Klasa 0 A

Wychowawca klasy: Grażyna Solak

tel.609-516-8598

e-mail:

Trójka Klasowa:

Wioletta Palka -Jeż

Marta Kordek

Barbara Trzaska


Klasa 0A

„Nauka to czary, ktore naprawde dzialaja.”

Kurt Vonnegut

„ Po to by być niepospolicie uczonym trzeba zacząć od pospolitego uczenia się.”

Karol Dickens

Drodzy Uczniowie witam Was w Roku Szkolnym 2021/2022! Rozpoczynacie swoja przygode z nauka i niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami i trwałymi więzami przyjaźni. Życzę, aby Wasze marzenia o szkole sie spelnily, milych przygod z ksiazka, madrego poznawania świata i rozwijajcie własne talenty z radością i entuzjazmem.

Wasza wychowawczyni Grażyna Solak


 Zajecia 23 pazdziernika 2021

Tematem lekcji były „Przeciwienstwa i literka E”. Lekcje rozpoczęliśmy od  powtórzenia wiadomości o jesieni na podstawie rysunków uczniów wykonanych na wcześniejszych lekcjach. Liczyliśmy jabłka na jabłoni, omawialiśmy kolory , a później przybory szkolne. Pokazywaliśmy w klasie na przedmiotach znane figury geometryczne. Zaśpiewaliśmy „Kolorowe kredki” i „Czerwone jabluszko”, oraz „Znam kolory”.

Omówiliśmy przeciwieństwa na podstawie obrazków w podręczniku, przystąpiliśmy do wykonywania ćwiczeń. Przypomnieliśmy wiadomości o literce E i jakie słowa zaczynają sie na tą literkę. W zeszycie w trzy linie pisaliśmy duza i mala literkę A, a, E i e.  W klasie dzieci z uwaga i zaangazowaniem wypelniali ćwiczenia z podręcznika. Wyszliśmy na plac zabaw. Czasu starczyło na projekty– kolorowanie  małych dyń oraz arbuza. Uczyliśmy sie piosenki: „Jestem Polakiem”.

Praca domowa

 Postarac sie dokończyć ćwiczenia z działu 5 i str 47 i  49. W zeszycie w 3 linie dokończyć pisać literki A, a, E, e.

Ogłoszenia

W przyszłym tygodniu 30 października będziemy obchodzić Halloween w klasie. Kostiumy mile widziane. Oczywiście lekcje też będą w tym dniu.

Podziękowania

Dziękujemy pani Basi mamie Alexy za piękne małe dynie z jej ogrodu, ktore uswietnily nasza lekcje.


Zajecia 16 pazdziernika 2021

Tematem lekcji były „Ksztalty, wzory i literka A oraz pisownia 3, 4”. Lekcje rozpoczęliśmy od kolorowania owoców leśnych takich jak: maliny, jeżyny, jagody i poziomki. Powtarzaliśmy nazwy przyborów szkolnych i do czego służą, nazwy kolorów i prostych figur geometrycznych.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności uczciliśmy w bibliotece krótka prelekcja na podstawie książek i plakatów obrazkowych. Pani Ewa przeczytała książkę pt; ”Wyscig po złotego zoledzia” dzięki której uczniowie dowiedzieli sie o pracy zespołowej i dlaczego działalność w drużynie daje lepsze efekty od jednostkowej pracy. Spotkanie w bibliotece było dobrym morałem dla wszystkich uczestników i duzo uczniowie nauczyli sie.

W klasie dzieci z uwaga i zaangazowaniem wypelniali ćwiczenia z podręcznika. Wyszliśmy na plac zabaw. Czasu starczyło na krotki projekt – kolorowanie dyni. Uczyliśmy sie piosenek: „Znam kolory” i „Figury geometryczne”. Powtarzaliśmy znane nam piosenki. W czasie lunchu słuchaliśmy bajki o  „Czerwonym Kapturku”.

Praca domowa

 Postarac sie dokończyć ćwiczenia z działu 4 i str 38, 39.

Ogłoszenia

Festyn Jesienny „Na straganie…” odbędzie sie 6 listopada 2021. Klasa 0A zgłosiła już swój udział.

Oczywiście lekcje też będą w tym dniu.


Zajecia 9 października 2021

Tematem lekcji były figury geometryczne i numery. Wymienialiśmy podstawowe figury, uczyliśmy się je rozpoznawać wyszukując ich w klasie. Powtarzaliśmy kolory i nazwy przyborów szkolnych. Tańczyliśmy do piosenki:”Male czerwone jabluszko”, śpiewaliśmy „Kolorowe kredki” i uczyliśmy się „Znam kolory”. O kolorach wykonaliśmy małe doświadczenie. Mówiliśmy o pajęczynie i zrobilismy jej projekt oraz liczyliśmy jabłka na drzewie na naszych rysunkach. Układaliśmy puzzle i układaliśmy figury z trójkątnego domina. Dzieci grały w Bingo -„Zwierzeta na wsi”. Wyszliśmy na plac zabaw.

 

Praca domowa

Str.26, 27, 28, oraz dla chętnych dzieci dokończyć ćwiczenia z działu 3.

 

Podziękowanie

Bardzo dziekuje Panstwu i Uczniom za kwiaty na „Dzien Nauczyciela”- biało-czerwone róże, piękna kartkę i kartę do sklepu Target. Jest mi bardzo miło pracować z Waszymi Dziećmi. Wracając z placu zabaw kupilam dla nich lizaki w szkolnym sklepiku, które uczniowie mieli już wcześniej obiecane.

IMG_8762


Zajęcia 2 października 2021

Tematem lekcji było”Kolory wokół nas”, wykonaliśmy szereg ćwiczeń. Uczyliśmy się piosenki „Znam kolory”,  śpiewaliśmy o jesieni i „Kolorowe kredki”. Zrobiliśmy „Sowę”, kolorowalismy „Dary jesieni”. Wyszliśmy na plac zabaw.

Praca domowa: str.20 i 21.   

Dziekuje za liczny udział Państwa i dzieci w pikniku Ogniwa.

Piknik 10/3/21


Zajecia 25 września 2021

Z podręcznika Małgorzaty Pawlusiewicz „Kubus idzie do szkoly” cz.I wymienialiśmy przedmioty szkolne i omawialiśmy je do czego służą. Dzieliliśmy proste słowa na sylaby, rysowaliśmy kreski proste, pochyłe w zeszytach (w 3 linie). Wyjaśniliśmy rysunki z podręcznika oraz słowa piosenki pt;”Moja piosenka”. Jako projekt przestrzenny wykonaliśmy drzewka owocowe: jabłonie, grusze, śliwy. Kolorowalismy zwierzęta jesienią. Omawialismy obecna porę roku, czym sie charakteryzuje. Uczylismy sie spiewac 2 piosenek: ”Kolorowe kredki” i „Idzie jesien”. Układaliśmy puzle: „Safari” i „Rozne zawody”. Wyszliśmy na plac zabaw, obchodziliśmy urodziny Lenki i Darii. Życzę jeszcze raz Wszystkiego najlepszego dla Darii i Lenki.

Praca domowa na 2 października

Prosze, uzupelnic ćwiczenia do dzialu pierwszego z podrecznika i kto nie dokończył w zeszycie lekcyjnym pisania slaczkow – prosze uzupelnic.

Ogłoszenia

3 października PIKNIK SZKOŁY OGNIWO – zapraszamy!