11/19/22 ślubowanie klas 1

W sobotę w dniu 19.11.2022 r. w naszej Polskiej Szkole „Ogniwo” odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali od dłuższego czasu, pilnie ćwicząc powierzone im role. Galę rozpoczęli programem artystycznym, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne, wokalne i taneczne. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w czerwonych kokardach pod szyją i w biretach na głowach w tymże samym kolorze nadszedł najważniejszy moment uroczystości. Było to złożenie uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor dotknięciem „magicznym ołówkiem” z dumą przyjmując je do grona uczniów swojej szkoły, w towarzystwie wychowawców klas, od których uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej, a jednocześnie był to dowód, że są gotowe do sumiennej w niej pracy. To doniosłe wydarzenie upamiętniliśmy pamiątkowym zdjęciem i poczęstunkiem. Był to czas zasłużonego relaksu po wielkich emocjach i przeżyciach, a jednocześnie zadowolenia bycia już prawdziwym uczniem.
Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście w „naszej szkolnej rodzinie”. Życzymy Wam wspaniałych przyjaciół, najlepszych ocen i samych sukcesów.
Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do naszej uroczystości, aby miała charakter galowy: Pani Dyrektor, Pani Ewie, Pani Karolinie, starszym uczniom biorącym udział w części artystycznej: Mayi Jeż i Alexowi Szyszko, uczniom występującym w poczcie sztandarowym jak również rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc.

Leave a Reply

Name
Email
Website