Przedszkole

Wychowawca: Grażyna Solak

tel: (609) 516 – 8598

Komitet Rodzicielski:

Barbara Trzaska
Beata Szalda – Dardzinski
Sylwia Oravsky

Przedszkole -2020/2021

Plan Zajęć

9.30 – 9.45   Rozpoczynamy zajęcia – zabawa: indywidualna, parami lub zespołowo

9.50 – 10.15  Nauka w kółku cala klasa, pozniej cześć przedszkolakow przejdzie do dodatkowej klasy (praca w grupach: 2 lub 3)                   

 1. Uczymy się z podręcznika
 2. Liczymy, powtarzamy literki, poznajemy nowa   literkę
 3. Omawiamy pory roku /święta lub
 4. Rysujemy, malujemy cz.1

10.30 – 11.20  (Cała klasa) Wykonujemy projekt /projekty cz.2

      1.Uczymy się piosenek i wierszyków

 1. Tańczymy, śpiewamy piosenki
 2. Zabawa

10.50 – 11.00  Przygotowanie do lunchu w klasie

11.-05 – 11.30  Lunch

11.30 – 11.55  Plac zabaw / Praca w podgrupach (czytanie książeczki, puzzle)

12.00 – 12.30  Wykonujemy projekty cz.3 – poznajemy litery i cyfry/zabawa

12.30 – 12.45  Powtarzamy tematy bieżącej lekcji

12.45 – 13.00  Porządkujemy klasę


Zajecia 3 pazdziernika 2020

Tematem lekcji bylo: „ Nasze ulubione ksiazki oraz kazdy z nas jest inny” (podrecznik czesc 1 str.18, 19 i 20). Mowilismy o dzieciach na calym swiecie, kolegach i kolezankach, roznicach i podobienstwach. Uczylismy sie liczyc do 3 i 4. Powtarzalismy tematy z poprzedniej lekcji.

Rysowalismy jesien: „Zwierzeta w lesie”, ”Jez na grzybobraniu” mowilismy o jesieni. Powtarzalismy tematy z poprzednich lekcji. Wykonalismy indywidualnie projekt: „Kolorowe dynie”. Bawilismy sie w gry „Domino”, puzle, spiewalismy piosenki i liczylismy do 3, 4 i 5. Bylismy na placu zabaw. Wielu przedszkolakom podobal sie lunch i smakowala piza. Dziekujemy!

Praca domowa na 10 pazdziernika

Z podrecznika „Maja uczy sie i bawi” uzupelnic str.21, 22 i 23. (Dla starszych dzieci).

Dla calej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia czy wysluchania pt: „Raczki robia klap, klap, klap” – slowa na str.96.


Zajęcia 26 września 2020

Tematem lekcji było: ”Pani Jesień, nazwy części naszego ciała i liczenie do dwóch ” (z podręcznika rozdział II str.12 -17).  Czytałam dzieciom wierszyk pt: „Moje ciało” str.13 …” Tu mam nóżki do tupania, a tu ręce do klaskania…” oraz ze str.17. Liczyliśmy do dwóch.

Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek i przypomnieliśmy nazwy przyborów szkolnych oraz kolory kredek. Rysowaliśmy „Plecak szkolny” i „Kolorowe kredki”. Wyszliśmy na plac zabaw, śpiewaliśmy 100 lat dla Solenizantek Darii i Leny – Zyczymy Darii i Lence wszystkiego najlepszego! Wykonaliśmy projekty „Owoce jesieni – zielone jabłuszko”. Czytaliśmy wierszyki polskich poetów: Stanisława Jachowicz, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Kulmowej, Ludwika Jerzego Kern.

 Wyszliśmy na dziedziniec szkolny.

Praca domowa na 3 października 2020

Z podręcznika „Maja uczy się i bawi” uzupełnić str.14, 15, 16 i 17. (Dla starszych dzieci).

Proszę podpisać plecaki i podręczniki.


Zebranie z Rodzicami 9/19/2020 online

 1. Powitanie – Witam Państwa, Dzieci w Ogniwie. Rok 2020/2021 jest nietypowym ze względu na wciąż trwające zagrożenie koronowirusem. Proszę przestrzegać zasad dotyczących naszego bezbieczeństwa przed koronowirusem podanych na stronie Ogniwa.
 2. Przedstawienie Nauczycieli prowadzących. Nauczycielem prowadzącym jest mgr inż. Grażyna Solak z ukończonymi studiami podyplomowymi na Uniwersytecie Pedagogiki w Warszawie, Ukończonej EDU i Special EDU w MCCC w New Jersey i Liberal Art. Jest to 11 rok pracy w Ogniwie i 17 rok w Szkołach Dokształcających w NJ. W Polsce uczyłam w Warszawskich Liceach często klasy maturalne i Podyplomowe Studia pomaturalne. Nauczycielem wspomagającym pracę w Przedszkolu jest Nicol Zarzycki – abiturientka Ogniwa, studentka College of New Jersey, pracująca w Ogniwie 4-ty rok szkolny.
 3. Tel.e-maile, kontakty, lista dzieci. Jest nas 12-cioro : 7 chłopców i 5 dziewcząt.
 4. Wpisanie alergi u dzieci –  jeśli istnieja na osobna liste, prosze panstwa o podanie.
 5. Podrecznik szkolny – Malgorzata Pawlusiewicz cz.I i II „Maja uczy sie i bawi”.
 6. Przybory szkolne: klasowe i prywatne ( papier kolorowy, nozyczki, kredki, klej, brystol, bialy grubszy papier do malowania, farby do malowania).
 7. Matki lub ojcowie chetni do Komitetu Klasowego – uprzejmie prosze sie zglosic.
 8. Plan zajec / podzial na grupy, podgrupy  – plan zajec przedstawilam powyzej, podgrupy moga byc utworzone, jesli zajdzie taka potrzeba.
 9. Praca domowa – zadawana dla starszych dzieci, dla chętnych dzieci, jeśli dziecko nie ma ochoty, czekamy kilka tygodni dłużej. Często dzieci zaczynaja odrabiac prace domowa od stycznia.
 10. Zabawy klasowe kostiumowe: na Halloween 10/25/2019 i karnawałowa 1/11/2019
 11. Klasowe śniadanie na Swięto Dziękczynienia 11/16/2019
 12. Pomysły, uwagi dotyczące usprawnienia naszej pracy proszę kierować do nauczycieli
 13. Tematy wolne (słodycze w klasie? Jestem przeciwna słodyczom).
 14. Dziękuje za przyprowadzanie dzieci do grupy przedszkolnej i krzewienia kultury oraz poznania tradycji, obyczajów i języka naszych przodków.

Serdecznie witam Najmłodszych Uczestników naszej szkoły „Ogniwo”, Rodziców,  Dzieci i ich Opiekunów. Zyczę:

Dobrego, Wesołego Roku Szkolnego 2020/2021, ciekawych zabaw i nowych przygód z Ogniwem.


Zajęcia 19 września 2020

Temat lekcji: Nazwy przyborów szkolnych, poznanie 6-ciu kolorów, nasza klasa i integracja przedszkolaków cz.2.

Na drugich zajęciach przedszkolnych po krótkiej zabawie indywidualnej i parami, dzieci wyszły na dziedziniec szkolny gdzie bawiły się z radością. Po powrocie do klasy wykonały rysunek: „Kosz pełen jabłek”. W czasie lunchu słuchały historyjki o wschodzie słońca, która miała za zadanie otworzyć bramę do wyobraźni dziecięcej wiedzy i sprawności komunikacyjnej.

Następnie dzieci zapoznały się z podręcznikiem szkolnym autorki – Małgorzaty Pawlusiewicz pt: ”Maja uczy się i bawi”, z jej główną bohaterka, rozdzialami, praca domowa wystepująca po każdym dziale. Dzieciom z zainteresowaniem słuchały wierszyka od autorki ”Uśmiechnij się Maju”. Uczylićmy się nazw przyborów szkolnych i kolorów. Omawialiśmy zabawki Mai i te, które mamy w naszej klasie. Nauczyciel zapoznał dzieci z ilustracją przedstawiajacą salę przedszkolną. Wspólnie z dziemi starał się ja porównać z salą, w której odbywają się zajęcia.

Dzieci namalowały obrazy „Pożegnanie lata” i wykonały projekty „czerwone jabłka” dekorując je naklejkami w kształcie kolorowych figur geometrycznych dużych i małych.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajeczki o „Czerwonym kapturku” z moralem – nie rozmawiamy z nieznajomymi. Na koniec dnia dzieci otrzymały korony z motywami zwierząt. Przez cały dzień szkolny towarzyszyły nam piosenki jako nauka pełnych form wypowiedzi.

Dziękuję Waszym dzieciom za wspaniały dzień w Naszym Ogniwie!

Praca domowa na 26 wrzesnia 2020

Dla dzieci starszych z podręcznika Małgorzaty Pawlusiewicz pt: „Maja uczy się i bawi” części I  str.: 9, 10 i 11- należy uzupełnić ćwiczenia. Dla całej grupy przedszkolnej piosenka do nauczenia pt: „Czerwone jabłuszko” – zwrotka 1 i 2. Str.97 w dziale 15 (na końcu książki).

Zebranie z Rodzicami 9/19/2020 online

 

 


Zajęcia 12 września 2020

Uroczysty Apel dla całej szkoły o godz.10.00.

Temat lekcji: Integracja klasy cz.1. Nauczyciel zastępujący mgr Bożena Mocek ßwychowawczyni kl.II LO. Nauczyciel Pomagający – Nicole Zarzycki.

Czytanie książeczek, rysowanie jeża z jabłuszkiem i liściem.  Lunch zjedliśmy w klasie, a poźniej wyszliśmy na dziedziniec szkolny i najmłodsi uczniowie bardzo chętnie biegali razem na placu zabaw, grali w piłkę i hustali się.

Przedszkolaki bawiły się indywidualnie i grupowo. Z zaciekawieniem słuchały książeczek czytanych przez nauczyciela.