Klasa 3

Wychowawca: Alicja Malczyk

tel: 609-571-6258
e-mail:

Rada Rodziców:

DOROTA  MADON
ANNA  KURACH
MARTA  BACZEWSKA


ZADANIE DOMOWE NA 23/01/2021:

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Wróble” str.121
2. Ułożyć zdania z wyrazami : mróz, zima, śnieg, ptaki i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

Zachęcam moich uczniów do akcji – Dokarmiamy ptaki w okresie zimowym !
Na poniższych zdjęciach ich wstępne projekty KARMNIKÓW , które warto z dorosłymi zrealizować 😁


ZADANIE DOMOWE NA 16/01/2021 :   
1.Nauczyć się płynnie czytać – „ Król Rok i jego dwunastu synów „ str. 101
2. Przygotować się do sprawdzianu pisemnego z nazw miesięcy – str. 108 ( z uwzględnieniem kolejności np, Napisz piąty miesiąc roku) i nazw dni tygodnia – str. 110

DRODZY RODZICE !     * Bardzo proszę , aby dzieci ubierały się odpowiednio do pogody w sobotni dzień ( kurtki , czapki) . W trakcie naszych sobotnich zajęć staramy się robić kilkuminutowe wyjście na zewnątrz , oczywiście jeśli pogoda ku temu sprzyja. Natomiast zdarzało się , że uczniowie przychodzą w samych bluzach , zbyt lekko ubrani.Niestety , aby uniknąć „przeziębienia”cała grupa musi zostać w klasie i jest to przykre ponieważ uczniowie chętnie chcą zaczerpnąć świeżego powietrza. Dziękuję za zrozumienie 🙂

* UWAGA! Ruszyła XII Edycja Konkursu 🇵🇱„ BYĆ POLAKIEM „🇵🇱 dla dzieci i młodzieży polonijnej.Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie  www.bycpolakiem.pl   ) i przesłanie go wraz z pracą dziecka.Tematem pracy plastycznej w dowolnej technice dla uczniów kl.3 jest „Narysować poznane polskie przysłowie” .Prace należy przesłać do 18 kwietnia 2021 . Więcej informacji na temat tego Konkursu zawarte jest na podanej wyżej stronie. ZACHĘCAM WSZYSTKICH MOICH UCZNIÓW DO BRANIA UDZIAŁU W KONKURSIE !

🎂 Z Nowym Rokiem świętujemy kolejne nasze urodziny …i tak było w ostatnią sobotę . Dziękujemy naszej Lilly za urodzinowy poczęstunek , życząc jej samych słonecznych i radosnych dni .🎂


Wizyta Mikołaja 12/12/20


ZADANIE DOMOWE NA 9/01/2021:  
1. Z CZYTANKI ! wykorzystać ćwiczenie 2 str. 84 i wpisać do zeszytu lekcyjnego
2. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Wieczór wigilijny” str. 92.
W przerwie świątecznej zachęcam uczniów do czytania w języku polskim . Możemy wrócić do naszych czytanek o tematyce świątecznej od str. 75 do 89 …. dzieci będą miały więcej czasu , więc mogą w ten sposób utrwalać j. polski.

🎄🎅🏻🎄🎅🏻

Na naszych ostatnich zajęciach w 2020 roku dużo się działo . Świąteczna atmosfera towarzyszyła nam przez cały ten czas …* powitanie Św.Mikołaja , * wizyta jego w naszej szkole i wspólne zdjęcia , * rozdanie prezentów, * robienie ozdób choinkowych przy cichutkim kolędowaniu , a to wszystko przeplatane z nauką o rzeczownikach . Do tego wszystkiego  nasza Gabrysia obchodziła swoje urodzinki . Życzymy jej jeszcze raz samych słonecznych dni !
😀Nam wszystkim udzielił się bardzo dobry humor i uśmiech u każdego z nas .😁

🎅🏻🎄🎅🏻  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ŚW. MIKOŁAJOWI ZA PIĘKNE PREZENTY , KTÓRE KAŻDY Z NAS OTRZYMAŁ…” i małe i duże dzieci też „ 😁  . Św. Mikołaj oprócz niespodzianek w środku pięknie je zapakował , gdzie jeszcze bardziej dzieci zainteresowało co jest w środku .Dziękujemy ! 🎅🏻🎄🎅🏻
Myślę ,że taka atmosfera pełna miłych chwil i niespodzianek będzie towarzyszyć każdemu z Was przez ten wyjątkowy czas. Wszystkim życzę spokoju,radości , zdrowia i optymizmu …do zobaczenia w 2021 roku !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !


ZADANIE DOMOWE NA 12/12/2020 :  

1. Nauczyć się CZYTAĆ wiersza pt.” Bałwan” str.71.
2. Uzupełnić ćw. 2,3,4,5 str.57

🎄🎄 DRODZY RODZICE ! Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i przypilnowanie dzieci z nauką kolędy i życzeń , dzięki czemu udało nam się zrealizować krótkie nagranie . Jestem bardzo dumna z moich uczniów , że z takim przejęciem i powagą podeszli do naszego zadania . Duże brawa im się należą 👏👏👏 oraz najwyższe oceny do dziennika 🤗 czyli 6 -ki 🤗. Dziewczynki w pięknych sukieneczkach , chłopcy „ świątecznie „ ubrani i całość- wesoło rozśpiewani – to wszystko zobaczymy już wkrótce …..Dziękuję !

Czas świąteczny odczuwamy już coraz bardziej …🎅🏻🎅🏻 W najbliższą sobotę zawita do nas Św. Mikołaj , dlatego uczniowie mogą przyjść w swoich mikołajkowych czapeczkach , które dostali na nagranie . Mogą przyjść również na tę okoliczność świątecznie ubrani , jeśli chcą ( będziemy robić zdjęcia).🎅🏻🎅🏻


W ostatnią sobotę klasa 3 wspólnie z innymi klasami brała udział przy dekoracji drzewka choinkowego, które weźmie udział w konkursie na najładniejsze drzewko . Konkurs jest organizowany przez kościół przy naszej szkole, natomiast wszystkie choinki zostaną przekazane okolicznym domom opieki.  Cieszymy się, że nasze małe prace ucieszą niejedno serce w tym świątecznym czasie ….bo przecież małe rzeczy są bardzo ważne i cieszą najbardziej!


ZADANIE DOMOWE NA 5/12/2020 :  

Na ostatnich zajęciach rozdałam uczniom tekst kolędy ARKI NOEGO „ GORE GWIAZDA JEZUSOWI” oraz krótkie zdania do nauczenia się na pamięć (uczniowie kartki schowali do czytanki, ponieważ zeszyty lekcyjne zabrałam do sprawdzenia). I to jest ich zadanie domowe – nauczyć się 3 , 4  zwrotki i refrenu kolędy oraz krótkiego zdania. Przypominam, że 5 grudnia będziemy nagrywać kolędę . Proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane 🎄.

W przerwie świątecznej zachęcam również uczniów do czytania książeczek w języku polskim. Rozdałam uczniom na kartkach wiersz Jana Brzechwy pt.” Indyk”. Prosiłam, aby ten wierszyk dzieci wykorzystały przy wspólnym czwartkowym obiedzie, czytając głośno swojej rodzinie (w ramach zadania domowego).

Mam nadzieję , że nie zapomną o tym ….???…zapytam je po świętach 🤗

🦃🍁🦃🍁🦃🍁 WSZYSTKIM ŻYCZĘ PIĘKNEGO RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA
ORAZ SMACZNEGO INDYKA  !!!    🦃🍁🦃🍁🦃🍁


ZADANIE DOMOWE NA 21/11/2020:
1 . Przygotować się do dyktanda str. 51 – Zbieramy kasztany…( Uczniowie będą pisać w zeszycie lekcyjnym , które w przerwie świątecznej zabiorę do ogólnego sprawdzenia).
2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii : ćw. 1 str.112  ,  ćw.3,4 str.113

🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Dzień Niepodległości w naszej klasie 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 

🤗🤗🤗
DRODZY RODZICE ! Wspólnie z klasą 2 oraz 5 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa chcemy zrealizować krótkie nagranie kolędy wraz z życzeniami. Czeka nas w najbliższym czasie 2- tygodniowa przerwa (Święto Dziękczynienia), dlatego proszę Państwa o małą pomoc. Proszę, aby w tym czasie wszyscy uczniowie nauczyli się krótkie kwestie z życzeniami, które rozdam dzieciom w najbliższą sobotę (każde dziecko otrzyma). Uczniowie będą mówić grupowo, nie indywidualnie. Proszę, aby próbowali nauczyć się śpiewać kolędy zespołu ARKI NOEGO „ GORE GWIAZDA JEZUSOWI” ( dostępna na YouTube). Naukę śpiewu niech dzieci kontynuują razem z Arką Noego, natomiast do nagrania wykorzystamy najprawdopodobniej samej linii melodycznej. Kolęda ogólnie będzie skrócona do czterech zwrotek.

UWAGA ! WAŻNE! KLASA 3 będzie sama śpiewać TRZECIĄ ZWROTKĘ , REFREN ze wszystkimi oraz ze wszystkimi CZWARTĄ ZWROTKĘ. Sumując mamy do nauczenia się słów refrenu , III i IV zwrotki. 

Bardzo proszę , aby przy Waszej pomocy dzieci osłuchały się z melodią i próbowały śpiewać.
Nasz świąteczny występ będziemy nagrywać zaraz po Święcie Dziękczynienia tj. 5 grudnia.
UWAGA ! STROJE! Zakupiłam chłopcom jednakowe czapeczki Mikołaja, dziewczynkom mikołajkowe opaski do włosów. Dlatego proszę, aby wszyscy przyszli w tym dniu (5 grudnia) ubrani świątecznie bądź „mikołajkowo”.
Jeśli będą jakieś pytania proszę o kontakt natomiast ja będę Państwa jeszcze informować bądź przypominać o tym projekcie. Z góry dziękuję za pomoc !

TEKST KOLĘDY DO NAUCZENIA ( rozdam również na kartce)

Refren.      HEJŻE INO DYNA,DYNA
NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA
W BETLEJEM ,W BETLEJEM

3 zwrotka.    PASTUSZKOWIE Z PODARUNKI
PRZYBIEGLI,PRZYBIEGLI
W KOŁO SZOPĘ O PÓŁNOCY
OBIEGLI,OBIEGLI

4 zwrotka.     ANIOŁ PAŃSKI SAM OGŁOSIŁ
TE DZIWY , KTÓRYCH ONI NIE SŁYSZELI
JAK ŻYWI , JAK ŻYWI


ZADANIE DOMOWE NA 14/ 11/2020:

1.Nauczyć się czytać – ” Skarby pani Jesieni” str.49
2.Ułożyć po dwa zdania ( 6 zdań w zeszycie lekcyjnym) : oznajmujące, pytające i rozkazujące.

🇵🇱🇵🇱 W najbliższą sobotę będziemy w klasie świętować Dzień Niepodległości.W tym dniu uczniowie mogą przyjść ubrani w nasze barwy narodowe ( koszulki , czapeczki, szaliki itp.). Chcemy poczuć się częścią naszego narodu i razem świętować 11- tego LISTOPADA 🇵🇱🇵🇱


ZADANIE DOMOWE NA 07/11/2020:

1. Poprawić DYKTANDO w zeszycie lekcyjnym ( wszelkie uwagi są zaznaczone na rozdanych dyktandach).  2. Uzupełnić ćwiczenia z ortografii – ćw. 2,3 str. 109  3. Przynieść kilka liści ( różnorodne kształty) .   🤗 Serdecznie dziękujemy za halloweenowy poczęstunek i  paczuszki , które umiliły wszystkim uczniom sobotnie zajęcia . Dziękujemy paniom z naszej „ trójki” klasowej i wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Było smacznie , wesoło i kolorowo 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 31/10/2020:  

1. Nauczyć się płynnie CZYTAĆ wiersza pt. „ Maślak” str. 40.   2. Ułożyć zdania z wyrazami : las , deszcz , grzyby , liście , zwierzęta  i wpisać je do zeszytu lekcyjnego.

👻 W najbliższą sobotę nasze zajęcia odbędą się w atmosferze „ halloweenowej” dlatego uczniowie mogą przyjść do szkoły przebrani ….będzie miło i wesoło . 👻


ZADANIE DOMOWE NA 24/10/2020:  

1. Przygotować się do dyktanda – str. 41 ( Lubię jesień … – w czytance)

2. Uzupełnić ćw.3,3a str.37  ;  ćw. 4 str. 37 , ćw. 4a str.38
🤗DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !🤗
Serdecznie dziękuję za życzenia , kwiaty i słodkości z okazji Dnia Nauczyciela . Jest mi ogromnie miło .
W takiej miłej i wesołej atmosferze odbyły się nasze sobotnie zajęcia , gdzie uczniowie mieli okazję poprowadzić lekcje, zamieniając się ze mną „ rolami” 😀.

 

🎂 Serdecznie dziękujemy SARZE za urodzinowy poczęstunek , życząc jej samych pogodnych i słonecznych dni pełnych niespodzianek 🎂


ZADANIE DOMOWE NA 17/10/2020:

1. Nauczyć się płynnie CZYTAĆ wierszyka „ Mała wiewióreczka” str.28

2. Z czytanki wpisać do zeszytu lekcyjnego ćw.6 str.29

 


ZADANIE DOMOWE NA 10/10/2020:
1. W zeszycie lekcyjnym uzupełnić następujące wypowiedzi :
* Przyjaciel to ……….
* Przyjaciel pomaga , kiedy ……….
*Z przyjacielem lubię ……….

2. Uzupełnić ćwiczenie 4,5 str.23
3. Uczniowie, którzy nie zdążyli dokończyć ćwiczeń na lekcji bardzo proszę o uzupełnienie ich w domu ( str. 21-23)

🤗 Drodzy Rodzice ! Bardzo proszę o czytanie e-maili ze szkoły

„ Ogniwo” , ktòre czasami zawierają bardzo ważne informacje dla Was. Jeżeli jest ktoś, kto nie dostaje żadnych e-maili bardzo proszę o zgłoszenie mi o tym (czasami może być zły adres e- mailowy bądź inna przyczyna). Proszę również, aby w trakcie sobotnich zajęć mieć na uwadze wszelkie telefony, które mogą być dla Państwa nie znane,  natomiast w tym momencie ważne, dotyczące Państwa dzieci (jak wiemy mogą zaistnieć różne sytuacje, gdzie ten kontakt z rodzicem jest kluczowy). Dziękuję! 🤗


ZADANIE DOMOWE NA 3/10/2020:

1. Nauczyć się czytać – „ A jednak warto„ str. 15

2. Uzupełnić w ćwiczeniach ćw. 4,5 str. 17 ; ćw. 6 str. 18.

3. Uczniowie , którzy nie skończyli ćwiczeń na ostatnich zajęciach proszę o uzupełnienie ich w domu ( str. 11 – 16 ).


ZADANIE DOMOWE NA 26/09/2020:

1. Nauczyć się wiersza na pamięć „ Katechizm polskiego dziecka „ str. 10 ( czytanka – Kto ty jesteś?).

2. Uczniowie , którzy pisali lekcje 1 i 2 na kartkach , proszę aby przepisali je bądż wkleili do zeszytu lekcyjnego.

3. Bardzo proszę o przynoszenie swoich przyborów szkolnych ( najważniejsze OŁÓWEK + KREDKI OŁÓWKOWE). Na najbliższą sobotę uczniowie będą potrzebowali KLEJ do “malutkiego projektu”. 🤗 Chciałam przypomnieć , że klasa 3 WCHODZI I WYCHODZI środkowymi drzwiami B 🤗

 


😊 UCZENIE JEST NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ PODRÓŻĄ 😊 – cieszę się , że możemy wspólnie wybrać się w podróż z językiem polskim w nowym roku szkolnym 2020/2021 . Życzę wszystkim UCZNIOM KLASY 3 oraz RODZICOM bezpiecznej i owocnej podróży, dobrej współpracy i wytrwałości w nauce.       🤗

 

TRZECIOKLASISTO !!!🤗  Spakuj do swojego plecaka :czytankę + ćwiczenia,1 zeszyt w wąskie linie (dyktanda uczniowie będą pisali na rozdanych kartkach./ WAŻNE!/ – swoje odrębne przybory szkolne : ołówek , kredki lub mazaki,temperówkę,klej,nożyczki.

W ramach zasad bezpieczeństwa związanego z obecną sytuacją przypominam o przynoszeniu przez dzieci swoich środków do dezynfekcji rąk, woreczków na maseczki, swoich lunchy i coś do picia. Jak Państwo wiecie każda klasa ma swoją „ klasopracownię” bez konieczności zmiany pomieszczenia. Uczniowie siedzą w bezpiecznej od siebie odległości. Mamy przerwę na lunch w klasie i wyjście na zewnątrz (jeżeli jest sprzyjająca pogoda) . Przypominam, że kl.3 wchodzi do budynku szkolnego środkowym wejściem B.

Na pierwszych zajęciach obecni uczniowie dostali zamówione podręczniki. Bardzo proszę o uregulowanie opłaty za nie w najbliższą sobotę. Rozdałam również uczniom kartki z ogólnymi kryteriami mojego oceniania , gdzie podany jest mój numer kontaktowy. Uczniowie, którzy pisali LEKCJE 1  na kartkach proszę wpisać ją do zeszytu lekcyjnego.

DRODZY RODZICE! Jeżeli są jakieś pytania, sugestie proszę dzwonić bądź pisać. Kiedy lista uczniów w klasie unormuje się zorganizujemy krótkie spotkanie na platformie Zoom w celu zapoznawczym, organizacyjnym, wybraniu Rady Rodziców. DZIĘKUJĘ!