Klasa 3 2020/2021

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail:

Rada Rodziców:

DOROTA  MADON
ANNA  KURACH
MARTA  BACZEWSKA


Drodzy Rodzice,

Jak wiecie Szkoła “Ogniwo” ogłosiła Konkurs na Rodzica Roku. Będzie on przebiegał w dwóch etapach. Zgodnie z regulaminem I etap odbędzie się 27 marca. Wówczas to zostanie wybrany Rodzic każdej Klasy. Tego dnia przed drzwiami wejściowymi do szkoły będą stali Rodzice z puszkami na głosy. Głosowanie jest anonimowe.

Na kartce wpisujemy klasę oraz numer ucznia w dzienniku, który, automatycznie stanie się numerem rodzica (lista poniżej). Przed głosowaniem prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody..

Zachęcamy do głosowania…

1 Baczewska Adriana
2 Drężek Sara
3 Formela Philip
4 Kudla Ryan
5 Kuklinska Maya
6 Kurach Garbriella
7 Madon Mia
8 Papiez Adrian
9 Ruel Gabriella
10 Szlezak Lilly
11 Trzaskus Dylan

 

Regulamin_Rodzic_Roku


Życzenia dla Mamy i Taty

https://fb.watch/5BgX6lIwAK/


ZADANIE DOMOWE NA 15/05/2021:

1. Uzupełnić ćw. 8 str. 146 , ćw.1 str. 149 , ćw. 2 str. 150
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza z czytanki str. 189 pt.„ Choćbym ci …” oraz wiersza na rozdanych kartkach pt. „ Dzień Mamy i Taty” ( podaje tekst dla uczniów nieobecnych)
🌺🌺🌺
Jest w maju dzień specjalny taki ,
kiedy mama czeka na buziaki.
Bo to jest Dzień Mamy , a mamę kochamy
i zaraz buziaków sto pewnie jej damy.

A gdy wiosna zamieni się w lato ?
Na buziaki w Dzień Taty czeka tato .
Czy tylko wtedy ? Wcale nie !
Chyba pamiętacie , że mamie i tacie
buziaki zawsze należą się .
🌺🌺🌺


ZADANIE DOMOWE NA 8/05/2021 :

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „Trzeci Maja„ str. 184
2. Uzupełnić ćw. 9 str. 140 oraz SŁOWNICZEK z wyrazami z Ż (kilka wyrazów).

Chciałam również przypomnieć o przyniesienie kopert dotyczących Konkursu na Rodzica Roku (koperty rozdałam wcześniej dzieciom) . Dziękuję  🙂


ZADANIE DOMOWE NA 1/ 05/ 2021 :

1. Uzupełnić ćwiczenia z liczebnikami – ćw. 2,3 str. 104
2. Rozdałam uczniom kartki z tekstem tzw. „ łamańców językowych”. Pierwsza kartka dla dzieci, druga – z tekstem trudniejszym dla rodziców. Proponuje wspólną zabawę -czytanie wybranego tekstu na czas. Uczniowie już próbowali swoich sił  na ostatnich zajęciach, podchodząc kilkakrotnie do zadania, poprawiając swój czas.

DRODZY RODZICE ! Tak jak wspomniałam już wcześniej, rozdałam dzieciom koperty z nazwiskami rodziców do Konkursu – Rodzic Roku 2021. Zachęcam do dalszego głosowania …proszę, aby uczniowie przynieśli je na najbliższe zajęcia ( te bądź późniejsze). Dziękuję !


ZADANIE DOMOWE NA 24/04/2021 :

W związku z tym , że zebrałam uczniom zeszyty szkolne do sprawdzenia, zadanie domowe rozdałam na kartkach . Uczniowie nieobecni niech skupią się tylko na zadaniu dostępnym w ćwiczeniu.
1. Przygotować się do dyktanda ( DYKTANDO tym razem w ĆWICZENIACH str. 133 – „Trzecia klasa urządziła przyjęcie …..”).
2.Uzupełnić ćwiczenie 2 , 3 str. 132

DRODZY RODZICE !
Zachęcam wszystkich do dalszego głosowania na Rodzica Roku. W najbliższą sobotę rozdam każdemu dziecku „ specjalne kartki” z nazwiskami wszystkich rodziców , którzy przeszli do dalszego etapu konkursu. Głosowanie anonimowe wciąż trwa … proszę oznaczyć dane nazwisko, natomiast KARTKI ZAKLEJONE W KOPERCIE przekazać swojemu dziecku . Zbiorę je  1 maja w sobotę . Uczniowie nieobecni ze względu na Komunię Św. mogą przynieść tydzień później. Dziękuję !

SOBOTNIE MAŁE WARSZTATY – NASZE UCZUCIA I EMOCJE 😁😞😩😢


ZADANIE DOMOWE NA 17/04/2021:

1.Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Wiosenny wietrzyk ” str. 162
2. Podkreślić w wierszu czasowniki – z pięcioma wybranymi ułożyć 5 zdań i wpisać do zeszytu lekcyjnego.
3. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii – ćw. 3,4 str. 125 ( RZ wymienne na R ).


ZADANIE DOMOWE NA 10/04/2021 :

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Wielkanocny dzwon” str. 165
2. Uzupełnić ćw. 1 str. 100 , ćw. 3, 4, 5 str. 101

W przerwie świątecznej przypominamy i powtarzamy sobie wiadomości o RZECZOWNIKU , PRZYMIOTNIKU I CZASOWNIKU ( ćwiczenia). Uczniowie , którzy nie uzupełnili na lekcji ćwiczeń , proszę o uzupełnienie w domu ( str. 94- 98) .

Serdecznie gratulujemy SARZE DRĘŻEK przejścia do następnego etapu w Konkursie „ Słowem – Polska” . Życzymy jej powodzenia w dalszych eliminacjach . Gratulujemy GABRYSI RUEL , która zajęła I miejsce na płaszczyźnie szkolnej . Gratulujemy pozostałym dziewczynkom pięknych recytacji wierszy , ich odwagi i zaangażowania.PAMIĘTAJMY !!! Już samo podjęcie decyzji o wzięciu udziału w konkursie jest ogromnie cenne ; podnoszą samoocenę dziecka , uczą wiary w siebie , pozwalają dzieciom odnajdywać się w sytuacjach pewnych wyzwań .

🐣🐣🐣 Przed nami Święta Wielkanocne 🐣🐣🐣

Dziękujemy „ Zajączkowi „ za prezenciki i poczęstunek , który uprzymilił nam sobotni czas.  Oprócz słodkich łakoci , zabaw ,dobrego humoru , wiosennej pogody zagościły do nas prawdziwe króliczki , które sprawiły każdemu z nas wiele radości …. to wszystko wpłynęło na to , że już czujemy nadchodzące Święta Wielkanocne .
🐣🌷🐣 ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH
ŚWIĄT W MIŁEJ RODZINNEJ ATMOSFERZE 🐣🌷🐣


ZADANIE DOMOWE NA 27/03/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza „ Wiosna „ str. 146
2. Uzupełnić ćwiczenia: ćw.7 str.95 , ćw.8 str. 95 , ćw. 9 str. 96

Uczniowie, którzy nie nauczyli się wierszyka o Krakowie str. 177 będą pytani w najbliższą sobotę.
Mocno trzymamy kciuki za nasze uczennice , które już w sobotę będą brały udział w Konkursie Recytatorskim „ Słowem – Polska” . Są to : Lilly , Mia, Sara i Gabrysia Ruel.
POWODZENIA !!!
🌷🐇🐰🐇 🌷

 

W sobotę będziemy mieli w klasie „wielkanocnego zajączka” . Zajęcia odbędą się już w atmosferze nadchodzących świąt , pełne słodkości , zabaw , malowania jajek itp. Szkoła „ Ogniwo „ przeznaczyła na ten cel po $5 na kaźdego ucznia . Dziękujemy bardzo ! Dziękujemy naszym Paniom z „ trójki klasowej” za przygotowanie niespodzianki.

Starym , polskim zwyczajem w sobotę topiIiśmy Marzannę ….
I chyba udało się przegonić zimę ,a przywitać WIOSNĘ 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 20/03/2021:

1. Nauczyć się na pamięć wiersza o Krakowie str. 177
2. Napisać zdania na rozdanych kartkach ( zdania dotyczące wykonywanych czynności , widoczne na ilustracji).

DRODZY RODZICE ! Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na zeszyty lekcyjne , które u niektórych uczniów się kończą. W sklepiku szkolnym można je zakupić.
Do KONKURSU RECYTATORSKIEGO zgłosiły się trzy uczennice : Lilly Szlezak , Mia Madon i Sara Drężek . Już 27 marca odbędą się pierwsze eliminacje . Mocno trzymamy kciuki !
🎂 Nasza MIA obchodziła swoje urodzinki . Dziękujemy za urodzinowy poczęstunek i życzymy jeszcze raz pięknych i słonecznych dni 🎂

Na sobotnich zajęciach w ramach akcji pt.” BO LUBIĘ JĘZYK POLSKI” uczniowie podzieleni na 3 grupy rozwiązywali rebusy , krzyżówki ,poznając przy tym nazwy polskich miast i ciekawostki o nich. Wszystko to odbywało się w „ towarzystwie bohaterów „ bajki o Baltazarze Gąbce …był Smok Wawelski, kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka i tajemniczy szpieg Don Pedro . Wybierając się z nimi w podróż zagadek i zadań – do KRAINY ROBINSONADY , uczniowie bliżej poznali piękne miasto Króla Kraka , jego zabytki , legendy z nim związane itp.
< KARAMBA ! – zadania rozwiązane  – MAMMA MIA ! 👏👏

https://fb.watch/4h3U1nwEBw/

 


ZADANIE DOMOWE NA 13/03/2021:

1.Uzupełnić ćwiczenie 4 str. 144 w CZYTANCE i przepisać je do zeszytu lekcyjnego.
2.Przygotować się do DYKTANDA str. 147  „ Marzec – pierwszy miesiąc wiosny…”

DRODZY RODZICE ! Jeszcze raz zachęcam moich uczniów do brania udziału w różnych oferowanych konkursach , które mają za zadanie wzbudzać i rozwijać kreatywność naszych dzieci . Przypominam , że wszelkie propozycje , informacje dotyczące tych konkursów czy zabaw są do Państwa wysyłane emailem , są również zamieszczane na stronie Ogniwo / wiadomości/ . Proszę uważnie śledzić , a osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną.Tak jak wspomniałam Państwu jest propozycja Konkursu Recytatorskiego „ Słowem – Polska” ogłoszonego przez Kancelarie Prezydenta  . Proszę się zapoznać z regulaminem i zgłosić chętnych uczniów do środy bieżącego tygodnia. Następne etapy omówimy później . Dziękuję !

Zachęcamy uczniów do obejrzenia paru odcinków Baltazara Gąbki przed sobotą:

https://www.youtube.com/results?search_query=baltazar+gabka


ZADANIE DOMOWE NA 6/03/2021 : 

1. Nauczyć się czytać czytankę „ Bajka „ str. 155
2. Z czytanki wypisać do zeszytu lekcyjnego PRZYMIOTNIKI.
3. Uczniowie na lekcji zapoznali się z baśnią Hansa Christiana Andersena „ Dziewczynka z zapałkami”.  Tak jak w każdej baśni czy bajce możemy zmienić jej zakończenie , niekoniecznie smutne ….na rozdanych kartkach proszę napisać krótki list do dziewczynki ( co chciałbyś / chciałabyś jej powiedzieć , zaoferować , życzyć itd.).


ZADANIE DOMOWE NA 27/02/2021:

1.Nauczyć się czytać „ Pierwszy koncert” str. 131
2.Uzupełnić test o Fryderyku Chopinie ( test przypięty jest do zeszytu lekcyjnego) . Uczniowie nieobecni na ostatnich zajęciach nie muszą uzupełniać .
3. Wykonać ćwiczenie 11 na str.83-84

Na sobotnich zajęciach uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością FRYDERYKA CHOPINA . Słuchając jego muzyki uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali piękne i bardzo udane portrety , które zdobią naszą klasę.

„ RODEM WARSZAWIANIN , SERCEM POLAK A TALENTEM ŚWIATA OBYWATEL „


ZADANIE DOMOWE NA 20/02/2021:

1.Uzupełnić „ słowniczek” wyrazów z „ ó”  str. 117 ( ortografia)
2. Ćwiczenie 10 str. 85 ( przymiotniki)

W ramach ćwiczeń z przymiotnikami uczniowie wykonali w domu bardzo interesujące „ ogłoszenia o zaginionym zwierzątku „ . Wspólnie omawialiśmy każde z osobna , zwracając uwagę na cechy charakterystyczne poszukiwanych zwierząt ( a pomogły nam „ przymiotniki”).

❤️ Nasze WALENTYNKI były pełne słodkości i wzajemnej życzliwości …dobrego humoru i czerwonego koloru ! Dziękuję wszystkim uczniom za staranne przygotowanie „ walentynkowych prezencików „ dla mnie oraz koleżankom i kolegom z klasy . Było nam bardzo miło . Dziękujemy za słodkie poczęstunki w atmosferze dobrej zabawy  . DZIEŃ ŚW. WALENTEGO TO DZIEŃ DOBRY DLA KAŻDEGO ! I tak było u nas w sobotę w klasie ! ❤


ZADANIE DOMOWE NA 13/02/2021:

1. Uzupełnić ćwiczenia 4,5,6 str. 116 ( -ów , -ówka)
2. Ćwiczenie 2a str. 79 wykonać na kartce papieru formatu A4 ( ogłoszenie o zaginionym zwierzątku + jego rysunek ) . Na lekcjach tłumaczyłam dzieciom zadanie.

❤❤️ W najbliższą sobotę będziemy obchodzić „ KLASOWE WALENTYNKI” . Pod hasłem  „ SERDUSZKO DLA KAŻDEGO – KOLEŻANKO I KOLEGO ! „ . Chętni uczniowie mogą przygotować karteczki , serduszka czy inne gadżety walentynkowe dla swoich koleżanek i kolegów z klasy .
KLASA 3 : ADRIANA , SARA, PHILIP, RYAN, MAYA, GABRIELLA KURACH, MIA, ADRIAN,GABRIELLA RUEL, LILLY, DYLAN
W tym dniu uczniowie mogą przyjść ubrani w „ walentynkowych kolorach”. Czeka ich dzień pełen niespodzianek , również tych słodkich przygotowanych przez Panie z „ trójki klasowej”. Dziękuję !

DRODZY RODZICE!
Za nami I półrocze wspólnej nauki i czas na podsumowanie pracy uczniów. Z uwagi na obecną sytuację w najbliższą sobotę rozdam koperty z ocenami , które przypnę każdemu uczniowi do zeszytu lekcyjnego. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi . Jeśli będą pytania , proszę o kontakt ze mną. Dziękuję Wam za wszelką pomoc przez ten czas …mam nadzieję , że II półrocze będzie również udane i bezpieczne.

😁 SOBOTNI LUNCH 😁

A PO PIZZY WITAMINKI
CYTRUSOWE NASZE MINKI


ZADANIE DOMOWE NA 6/02/2021: 

1. Nauczyć się czytać wiersz „ Karolina” str. 126
2. W zeszycie lekcyjnym napisać kilka zdań na temat : „ Dlaczego zdrowie jest ważne dla każdego człowieka „.

❤️ W ramach ogromnej akcji jaką jest WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY nasi uczniowie podczas sobotnich zajęć wspólnie wspierali WOŚP , odwiedzając kiermasz słodkości i zasilając tym samym puszki dla potrzebujących dzieci…. KIEDY GRAMY TO WYGRYWAMY …dlatego uczniowie kl.3 przesyłają moc serduszek w swoich pracach ….DZIECI DZIECIOM …


ZADANIE DOMOWE NA 30/01/2021: 

1. Przeczytać i nauczyć się OPOWIADAĆ czytankę „ Kto szedł do Babuni Zimy po nowe ubranie?” str. 115
2. Uzupełnić ćw. 5,6 str. 72 oraz ćw. 7, 8 str. 73

Uczniowie , którzy z różnych przyczyn nie uzupełnili ćwiczeń na lekcji , proszę o uzupełnienie w domu ( str. 68-71)
Proszę również o powtórzenie i utrwalenie wiadomości o RZECZOWNIKACH ( rodzaje , liczby, formy).


ZADANIE DOMOWE NA 23/01/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Wróble” str.121
2. Ułożyć zdania z wyrazami : mróz, zima, śnieg, ptaki i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

Zachęcam moich uczniów do akcji – Dokarmiamy ptaki w okresie zimowym !
Na poniższych zdjęciach ich wstępne projekty KARMNIKÓW , które warto z dorosłymi zrealizować 😁


ZADANIE DOMOWE NA 16/01/2021 :   
1.Nauczyć się płynnie czytać – „ Król Rok i jego dwunastu synów „ str. 101
2. Przygotować się do sprawdzianu pisemnego z nazw miesięcy – str. 108 ( z uwzględnieniem kolejności np, Napisz piąty miesiąc roku) i nazw dni tygodnia – str. 110

DRODZY RODZICE !     * Bardzo proszę , aby dzieci ubierały się odpowiednio do pogody w sobotni dzień ( kurtki , czapki) . W trakcie naszych sobotnich zajęć staramy się robić kilkuminutowe wyjście na zewnątrz , oczywiście jeśli pogoda ku temu sprzyja. Natomiast zdarzało się , że uczniowie przychodzą w samych bluzach , zbyt lekko ubrani.Niestety , aby uniknąć „przeziębienia”cała grupa musi zostać w klasie i jest to przykre ponieważ uczniowie chętnie chcą zaczerpnąć świeżego powietrza. Dziękuję za zrozumienie 🙂

* UWAGA! Ruszyła XII Edycja Konkursu 🇵🇱„ BYĆ POLAKIEM „🇵🇱 dla dzieci i młodzieży polonijnej.Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie  www.bycpolakiem.pl   ) i przesłanie go wraz z pracą dziecka.Tematem pracy plastycznej w dowolnej technice dla uczniów kl.3 jest „Narysować poznane polskie przysłowie” .Prace należy przesłać do 18 kwietnia 2021 . Więcej informacji na temat tego Konkursu zawarte jest na podanej wyżej stronie. ZACHĘCAM WSZYSTKICH MOICH UCZNIÓW DO BRANIA UDZIAŁU W KONKURSIE !

🎂 Z Nowym Rokiem świętujemy kolejne nasze urodziny …i tak było w ostatnią sobotę . Dziękujemy naszej Lilly za urodzinowy poczęstunek , życząc jej samych słonecznych i radosnych dni .🎂


Wizyta Mikołaja 12/12/20


ZADANIE DOMOWE NA 9/01/2021:  
1. Z CZYTANKI ! wykorzystać ćwiczenie 2 str. 84 i wpisać do zeszytu lekcyjnego
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Wieczór wigilijny” str. 92.
W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania w języku polskim . Możemy wrócić do naszych czytanek o tematyce świątecznej od str. 75 do 89 …. dzieci będą miały więcej czasu , więc mogą w ten sposób utrwalać j. polski.

🎄🎅🏻🎄🎅🏻

Na naszych ostatnich zajęciach w 2020 roku dużo się działo . Świąteczna atmosfera towarzyszyła nam przez cały ten czas …* powitanie Św.Mikołaja , * wizyta jego w naszej szkole i wspólne zdjęcia , * rozdanie prezentów, * robienie ozdób choinkowych przy cichutkim kolędowaniu , a to wszystko przeplatane z nauką o rzeczownikach . Do tego wszystkiego  nasza Gabrysia obchodziła swoje urodzinki . Życzymy jej jeszcze raz samych słonecznych dni !
😀Nam wszystkim udzielił się bardzo dobry humor i uśmiech u każdego z nas .😁

🎅🏻🎄🎅🏻  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ŚW. MIKOŁAJOWI ZA PIĘKNE PREZENTY , KTÓRE KAŻDY Z NAS OTRZYMAŁ…” i małe i duże dzieci też „ 😁  . Św. Mikołaj oprócz niespodzianek w środku pięknie je zapakował , gdzie jeszcze bardziej dzieci zainteresowało co jest w środku .Dziękujemy ! 🎅🏻🎄🎅🏻
Myślę ,że taka atmosfera pełna miłych chwil i niespodzianek będzie towarzyszyć każdemu z Was przez ten wyjątkowy czas. Wszystkim życzę spokoju,radości , zdrowia i optymizmu …do zobaczenia w 2021 roku !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !


ZADANIE DOMOWE NA 12/12/2020 :  

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Bałwan” str.71.
2. Uzupełnić ćw. 2,3,4,5 str.57

🎄🎄 DRODZY RODZICE ! Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i przypilnowanie dzieci z nauką kolędy i życzeń , dzięki czemu udało nam się zrealizować krótkie nagranie . Jestem bardzo dumna z moich uczniów , że z takim przejęciem i powagą podeszli do naszego zadania . Duże brawa im się należą 👏👏👏 oraz najwyższe oceny do dziennika 🤗 czyli 6 -ki 🤗. Dziewczynki w pięknych sukieneczkach , chłopcy „ świątecznie „ ubrani i całość- wesoło rozśpiewani – to wszystko zobaczymy już wkrótce …..Dziękuję !

Czas świąteczny odczuwamy już coraz bardziej …🎅🏻🎅🏻 W najbliższą sobotę zawita do nas Św. Mikołaj , dlatego uczniowie mogą przyjść w swoich mikołajkowych czapeczkach , które dostali na nagranie . Mogą przyjść również na tę okoliczność świątecznie ubrani , jeśli chcą ( będziemy robić zdjęcia).🎅🏻🎅🏻


W ostatnią sobotę klasa 3 wspólnie z innymi klasami brała udział przy dekoracji drzewka choinkowego, które weźmie udział w konkursie na najładniejsze drzewko . Konkurs jest organizowany przez kościół przy naszej szkole, natomiast wszystkie choinki zostaną przekazane okolicznym domom opieki.  Cieszymy się, że nasze małe prace ucieszą niejedno serce w tym świątecznym czasie ….bo przecież małe rzeczy są bardzo ważne i cieszą najbardziej!


ZADANIE DOMOWE NA 5/12/2020 :  

Na ostatnich zajęciach rozdałam uczniom tekst kolędy ARKI NOEGO „ GORE GWIAZDA JEZUSOWI” oraz krótkie zdania do nauczenia się na pamięć (uczniowie kartki schowali do czytanki, ponieważ zeszyty lekcyjne zabrałam do sprawdzenia). I to jest ich zadanie domowe – nauczyć się 3 , 4  zwrotki i refrenu kolędy oraz krótkiego zdania. Przypominam, że 5 grudnia będziemy nagrywać kolędę . Proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane 🎄.

W przerwie świątecznej zachęcam również uczniów do czytania książeczek w języku polskim. Rozdałam uczniom na kartkach wiersz Jana Brzechwy pt.” Indyk”. Prosiłam, aby ten wierszyk dzieci wykorzystały przy wspólnym czwartkowym obiedzie, czytając głośno swojej rodzinie (w ramach zadania domowego).

Mam nadzieję , że nie zapomną o tym ….???…zapytam je po świętach 🤗

🦃🍁🦃🍁🦃🍁 WSZYSTKIM ŻYCZĘ PIĘKNEGO RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA
ORAZ SMACZNEGO INDYKA  !!!    🦃🍁🦃🍁🦃🍁


ZADANIE DOMOWE NA 21/11/2020:
1 . Przygotować się do dyktanda str. 51 – Zbieramy kasztany…( Uczniowie będą pisać w zeszycie lekcyjnym , które w przerwie świątecznej zabiorę do ogólnego sprawdzenia).
2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii : ćw. 1 str.112  ,  ćw.3,4 str.113

🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Dzień Niepodległości w naszej klasie 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 

🤗🤗🤗
DRODZY RODZICE ! Wspólnie z klasą 2 oraz 5 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa chcemy zrealizować krótkie nagranie kolędy wraz z życzeniami. Czeka nas w najbliższym czasie 2- tygodniowa przerwa (Święto Dziękczynienia), dlatego proszę Państwa o małą pomoc. Proszę, aby w tym czasie wszyscy uczniowie nauczyli się krótkie kwestie z życzeniami, które rozdam dzieciom w najbliższą sobotę (każde dziecko otrzyma). Uczniowie będą mówić grupowo, nie indywidualnie. Proszę, aby próbowali nauczyć się śpiewać kolędy zespołu ARKI NOEGO „ GORE GWIAZDA JEZUSOWI” ( dostępna na YouTube). Naukę śpiewu niech dzieci kontynuują razem z Arką Noego, natomiast do nagrania wykorzystamy najprawdopodobniej samej linii melodycznej. Kolęda ogólnie będzie skrócona do czterech zwrotek.

UWAGA ! WAŻNE! KLASA 3 będzie sama śpiewać TRZECIĄ ZWROTKĘ , REFREN ze wszystkimi oraz ze wszystkimi CZWARTĄ ZWROTKĘ. Sumując mamy do nauczenia się słów refrenu , III i IV zwrotki. 

Bardzo proszę , aby przy Waszej pomocy dzieci osłuchały się z melodią i próbowały śpiewać.
Nasz świąteczny występ będziemy nagrywać zaraz po Święcie Dziękczynienia tj. 5 grudnia.
UWAGA ! STROJE! Zakupiłam chłopcom jednakowe czapeczki Mikołaja, dziewczynkom mikołajkowe opaski do włosów. Dlatego proszę, aby wszyscy przyszli w tym dniu (5 grudnia) ubrani świątecznie bądź „mikołajkowo”.
Jeśli będą jakieś pytania proszę o kontakt natomiast ja będę Państwa jeszcze informować bądź przypominać o tym projekcie. Z góry dziękuję za pomoc !

TEKST KOLĘDY DO NAUCZENIA ( rozdam również na kartce)

Refren.      HEJŻE INO DYNA,DYNA
NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA
W BETLEJEM ,W BETLEJEM

3 zwrotka.    PASTUSZKOWIE Z PODARUNKI
PRZYBIEGLI,PRZYBIEGLI
W KOŁO SZOPĘ O PÓŁNOCY
OBIEGLI,OBIEGLI

4 zwrotka.     ANIOŁ PAŃSKI SAM OGŁOSIŁ
TE DZIWY , KTÓRYCH ONI NIE SŁYSZELI
JAK ŻYWI , JAK ŻYWI


ZADANIE DOMOWE NA 14/ 11/2020:

1.Nauczyć się czytać – ” Skarby pani Jesieni” str.49
2.Ułożyć po dwa zdania ( 6 zdań w zeszycie lekcyjnym) : oznajmujące, pytające i rozkazujące.

🇵🇱🇵🇱 W najbliższą sobotę będziemy w klasie świętować Dzień Niepodległości.W tym dniu uczniowie mogą przyjść ubrani w nasze barwy narodowe ( koszulki , czapeczki, szaliki itp.). Chcemy poczuć się częścią naszego narodu i razem świętować 11- tego LISTOPADA 🇵🇱🇵🇱


ZADANIE DOMOWE NA 07/11/2020:

1. Poprawić DYKTANDO w zeszycie lekcyjnym ( wszelkie uwagi są zaznaczone na rozdanych dyktandach).  2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii – ćw. 2,3 str. 109  3. Przynieść kilka liści ( różnorodne kształty) .   🤗 Serdecznie dziękujemy za halloweenowy poczęstunek i  paczuszki , które umiliły wszystkim uczniom sobotnie zajęcia . Dziękujemy paniom z naszej „ trójki” klasowej i wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Było smacznie , wesoło i kolorowo 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 31/10/2020:  

1. Nauczyć się płynnie CZYTAĆ wiersza pt. „ Maślak” str. 40.   2. Ułożyć zdania z wyrazami : las , deszcz , grzyby , liście , zwierzęta  i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

👻 W najbliższą sobotę nasze zajęcia odbędą się w atmosferze „ halloweenowej” dlatego uczniowie mogą przyjść do szkoły przebrani ….będzie miło i wesoło . 👻


ZADANIE DOMOWE NA 24/10/2020:  

1. Przygotować się do dyktanda – str. 41 ( Lubię jesień … – w czytance)

2. Uzupełnić ćw.3,3a str.37  ;  ćw. 4 str. 37 , ćw. 4a str.38
🤗DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !🤗
Serdecznie dziękuję za życzenia , kwiaty i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela . Jest mi ogromnie miło .
W takiej miłej i wesołej atmosferze odbyły się nasze sobotnie zajęcia , gdzie uczniowie mieli okazję poprowadzić lekcje, zamieniając się ze mną „ rolami” 😀.

 

🎂 Serdecznie dziękujemy SARZE za urodzinowy poczęstunek , życząc jej samych pogodnych i słonecznych dni pełnych niespodzianek 🎂


ZADANIE DOMOWE NA 17/10/2020:

1. Nauczyć się płynnie CZYTAĆ wierszyka „ Mała wiewióreczka” str.28

2. Z czytanki wpisać do zeszytu lekcyjnego ćw.6 str.29

 


ZADANIE DOMOWE NA 10/10/2020:
1. W zeszycie lekcyjnym uzupełnić następujące wypowiedzi :
* Przyjaciel to ……….
* Przyjaciel pomaga , kiedy ……….
*Z przyjacielem lubię ……….

2. Uzupełnić ćwiczenie 4,5 str.23
3. Uczniowie, którzy nie zdążyli dokończyć ćwiczeń na lekcji bardzo proszę o uzupełnienie ich w domu ( str. 21-23)

🤗 Drodzy Rodzice ! Bardzo proszę o czytanie e-maili ze szkoły

„ Ogniwo” , ktòre czasami zawierają bardzo ważne informacje dla Was. Jeżeli jest ktoś, kto nie dostaje żadnych e-maili bardzo proszę o zgłoszenie mi o tym (czasami może być zły adres e- mailowy bądź inna przyczyna). Proszę również, aby w trakcie sobotnich zajęć mieć na uwadze wszelkie telefony, które mogą być dla Państwa nie znane,  natomiast w tym momencie ważne, dotyczące Państwa dzieci (jak wiemy mogą zaistnieć różne sytuacje, gdzie ten kontakt z rodzicem jest kluczowy). Dziękuję! 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 3/10/2020:

1. Nauczyć się czytać – „ A jednak warto„ str. 15

2. Uzupełnić w ćwiczeniach ćw. 4,5 str. 17 ; ćw. 6 str. 18.

3. Uczniowie , którzy nie skończyli ćwiczeń na ostatnich zajęciach proszę o uzupełnienie ich w domu ( str. 11 – 16 ).


ZADANIE DOMOWE NA 26/09/2020:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ str. 10 ( czytanka – Kto ty jesteś?).

2. Uczniowie , którzy pisali lekcje 1 i 2 na kartkach , proszę aby przepisali je bądż wkleili do zeszytu lekcyjnego.

3. Bardzo proszę o przynoszenie swoich przyborów szkolnych ( najważniejsze OŁÓWEK + KREDKI OŁÓWKOWE). Na najbliższą sobotę uczniowie będą potrzebowali KLEJ do “malutkiego projektu”. 🤗 Chciałam przypomnieć , że klasa 3 WCHODZI I WYCHODZI środkowymi drzwiami B 🤗

 


😊 UCZENIE JEST NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ PODRÓŻĄ 😊 – cieszę się , że możemy wspólnie wybrać się w podróż z językiem polskim w nowym roku szkolnym 2020/2021 . Życzę wszystkim UCZNIOM KLASY 3 oraz RODZICOM bezpiecznej i owocnej podróży, dobrej współpracy i wytrwałości w nauce.       🤗

 

TRZECIOKLASISTO !!!🤗  Spakuj do swojego plecaka :czytankę + ćwiczenia,1 zeszyt w wąskie linie (dyktanda uczniowie będą pisali na rozdanych kartkach./ WAŻNE!/ – swoje odrębne przybory szkolne : ołówek , kredki lub mazaki,temperówkę,klej,nożyczki.

W ramach zasad bezpieczeństwa związanego z obecną sytuacją przypominam o przynoszeniu przez dzieci swoich środków do dezynfekcji rąk, woreczków na maseczki, swoich lunchy i coś do picia. Jak Państwo wiecie każda klasa ma swoją „ klasopracownię” bez konieczności zmiany pomieszczenia. Uczniowie siedzą w bezpiecznej od siebie odległości. Mamy przerwę na lunch w klasie i wyjście na zewnątrz (jeżeli jest sprzyjająca pogoda) . Przypominam, że kl.3 wchodzi do budynku szkolnego środkowym wejściem B.

Na pierwszych zajęciach obecni uczniowie dostali zamówione podręczniki. Bardzo proszę o uregulowanie opłaty za nie w najbliższą sobotę. Rozdałam również uczniom kartki z ogólnymi kryteriami mojego oceniania , gdzie podany jest mój numer kontaktowy. Uczniowie, którzy pisali LEKCJE 1  na kartkach proszę wpisać ją do zeszytu lekcyjnego.

DRODZY RODZICE! Jeżeli są jakieś pytania, sugestie proszę dzwonić bądź pisać. Kiedy lista uczniów w klasie unormuje się zorganizujemy krótkie spotkanie na platformie Zoom w celu zapoznawczym, organizacyjnym, wybraniu Rady Rodziców. DZIĘKUJĘ!