Warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców Brooklyn 5/1/17

W dniu 1 maja 2017 r. o godz. 6:00 w PSD przy parafii Sw. Cyryla i Metodego , 150 Dupond Str , Brooklyn odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Warsztaty poprowadzą panowie: Rafał Mohr – aktor i Rafal Witek – pisarz książek dla dzieci.
 Tytuł spotkań autorskich / warsztatów to “Dzieciaki kontra pisarz – literackie potyczki z Rafałem Witkiem”.
Spotkania autorskie z Rafałem Witkiem to święto wyobraźni, fantazji i dobrej literackiej zabawy. Godzinne, dynamiczne zajęcia skonstruowane są tak, aby każde dziecko wyniosło z nich coś wartościowego. Mozaika zabaw, quizów, zagadek, opowiadań i wierszy trzyma w napięciu od przywitania do pożegnania. W trakcie zajęć uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, czy węże prysznicowe są jadowite, posłuchać, dlaczego Koala ma ciężkie życie, nauczyć się wpuszczać telewizor w kanał, poznać zwariowany regulamin placu zabaw, a nawet spotkać prawdziwe psotnice podwórkowe. Jeśli zaś będą uważni, to dowiedzą się też czegoś o tajnikach pisarskiego warsztatu, poznają terminy literackie i przejdą test na bycie poetą. Po spotkaniu autor chętnie odpowiada na pytania… oraz sam je zadaję. Bo skłonność do zadawania pytań to przecież cecha, która najsilniej łączy dzieci i pisarzy!
Rafał Witek (ur. 1971), autor trzydziestu książek dla dzieci (m. innymi „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Maja na tropie jaja”, „Klub latających ciotek”, „Pierwszaki z kosmosu”, seria „Bzik & Makówka”). Współpracuje z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”, magazynem dla rodziców „Twoje dziecko”, portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Zdobywca ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, laureat konkursu im. Astrid Lindgren, stypendysta UNESCO w dziedzinie twórczości literackiej. Mieszka w Warszawie z żoną, córką i chomikiem.
Warsztaty z Rafalem Mohr
Proponowane tematy:
1 ” W swiecie mimiki I gestu”
2 “Najlepsza recytacja”
3 “Kazdy moze byc aktorem”

Leave a Reply

Name
Email
Website