Klasa 3

WYCHOWAWCA: ALICJA MALCZYK

RADA RODZICÓW :

EWA SOKOŁOWSKA
JOANNA FASZCZEWSKA
KRYSTYNA NOWIK


 

WITAM TRZECIOKLASISTÓW I RODZICÓW !!!
🇵🇱 … NAUKA TO PODRÓŻ , w którą wspólnie wybraliśmy się po naszej polskiej krainie …🇵🇱

W tym roku szkolnym podróżuje 11 uczniów klasy 3 : MAXIMILIAN , JAN,  MATEUSZ, OSCAR, SOPHIA, ELIZA, MAYA, ANYA, LILIAN, ANNA, VICTORIA

Życzę moim UCZNIOM oraz RODZICOM owocnej i dobrej współpracy, dużego zapału i wytrwałości w nauce języka polskiego.
👨‍👩‍👧‍👦 DRODZY RODZICE! 👨‍👩‍👧‍👦
W ramach zasad bezpieczeństwa w obecnej sytuacji chciałam przypomnieć o przynoszeniu przez dzieci swoich środków do dezynfekcji rąk oraz obowiązkowo maseczek. Uczniowie powinni mieć swoje odrębne przybory szkolne: ołówki,kredki,mazaki,zeszyt w wąskie linie. Dyktanda uczniowie będą pisali na rozdanych kartkach. Na pierwszych zajęciach rozdałam uczniom kartki z ogólnymi kryteriami mojego oceniania, gdzie również podany jest mój numer kontaktowy.W razie wszelkich pytań bardzo proszę o kontakt ze mną.

WAŻNE ! Proszę, aby w trakcie sobotnich zajęć mieli Państwo na uwadze wszelkie telefony , które czasami mogą być nieznane , natomiast w tym momencie mogą być ważne i mogą dotyczyć Państwa dzieci ( jak wiemy mogą zaistnieć różne sytuacje , gdzie ten kontakt może być kluczowy). Dziękuję!

 

🇵🇱 KTO TY JESTEŚ ? 🇵🇱


ZADANIE DOMOWE NA 30/10/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Maślak” str. 40
2. Przygotować się do DYKTANDA str. 41

Witamy nowego kolegę KUBĘ , który od soboty zaczął wspólną naukę języka polskiego. Życzymy jemu powodzenia oraz zadowolenia z nauki 🙂
👻🎃👻🎃👻🎃👻

Chciałam przypomnieć , że w sobotę nasze zajęcia odbędą się w atmosferze halloweenowej ….będzie czas na naukę oraz na zabawy , małego poczęstunku przygotowanego przez nasze Panie z „ trójki”. Dlatego w tym dniu uczniowie mogą przyjść w strojach halloweenowych.Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 23/10/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia : 1,2,3 str. 31 oraz 4,5,6 str.32

👨‍👩‍👧‍👦 W ostatnią sobotę października ( 30/10/2021) w naszej klasie organizujemy Halloween . Chętni uczniowie mogą przyjść w tym dniu przebrani w kostiumy halloweenowe , które nadadzą nam  jeszcze większego charakteru….będzie nam bardzo miło i wesoło.
W ostatnią sobotę obchodziliśmy POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI – odwiedziliśmy szkolną bibliotekę , gdzie Pani Ewa przygotowała dla uczniów zagadki wraz z nagrodami , zainteresowała ich ciekawą opowieścią o „ drużynie” . Dziękujemy Pani Ewie za ten czas .
Uczniowie w klasie  próbowali swoich sił, jako nauczyciele języka polskiego …zabawa wniosła dużo uśmiechu do naszej klasy.😀
Mamy jeszcze piękną jesień ,ale dużymi krokami zbliża się czas świąteczny. Chciałam poinformować , że nasza szkoła w tym celu przeznaczyła na każdego ucznia po 15 $ . Dziękujemy !


ZADANIE DOMOWE NA 16/10/2021:

1. W zeszycie lekcyjnym napisać 3-4 zdania o swoim PRZYJACIELU  ( jak ma na imię ; co lubisz z nim robić; dlaczego uważasz go za swojego przyjaciela).

📚📚 Zachęcam wszystkich uczniów do czytania książek w języku polskim. Nasza szkolna biblioteka jest bogato wyposażona w bardzo ciekawe książki , dlatego warto ją odwiedzać ! 📚📚

👨‍👩‍👧‍👦 Serdecznie dziękuję moim uczniom za kwiaty, życzenia i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela.👨‍👩‍👧‍👦

W sobotę wspólnie z dziećmi „ budowaliśmy pajęczynę przyjaźni „. Kłębek wełny rzucany na zielonej trawie pozwolił nam się lepiej poznać i otworzyć – a działo się to w atmosferze życzliwości i również dobrego humoru…😀.


ZADANIE DOMOWE NA 9/10/2021:

1. Nauczyć się czytać czytankę „ A jednak warto ”str. 15
2.Uzupełnić ćw. 3 str. 13 oraz ćw. 2 str.16

👨‍👩‍👧‍👦 Chciałam serdecznie podziękować moim  uczniom za wielkie zaangażowanie oraz udział w niedzielnym EKO-POKAZIE….stroje mieliście fantastyczne , pomysłowe , z dużym wyczuciem przewodniego hasła naszej wspólnej zabawy „ Zrób coś fajnego ze śmiecia swojego „ – i to WAM się udało w 100% . Wielkie brawa dla Was 👏👏👏 Dziękuje rodzicom za pomoc w tym zadaniu . Zdjęcia z pikniku będą zamieszczone na stronie Ogniwo.


ZADANIE DOMOWE NA 3/10/ 2021:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ str. 10
2. Dla chętnych uczniów – ćw.1 str. 4 , ćw. 3 str. 5

Serdecznie zapraszam na nasz SZKOLNY PIKNIK, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Bensalem. Zachęcam również wszystkich uczniów oraz rodziców do brania udziału w naszym „POKAZIE EKOLOGICZNEJ MODY”. Klasa 3 jest organizatorem tego pokazu. Na sobotnich zajęciach krótko omawialiśmy pomysły różnych kreacji z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Bardzo proszę aby obecni uczniowie na pikniku przyłączyli się sami bądź z rodzicami do naszej wspólnej zabawy.