Klasa 0 2021/2022

Wychowawczyni: Małgorzata Modzelewska


2/26/22

 Zajęcia w Polskiej Szkole „Ogniwo” to dobry czas, aby się wzajemnie inspirować, a przy tym promować czytelnictwo. Uczniowie  lubią słuchać opowiadań czy wierszy, a następnie bawić się usłyszaną treścią. A najlepszą zabawą  jest zabawa w teatr. Połączenie  słowa, muzyki i ruchu z prostymi środkami scenografii, dekoracje, wycięte  z papieru postaci, wszystko to wywołuje przeżycia estetyczne, budzi je i kształtuje. Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się.

Na ostatnich zajęciach uczniowie Zerówki  poznali wiersz Wandy Chotomskiej „Kino w łazience”, a następnie przygotowali krótką inscenizację. Sprawiło im to  ogromną radość i przyjemność. A oto efekty wspólnej pracy.


1/22/22
Dzień Babci i Dziadka
WOSP 2022

11 Listopada w Zerówce

„Stary zegar zakurzony,
który choć ma tyle lat,
wciąż pamięta tę historię,
gdy o wolność walczył świat.

Stare drzewo w swej pamięci
najpiękniejsze chwile ma.
I wciąż dumne jest, że Polska
niepodległa jest i trwa!

Każde dziecko, nawet małe,
wie już, jak patriotą być.
Chce poznawać, chce się uczyć
i chce w swojej Polsce żyć!”

 

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które rokrocznie obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę,

My również świętowaliśmy w  ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Zapoznaliśmy  się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, wykonaliśmy prace plastyczne. W sali dominowały barwy ojczyste biel i czerwień.

https://fb.watch/9iIB4ZQN4t/

IMG_6372


10/30/21

Lato minęło niepostrzeżnie. Nadeszła jesień, a z nią nowy rok szkolny, który już trwa na dobre. Uczymy się pilnie, ale też obserujemy bacznie, co dzieje się za klasowymi oknami. Jesień przynosi sporo zmian w przyrodzie, które same w sobie są piękne i niezwykłe. Począwszy od niesamowitych kolorów, w jakie ubierają się drzewa i krzewy, aż po przepyszne jesienne warzywa i owoce. Zaskakująco wiele świąt przypada właśnie jesienią. Przykładem jest popularny Halloween, uwielbiany przez dzieci.  

W ostanią sobotę października mieliśmy  okazję poprzebierać się w fantazyjne stroje i potańczyć w rytmie halloweenowej muzyki. Jednak  zamiast zbierać cukierki, zbieraliśmy dynie. Odwiedziła też nas Pani Jesień w osobie Pani Dyrektor Polskiej Szkoły Ogniwo.

W wielkim koszu, który dla nas przygotowała znajdowały się owoce i warzywa, które zamieniły się w przepyszne soki, które każdy z nas chętnie kosztował. Nasi rodzice zapewnili  nam też mnóstwo atrakcji w postaci zabaw i małego jesiennego co nieco. Zdjęcia zamieszczone poniżej są dowodem super spędzonego czasu.  Ciekawe, co przyniesie kolejna pora roku – tym razem ZIMA.