczeniami. Mają się przyjrzeć ilustracji i krótko odpowiedzieć na tej kartce jakie czynności wykonują dane osoby.
Zeszyty lekcyjne wzięłam do sprawdzenia ( dyktando).

Dziękujemy Anyi Morgan za urodzinowy poczęstunek , życząc jej dużo słonecznych dni !
Gratulujemy Victorii brania udziału w konkursie  – „ Kangur Matematyczny” . Wielkie brawa 👏👏

Chciałam również poinformować , że w związku z nadchodzącym „ zajączkiem” szkoła przeznaczyła dla każdego ucznia po 5 $ . DZIĘKUJEMY !

 


ZADANIE DOMOWE NA 26/03/2022:

1.Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt. „Wiosna” str. 146
2. Przygotować się do dyktanda str.147 „ Marzec- pierwszy miesiąc wiosny…”

MARZANNO , MARZANNO , KOLOROWA PANNO !
Czas na pożegnanie zimy
Kukłę wspólnie dziś robimy
Odgonimy złe pogody
Zanurzymy ją do wody !!!

 

W sobotę również klasa 3 brała udział w zabawie „ Bo lubię język polski …” samodzielnie rozwiązując zadania wyznaczone nam przez wybraną krainę – Moniki i Kulfona .


ZADANIE DOMOWE NA 19/03/2022 : 

1.Nauczyć się na pamięć wiersza o KRAKOWIE str. 177 – „ Kto z was jeszcze nie wie….”
2.Na podstawie „ Legendy o dzielnej Wandzie „ str.175 proszę napisać do zeszytu lekcyjnego ćwiczenie 4 str. 176 oraz na kartce formatu A4 zrobić ilustracje ( ozdobią naszą klasę ) .

 


ZADANIE DOMOWE NA 12/03/2022:

1. Nauczyć się czytać – „ Przebiśniegi” str. 143
2. Podkreślić w niej przymiotniki i wpisać do zeszytu lekcyjnego.
3. Z czytanki na str. 144 uzupełnić ćwiczenie 4 i również wpisać do zeszytu .
4. Utrwalić i powtórzyć wiadomości o przymiotniku ( str. 87)

🇵🇱  🇺🇦  W ostatnią sobotę cała nasza społeczność szkolna przekazała  moralne i duchowe wsparcie ludziom z Ukrainy. Uczniowie każdym gestem zaangażowali się , by móc pokazać , że jesteśmy z NIMI w tym jakże trudnym i niezrozumiałym czasie…ale empatia i pomoc ludzi z całego świata daje IM moc przetrwania !   🇵🇱  🇺🇦


ZADANIE DOMOWE NA 5/03/2022:

1.Uzupełnić test o Fryderyku Chopinie ( kartki z testem rozdałam uczniom do domu).
2. Nauczyć się czytać czytankę „ Pierwszy koncert” str. 131
3. Uzupełnić ćw. 11 str. 83-84 ( portret) oraz ćw. 13,14 str.85

🎼🎹🎼  „ RODEM WARSZAWIANIN , SERCEM POLAK ,A TALENTEM ŚWIATA OBYWATEL”  🎼🎹🎼

Na ostatnich zajęciach przybliżyliśmy sylwetkę wielkiego Polaka Fryderyka Chopina . Przy jego muzyce , która towarzyszyła nam przez większość czasu naszych zajęć uczniowie wspólnie wykonali szkolną gazetkę poświęconą wielkiemu pianiście . Zajęcia  te pozwoliły nam również poznać inne instrumenty muzyczne , które przynieśli uczniowie .Odbyły się w klasie „ małe koncerty muzyczne „ , które chętnie wysłuchaliśmy i oceniliśmy ogromnymi brawami . 👏👏👏 Brawa dla Victorii ( skrzypce) , Elizy i Anyi ( „ mini pianino”) , Mayi ( gitara + flet) ….brawa dla całej klasy za próbę grania na bębenkach , talerzach , kotłach itp.
Bardzo proszę o przyniesienie mi kopert ( konkurs na Rodzica Roku) , które rozdałam uczniom  ( część uczniów przyniosła mi w sobotę , dziękuję!).


ZADANIE DOMOWE NA 26/02/2022  :

1 . Nauczyć się czytać wiersza „ Karolina” str. 126
2. Uzupełnić ćwiczenia z przymiotnikami : ćw.2a str.79 , ćw. 5,6,7 str. 82

Chętni uczniowie mogą na najbliższe zajęcia przynieść swoje instrumenty muzyczne , na których grają bądź mają w domu ( oczywiście chodzi o małe instrumenty😁 ). W ramach najbliższych zajęć dotyczących tematu Fryderyka Chopina chcemy zapoznać się i omówić inne instrumenty, dlatego sami uczniowie mogą urozmaicić sobotnie zajęcia , przynosząc ze sobą, a nawet przedstawiając całej klasie swoją grę na nich ( oczywiście od nich zależy). Będzie nam bardzo miło ! Zachęcam!


ZADANIE DOMOWE NA 19/02/2022

1. Na rozdanych kartkach napisać kilka słów do DZIEWCZYNKI Z ZAPAŁKAMI .Na zajęciach uczniowie zapoznali się z treścią baśni pt. „ Dziewczynka z zapałkami” …mimo smutnego zakończenia baśni , chcemy zmienić jej finał ( bo w bajkach wszystko można ) , dlatego zadanie brzmi ( dla nieobecnych uczniów ) :

* Dziewczynka z zapałkami żyje . Jednym z jej pragnień jest , aby dzieci napisały do niej listy. Przygotowała kartki i rozrzuciła je po świecie . Jedna kartka dotarła do Ciebie . Napisz list do dziewczynki z zapałkami .*
Zeszyty lekcyjne zebrałam do sprawdzenia ( dyktando) , dlatego zadanie uczniowie mają napisać na rozdanych kartkach bądź na zwykłych.

2. Powtórzyć i utrwalić wiadomości o rzeczowniku ( ćwiczenia str. 75)

Za nami walentynkowa sobota . Wszystkie dzieci mocno się zaangażowały przygotowując wspaniałe prezenciki dla swoich koleżanek , kolegów z klasy oraz dla mnie. Ślicznie dziękuje w swoim imieniu oraz w imieniu uczniów . Takie gesty uczą dzieci wzajemnej sympatii ,życzliwości i koleżeństwa. Dziękujemy naszym Paniom za przygotowane prezenciki oraz walentynkowy poczęstunek pełen witamin….tak więc sobota była pełna wszystkiego : witaminek , łakoci , zabawy ,dobrego humoru i czerwonego koloru ❤️


ZADANIE DOMOWE NA 12/02/2022:

1. Przygotować się do dyktanda str.  121 ( Jaskółka to ptaszek….).
2. W zeszycie lekcyjnym napisać kilka zdań na temat – Dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka ?

❤️ W najbliższą sobotę nasze zajęcia odbędą się  przy czerwonych i różowych barwach , przy walentynkowych zabawach oraz w miłej i koleżeńskiej atmosferze – będziemy obchodzić KLASOWE WALENTYNKI ❤️
Bardzo proszę , aby uczniowie przyszli ubrani w walentynkowych kolorach.Będzie nam bardzo miło , jeśli chętni uczniowie przygotują dla swoich koleżanek i kolegów z klasy małe karteczki czy inne walentynkowe akcesoria . Imiona wszystkich uczniów uczniowie mają zapisane w zeszycie. Wiemy , jak ważne jest nawiązywanie i pielęgnowanie w okresie wczesnoszkolnym swoich przyjażni, a Dzień Św. Walentego przypomina nam o wzajemnej życzliwości i sympatii.

🎂 Dziękujemy naszemu nowemu koledze Olkowi za urodzinowy poczęstunek. Życzymy mu dużo uśmiechu , radości i powodzenia w nauce j.polskiego 🎂

W ramach akcji „ HAVE A HEART REACH A SENIOR” uczniowie klasy 3 na sobotnich zajęciach chętnie przyłączyli się do niej , wykonując własnoręcznie swoje prace. Z wielkim zapałem wycinali i kolorowali latawce , które zawsze wzbijają się wysoko ku słońcu . A słońce to ciepło , radość, uśmiech, zdrowie…i z takim przesłaniem uczniowie chcieli podarować swoje małe latawce ludziom starszym , aby w tym wyjątkowym czasie trwali tylko w słońcu* STAY ONLY IN THE SUN*, aby mieli uśmiech jak słońce* HAVE A SMILE LIKE THE SUN *. Te proste małe gesty uzmysłowiły dzieciom , że dla wielu z nich mogą być wielkimi gestami , przynoszącymi powiew wiosny w ich jesieni życia.
ZADANIE DOMOWE NA 29/01/2022:

1 Nauczyć się czytać czytankę str. 115
2.Uzupełnić ćwiczenie 5,6 str.72 oraz ćwiczenie 7,8 str. 73

Z życia klasy …….w trakcie sobotnich zajęć kl.3 przyłączyła się do wspólnego „ grania” z WOŚP , gdzie zakupując słodkości dołożyliśmy małe „ cegiełki” do tej ogromnej akcji , jaką jest WOŚP ❤️. Już za tydzień w niedziele w Ambassador Banquet Catering odbędzie się Finał WOŚP z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych ….serdecznie zachęcam do brania udziału w tej szlachetnej akcji ❤️


ZADANIE DOMOWE NA 22/01/2022 :

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Zima zła” str. 116
2. Uzupełnić ćw.3str.63 oraz ćw.3str.65
3. Utrwalić nazwy miesięcy oraz ich kolejność ( zapis w zeszycie lekcyjnym).

Bardzo proszę o kupienie nowych zeszytów lekcyjnych dla dzieci , które potrzebują . Chcę również przywitać nowego
ucznia , który od stycznia dołączył do klasy 3 . WITAMY ALEXANDRA i życzymy powodzenia w nauce języka polskiego.

❤️❤️ W najbliższą sobotę w naszej szkole odbędzie się KIERMASZ SŁODKOŚCI na rzecz 30 Finału WOŚP. Serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji  ❤️Do-Pieczemy WOŚP-owi❤️poprzez upieczenie i przyniesienie swoich słodkości  oraz zakupienie innych , aby zasilić każdą wpłatą czekające puszki WOŚP…. zaangażujmy się i otwórzmy nasze serca na rzecz serc potrzebujących ❤️


ZADANIE DOMOWE NA 8/01/2022:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać życzenia noworoczne dla swojej rodziny i najbliższych osób .
2. W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania .Można wrócić do naszych świątecznych czytanek : str.69 *str.75 * str.83 * str.89

DRODZY RODZICE !

❤️❤️❤️
15 stycznia 2022 w naszej szkole odbędzie się akcja wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy …sam finał odbędzie się 30 stycznia 2022 w Ambasadorze ale szkoła Ogniwo już 15 stycznia zaprasza nas do wspólnego  grania i pomagania w akcji „ DO-PIECZEMY WOŚP-owi” , poprzez upieczenie i przyniesienie w całości domowych ciast . Chętne osoby mogą zgłosić swoją chęć upieczenia ciasta  do mnie bądź do Pani Marty Baczewskiej , która kieruje tą akcją . Dziękuje !

🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Chciałam również przypomnieć o KONKURSIE RECYTATORSKIM „ SŁOWEM – POLSKA „ ogłoszonym przez KANCELARIE PREZYDENTA RP . Szczegóły konkursu są zamieszczone na stronie Ogniwo.Pierwszy( szkolny) etap eliminacyjny odbędzie się już 8 STYCZNIA , dlatego uczestnicy konkursu muszą wysłać swoje krótkie ( do 2 minut) nagranie do 7 STYCZNIA ( do piątku) na adres szkoły:       Jeśli są uczniowie zainteresowani konkursem proszę zgłosić to do mnie . Jeśli są pytania w sprawie konkursu proszę również o kontakt . Uczestnicy sami wybierają i przygotowują recytację wiersza wybranego przez siebie autora : ADAMA ASNYKA , WŁADYSŁAWA BEŁZY ,MARII KONOPNICKIEJ I BOLESŁAWA LEŚMIANA . WAŻNE !!! Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

🎄🎄🎄ŻYCZĘ WSZYSTKIM WIELU RADOSNYCH DOZNAŃ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2022 !!! 🎄🎄🎄


ZADANIE DOMOWE NA 18/12/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Czyż nasza nie jest najpiękniejsza ? „ str. 83
2. Uzupełnić ćwiczenie 1 b,c,d str. 52

Przypominam również , że w najbliższą sobotę w trakcie zajęć zawita do nas Św. Mikołaj , który będzie chodził po klasach. Proszę , aby uczniowie nałożyli mikołajkowe czapeczki , które dostali na ostatnich zajęciach.  Natomiast około 11:30 w kafeterii odbędzie się również nasza szkolna wigilia . Bardzo proszę , aby dziewczynki były ubrane na biało ( jeśli to możliwe , mogą też być np.jasne bądż srebrzyste sukieneczki ) ,natomiast chłopcy białe koszulki + ciemne spodnie . Przewidujemy wspólną pastorałkę oraz „ taniec z lampionami” , dlatego zwracam uwagę na odświętny strój. Jeszcze raz dziękuje Paniom , które zaoferowały swoje wypieki na szkolną wigilie . Jest to Pani Ewa, Pani Basia i Pani Asia 🌹🌹🌹
Należą się ogromne brawa dla całej klasy za pięknie zaśpiewaną pastorałkę 👏👏👏. Dziękuję !

🎂🎂 Nasza MAYA w sobotę obchodziła swoje urodzinki – życzymy jej samych radosnych chwil i zawsze uśmiechniętej buzi .Dziękujemy za urodzinowy poczęstunek .🎂🎂


IMG_6773ZADANIE DOMOWE NA 11/12/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Pierwszy śnieg” str. 69
2.Przygotować się do DYKTANDA str. 72. ( Jaki mróz ! Jaki chłód! …).
3. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii -ćw.2 i 3 str. 109

👨‍👩‍👧‍👦 Zachęcam moich uczniów do brania udziału w Międzynarodowym Konkursie – „ KANGUR MATEMATYCZNY „ ,który odbędzie się 17 marca 2022 , natomiast same zapisy są już w grudniu! Szczegóły konkursu są na stronie OGNIWO.

Tak jak wcześniej informowałam , 18 grudnia  ( ostatnia sobota naszych zajęć w tym roku) w kafeterii odbędzie się nasza szkolna wigilia tylko dla uczniów. Wspólnie zaśpiewamy naszą PASTORAŁKĘ – „ HOLA ,HOLA PASTERZE Z POLA „ . W ostatnią sobotę rozdałam dzieciom tekst i również ćwiczyliśmy na zajęciach ( bardzo proszę o poćwiczenie pastorałki w domu). Również klasa 3 z klasą 2,5 i 2 LO przygotowuje niespodziankę – „ TANIEC Z LAMPIONAMI „  – układ taneczny do piosenki „ Noel”  ( YouTube). Bardzo proszę , aby uczniowie w tym dniu przyszli ubrani odświętnie . Jeśli nie sprawi to kłopotu DZIEWCZYNKI na BIAŁO ( bluzeczki , rajstopki i spódniczki – super gdyby były tiulowe . Jeśli nie białe mogą być inne kolory )  CHŁOPCY – BIAłE koszulki i ciemne spodnie .
Przypominam  to dopiero 18 grudnia! Każda klasa ma upiec minimum 2 ciasta , resztę poczęstunku przygotowuje szkoła . Czy znajdą się chętne PANIE  do upieczenia ciasta ?
Jeśli tak , będę bardzo wdzięczna.

🎅🏻🎅🏻 W ostatnią sobotę nasza MAYA poczęstowała wszystkich mikołajkowymi słodyczami . Dziękujemy ślicznie !!! W tym dniu już czuliśmy zbliżające się święta ….🎅🏻🎅🏻


ZADANIE DOMOWE NA 4/12/2021:

1. CZYTANIE wiersza na rozdanych kartkach oraz w czytance str.61
2. Ułożyć w zeszycie lekcyjnym 3 zdania oznajmujące , 3 zdania pytające oraz 3 zdania rozkazujące .

W przerwie świątecznej zachęcam dzieci do czytania książeczek . Większość uczniów wypożyczyło w tym celu po kilka książek z naszej biblioteki .

👨‍👩‍👧‍👦 DRODZY RODZICE ! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia . W tym roku ze względu na sytuacje szkolne wydarzenia są ograniczone ….ale to nie znaczy , że wszystko nas ominie . Już w tej chwili chcę poinformować , że 18 GRUDNIA ( ostatnia sobota naszych zajęć w 2021 roku) w naszej kafeterii odbędzie się szkolna wigilia TYLKO dla naszych uczniów. W tym celu szkoła przygotuje wigilijny poczęstunek , natomiast miło będzie jeśli każda z klas przyniesie minimum 2 placki ( uczniów mamy ponad 100 ). W tym samym dniu zawita również Św. Mikołaj , który będzie rozdawał przygotowane przez „ trójki klasowe” prezenty.
W trakcie naszej szkolnej wigilii przygotowujemy krótką świąteczną część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewają PASTORAŁKĘ – „ HOLA ,HOLA , PASTERZE Z POLA „ ( YouTube). Bardzo proszę aby dzieci w trakcie przerwy już pomału zaznajomiły się z tą piękną pastorałką . Jest ona bardzo melodyczna i łatwa do opanowania.Po świątecznej przerwie rozdam dzieciom kartki z tekstem i będziemy próbować ją śpiewać .
Również klasa 3 wspólnie z klasą 2 i 5 przygotowuje piękny „ Taniec z lampionami „ To wszystko zaczniemy po przerwie. Początkiem grudnia poinformuje Państwa o szczegółach . Dziękuje !

🍂🦃🍂🦃 ŻYCZĘ WSZYSTKIM POGODNYCH I MIŁYCH ŚWIĄT DZIĘKCZYNIENIA W GRONIE RODZINY
ORAZ ZNAJOMYCH …UDANEGO WYPOCZYNKU I SMACZNEGO INDYKA  🍂🦃🍂🦃


ZADANIE DOMOWE NA 20/11/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia powtórkowe : ćw.1,2,3 str. 42 i ćw.4str. 43

🇵🇱🇵🇱  W sobotę  nasza klasa uświetniła  ważny Dzień Niepodległości przychodząc do szkoły ubrana w barwy narodowe .Towarzyszyły nam akcenty patriotyczne , rozmowy o Polsce , o wolności . Uczniowie układali Godło Polski oraz jak przystało na wojsko maszerowali po klasie do pieśni patriotycznej „ My Pierwsza Brygada” . 🇵🇱🇵🇱

❤️🇵🇱    POLSKA TO TAKA KRAINA KTÓRA SIĘ W SERCU ZACZYNA ❤️🇵🇱

Bardzo dziękujemy naszemu Mateuszowi za urodzinowy poczęstunek oraz za upominki , które wręczył swoim koleżankom i kolegom.  Mateusz dał nam  dodatkowe zadanie na ten tydzień😀. Uczniowie mają „ wyhodować dinozaura  „ a następnie poszukać jego nazwy i ciekawostki o nim ( w języku polskim). Dziękujemy jeszcze raz i życzymy  jemu samych słonecznych dni.


ZADANIE DOMOWE NA 13/11/2021:

1. Nauczyć się czytać czytanki pt.” Skarby pani Jesieni „ str. 49
2. Przygotować krótką wypowiedź na temat – „ Z CZYM KOJARZY CI SIĘ POLSKA ?” oraz wykonać do ustnej wypowiedzi RYSUNEK ( na kartce formatu A4).
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Z okazji Święta Niepodległości nasze sobotnie zajęcia odbędą się w barwach biało- czerwonych , dlatego proszę aby uczniowie przyszli do szkoły ubrani w tych kolorach ( jeśli posiadają np.koszulki itp.) , bądź z elementami biało- czerwonymi ( np. kokardy , czapeczki itp.) Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 6/11/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia : 3, 3a str. 37 oraz 4,4a str. 38
2. Dla chętnych uczniów : czytanie wierszy str. 44-45

👻🎃👻🎃👻🎃.
My jesteśmy straszne zmory , bardzo groźne z nas upiory !
Jeśli nie chcesz się nas bać , musisz nam cukierka dać !

I tak też było w naszej klasie ….. fantastyczne stroje , straszące duszki , zabawy ,  pękające  halloweenowe balony  ,dużo uśmiechu oraz słodycze z owocowym poczęstunkiem . DZIĘKUJEMY !!!


ZADANIE DOMOWE NA  30/10/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Maślak” str. 40
2. Przygotować się do DYKTANDA str. 41

Witamy nowego kolegę KUBĘ , który od soboty zaczął wspólną naukę języka polskiego. Życzymy jemu powodzenia oraz zadowolenia z nauki 🙂
👻🎃👻🎃👻🎃👻

Chciałam przypomnieć , że w sobotę nasze zajęcia odbędą się w atmosferze halloweenowej ….będzie czas na naukę oraz na zabawy , małego poczęstunku przygotowanego przez nasze Panie z „ trójki”. Dlatego w tym dniu uczniowie mogą przyjść w strojach halloweenowych.Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 23/10/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia : 1,2,3 str. 31 oraz 4,5,6 str.32

👨‍👩‍👧‍👦 W ostatnią sobotę października ( 30/10/2021) w naszej klasie organizujemy Halloween . Chętni uczniowie mogą przyjść w tym dniu przebrani w kostiumy halloweenowe , które nadadzą nam  jeszcze większego charakteru….będzie nam bardzo miło i wesoło.
W ostatnią sobotę obchodziliśmy POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI – odwiedziliśmy szkolną bibliotekę , gdzie Pani Ewa przygotowała dla uczniów zagadki wraz z nagrodami , zainteresowała ich ciekawą opowieścią o „ drużynie” . Dziękujemy Pani Ewie za ten czas .
Uczniowie w klasie  próbowali swoich sił, jako nauczyciele języka polskiego …zabawa wniosła dużo uśmiechu do naszej klasy.😀
Mamy jeszcze piękną jesień ,ale dużymi krokami zbliża się czas świąteczny. Chciałam poinformować , że nasza szkoła w tym celu przeznaczyła na każdego ucznia po 15 $ . Dziękujemy !


ZADANIE DOMOWE NA 16/10/2021:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać 3-4 zdania o swoim PRZYJACIELU  ( jak ma na imię ; co lubisz z nim robić; dlaczego uważasz go za swojego przyjaciela).

📚📚 Zachęcam wszystkich uczniów do czytania książek w języku polskim. Nasza szkolna biblioteka jest bogato wyposażona w bardzo ciekawe książki , dlatego warto ją odwiedzać ! 📚📚

👨‍👩‍👧‍👦 Serdecznie dziękuję moim uczniom za kwiaty, życzenia i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela.👨‍👩‍👧‍👦

W sobotę wspólnie z dziećmi „ budowaliśmy pajęczynę przyjaźni „. Kłębek wełny rzucany na zielonej trawie pozwolił nam się lepiej poznać i otworzyć – a działo się to w atmosferze życzliwości i również dobrego humoru…😀.


ZADANIE DOMOWE NA 9/10/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto ”str. 15
2.Uzupełnić ćw. 3 str. 13 oraz ćw. 2 str.16

👨‍👩‍👧‍👦 Chciałam serdecznie podziękować moim  uczniom za wielkie zaangażowanie oraz udział w niedzielnym EKO-POKAZIE….stroje mieliście fantastyczne , pomysłowe , z dużym wyczuciem przewodniego hasła naszej wspólnej zabawy „ Zrób coś fajnego ze śmiecia swojego „ – i to WAM się udało w 100% . Wielkie brawa dla Was 👏👏👏 Dziękuje rodzicom za pomoc w tym zadaniu . Zdjęcia z pikniku będą zamieszczone na stronie Ogniwo.


ZADANIE DOMOWE NA 3/10/ 2021:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ str. 10
2. Dla chętnych uczniów – ćw.1 str. 4 , ćw. 3 str. 5

Serdecznie zapraszam na nasz SZKOLNY PIKNIK, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Bensalem. Zachęcam również wszystkich uczniów oraz rodziców do brania udziału w naszym „POKAZIE EKOLOGICZNEJ MODY”. Klasa 3 jest organizatorem tego pokazu. Na sobotnich zajęciach krótko omawialiśmy pomysły różnych kreacji z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Bardzo proszę aby obecni uczniowie na pikniku przyłączyli się sami bądź z rodzicami do naszej wspólnej zabawy.