Konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Wyjątkowy konkurs na wyjątkową rocznicę – Narodowy Bank Polski zaprasza do konkursu na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zwycięzcę czeka 20 tysięcy złotych i szansa na wykorzystanie jego pomysłu podczas prac nad monetą, która zostanie wyemitowana w 2018 roku.

 

– Projekt graficzny monety powinien jednoznacznie kojarzyć się z tematem konkursu. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł, przewidujemy także wyróżnienie i nagrodę specjalną. Każdy może mieć swój udział w świętowaniu tej szczególnej dla historii Polski rocznicy – zachęca do udziału w konkursie prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.

 

Projekt awersu i rewersu monety, o nominale 10 zł, może być wykonany z wykorzystaniem dowolnej techniki. NBP zastrzega sobie możliwość wykorzystania zwycięskiej pracy konkursowej do emisji monety kolekcjonerskiej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 czerwca br.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej NBP.

 

NBP wyłącznym emitentem polskich pieniędzy

Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo do emitowania monet i banknotów w Polsce. Wszystkie znaki pieniężne emitowane przez NBP – w tym kolekcjonerskie – są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Więcej na temat monet: www.nbp.pl/monety.

 

Kontakt dla uczestników: , tel. 22 185 45 15

Zapraszamy do udziału!

Leave a Reply

Name
Email
Website