100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole Ogniwo

11/10/18
W sobotę 10 listopada, w szkole “Ogniwo”, uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody zaczęły się od uroczystego apelu, przygotowanego przez klasę VII i klasę VIII pod kierunkiem wychowawców Pana Ryszarda Drucha (klasa VII) i Pani Bożeny Mocek (klasa VIII).

Częścią dekoracji na apelu, były prace plastyczne przygotowane przez uczniów szkoły “Ogniwo” z okazji 100-lecia. Na apelu pojawił się także specjalny gość- Józef Piłsudzki. Uczeń klas 5, Wiktor Starnawski na apel przyszedł przebrany za Józefa Piłsudzkiego.
Zawiatali do nas także Pani Danuta Kozłowski – założycielka naszej szkoły oraz Pani Mariola i Pan Hubert Kojerowie byli artyści Kabaretu “Chapeau Bas” z Filadelfii.

Po apelu pani dyrektor Monika Zarzycka otworzyła w bibliotece szkolnej wystawę pamiątek narodowych z kolekcji Pana Ryszarda Drucha zatytułowaną “Szlakiem 100-lecia Niepodległości Polski”. W otwarciu uczestniczyli uczniowie szkoły, rodzice, goście. W zbiorach Pana Drucha, znajdują się bardzo ciekawe eksponaty z okresu II Rzeczypospolitej, odznaki hitlerowskie, znaczki, monety, dokumenty i inne pamiątki z okresu II wojny światowej.

 

Leave a Reply

Name
Email
Website