Matura 2023

5/6/23
Zatem dobiegliśmy do mety! I to w jakim stylu.
Nikt nie poległ, każdy ukończył bieg po polskość w pełnym tego słowa znaczeniu.
6 maja 2023 czwórka maturzystów Polskiej Szkoły ,,Ogniwo” Sebastian Dec, Joanna Oleksy, Sebastian Marczewski i Jakub Starnawski przystąpili do egzaminów maturalnych kończących cykl nauczania w ,,Ogniwie”.
Piękna pogoda za oknem, wyjątkowo ładnie przygotowana sala, dobre humory, głowa pełna wiedzy i wyobraźni oraz przyjazna komisja, sprzyjały produktywności i kreatywności naszych maturzystów.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Monika Zarzycka, życząc licealistom połamania piór. Tak też się stało. Oj łamały się …….emocji było mnóstwo.
W pierwszej części abiturienci pisali testy pisemne z historii i geografii, po czym przystąpili do ustnego egzaminu prezentując wybrane miejsca w Polsce. Zafundowali komisji świetne podróże nad Bałtyk, Pojezierze Drawskie czy do pięknego Torunia. Ostatnim wyzwaniem była deklamacja wiersza z pamięci okraszona własną interpretacją. Bzy, jaśmin, mimozy, melodie serc , ulotność, przemijanie, relacje międzyludzkie, mądrość i schyłek wędrówki na ziemi przywoływane w wypowiedziach czwórki wspaniałych, zachwycały komisję egzaminacyjną w składzie: Renata Starnawski, Danuta Rasztubowicz i Edi Bando.
Przed absolwentami ,,Ogniwa” 2023 teraz już tylko polonez wraz z balem maturzystów.

Leave a Reply

Name
Email
Website