LO II 2022-2023

Wychowawczyni: Anna Jurewicz


5/6/23
W końcu doczekaliśmy się prawdziwej wiosny!
Piękne słońce, kwitnące drzewa i… koniec roku szkolnego za rogiem! Klasa I i II LO postanowiły odprężyć nadwyrężone ciężką pracą umysły () i zaprosić wiosnę do szkoły. Wspólnymi siłami ozdobiliśmy nasz parking kolorami zbliżających się wakacji.

5/6/23
Kwietniowy projekt “Kopernik ” był maturalną przymiarką klasy II LO.  Oprócz  faktów historycznych i biograficznych z życia słynnego,  polskiego astronoma uczniowie  postarali się o przedstawienie  szczegółów astronomiczne-fizycznych w języku polskim.  Gratuluję pomysłów,  ciekawych prac i nowo zdobytej wiedzy!

4/22/23
Wyjscie integracyjne

4/15/23
Po ciężkiej przeprawie przez polskie pasma i masywy górskie na lekcji geografii klasa II LO postanowiła udać się w podróż dookoła świata. Dwie drużyny rywalizowały ze sobą wykupując najsłynniejsze światowe perełki turystyki. Zabawa, przygoda i uśmiech były naszymi przewodnikami.


11/19/22

Sobotnie zajęcia klasy II LO. Tym razem mogliśmy sprawdzić swoje zdolności artystyczne. Mieliśmy okazję gościć w szkole Panią Krystynę Jurewicz, znaną na Warmii i Mazurach działaczkę kulturalną, propagującą twórczość ludową i rzemieślniczą, nagrodzoną m.in Statuetką Świętego Jakuba, członkinię Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Polsce.
Dzięki Pani Krysi poznaliśmy metodę tworzenia oryginalnych bombek choinkowych z jedwabnych wstążek wpinanych w styropianowe kule.
Rękodzieło to wywodzi się z japońskiej sztuki ozdobnictwa Kanzashi. Pozwala na kreatywne, kolorowe i pełne wyobraźni tworzenie ozdób nie tylko choinkowych. My postanowiliśmy przygotować naszym rodzicom świąteczną niespodziankę w patriotycznych kolorach, ale o tym…pssst!, dopiero w święta
Dziękujemy Pani Krysi za wspaniałą lekcję, fajną zabawę i nową, bardzo ciekawą umiejętność.

W sobotę 15 października klasa II LO wraz z rodzicami udała się na integracyjną wycieczkę do parku. Spacerując uroczymi ścieżkami omawialiśmy zawiłości naszego ojczystego języka i trudności szkolne.  W doskonałych humorach,  otuleni słoneczną i kolorowa jesienią, spędziliśmy bardzo ciekawy dzień poza murami szkolnymi.