LO II

Wychowawczyni: Anna Jurewicz11/19/22
Sobotnie zajęcia klasy II LO. Tym razem mogliśmy sprawdzić swoje zdolności artystyczne. Mieliśmy okazję gościć w szkole Panią Krystynę Jurewicz, znaną na Warmii i Mazurach działaczkę kulturalną, propagującą twórczość ludową i rzemieślniczą, nagrodzoną m.in Statuetką Świętego Jakuba, członkinię Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Polsce.
Dzięki Pani Krysi poznaliśmy metodę tworzenia oryginalnych bombek choinkowych z jedwabnych wstążek wpinanych w styropianowe kule.
Rękodzieło to wywodzi się z japońskiej sztuki ozdobnictwa Kanzashi. Pozwala na kreatywne, kolorowe i pełne wyobraźni tworzenie ozdób nie tylko choinkowych. My postanowiliśmy przygotować naszym rodzicom świąteczną niespodziankę w patriotycznych kolorach, ale o tym…pssst!, dopiero w święta 🎅
Dziękujemy Pani Krysi za wspaniałą lekcję, fajną zabawę i nową, bardzo ciekawą umiejętność.

W sobotę 15 października klasa II LO wraz z rodzicami udała się na integracyjną wycieczkę do parku. Spacerując uroczymi ścieżkami omawialiśmy zawiłości naszego ojczystego języka i trudności szkolne.  W doskonałych humorach,  otuleni słoneczną i kolorowa jesienią, spędziliśmy bardzo ciekawy dzień poza murami szkolnymi.